anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Na Allegro w przypadku problemów w trakcie zakupu pomagamy w rozwiązaniu sprawy, a w razie czego zwracamy pieniądze za sprzedawcę. Jeśli opłacone zakupy do Was nie doszły lub są niezgodne z opisem w ofercie, sprawdźcie w jaki sposób skorzystać z rekompensaty w ramach Programu Ochrony Kupujących.

dlakupujacych.png

 

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

ARiD-Logos
#8 Zapaleniec#

Dzień Dobry!

Niestety na własnej skórze przekonałam się, że Program Ochrony Kupujących Allegro jest fikcją. Kupiłam telewizor. Telewizor dotarł, jednak okazał się niezgodny z opisem. Miał być nowy, a dostałam używany, a dodatkowo uszkodzony. Zwróciłam produkt Sprzedającemu. Ten jednak nie oddał mi pieniędzy. Telewizora też nie mam.  Złożyłam wniosek do Allegro wraz zawiadomieniem zgłoszenia sprawy na policję. Program nic nie dał, nie mam pieniędzy, ani telewizora. Mało tego "oszust" nadal sprzedaje. Ma kilka kont na Allegro (jak się dowiedziałam to dozwolone) i na każdym oszukał już po klika osób. Uważajcie!

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ARiD-Logos Widzę, że przyczyną odrzucenia Twojego wniosku o rekompensatę w ramach Programu Ochrony Kupujących był brak zgłoszenia sprawy na policję. Nie jest więc do końca tak, jak piszesz.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

ARiD-Logos
#8 Zapaleniec#

Sprawa została zgłoszona, a pismo - zgłoszenie do Was wysłane. Proszę dobrze sprawdzić.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ARiD-Logos 30 listopada 2019 r. (wiadomość nr 07166816) poprosiliśmy Cię o dostarczenie dokumentu potwierdzającego wszczęcie przez policję dochodzenia w sprawie. Odpisałaś: "Jak tylko otrzymam dokument doślę". Niestety kolejnej wiadomości od Ciebie nie było.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

ARiD-Logos
#8 Zapaleniec#

29 listopada wysłałam zgłoszenie na policję. Takiego dokumentu Państwo wymagacie  w regulaminie i otrzymaliście go. O tym, że potrzebujecie kolejne dokumenty z policji nie piszecie w regulaminie.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ARiD-Logos W odpowiedzi na Twoją wiadomość z 29 listopada napisaliśmy: 

"Ze względu na okoliczności zawartej przez Panią transakcji, w tym wypadku konieczne będzie dostarczenie dokumentu potwierdzającego wszczęcie przez Policję dochodzenia w sprawie.

Na tym dokumencie znajdzie się numer RSD lub DS.

Policja po ok 6 tygodniach od złożenia zawiadomienia policja powinna przesłać Pani dokument o wszczęciu lub odmowie wszczęcia postępowania.

W niektórych przypadkach  możemy wymagać przedłożenia dodatkowych dokumentów w sprawie. Regulamin podejmuje tę kwestie w punkcie 2 części IV Załącznika nr 9 do Regulaminu".

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nat_notNie dodatkowych dokumentów w sprawie, tylko "dodatkowych dokumentów uwiarygadniających przebieg zdarzeń." RSD lub DS nie uwiarygadnia przebiegu zdarzeń. Ten przypadek potwierdza tylko, że rekompensatę z POK, szczególnie przy większych kwotach, jest trudniej uzyskać niż to się może wydawać i Allegro tak naprawdę nie gwarantuje bezpiecznych zakupów w wielu sytuacjach.

oznacz moderatorów

dRUsh
#2 Obserwator#

Naprawdę? Na tym polega "Program ochrony kupujących"?? "Nie załączyła Pani dokumentu wymaganego w paragrafie 515 punkt 5 ustęp 253, w związku z czym nie możemy rozważyć tego zgłoszenia, dziękujemy, pozdrawiamy".

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

Przed laty miałam taką oto sytuację.

Wylicytowałam torebkę na prezent dla mamy. Krótki opis i zdjęcia, które są integralną częścią oferty mnie zadowalały i niczego złego nie podejrzewałam. Opinie też ok. Zapłaciłam i po niedługim czasie przesyłka dotarła. Wiedziałam oczywiście, że to przedmiot używany, ale i używane rzeczy mogą być bardzo zadbane i nadal służyć (tak właśnie służy mi kupiony tutaj używany plecak).

Torebka, którą otrzymałam była w znacznie gorszym stanie niż na zdjęciach. Poplamiona, śmierdząca i nadawała się tylko do kosza na śmieci, gdzie finalnie trafiła. Co więcej, sprzedająca zostawiła w niej kluczyki do samochodu.

W międzyczasie kontaktowałam się z innymi licytującymi (wtedy nicki licytujących były jeszcze widoczne - kopę lat 😉 ).

Sprzedająca, jak się dowiedziałam mnie pomawiała, oferowała sprzedaż torebki innym licytującym i pisała inne niestworzone rzeczy. Nie była wybredna w słowach. Nie chciała przyjąć torebki w ramach reklamacji, bo i tak jej nie rozpatrzy, jak mi pisała. W odpowiedzi na komentarz także mnie obraziła.

Oddałam sprawę na policję i złożyłam wniosek do POK, ale zwrotu nie otrzymałam 😕 Prokuratura sprawę umorzyła i byłam stratna o 311 zł 😓 Tak więc nie działa to tak idealnie, a nie zawsze mamy tę radość zakupów, jak piszecie. 

Wiola
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Prokuratura prawie zawsze umorzy takie sprawy, bo to nie jest sprawa karna

tylko cywilna

Proszę pójść do adwokata, założyć Sprzedawcy sprawę z powództwa cywilnego

w swoim mieście zamieszkania (nie trzeba w lokalizacji Sprzedawcy)

Mozna skorzystać z Rzecznika Konsumentów jeżeli problem dotyczy zakupu od firmy

 

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

To już było, minęło, ale POK z tego co pamiętam obejmował punkt niezgodności towaru z opisem. 

W sądach bywa różnie, poniesiesz koszty za pozew, koszty za adwokata, a nie masz pewności czy wygrasz. 

To był przykład, że POK wcale nie jest taki idealny, jak go zachwalają.

Wiola
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Niestety POK ma wiele wyłączeń, o czym dowiadujemy się dopiero wnikliwie studiując regulamin. Na przykład nie otrzymamy rekompensaty gdy towar został zniszczony lub został zagubiony w transporcie z winy przewoźnika, a to już budzi wątpliwości co do zgodności z prawem konsumenckim, bowiem za uszkodzenia i zaginięcie przesyłki w transporcie winę względem konsumenta ponosi sprzedawca, a nie przewoźnik. Nie ma w takiej sytuacji winy przewoźnika.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

POK działa w sposób patologiczny i może (nie musi) sprawić wiele problemów Kupującemu

Zastanawiał się ktoś z Państwa dlaczego Allegro wymaga zgłoszenia sprawy na policję i analizował z jakiego artykułu Kodeksu Karnego proponuje zgłoszenie?

Serio cyt: wnoszę o wszczęcie w tej sprawie postępowania?

Kupujący składając zgłoszenie na Policji potwierdza w nim, pod groźbą kary prawdziwość zarzutów.

Art. 304. Obowiązek zawiadomienia o przestępstwie


Dz.U.2020.0.30 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks postępowania karnego

§ 1. Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepisy art. 148a dane pokrzywdzonych i świadków zamieszczane w protokole z czynności oraz art. 156a udostępnianie danych lub oryginałów dokumentów z załącznika adresowego stosuje się odpowiednio.
§ 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.
§ 3. Zawiadomienie o przestępstwie lub własne dane świadczące o popełnieniu takiego przestępstwa, co do którego obowiązkowe jest prowadzenie śledztwa przez prokuratora, Policja przekazuje wraz z zebranym materiałem niezwłocznie prokuratorowi. Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Jeżeli policja podejmie działanie np: jak w sprawie opisywanej w mediach zjedzenia 1 cukierka to taki Kupujący może być wezwany na przesłuchanie lub sprawę Sądową do odległego miasta - a wszystko po to by odzyskać 10zł z POK Polecam też Kupującym lekturę Art. 233 w Kodeksie karnym

oznacz moderatorów

gbetker
#9 Pomysłodawca#

@RED  dobrze wiesz, że do takiej odpowiedzi nikt z administracji się rzetelnie nie odniesie. Serio, nie chciałbym nikogo obrażać ale z poprzednich tematów już wiemy jak to wygląda. Jakiekolwiek argumenty to zmora allegro. 

Tematy pozostawione same sobie gdzie wypowiadają się i rzucają pomysły sprzedający np: Prowizja od wysyłki czyli mydlenia oczu ciąg dalszy 

 

 

oznacz moderatorów

ARiD-Logos
#8 Zapaleniec#

Najgorsze jest to, że oszuści, nadal bezkarnie sprzedają na Allegro. Zgłaszałam fakt, że lombard z Jaworzna sprzedaje na Allegro na co najmniej 5 kontach sprzęt RTV jako nowe urządzenia. Mimo opisu "NOWY" Kupujący otrzymują sprzęt używany. Allegro nic nie zrobiło w tej kwestii. Nieuczciwy Sprzedawca nadal oszukuje Kupujących.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@ARiD-Logos po Twoim zgłoszeniu podjęliśmy odpowiednie kroki wobec tego sprzedającego, który po naszej interwencji, odniósł się do stawianych do Ciebie zarzutów. Twoje oskarżenia dotyczące tego sprzedającego są poważne, więc prosimy o przedstawienie stosownych dokumentów w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

ARiD-Logos
#8 Zapaleniec#

Oskarżenia już przedstawiłam policji i Wam. Teraz przedstawię je w sądzie. I nie są bezpodstawne. 

oznacz moderatorów

Protagoniista
#8 Zapaleniec#

Proszę o kontakt na priv mam podobne sytuacje z allegro i allegro protect chciałbym się dowiedzieć jak przebiegła sprawa w sądzie.

oznacz moderatorów