anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro blokuje konto

MAMY ROZWIĄZANIE!
Polska-Policja
#9 Pomysłodawca#

Kupiłem golarkę na Allegro lokalnie, u osobniczki, która ma kilka kont i te same przedmioty w różnych kwotach na kilku kontach. Po zakupie bez słowa zwrócone pieniądze i brak wysyłki. Zgodnie z prawem wystosowałem w dyskusji pismo o wydanie rzeczy oraz poprosiłem o adres do wysyłki pozwu sadowego ( na Allegro lokalnie pokazywało tylko dane osobowe, mail i telefon, bez adresu). Allegro dwukrotnie kończyło dyskusję, sprzedawca nie brał w niej udziału i nie podał danych korespondencyjnych. Dziś zawieszono mi konto za " zakup na szkodę sprzedawcy ". Czyli ja jako poszkodowany mam zawieszone konto, a sprzedawczyni śmieje się i wystawia ten towar ponownie. Allegro brak reakcji na tą sytuację 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29
LEW433
#21 Demiurg#

Nie podadzą Ci danych bez nakazu Policji.

oznacz moderatorów
Polska-Policja
#9 Pomysłodawca#

Ale Allegro samo twierdzi, że dane są dostępne po sfinalizowaniu transakcji, tak jest po każdym zakupie, widzimy dane sprzedawcy, jedna na Allegro lokalnie ich nie ma. Więc to żadne ukryte dane, a Allegro jako pośrednik w nieczystej grze powinien umożliwić dochodzenie swoich praw, a nie kryć nieuczciwego sprzedawcy, ba, mi za to zawieszając konto ! 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To prawda konta nie powinni zawieszać, Ty masz prawo domagać się wydania towaru po zawartej umowie, Allegro nie może zmusić sprzedającego do wysyłki.

oznacz moderatorów
Polska-Policja
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

W dodatku sprzedająca wystawiała ten produkt kilkukrotnie mimo, że mi nie wysłała pisząc, że po prostu niedostępny. Oczywiście wystawiony ponownie drożej. Z 250 zł cena wskoczyła na 420

oznacz moderatorów
Polska-Policja
#9 Pomysłodawca#

Mail od Allegro po pytaniu o zawieszenie konta 

 

 

Dobry wieczór,

 

dziękuję za wiadomość.

 

W związku z uzasadnionymi obawami co do bezpieczeństwa konta ( art. 2.12 Regulaminu Allegro), konieczne jest potwierdzenie zgodności danych na koncie.

 

Proszę o przesłanie w załączniku fotografii dokumentu potwierdzającego tożsamość (obie strony). Na dokumencie powinny być widoczne następujące dane: imię (imiona), nazwisko, data urodzenia, adres (jeśli jest na dokumencie), data ważności dokumentu.

 

Wrażliwe dane, takie jak numer pesel czy numer dokumentu proszę zakryć. Po weryfikacji załączniki zostaną bezpowrotnie usunięte.

 

Chcą zdjęcia dowodu? Zawiesili konto bo nie otrzymałem zapłaconego produktu, o który się upominałem,  nie dali możliwości wystosowania pozwu i to JA muszę wysyłać potwierdzenia danych?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Dziwne!

oznacz moderatorów
Polska-Policja
#9 Pomysłodawca#

Allegro działa w tym przypadku po stronie nieuczciwego sprzedawcy w dodatku nęka mnie takimi zachowaniami. Proszę administratorów o pochylenie się nad tą sprawą 

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie obraź się allegro różne dziwne rzeczy robiło więc może i to. Ale czy jesteś pewna, że blokadę dostałaś akurat za to- potwierdzili to? Allegro zwykle murem stoi po stronie kupujących, wyjątkiem może być jakaś wielka firma na głównym ( generująca prowizję od kilkaset tysi w górę co miesiąc), wszystkich innych sprzedawców maja gdzieś. Ta sytuacja ogólnie jest dziwna. Czy przypadkiem nie miałaś sporej ilości nie opłaconych zakupów? Za to potrafią w końcu zablokować konto... Albo nie wiem zbyt dużej ilości wniosków POK czy coś w tym stylu... Jak nie to z góry przepraszam ale czasem tak bywa, ze ktoś dostaje blokadę za cos innego niż myśli. Mimo, ze moje zaufanie do allegro jest zerowe to ten powód jest zbyt absurdalny nawet jak na nich...

oznacz moderatorów
Polska-Policja
#9 Pomysłodawca#

Generalnie Allegro zawiesiło konto argumentując działaniami na szkodę sprzedawcy, gdzie jedynymi działaniami jakie były to usilne z mojej strony dopraszanie się o prawidłowy adres korespondencyjny w dyskusji. Adres ten został finalnie po moim zapytaniu w pomocy Allegro udostepniony bez problemu jednak dla osoby, która prowadziła na rzecz Allegro sprawę w dyskusji nie było to tak oczywiste i kończyła dwukrotnie dyskusję. Na obecną chwilę nie udzielają żadnych innych informacji jedynie żądają zweryfikowania tożsamości poprzez dowód osobisty zanim podejmą dalsze kroki związane z zawieszeniem konta argumentując to, że chcą mieć pewność iż prowadzą korespondencję z właścicielem konta. Sprzedająca w dyskusji pisała, iz czuje się nękana tym, że wielokrotnie proszę o adres korespondencyjny celem wystosowania pozwu cywilnego. Z tego co wiem zawieszenie mogło tylko i wyłącznie wynikać z jej działań, przez siedem lat nigdy nie zdarzyło mi się nie opłacić zakupionego towaru jak również nigdy nie występowałem z wnioskiem POK, nigdy nie występowały żadne zaległości w płatnościach Allegro

oznacz moderatorów
toMCioPP
#12 Orędownik#

Jeśli dobrze rozumiem. Zapłaciłeś za golarkę, po zapłacie dostałeś zwrot pieniędzy zamiast golarki i założyłeś dyskusję w celu uzyskania adresu, aby założyć sprzedającej sprawę cywilną?

oznacz moderatorów
Polska-Policja
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie tak, najpierw jednak wystosowałem pismo o wydanie rzeczy, które zostało zignorowane. Nie angażowałbym się w tą sprawę gdyby nie fakt, że sprzedająca dysponowała fizycznie tym towarem, który był ponownie wystawiany kilka razy za wyższe kwoty na różnych kontach przy użyciu tych samych zdjęć, które między innymi zawierały numer seryjny urządzenia. Udało mi się nawet drugi raz zakupić ponownie ten sam produkt tym razem już w wyższej cenie, nie opłaciłem go jeszcze jednak chodziło o namacalny ślad, że produkt fizycznie jest nadal dostępny

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

No tu to już sama nie wiem. Nie kupuję na lokalnym wiec głowy nie dam. Ale jeszcze parę miesięcy temu po kliknięciu KUP TERAZ, nawet jeszcze przed płatnoscią przychodził mail, w którym był adres sprzedającego. Inną sprawą jest to, że w Polsce jest ochrona danych osobowych. Rzeczywiście nie powinni tego Tobie udostępniać. Powinni to zrobić dopiero na wniosek Twojego prawnika. I w tym był Twój największy błąd. Reszta no cóż. Ty masz prawo podać do sądu, ona ma prawo czuć się nękana. Inna sprawa że przedsądowe wezwania nie są zwykle traktowane w kategorii nękania, to coś czego jest obowiązek wysłania przed oddaniem sprawy i tyle. 

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Naprawdę blokada jest za proszenie o dane sprzedającego?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 chyba że poprosił w wyjątkowo niekulturalny sposób i allegro dostało zgłoszenie o nękanie / obrażanie etc i odpaliło procedury za straszenie sądem

oznacz moderatorów
Polska-Policja
#9 Pomysłodawca#

Finalnie zdobyłem adres z KRS i nie było to nawet proszenie o podanie danych tylko o potwierdzenie czy na ten adres można wysłać pozew. Wszystko z zachowaniem kultury, w zgodzie z prawdą i w świetle prawa. Dwukrotnie dyskusja była zamykana pomimo że sprzedawca nigdy nie odniósł się do tego, tym samym na tamtą chwilę Allegro zamknęło mi możliwość dochodzenia swoich praw poprzez niemożliwość ustalenia poprawnego adresu korespondencyjnego co po moim mailu to pomocy Allegro bez problemu zostało udostępnione

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Polska-Policja pewnie bot zamknął po sprawdzeniu oddania wpłaty na zasadzie automatycznego zamknięcia bo wątpię byś czekał na automatyczne zamknięcie 30dni 

oznacz moderatorów
Polska-Policja
#9 Pomysłodawca#

Generalnie sprzedająca prosiła Allegro o zamknięcie dyskusji co momentalnie zostało uczynione, również miałem wrażenie, że nikt nie wczytuje się w moje argumentacje gdyż były to dość długie i solidne wywody zarówno odnośnie samej sytuacji jak i sytuacji prawnej, która przysługuje  mi jako stronie w tym momencie, wszystko to poparte mnóstwem screenów. Wystosowane pismo o wydanie rzeczy zgodnie z regułą prawną zawarte w dyskusji w formacie PDF przeszło bez echa zarówno u sprzedającej jak i u Allegro, co rozumiem gdyż nie Allegro jest od rozwiązywania sporów, natomiast dwukrotne kończenie dyskusji bez uzyskania chociażby potwierdzenia danych dzięki którym mogę wszcząć dalszą procedurę i późniejsza blokada konta pozostawia spory niesmak i rozgoryczenie. Gdyby podejście sprzedawcy jak i samego Allegro było inne nigdy by mi nie przyszło do głowy próbować dochodzić swoich spraw w ten sposób, aczkolwiek bezczelny sposób postępowania sprzedawcy i ignorancka postawa Allegro użytkowały jak wyzej

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Polska-Policja dla automatu podstawowe kryterium do zakończenia dyskusji = zwrot kasy, sprzedawca wysyła prośbę system weryfikuje kasa zwrócona - tak zamknąć dyskusję... i nikt nawet nie pochylił się czytać tego co tam argumentowałeś. Jeśli uważasz że twój przykład to patologia to pomyśl w drugą stronę wystawiasz ps4 za 1000zł licytacja zgodnie z prawem ten kto przybije najwyższą cenę w momencie zakończenia zawiera umowę kupna sprzedaży 2 stronnie wiążącą i jakiś typ ci podbija cenę na 100000zł i nie płaci... dla allegro da się? no da a w sądzie byś typa przeorał jak worek kartofli o te 100000zł tylko weź uzyskaj dane typa od allegro. 1 wpadniesz na ścianę jak w twoim przypadku, 2 typ musiałby być totalnym oszołomem by robić sobie jaja zakupowe z swojego konta na swoje dane osobowe zweryfikowanego w allegro ale betonu nie brakuje i nie zdziwiłbym się jakby się taki inteligent nieraz trafił

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Client:121998937 od wtedy kiedy konsultanci nie czytają tego co w rzeczywistości się znajduje w treści rozmów między stronami bo po co mają się męczyć za minimalną krajową na śmieciówce... więc jak znam allegro wrzucili wielokrotne nagabywanie o adres pod próbę oszustwa ala zeskanuj kod QR podaj mail potwierdź zakup wpisując swoje dane i mają wyrąbane w tabelce odfajkowana ilość a jakość głęboko w tyłku i stąd efekt potwierdzenia danych osobowych bo konto pewnie przejęte i jakiś bot spamuje...

oznacz moderatorów