anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro One Box

Rafiusz
#9 Pomysłodawca#

Trochę szukałem rozwiązania problemu w różnych wątkach ale nie znalazłem odpowiedzi. Nie mówię, że potrafię dobrze szukać :). Otóż mamy taka sytuację że 🙂

Zakup opłacony. Sprzedawca przygotował etykietę 24 czerwca. Widzę numer do śledzenia. I zaczynają się schody. Kurier nie chce przyjechać do Sprzedawcy i odebrać paczki :). Serio :). I to już tak trwa tydzień. Byłem na urlopie i na 99% byłem przekonany, że paczka dotrze maksymalnie w ciągu 3 dni, do miejsca gdzie wyjechałem (czas deklarowany w ofercie to jeden dzień). A tu zonk... Czyli jak już paczka zostanie w końcu odebrana od Sprzedawcy przez kuriera (chociaż powoli zaczyna w to wątpić) to rozumiem, że muszę sobie pojechać pół Polski po jej odbiór 🙂 Spoko.

Sprzedawca podał mi nawet numer swojego zgłoszenia do Allegro w tej sprawie, tj. zgłoszenia że firma kurierska nie przyjeżdża od niego odebrać paczki. Ja w międzyczasie ze swojej strony też zrobiłem zgłoszenie do Allegro z informacją jak długo Allegro ma czas na odebranie paczki od Sprzedawcy? Oczywiście odpowiedzi w temacie nie otrzymałem. I to jest właśnie pytanie do Was. Jaki jest maksymalny czas dostawy w Allegro One Box? Są jakieś maksymalne terminy? Czy może to sobie tak "dyndać" i dwa miesiące bo Allegro nie potrafi zorganizować odbioru paczki od Sprzedawcy? Wiem, że mogę zrezygnować z zakupu ale nie o to chodzi.  Według mnie jest tu ewidentna wina Allegro a nie Sprzedawcy. 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Rafiusz ta usługa tak działa i tylko spadek jej atrakcyjności może wpłynąć na operatora , a to już leży tylko w Waszych kompetencjach Drodzy Klienci , nas sprzedawców allegro przymusiło do wprowadzenia tej ułomnej formy dostawy , nie możemy już zrobić nic więcej jak zgłaszać i kłaniać się w pas niezadowolonym klientom bo allegro jak sam doświadczyłeś ma to w ,,głębokim poważaniu ,,

oznacz moderatorów

brakestop
#14 Krzewiciel#

Ja osobiście jestem w szoku. Kupiłem karmę dla kotów. Wybrałem sobie ONE ŁONE BOX po mam pod blokiem przy trzepaku. Znając te setki historii z tego forum, myślę sobie - sprawdzę.

Zamówienie poszło w piątek. W sobotę odebrałem z maszyny. Nie wiem jak to wyjaśnić, ale to CUD !

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*
50% kupujących nie czyta... kolejne 30% czytać nie umie, 15% czytać nie chce...
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Nie podjeżdża bo mu się zwyczajnie nie opłaca podjechać po 1 paczkę i jakość tego to dramat do tego allego testuje taki myk że w ramach smart będzie ci samo wybierało czym wysłać byś miał teoretycznie szybciej a one to ich usluga i realizacja wiec mają najtaniej.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@Rafiusz 

Oficjalnie, 1 +2 dni. Skoro trafił nam się myślący, kupujący na AG to dodam Ci jeszcze że nawet nie wiadomo kto się to paczką zajmuje. Możliwości są trzy:

- DPD

- UPS

- One

oznacz moderatorów

Rafiusz
#9 Pomysłodawca#

Przesyłka nadal nie nadana. Kurier po raz czwarty nie podjechał po odbiór paczki 😄
No i jaki z tego wniosek...? Nigdy więcej Allegro One 😄

Sprzedawca nada ją inpostem 🙂
A Allegro już nawet nie odpowiada na zgłoszenia... Serio...
Jakiś moderator wypowie się w temacie? 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Rafiusz  Moderatorki zgłoszą i co z tego , za tydzień sprzedawca otrzyma wiadomość cyt ,,

obry wieczór,

piszę w sprawie odbioru paczki o numerze ........ 

Skontaktowałam się z oddziałem odbierającym i poprosiłam o jak najszybsze odebranie paczki i wyjaśnie braku podjazdu. Jak tylko otrzymam odpowiedź, wrócę do Państwa.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu zwrotnego. 

a po miesiącu cyt ,,


 dziękuję Państwu za cierpliwość.

Sprawdziłam, że kurier odebrał już przesyłkę .........  i została doręczona do kuoującego.

W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.

oznacz moderatorów

Rafiusz
#9 Pomysłodawca#

Tak się zastanawiam, czy nie można zrobić tak, że Sprzedawca wysyła paczkę impostem i zwraca się do Allegro o rekompensatę ponieważ przez 8 dni nie potrafili zorganizować podjazdu kuriera po jej odbiór? Opowiadam teraz herezję czy jednak Allegro bierze takie coś na klatę? Wydawałoby się, że to tak powinno funkcjonować ale pewnie opowiadam głupoty. Sprzedawca powiedział, że wyśle tę paczkę na swój koszt ale nie będę taki podzielimy się kosztami na pół :). 

oznacz moderatorów