anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro usuwa negatywne komentarze

MAMY ROZWIĄZANIE!
Sigsegv1488
#9 Pomysłodawca#

Czy spotykacie się często z sytuacją, że Allegro usuwa negatywne oponie o sprzedających? Nie mam tu wielkiego doświadczenia, mimo, że kupuję bardzo dużo. Ostatnio jednak z powodu kłopotów z odzyskaniem pieniędzy po zwrocie towaru zdecydowałem się na krytyczny komentarz. Komentarz był kulturalny i po prostu opisywał przebieg sporu, w który zreszta zaangażowane było samo Allegro. Następnego dnia otrzymałem jednak informację, że został usunięty z powodu naruszania zasad. Oczywiście nie wskazano co i jakie zasady narusza. Jest to sytuacja co najmniej dziwna i podważa u mnie całe zaufanie do Allegro. Uważam, że konsumenci mają prawo do obiektywnej wiedzy, a teraz mam wrażenie, że jest to manipulowane. Dla mnie komentarze są istotne w momencie podejmowania decyzji o wyborze oferty. Okazuje się jednak, że nie można temu systemowi ufać. Zastanawiam się co może być przyczyną takiej sytuacji? Chęć ochrony wizerunku platformy? Faworyzowanie dochodowych sprzedających? Jak już pisałem, mimo, ze kupuje dużo, to bardzo rzadko wystawiam negatywne oponie i generalnie dotąd miałem zaufanie co tej platformy, ale teraz zastanawiam się czy rzeczywiście można jej ufać. Jak można uzyskać wyjaśnienia co konkretnie było przyczyną usunięcia opinii?

oznacz moderatorów
75 ODPOWIEDZI 75
Ziolko39
#21 Demiurg#

@tolek-15 Nzpisałeś opinię o produkcie > produkt rozpada się sam. Dowód na wyjątkowo słabą jakość  > co to ma wspólnego z "oceną sprzedającego"?

oznacz moderatorów
tolek-15
#7 Wielbiciel#

Dla allegro ma skoro usunęli. A ja jestem blisko 500 zł stratny.

 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@tolek-15 No właśnie Twój wpis to opinia o producie, a Ty ją wpisałeś w ocenę sprzedającego.

A dlaczego z powodu usunięcia opinii jesteś stratny 500 zł?

oznacz moderatorów
tolek-15
#7 Wielbiciel#

Nie napisałem, że spowodu usunięcia opinii jestem stratny. Skrót myślowy wydał mi się czytelny: jestem stratny blisko 500,- nie z mojej winy, zapłaciłem za produkt - otrymałem uszkodzony, sprzedawca "umył ręce" i twierdzi, że produkt jest pełnowartościowy (pęknięta misa wc). A ja nawet nie mogę podzielić się z innymi moją opinią. Przynajmniej tyle allegro mogłoby dla mnie zrobić za stracone przeze mnie pieniądze. 

oznacz moderatorów
tolek-15
#7 Wielbiciel#

"Sprzedającego"? - nic. Z oceną produktu - wszytko. O to była ocena produktu.

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

@tolek-15

Może wystarczyłoby przeczytać regulamin zanim go zaakceptujesz? Zapewniam, że wtedy Twój problem by się rozwiązał, bo tam jest opisane co może a czego nie może zawierać ocena sprzedawcy.

 

Allegro nie jest skore do usuwania negatywnych opinii ot tak.

oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

Sprzedawcy VIP mają pewną metodę na usuwanie negatywnych komentarzy.

oznacz moderatorów
tolek-15
#7 Wielbiciel#

oto cała opinia:

"Bardzo słaba jakość. Miska przyszła pęknięta (róg) mimo nie naruszonego opakowania. Reklamacja odrzucona. Nie warto ryzykować dla ceny."

Mam wrażenie, że trzeba trochę złej woli na usunięcie tej opinii. Nie wiem, czy jak napisałeś "Allegro nie jest skore do usuwania negatywnych opinii" jeżeli zarabiają na sprzedaży, a negatywne opinie jej nie służą.

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Co jest nie tak z tym powyższym komentarzem?

oznacz moderatorów
tolek-15
#7 Wielbiciel#

W/g allegro nie zgodny z regulaminem. Mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że gdyby komentarz brzmiał:

"Bardzo dobra jakość. Miska przyszła bardzo dobrze zapakowana, że brak ryzyka uszkodzenia. Znakomity kontakt ze sprzedawcą. Warto za tą cenę."

allegro nie miałoby absolutnie żadnych zastrzerzeń i komentarz byłby zgodny z regulaminem.

Na tym polega cała hipokryzja.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@tolek-15 Tak jak poinformował Cię nasz pracownik w korespondencji mailowej dla zamówienia z oferty 11286267015 nie ma wystawionej opinii produktowej. Wystawiłeś natomiast komentarz dla sprzedającego i ten jest widoczny na jego stronie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
tolek-15
#7 Wielbiciel#

Pani Olu, z wielkim zdziwieniem czytam Pani "merytoryczną" odpowiedź. Ona jest trochę jak z dowcipu: "jadą dwa tramwaje, jeden czerwony a drugi w lewo". 

Nie wystawionej opinii produktowej, bo została przez allegro usunięta (!)

I o tym ta cała dyskusja.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tolek-15 Zamieszczona przez Ciebie opinia produktowa zawierała ocenę sprzedającego (chodzi o fragment "Reklamacja odrzucona"). Opinie produktowe mają dotyczyć wyłącznie produktu, a nie sprzedającego, kontaktu, przebiegu transakcji czy właśnie reklamacji.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
tolek-15
#7 Wielbiciel#

Moja opinia została usunięta za użycie słów "Reklamacja odrzucona"

W parę minut znalazłem takie (nie usunięte) opinie produktów cytuję:

1" ...Szanowny sklep odgraża się sprawą cywilną za Zwrot towaru niechcą zwrócić 829zł Takze kupujący ma skać z radości i być uprzejmy w takiej sytułacji ze dostał coś czego się w zyciu nie spodziewał , także kupującym radzę nie 2 razy a 3 razy zastanowić przed zakupem bo Pózniej trzeba się Prosic o zwrot gotówki..."

2. "Lepiej kupować u innego sprzedawcy lub w sklepie"

3," Zwróciłam , ale szybko otrzymałam zwrot kosztów"

4"Towar dostarczony w czasie zgodnie z umową. Jedyny mankament do towar pozostawiony przez kuriera na posesji bez potwierdzenia przez odbiorcę bez kontaktu o jaki prosiłem."

5 "Wyjątkowo rzetelna i odpowiedzialna firma. Kupowałem już bardzo dużo artykułów przez internet, ale w tym przypadku byłem bardzo mile zaskoczony. "

itd. itd.

Proszę zatem nie obrażać mojej inteligencji i nie wmawiać mi, że moja opinia tak rażąco naruszała regulamin, że musiała być usunięta.

oznacz moderatorów
excessively-frug
#12 Orędownik#

Twoją opinia o produkcie, naruszającą regulamin została usunięta, bo ktoś zainteresowany ją zgłosił, jeśli wyżej zacytowane przez Ciebie opinie naruszają regulamin to z dużym prawdopodobieństwem też zostaną usunięte, ale pod warunkiem, że ktoś je zgłosi.

Allegro same od siebie nie ingeruje w opinie, ani komentarze, robi to tylko gdy naruszają regulamin i na podstawienie zgłoszeń np. sprzedawców.

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów
Splatt6
#7 Wielbiciel#

Genialny temat!

Oby był wysoko wypozycjonowany w wyszukiwarkach typu google. Allegro bawi się w moderatora, nieuczciwi sprzedawcy wystawiają co chcą, robią aukcje niezgodne z regulaminem i opisem, oczywiście allegro nie wysyła nawet ostrzeżenia takim oszustom, same aukcje nawet nie są zdejmowane. Ale gdy kupujący napiszę prawdę o transakcji i jej przebiegu, to na każdą prośbę sprzedawcy usuwają komentarz.

Najlepsze jest to że nigdy nie spotkałem się z powiadomieniem że mój komentarz został usunięty, a są usuwane. Także można się tylko domyślać ile komentarzy w ten sposób zostało wybielonych, bez informowania kupujących. Niezgodny z regulaminem jest zapewne komentarz o treści "nie polecam" / "oszukał mnie" / "nie polecam sprzedawcy".

Na 100% pozytywnych komentarzy pracuje się szybką wysyłką, rzetelnymi opisami aukcji, kontaktem z kupującym gdy coś jest nie tak, a nie straszeniem policją i sądem.

To co od jakiegoś czasu zaczyna dziać się na allegro jest nie do pojęcia.

Allegro Zacznijcie również skrupulatnie modernizować te pozytywne komentarze, ciekawe ile ich wtedy zostanie. 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Splatt6 Cześć. 🙂 Komentarze (produktowe i te dla sprzedającego) usuwane są wyłącznie wtedy, kiedy łamią zasady/regulamin lub na prośbę klienta. Wszystko dokładnie opisaliśmy w tym artykule: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/oceny-i-komentarze/kiedy-mozemy-ingerowac-w-opinie-kupuja... 

Jeśli masz jakieś przykłady usunięcia komentarza bez wyraźnego powodu, to poproszę o konkrety. Komentarze nigdy nie są usuwane bez przyczyny. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

A tutaj, bardziej ciekawie aż 5 negatywnych komentarzy i wszystkie usuniete przez  Allegro, aż dziwne 

 https://allegro.pl/uzytkownik/SztukaCiala/oceny?recommend=&page=1

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Halfrunt Cześć, a skąd informacja, że 5 usuniętych komentarzy z tego konta, to komentarze negatywne? Żaden z usuniętych przez nas komentarzy na tym koncie nie był negatywny. Nie usuwamy również komentarzy "po znajomości". 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Nooooooo. A bo po co usuwać pozytywne?

oznacz moderatorów