anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One box w automacie nie ma paczki

MAMY ROZWIĄZANIE!
slajtek78
#8 Zapaleniec#
  • Bardzo proszę moderatora o sprawdzenie, w jakim automacie została zostawiona moja przesyłka ALE00000CC5153D.

Dostałem informację o tym że powinna być w Tarnowie , os niepodległości 1a, jednak tam wpisując właściwe danedostaje informacje że są niepoprawne. Kiedy chce odebrać przesyłkę zdalnie, automat wyświetla informacje, że nie ma mnie w pobliżu. Podejmowałem od wczoraj kilka prób i cały czas jest to samo.

oznacz moderatorów
53 ODPOWIEDZI 53
slajtek78
#8 Zapaleniec#

Niestety nie ma numeru. Chyba że jest zakodowany brailem. 

oznacz moderatorów
slajtek78
#8 Zapaleniec#

IMG_20211218_191906_1.jpg

oznacz moderatorów
slajtek78
#8 Zapaleniec#

IMG_20211218_191902_1.jpg

oznacz moderatorów
slajtek78
#8 Zapaleniec#

IMG_20211218_191917.jpg

oznacz moderatorów
slajtek78
#8 Zapaleniec#

Jedyna naklejka na całym automacie to to serce z QR kodem

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@slajtek78 zaraz otrzymasz od nas wiadomość e-mail z numerem telefonu na infolinię techniczną. Trzymam kciuki, żeby udało się odebrać przesyłkę po kontakcie z nimi. I jeszcze raz przepraszam Cię za te problemy. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
dacik55
#8 Zapaleniec#

Mam dokładnie ten sam problem dzisiaj.

Paczkomat w Warszawie na ul. Kaspijskiej 2a.

Screenshot_20211218_210059.jpg

Brak numeru telefonu pod brailem.

Kod paczkomatu AL013WE1

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@dacik55, poprosiłam o weryfikację tej sprawy. Proszę Cię o cierpliwość. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

A ten numer infolinii to jakiś tajny jest? 

Widać że jest problem z box-ami to może go upublicznić? 

oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

Strach zamawiać do tych paczkomatów ja też nie znam alfabetu Braille’a

 

oznacz moderatorów
slajtek78
#8 Zapaleniec#

Po pół godzinie stania w deszczu pod automatem udało mi się dodzwonić do pomocy technicznej. Automat został zrestartowany, ale w niczym to nie pomogło. Pani na infolini nie mogła te zdalnie "uwolnić " mojej paczki. Teraz mam czekać na maila z informacją, że awaria została usunięta. Tylko nie wiem jak długo. 

Do moderatora - czy to jest problem z ta jedna przesyłką czy z całym automatem. Prawdopodobnie jutro dojdą do niego moje kolejne paczki i nie chciałbym aby się okazało, że ich też nie mogę wyjąć. 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@slajtek78, bardzo Cię przepraszam za te utrudnienia. Sprawdziłam i widzę, że punkt jest aktywny. Wygląda to na chwilową i jednorazową sytuację. Poprosiłam odpowiedni dział o weryfikację tej sprawy.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@slajtek78, otrzymałam informację, że maszyna została ponownie zrestartowana. Sprawdź, proszę, czy to pomogło i możesz odebrać swoją przesyłkę.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
slajtek78
#8 Zapaleniec#

Niestety, byłem pod automatem, cały czas to samo,

1. Informacja że źle wprowadziłem numer telefonu lub kod. Wprowadzam dobrze 2. Kod QR zczytuje , ale jest tylko sam sygnał dźwiękowy, 3. Przy próbie zdalnego otwarcia , jest informacja na telefonie, że automat mnie nie widzi.

Ta przesyłka potrzebna mi jest na jutro. Czy zaprawdę nie ma u was osoby, którą może to dziadostwo otworzyć?

Ja wiem, że to jest tylko urządzenie i też może się popsuć, miałem taki przypadek z paczkomatem INPOSTU, ale tam problem został rozwiązany w 5 minut.

Tutaj proszę się o pomoc już drugi dzień .....

 

 

 

oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

Do @slajtek78@dacik55 oraz innych zainteresowanych🙂

Aby móc skutecznie podjąć przesyłkę z automatu Allegro One box, należy się odpowiednio do tego przygotować.
1. Oczywistą podstawą jest przenośne, multimedialne urządzenie (warto mieć dwa, bo a nuż jedno nam w mięęęęędzyczaaaaasie padnie?).
2. Wcześniej nie zawadzi zdobyć gdzieś numer (gdzie - nie wiem, bo w wątku pojawił się i znikł) na infolinię do pomocy technicznej i zapisać go sobie niezwykle dyskretnie, bo chyba jest niezwykle ściśle tajny.
3. Trzeba się jeszcze - na wszelki wypadek - wyposażyć w:
- odzież i obuwie przystosowane do każdej sytuacji pogodowej, solidny parasol,
- śpiwór (bo niewykluczone, że noc spędzicie pod automatem),
- termos z gorącą herbatą (wskazana "z prądem"), kilka wysokokalorycznych kanapek,
- sporą flaszkę Nervosolu,
- podręcznik do nauki Braille'a,
- saperkę na okoliczność pilnej potrzeby (w ostateczności może być pampers),
oraz dużo - jak zaleca moderacja - (naprawdę dużo, nieprzebrane wręcz pokłady) cierpliwości.

Przyda się też w odwodzie jakiś pojazd (w braku auta może to być jednoślad: rower, hulajnoga itp.), bo może się okazać, że od kilku/kilkunastu godzin koczujecie pod niewłaściwym automatem.

Jeżeli automat od kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu? godzin wmawia Wam, że Was tam nie ma - nie wierzcie mu, z Wami jest wszystko OK, to on kłamie!

PS  Ja wiem, że Wam nie do śmiechu. Mnie też nie (jestem oburzona!). Umówmy się, że to śmiech przez łzy 😀😭

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wychodzi na to że najlepiej tę nowinkę technologiczną allegro usunąć ze swoich ustawień jak również kupować u tych którzy jej nie oferują ,na dworze teraz zimno a trzeba by stać i czekać za za PRL-u za meblami.

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

@eightbitclone2 Zgadza się, trzeba by dopisać do listy. Ale to już ostateczność 😂

oznacz moderatorów
slajtek78
#8 Zapaleniec#

Czy ktoś z allegro rozwiąże w końcu mój problem? Zaraz okarze się że skończył się czas odbioru i przesyłka wróci do nadawcy

oznacz moderatorów
dacik55
#8 Zapaleniec#

U mnie jest dokladnie to samo wszystko, z tym że Pani moderator po weryfikacji zgłoszenia przez tajemniczy zespół stwierdzila że wpisuje zły kod odbioru...4

Screenshot_20211219_180956_pl.allegro.jpg

 razy + kilka prób skanowania kodu QR + otwieranie zdalne aplikacja...

Jako prezent pod choinkę zamiast zawartości uwięzionej paczki dam wydruk z mojego posta. 

Super.

oznacz moderatorów