anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka
2 16 6,726

Licytacja na Allegro może być fantastycznym doświadczeniem. To Ty decydujesz, za ile chcesz kupić dany przedmiot i jeśli masz trochę szczęścia - możesz skorzystać z wyjątkowo atrakcyjnej oferty. Chcesz wiedzieć, jak licytować na Allegro? Czy można odwołać licytację? Jak połączyć zakupy z kilku licytacji i opłacić je za jednym razem? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Licytacje na Allegro

Zazwyczaj, gdy szukasz oferty na Allegro, możesz zgodzić się na cenę sprzedającego i sfinalizować transakcję lub zrezygnować z zakupu. Licytacja pozwala na przejęcie inicjatywy. To Ty proponujesz sprzedającemu, za jaką cenę chcesz zakupić dany przedmiot. Licytacja popularnych ofert zapewnia adrenalinę, a wygrana w ostatnich sekundach jest niezwykle satysfakcjonująca. 

Jak znaleźć oferty z licytacją?

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki. Wpisz nazwę interesującego Cię przedmiotu oraz wybierz filtr “licytacje”.

mr_oma_0-1640086712571.png

mr_oma_1-1640086737721.png
Po zaznaczeniu filtru “licytacje” zobaczysz jedynie te oferty, których cenę możesz zaproponować. Wybierz ofertę z listy, a następnie przejdź na stronę oferty. 

mr_oma_2-1640086775047.png

W polu “Twoja oferta” wpisz maksymalną kwotę, którą chcesz zaoferować za dany przedmiot. Jeśli pojawią się inni licytujący, nasz system będzie przebijał ich oferty do momentu osiągnięcia wskazanej przez Ciebie kwoty maksymalnej. 

mr_oma_3-1640086818919.png

Po kliknięciu w “licytuj” składasz wiążącą ofertę i w przypadku wygranej zobowiązujesz się kupić wylicytowany przedmiot. O zalicytowaniu przedmiotu poinformujemy Cię mejlowo.

Moja oferta jest najwyższa - czy wygram licytację? 

Sprzedający może ustawić w ofercie cenę minimalną. Jeśli zaproponujesz niższą kwotę, nie wygrasz licytacji, nawet jeśli Twoja oferta będzie wyższa od innych.

Łączenie zakupów

Masz Allegro Smart! oraz kilka zakupów od sprzedającego i posiadają one specjalne oznaczenie?

mr_oma_4-1640086864656.png

Aby skorzystać z darmowej wysyłki w ramach Allegro Smart!, wystarczy, że po wygraniu licytacji wejdziesz w zakładkę Moje zakupy. Następnie wybierz filtr “nieopłacone”:

mr_oma_5-1640086888121.png

 

 

 

Zaznacz zakupy, które chcesz opłacić (zobaczysz zielony pasek z komunikatem “zapłać” (na dole strony) i gotowe.

Pamiętaj, że z Allegro Smart! skorzystasz, jeśli cena towarów od jednego sprzedającego wynosi min. 40 zł dla dostawy do automatów paczkowych oraz dostawy kurierem.

Ile mam czasu na zapłatę?

W przypadku licytacji masz 30 dni na opłacenie zakupu.

Jak zrezygnować z licytacji na Allegro?

W szczególnych sytuacjach możesz poprosić o wycofanie złożonej przez siebie oferty podczas trwania licytacji. Aby to zrobić, wejdź do zakładki Moje zakupy -> Licytuję. Kliknij w link “Prośba o wycofanie oferty” (pod aktualną ceną oferty). 

mr_oma_6-1640086958771.png

Wybierz powód wycofania oferty i kliknij “wyślij”. Pamiętaj, że sprzedający nie musi zaakceptować Twojej prośby.

mr_oma_7-1640087075959.png

Jeśli była to transakcja konsumencka, wygraną licytację możesz anulować podobnie jak zwykły zakup na Allegro. Zrobisz to po jej wygraniu. Stąd dowiesz się, kiedy anulujesz zakup.

Aby anulować wygraną licytację, wejdź w zakładkę Moje zakupy, a następnie wyfiltruj “Nieopłacone”. To tam znajdziesz swój wygrany w licytacji zakup i z tego poziomu możesz go opłacić lub anulować. Tym sposobem wycofasz się z zakupu.

Czy sprzedający może odwołać licytację?

W kilku określonych przypadkach, sprzedający może odwołać Twoją ofertę w trwającej  licytacji. Ma taką możliwość, gdy:

  • przedmiot został skradziony lub zniszczony,
  • ma uzasadnione obawy w stosunku do kupującego
  • otrzymał taką prośbę od licytującego.
16 Komentarze
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Mam spore doświadczenie w sprzedaży towarów poprzez licytacje i sam też tak kupuję ,szkoda tylko że coraz mniej osób tak wystawia i zainteresowanie potencjalnych klientów też nie jest już takie jak było .Inna rzecz która ostatnio coraz bardziej niekorzystnie wpływa na taką sprzedaż to masa rezygnacji i odwołań po ich zakończeniu .Klienci licytują taką samą rzecz u kilku sprzedawców a płacą tylko temu od którego kupią najtaniej ,przez co tracą zazwyczaj ci co za grube pieniądze taką aukcję wyróżnili i zwrotu za to nie otrzymają. Przy okazji zapytam czy rozważacie formę "targowania" ,czyli sprzedawca ma możliwość wystawienia przedmiotu z opcją "zaproponuj cenę" a klient ma możliwość proponowania innej swojej ceny ,którą sprzedawca może zatwierdzić lub dać swoją "kontrofertę". To się sprawdza gdzie indziej i może i tu by się przyjęło.

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@kolekcjoner608 Taka opcja działa na Allegro Lokalnie, gdzie sprzedający może się zgodzić na negocjowanie ceny. Pisaliśmy o niej tutaj

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_   Dzięki, ale AL to póki co portal sprzedaży niszowej gdzie wystawiają głównie klienci indywidualni a większość woli jednak kupować od firm. Czekam na zmiany na AL aby stało się ono bardziej przyjazne i bezpieczne tak dla jednych i drugich .Jak się nam uda wspólnymi siłami poprawić wizerunek tego portalu obiecuję że sam na nim też spróbuję wystawiać .Ja korzystam z tej opcji na innym portalu gdzie są tylko największe sklepy z mojej branży co daje pewność że zakupiony przedmiot zawsze jest sprawdzony z gwarancją oryginalności .

Client:37945048
#7 Wielbiciel#

Mam jedno pytanie. Dlaczego przy licytacji nie ma podawanej rzeczywistej aktualnej ceny w tej pozycji?Przecież zaglądając do zakładki "oferty kupna" można zobaczyć,kto jak licytował.Nie wiem,może ja nie znam wszystkich zasad licytowania ale jeżeli w "ofertach kupna" widzę,że jestem jedyny który akurat licytuje a pokazuje mi,że moja oferta została przebita,to chyba coś tu jest nie halo.Więc, albo nie jest podawana rzeczywista aktualna cena albo jakiś automat specjalnie winduje cenę. A to już wtedy,moim zdaniem, nie jest licytacja,tylko oszustwo.

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:37945048, czy możesz wskazać numer oferty, o której mówisz?  

Client:37945048
#7 Wielbiciel#

Numer oferty:11628772330

Przeglądnąłem maile,które przysłało mi Allegro po licytacji.Zaczynałem od kwoty 40,49 i dopiero po siódmej licytacji zrównałem się z rzeczywistą ceną,która była wylicytowana w wysokości 56,49. Zakładam,że aktualna cena powinna ustawiać się automatycznie,a jeżeli tak,to chyba coś nie zadziałało.

Client:37945048
#7 Wielbiciel#

Moja licytacja to ta z dzisiaj z 7:31.

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:37945048, widzę, że w tej ofercie oprócz Ciebie, jest kilku innych licytujących (aktualnie 8).

Client:37945048
#7 Wielbiciel#

Owszem,jednak z oferty kupna wynika,że byłem dzisiaj jedynym licytującym i musiałem trochę policytować,aby "dobić"do rzeczywistej ceny,która jak wynika z oferty kupna została wylicytowana wczoraj,a "aktualna cena" wcale nie była aktualna.Chyba że nie mogę ze swojego konta zobaczyć,gdy inni akurat licytują.No,ale wtedy nie widziałbym sensu ustawiania ceny w polu do tego przeznaczonym,bo można wtedy w prosty sposób przegrać licytację,z przyczyny,od licytującego,niezależnej.

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:37945048, nie zobaczysz kwot, jakie zostały podane przez innych licytujących. Na stronie oferty podana cena zawsze powinna być aktualną kwotą licytacji. Jeśli tak nie jest, sprawdź, czy widzisz to samo po wyczyszczeniu ciasteczek i zmianie przeglądarki (warto również sprawdzić, czy przeglądarka jest zaktualizowana). 

AGLOPRIMA2
#12 Orędownik#

Tak zapytam: czy planujecie zablokowanie licytacji ze Snajpera? Normalni kupujący nie maja szans przy automacie

mwmonety
#21 Demiurg#

Każdy może pokonać "snajpera" tylko trzeba odpowiednią kwotę napisać .Ktoś ,kto ustawia snajpera nie wpisuje kwoty z kosmosu aby przypadkiem samemu zbyt drogo nie kupić.

pinsplash
#21 Demiurg#

@AGLOPRIMA2 Ty tak na poważnie?

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma Płatność po licytacji. Zmieńcie na maks 14 dni!  Bo potem są kwiatki " Wygrałem licytację, nie mam pieniędzy ale "mam je mieć" - zapłacę kiedy mi będzie wygodnie, Allegro przecież i tak nie każe kupujacych" ( co niestety jest prawdą 😞  )

Pamt
#7 Wielbiciel#

Obecny sposób licytacji na Allegro to jest masakra! Co za "geniusz" wpadł na tak **piiip**yczny pomysł. Teraz licytacje ciągną się w nieskończoność. A dochodzi do tego nieuczciwość sprzedających, którzy sztucznie podbijają cenę, to jest skandaliczne i powinno się ukrócić ten proceder. Należy jak najszybciej powrócić do poprzedniej formy licytacji!

jcjjacek
#2 Obserwator#

Mam pytanie czy jak jakiś kupujący wygrał moją aukcję i przebił cenę minimalną to czy w przypadku jego rezygnacji z zakupu mogę zaoferować produkt licytującemu następnemu w kolejności który też wylicytowywał ten przedmiot powyżej ceny minimalnej . Jak to praktycznie zrobić . Skad wziąść adres mailowy do kontaktu z potencjalnym zwycięzcą

Z góry dziękuję za odpowiedź

oznacz moderatorów