anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One nie dostarczyło przesyłki, ja dostałem negatywa od Kupującego.

micki_m
#8 Zapaleniec#

  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Dzień dobry, 

Tak jak w temacie, 17.10 nadałem w paczkomacie paczkę Allegro One. Dzisiaj dostałem negatywa, że paczki nie ma. Na miejscu kupującego też bym się sfrustrował, chociaż pewnie po 3-4 dniach zapytałbym sprzedawcę, co się dzieje z przesyłką. 

Sprawdziłem historię przesyłki, okazało się, że została odebrana z paczkomatu 18.10, potem do 31.10 słuch o niej zaginął, 31.10 jakaś wzmianka, że paczka odesłana do nadawcy, potem, że ustalony z odbiorcą nowy termin dostawy. 

I oberwałem negatywa za ewidentną winę Allegro one, poprosiłem Allegro, żeby usunęli negatywa, dostałem standardową odpowiedź, że nie są w stanie zweryfikować historii przesyłki...Bzdura.

 

Czy ktoś może miał podobną historię i jak ona się zakończyła?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

@micki_m Niestety to nie jest rzadki przypadek z tą metodą dostawy.☹️

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Na Allegro ONE to czytając wpisy na forum dzieją się niestworzone historie z przekazywaniem paczek .Ogólnie wygląda to tak jakby nikt nie był w stanie nad tym zapanować choć zwykle zgłaszane są przez nich szukane z różnym skutkiem. Niewątpliwie ten negatywny komentarz należy się dostawcy a nie Tobie a że dostawcą jest allegro to będą szukać winnych gdzie indziej . Spróbuj podesłać im jakieś skany ze śledzenia tej przesyłki może znajdą błąd a komentarz anulują.

oznacz moderatorów

micki_m
#8 Zapaleniec#

Napisałem reklamację do przesyłki. Zobaczymy jak odpowiedzą.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@micki_m przyjdzie czas że uokik trzepnie po głowie allegro tak że głowa z nogami zamienią się miejscami tylko trzeba składać zawiadomienia do różnych instytucji państwowych aż się im przeleje

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Dlatego nie udostępniam i nie zamierzam udostępniać Allegro One.Lepsza mniejsza sprzedaż bez Smart, niż blokada konta (przez tą niedoróbkę) i całkowity brak sprzedaży oraz (i) upadek firmy.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@micki_m "Kowal zawinił, Cygana powiesili"

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Jak ktoś nadal jest przekonany do Allegro One, zapraszam do zapoznania się z tematem w zakładce dla kupujących.

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/allegro-one-dla-kupuj%C4%85cych/paczkomat-allegro-one-box-zniszczo...

Nie wyobrażam sobie, żeby przesyłki którymi wysyłam optykę, sprzęt foto, miałyby zostać tak potraktowane.

Jednym słowem porażka !!!

oznacz moderatorów

micki_m
#8 Zapaleniec#

Sprawa się wyjaśniła, Kupujący chciał wybrać Paczkomat Inpost, ale przez przypadek wybrał Allegro one. Usunął negatywa.

oznacz moderatorów

shopmw
#9 Pomysłodawca#

Składaliśmy reklamacje do allegro , na tak doręczane przesyłki, oraz na to ( zwłaszcza na to, że pokazują czas dostawy 1 dzień, świadomie wprowadzając klientów w błąd) Dostaliśmy odpowiedź:

Przeanalizowałem oczywiście sprawę. Przesyłkę nadali Państwo w dniu 19.10.2023 roku.

Zgodnie z definicją zawartą w § 1 Regulaminu "One by Allegro":
"Usługa świadczona z deklarowanym terminem doręczenia Przesyłki kurierskiej w najbliższym dniu roboczym lub w sobotę niebędącą świętem, przypadającym po dniu nadania Przesyłki (gwarantowany termin doręczenia wynosi trzy Dni robocze)"

Przesyłka została dostarczona do punktu odbioru w dniu 23.10.2023 roku, a więc termin ten został zachowany.

W związku z powyższymi informacjami - reklamacji w aspekcie opóźnienia i zaginięcia nie uznaję. 

oznacz moderatorów