anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One - czy to koniec Smarta?

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Czy dobrze zauważyłem, że Allegro będzie wymagać udostępnienia dostawy Allegro One, żeby dalej mieć wysyłki Smart? Przecież to strzał w kolano.

Skoro po setkach zażaleń tutaj i zwracaniu uwagi na nieterminowość owych wysyłek (za które allegro nie bierze odpowiedzialności, jeśli klient z powodu nieterminowej wysyłki wystawi negatywa) Allegro chce do nich zmuszać to co właściwie mamy zrobić? Bez Smart sprzedaż spadnie o 90%, ale jak dostaniemy negatywy bo nie dostarczą przesyłki na czas to również stracimy Smarta. Przecież to jakiś obłęd. Allegro weźcie się opanujcie z tymi zmianami bo to się robi chore. Czy u Was nikt nie myśli? Czy mam wyraźnie napisać w ofertach, że w przypadku wyboru dostawy Allegro One nie bierzemy odpowiedzialności za nieterminowość wysyłki? Ja nic nie mówię, ale nie bez powodu nasza firma nie realizuje wysyłek UPS. Nigdy nie docierały na czas i ja nie chcę być zmuszany do korzystania z owego rozwiązania. Chyba czas na jakieś sensowne zgłoszenie do UOKiK o kolejne działania wymuszające ze strony Allegro. 

Cytując allegro:

"Twoje oferty będą Smart!, jeśli jedną z 3 wymaganych metod dostaw do punktów odbioru lub automatu paczkowego będzie Allegro One (Punkt, Box) lub Allegro One (Punkt, Box, Kurier).

Wprowadzamy ten wymóg, ponieważ chcemy zapewnić kupującym jeszcze lepsze doświadczenia zakupowe i szerszy wybór usług dostawy."

Serio? Jeszcze lepsze doświadczenia? CHYBA NEGATYWNE dla Sprzedawcy i Kupującego, który będzie się na nas wyżywać za nieterminową dostawę. 

oznacz moderatorów
52 ODPOWIEDZI 52

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Ten portal naprawdę pewnego dnia sam się unicestwi... będzie tylko portalem hurtowym dla największych sprzedawców...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AQUAFISH1 ale to do tego dąży, brak urlopów, duża ilość przewoźników ( małą firma będzie zamawiać podjazdy po 1 - 2 paczki, czterech przewoźników, wszystko idzie w ala amzonik 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Od strzałów w kolano to allegro już od dawna kuleje jeszcze parę strzałów i może nie wstać.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

Wiadomo, ważna jest branża. Wrzucam w ramach ciekawostki

3.06 - 2.07    60.66% z SMART

3.07 - 2.08    58,04% z SMART

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

Prawda jest taka, że rezygnacja połowy klientów może być dla wielu ciosem takim, że się firma nie pozbiera. Ale jaką mają alternatywę skoro po negatywach też może się nie pozbierać...

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@AQUAFISH1 

 Czy mam wyraźnie napisać w ofertach, że w przypadku wyboru dostawy Allegro One nie bierzemy odpowiedzialności za nieterminowość wysyłki?

Rozumiem, że chodziło Ci o  "terminowość" dostawy. Ot przjęzyczenie.

 Allegro juz od dawna nie jest nasze, realizuje zalecenia odgórne i nic nie zmienimy tego. Po prostu zbyt duzo tracą na smartach i to kolejny sposób na wyeliminowanie strat, A swoja uwagę możesz napisać w https://allegro.pl/offer/13948418346/start#:~:text=Dodatkowe%20informacje%20o,DODAJ%20INFORMACJE

Zauważ, to informacje dodatkowe dotyczące dostawy, idealne miejsce na taka uwagę.

oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

No tak zapewne zrobimy. Warto moim zdaniem w opisie samego produktu zrobić wzmiankę by klient tę dodatkową informację przeczytał zanim sfinalizuje transakcję (i nie daj boże wybierze tę metodę dostawy). 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AQUAFISH1 a zdajesz sobie sprawę z tego ile to roboty , każdą ofertę musisz modyfikować ręcznie 

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mdrogeria 

W narzędziach opartych na API wstawiasz sobie masowo dodatkową sekcję (DIV) do opisu, nie wiem jak to się nazywa w wersji webowej. 5 minut roboty i aktualizacja. To tak tylko 4 fun Ci piszę

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria a jak allegro się przyczepi ( a przyczepi się bo tam ma być tylko opis produktu bo łatwiej im kraść opisy i zdjęcia ) to będzie @AQUAFISH1 od nowa edytował każdą ofertę 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AQUAFISH1
#10 Popularyzator#

My jesteśmy głównie producentami i już od dłuższego czasu myśleliśmy o wejściu do sklepów z naszymi produktami (nisza zoologiczna). Klienci już nas pytali wielokrotnie czy w innych miastach będziemy dostępni - myślę, że przez działania Allegro naszym priorytetem stanie się sprzedaż hurtowa poza allegro bo za chwile dojdzie do tego, że lepiej dać sklepom 30% rabatu niż wystawić coś w detalu na allegro.

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

...  również 2 min roboty z baselinkerem

oznacz moderatorów

konselo
#11 Animator#

2 minuty roboty z baselinkerem

oznacz moderatorów