anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Protekt

enter2006
#9 Pomysłodawca#
  • Kupiłam suszarkę na ubrania, ponieważ była ochrona kupujących i gwarancja pomocy ze strony Allegro. Gdy towar został prawidłowo zareklamowany u sprzedawcy. Gdzie wyszłam z incjatywa wysłania do sprzedawcy towaru. Allegro wypowiedziało się iż otrzymuje zwrot w kwocie 17 zł. I ze nie mogę odesłać produktu do ekspertyzy sprzedawcy. Czyli za produkt zapłaciłam 120 zł w sumie. A otrzymuje 17 zł rekompensaty. Pytam ? Wada jest istotna, schodzi farba w wielu miejscach. Jest rdza. Na jakiej podstawie 17 zł ? Czy jak kupowałam to pisaliście iż kwota rekompensaty może być poniżej kosztów wysyłki ? Nie ! Tym samym zwyczajnie wprowadzacie w błąd. Gdy pytam o powód takiej decyzji  pracownik odsyłam mnie do Sądu. Nie polecam Allegro ! Wróciły zasady jakie kiedyś były czyli sprzedawca to Bóg, kupujący oszust bo musi zostać z wadliwymi bublami z Allegro ! Dla mnie brak informacji o kwocie rekompensaty to klauzule niedozwolone, jakieś nie określony kwoty to wprowadzanie klientów w błąd iż są chronieni przez Allegro. Wnioskuje iż kupując coś bardzo drogiego, można otrzymać nawet 1 zł zwrotu. Ponieważ nie ma określonej kwoty rekompensaty. 
oznacz moderatorów
58 ODPOWIEDZI 58

mdrogeria
#21 Demiurg#

@enter2006 tak , ma prawo , ale dalej mi się to nie klei , skąd kwota 17zł ?

oznacz moderatorów

enter2006
#9 Pomysłodawca#

Nie mam pojęcia bo produkt kosztuje 99 zł plus przesyłka (nie za darmo) 14 zł 

oznacz moderatorów

enter2006
#9 Pomysłodawca#

Cyt. pracownika Allegro 

Nie została Pani wprowadzona w błąd. Zgodnie z prawem Sprzedający ma możliwość odmowy przyjęcia reklamacji. Z Allegro Protect została Pani przynana rekompensata w wysokości 17 zł.

oznacz moderatorów

enter2006
#9 Pomysłodawca#

Pracownik Allegro zaproponował i zdecydował iż może mi dać 17 zł bo ma takie prawo. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@enter2006 Tak ma takie prawo bo jest to forma rekompensaty, ile ? to loteria >niektórym się nie należy a dostają, innym się należy >nie dostają. Allegro nie jest już gwarancją bezpiecznych zakupów i to fakt. Tu odpisują Ci sprzedajacy i z pewnością nie szukaj pomocy u nich.

oznacz moderatorów

enter2006
#9 Pomysłodawca#

Nie zależy mi na tym by ktoś mi odpowiedział na pytanie. Chce by kupujący mieli świadomość tego iż teraz kupując na Allegro mogą zostać z produktem który jest wadliwy. I że mogą otrzymać rekompensatę w kwocie przesyłki za towar ! 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wieny to i zdajemy sobie sprawę z tego, masz rację i dziwię się tej reakcji Allegro.

oznacz moderatorów

enter2006
#9 Pomysłodawca#

25CAD2B8-AB77-4915-B6F0-F6483D90CECF.png

oznacz moderatorów

enter2006
#9 Pomysłodawca#

17 zł rekompensaty z Allegro Protekt, przekazałam ta kwotę dla tego pracownika na kawkę 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@enter2006 a ja uważam ,że to nieporozumienie i wszystko się wyjaśni .

oznacz moderatorów

enter2006
#9 Pomysłodawca#

Loteria do czasu 🙂 kiedyś będą musieli uregulować kwoty bo nikt nie będzie ryzykował iż np. Kupując coś za 10 tys. otrzyma zwrot 1 tyś zł jak coś się zepsuje i nie będzie np. działać. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@enter2006 Zapoznałam się z dyskusją. Widzę, że reklamacja dotyczyła produktu zakupionego w czerwcu 2021 r.

Sprzedający poprosił o przesłanie zdjęć zgłaszanej wady i na tej podstawie przedstawił swoją decyzję. Pozwolę sobie zacytować jego ostatnią - jak dotąd - odpowiedź w sprawie: Widoczne zarysowania i odpryski są uszkodzeniami mechanicznymi, wynikającymi z użytkowania. Nie jest to wada towaru, która podlega reklamacji. Jeżeli ma Pani inne zdjęcia towaru pokazujące wadę fabryczną- np łuszczenie się farby, prosimy o ich zamieszczenie.

Dyskusja nie jest zamknięta, więc wciąż masz możliwość przedstawienia innych dowodów na poparcie swojej tezy o wadzie fabrycznej.

Jeśli chodzi o rekompensatę w ramach Allegro Protect, możesz kontynuować korespondencję w tej sprawie. Nie gwarantuje to jednak zmiany naszej decyzji.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

enter2006
#9 Pomysłodawca#

Cyt. Sprzedawcę 

Nie jest to wada która podlega reklamacji 

oznacz moderatorów

enter2006
#9 Pomysłodawca#
  • Jeżeli sprzedawca wie ze nie otrzymam rekompensaty to nawet jak zrobię ekspertyzę nie uzna reklamacji. A co najważniejsze kupując na Allegro każdy musi być świadomy iż ochrony nie ma. Bo jaka to ochrona gdy pracownik proponuje 17 zł gdzie sama wysyłka towaru to kwota 14 zł. To śmiech na sali. Przekazuje ta zacną kwotę na kawkę dla pracowników Allegro. Na zdrówko 👍
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

1 według starych przepisów po roku ty masz udowodnić że wada była w towarze po upływie 1 roku od zakupu a tu jest powyżej 1 roku
2 ap przyznają do kwoty 20tys zł
3 17 pln to albo kwota wysyłki jaką poniosłaś wysyłając suszarkę na reklamację lub kwota za jaką możesz ją odzyskać opłacając z niej powrót reklamowanego nieskutecznie towaru
4 sprzedawca może odrzucić reklamację na podstawie zdjęć nie musi mieć towaru fizycznie
5 wady mechaniczne powstałe w wyniku użytkowania nie podlegają reklamacji, zadrapania i inne mechaniczne uszkodzenia powłoki nie wpływają na działanie produktu więc reklamację odrzucono

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dyskusja jest nie zamknięta więc kontynuuj i uzupełnij zdjęciami, udowodnij swoją rację. Po 14dniach dyskusję odznacz jako nierozwiązaną>ważne.

oznacz moderatorów

enter2006
#9 Pomysłodawca#

Jest nierozwiązana 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Możesz dodać tu zdjęcia tej wady 

oznacz moderatorów

enter2006
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście ale w świetle dziennym bo w garażu nie widać tego iż suszarka na lakierze się łuszczy. To taki proces. Farba puchnie, łuszczy się a później farba oddała. I jest metal, który gdy będzie miał kontakt z woda zaczyna wychodzi rdza. I tu nie chodzi o wadę ale to stanowisko Allegro. 

oznacz moderatorów

enter2006
#9 Pomysłodawca#

Każdy klient platformy Allegro musi sobie zdawać sprawę iż gdy kupiony produkt będzie miał wadę a sprzedawca status Super Sprzedawcy to stanowisko Allegro będzie na korzyść sprzedawcy. Jeżeli sprzedawca widzi iż Allegro Protekt proponuje 17 zł zwrotu kupującemu to po co ma przyjmować towar na reklamacje, wysyłać do ekspertyzy lub nawet zobaczyć produktu. Z automatu odrzuci reklamacje. A kupujący może liczyć na rekompensatę w kwocie niższej niż wysyłka tego towaru. 

oznacz moderatorów