anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro protect a reklamacja

niuniusprafie23
#7 Wielbiciel#

Witam. Nurtuje mnie takie zagadnienie. Otrzymałem zwrot środków przez Allegro Protect. Zwrot związany był z reklamacją butów. Firma nie ustosunkowała się co do reklamacji, tzn.  Jedyna odpowiedź była że oddali buty do producenta w celu weryfikacji, ale jednoznacznie w przeciągu 14 nie odpowiedzieli czy reklamacja jest uznana czy nie. Otrzymałem rekompensatę z Allegro protect i ok.. Ale tak się zastanawiam czy w ten sposób reklamacja się zakończyła?? Czy dalej obowiązuje i czysto teoretycznie można od firmy żądać wyjaśnienia dalszego tej reklamacji??? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@niuniusprafie23 dostałeś kasę, reklamacja zamknięta, sprzedawca ma to doliczone do rachunku więc tak jak byś dostał zwrot za towar od sprzedawcy 🙂

Ps firma nie ma się ustosunkować do 14 a ma odpowiedzieć na reklamację którą dostałeś, kwestia czy to była reklamacja z tytuły niezgodności czy gwarancji ? Sprzedawca dał ciała dlatego poszła wypłata, inaczej by to tak ładnie nie wyglądało 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

niuniusprafie23
#7 Wielbiciel#

Ja to rozumiem i nie oczekuje drugi raz na zwrot kasy, ale nurtuje mnie to że sprzedawca ogólnie nie dopilnował terminów i tak naprawdę reklamację uznal, a to że allegro protect oddało kasę to nie oznacza że reklamacja została zakończona. Przecież allegro protect nie jest strona ani nie uczestniczy w procesie reklamacji?? Proszę moderatorów o wyjaśnienie tej mojej rozkminy 🙂 @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@niuniusprafie23 kwota wypłaconej rekompensaty w ramach Allegro Protect została doliczona do rozliczeń sprzedającego, więc reklamacja jest zakończona, ponieważ po przekroczeniu czasu na decyzję zostaje automatycznie uznana. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

arturnowakowski1
#8 Zapaleniec#

Właśnie a jak wygląda sprawa z reklamacjami np obuwia.? Bo ja miałem taką akcje że buty się zużyły w ciągu 4 mc,  sportowe markowe, no i oni powoływali rzeczoznawców którzy pisali kłamliwe tezy że o ostrą krawędź, pisałem odwołanie to zmienili zdanie że jednak rozmiar nie taki. Ten protekt działa na takie przekręty? No bo ja tutaj boje się kupić coś za większą kase niż 200zł. Jak widze omega sport z sosnowca dalej na allegro sprzedaje pod kilkoma kontami a na google widać dalej oszukują bo dziesiątki negów wpada. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@arturnowakowski1 jak sprzedawca rozpatrzy reklamację to protect nie zadziała bo nie są sądem i nie będą podważać decyzji, a że Ty się nie zgadzasz z decyzją to udaj się do rzecznika konsumenta 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

arturnowakowski1
#8 Zapaleniec#

No nie mam zamiaru latać po rzecznikach.  Wydaje mi się że przez neta sobie tak pozwalają bo w sklepie stacjonarnym się boją bo wieczorem poleci kamień w witryne czy inna niespodzianka;) 🤣 czy ktoś zrobi awanture czy dymu przy klientach. Bo miałem podobną sytuacje to Pani zaproponowała inne buty 40% taniej co było do zaakceptowania.

oznacz moderatorów