anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

1 gwiazdka - prośba o poprawę oceny

MAMY ROZWIĄZANIE!
Chorzowiak
#10 Popularyzator#

Zakupiłem 2 paczki trutki ( na aukcji 3 dostępne).

Dostalem informację że zostały rozdarte opakowania i nie mogą sprzedać/wysłać, zwrócą pieniądze.

Oceniłem produkt na 1 gwiazdkę (jak ocenić coś co się nie dostało) 

Obsługę na 3 gwiazdki (zostałem poinformowany - gdyby był sam zwrot byłyby 2 lub 1)

Zostalem poproszony o zmianę oceny bo:

Uzasadnienie prośby

"proszę usunąć ocenę, przedmiot był uszkodzony dlatego wpłata została zwrócona "

Chciałbym pomoc sprzedającemu ale potrzebuje argumentów - mógłby ktoś jakieś podrzucić

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
31 ODPOWIEDZI 31
Health___Beauty
#13 Ambasador#

To nie nasz wymysł - Allegro tak "punktuje" sprzedawców, że jak ktoś da ocenę 4/5 to ona już obniża jakość sprzedaży, bo średnia poniżej 4,96 (czy coś koło tego) jest dla Allegro NIEAKCEPTOWALNA. Jest to chore ale my nic nie możemy z tym zrobić, bo od tego ile punktów "uciułamy" zależy pozycjonowanie ofert w wyszukiwarce, a co za tym idzie sprzedaż. Dla małych firm to być albo nie być. Czasem kupującym się wydaje, że daje 4* i to dobra ocena a sprzedawca prosi o zmianę albo usunięcie więc o co mu chodzi. Chory system ale taki jest i my musimy sobie z nim radzić.

oznacz moderatorów
Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@Health___Beauty

"Chory system ale taki jest i my musimy sobie z nim radzić. "

Ok rozumiem, ale ostatnio mam taką passę na allegro że tylko siąść i płakać. 

Trochę ma rację ziolko że dowaliłem, ale facetowi dostało się rykoszetem po serii złych zakupów.

Dlatego trochę tu od reagowałem 😉

Trzeba gadać bo odejdziemy z allegro (uczciwi/zaangażowani sprzedający i sflustrowani kupujący)

 

oznacz moderatorów
Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@Ziolko39

NNa ostatnich 20 zakupów :

2 razy zwrot pieniędzy (po informacji że nie ma) 

1 zwrot pieniędzy bo rozerwane

1 zwrot pieniędzy bez słowa 

1 zwrot przedmiotu, bo nie to przysłanie czekam tydzień na rozpatrzenie reklamacji

Może mam pecha ale otwiera mi się nóż w kieszeni jak słyszę czasem się zdarzy.

Kiedyś na allegro kupowałem korzystając z wyszukiwarki i przycisku do koszyka. Teraz nie wiesz co kupisz czasem dopiero rozmowa z sprzedającym wyjaśnia co on sprzedaje. A winne jest allegro (czasem tak ale jak mi napisał odpowiedzialny sprzedający to jego brocha by allegro poprawiło) 

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@Chorzowiak nie ma już dawnego Allegro. Lepiej nie będzie, co więcej - przy obecnych zmianach będzie coraz gorzej.

Wielu sprzedawców ma tylko dropshipping, dlatego wielu z nich nie ma nawet tych podartych opakowań.

Ja też mam problemy z zamówieniami, ale jakbym miał iść twardą drogą rozliczania każdego błędu, to już nie miałbym nawet gdzie kupować - albo byłbym zablokowany, albo sklepy by padły. Nie jestem taki młody, nie dość że pamiętam sklepy "u żydka", to nawet w nich kupowałem w młodości, u mnie był taki z częściami elektronicznymi.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@drekenzes

Tak łezka się kręci. To se już ne wrati (a mogłoby)

Dzięki za rozmowę Drekenzes i Health__Beauty życzę samych udanych transakcji.

Do lepszego 😉 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Lepsze już było, ale teraz mamy 15 10 i wybór.🤐

oznacz moderatorów
Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@LEW433 mam nadzieję że nie dostaniemy bana za politykę

Ja się obracam wśród emerytów więc muszę głosować na 14tkę.

A poza tym stare świnie przy korycie są najedzone i coś przy nich zostaje dla reszty inwentarza a nowe patrzą wygłodniałe na koryto i nie dopuszcza przez jakiś czas lub wcale do koryta 😉

Miłego wieczoru. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Za to bana nie dostaniemy, najwyżej jutro usuną nasze wpisy. KORYTO+ ?🤔

oznacz moderatorów
Chorzowiak
#10 Popularyzator#

Mam nadzieję że czasem ktoś te głupoty czyta (że zrozumieniem problemu) 

Gorzej będzie jak gadane allegro będzie miało dużo większą klientelę niż sklep allegro

Nie doczytałem czy regulamin zabrania tu handlować bo czasem gada się z rzeczowymi sprzedawcami 😉 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ja kupuje, ale to co muszę.😎

oznacz moderatorów
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

A wyobraź sobie, że te "głupoty", jak to nazywasz, czyta bardzo wiele osób, nie tylko ci, którzy Ci odpowiadają. Nie "dowalaj" komuś "rykoszetem". To niesłuszne. Ktoś Ci zwraca kasę, bo nie może zrealizować transakcji - na All i w internecie to normalka. No, chyba, że zdecydujesz się poczekać kilka dni więcej- ale na Allegro taki sprzedawca otrzymuje "karne" punkty i jego aukcje są mniej widoczne, a raczej widoczne "niżej". Rozerwane, bez słowa, uszkodzone itp. - po prostu sprzedawca nie ma tego towaru - tak jest najczęściej. Bo się skończył i trzeba poczekać kilka dni na dostawę. Ale są tez sytuacje, że towar ma jakieś wady wykryte dopiero w momencie wysyłki - sam miałem ostatnio taka sytuację, nawet nie zauważyłem i dostałem negatyw - niestety, jakoś tak dziwnie jest, że kupujący nie chce odesłać towaru do reklamacji i zwrot kasy lub zgodzić się na obniżkę ceny. Ja głównie sprzedaję na Allegro. Ale też sporo kupuję. I są takie sytuacje, że czekam na towar nawet ponad tydzień. No, ale ja to rozumiem, wiem jak działa handel na Allegro i nie robię z tego żadnego problemu. A komentarzy sprzedawcom nigdy nie wystawiam - nie ma takiego obowiązku i uważam , że jest to niesprawiedliwe ocenianie sprzedających.

oznacz moderatorów
Chorzowiak
#10 Popularyzator#

@AGD-SERVICE

No i zabrał głos Handlowiec. Szanuje jak sprzedający "walczą" o handel. Jako klient często mogę poczekać tydzień (czasem i dwa) ale dostać towar niż na drugi dzień pieniądze. Wtedy czuje się jak klient a nie nieproszony koleś - gotówka (czasem bez słowa) i wypad że sklepu.

O rykoszet chodziło mi że jak z transakcji z ostatnich 3 miesięcy prawie 25% skończyło się zwrotem gotówki (bardziej lub mniej miło) to lecąc z ocenami zastanawiasz się - nie dostałem towaru to zgodność z opisem oceniasz na 0.

Też nie lubię tak oceniać ale jak potem allegro przypomina o ocenie i zdąża się że wyciągną takie niskie które zostawiłem to człowiek się załamuje.

Co do niechęci do zwrotów to czasem tak mam jak zrobię zakup za ok 10zł bo więcej mnie "kosztuje" praca nad zwrotem niż jego wartość 

Piszesz "niesprawiedliwe ocenianie sprzedających" - nie wiem, w życiu ocena to czasem najlepsza reklama.

A czasem chciałoby się ostrzec - nigdy więcej tu zakupy. 

oznacz moderatorów