anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro usuwa negatywne komentarze

MAMY ROZWIĄZANIE!
Sigsegv1488
#9 Pomysłodawca#

Czy spotykacie się często z sytuacją, że Allegro usuwa negatywne oponie o sprzedających? Nie mam tu wielkiego doświadczenia, mimo, że kupuję bardzo dużo. Ostatnio jednak z powodu kłopotów z odzyskaniem pieniędzy po zwrocie towaru zdecydowałem się na krytyczny komentarz. Komentarz był kulturalny i po prostu opisywał przebieg sporu, w który zreszta zaangażowane było samo Allegro. Następnego dnia otrzymałem jednak informację, że został usunięty z powodu naruszania zasad. Oczywiście nie wskazano co i jakie zasady narusza. Jest to sytuacja co najmniej dziwna i podważa u mnie całe zaufanie do Allegro. Uważam, że konsumenci mają prawo do obiektywnej wiedzy, a teraz mam wrażenie, że jest to manipulowane. Dla mnie komentarze są istotne w momencie podejmowania decyzji o wyborze oferty. Okazuje się jednak, że nie można temu systemowi ufać. Zastanawiam się co może być przyczyną takiej sytuacji? Chęć ochrony wizerunku platformy? Faworyzowanie dochodowych sprzedających? Jak już pisałem, mimo, ze kupuje dużo, to bardzo rzadko wystawiam negatywne oponie i generalnie dotąd miałem zaufanie co tej platformy, ale teraz zastanawiam się czy rzeczywiście można jej ufać. Jak można uzyskać wyjaśnienia co konkretnie było przyczyną usunięcia opinii?

oznacz moderatorów
75 ODPOWIEDZI 75
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Halfrunt No tak, łatwo wyciągnąć pochopne wnioski, ale nie zawsze są one właściwe. Te komentarze zostały usunięte przez nas, nie były one negatywami. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Splatt6
#7 Wielbiciel#

@ko_alka 
https://allegro.pl/uzytkownik/NATYCHMIASTOWO/oceny?recommend=true&page=6

 

"Kupuje tutaj dosyć często i zawsze jest ok. Polecam "

Proszę usunąć ten komentarz, jest niezgodny z regulaminem. Odnosi się do innych zakupów.

Czas na znalezienie tego jednego to był jakiś 10 sekund.
Ale jak do was napisze sprzedawca, to usuniecie dużo szybciej, tyle że negatywa.
A usuwacie dokładnie tej samej treści komentarze negatywne, twierdząc że kupujący odnosi się do innych produktów czy też aukcji

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Splatt6 Z którym punktem regulaminu taki komentarz jest niezgodny według Ciebie? 

Przytoczony przez Ciebie komentarz jest zgodny z naszymi zasadami i nie widzę podstaw do jego usunięcia. Odnosi się do zakupów u tego sprzedającego, a klient ma 90 dni na ocenę transakcji. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Splatt6
#7 Wielbiciel#

https://allegro.pl/uzytkownik/NATYCHMIASTOWO/oceny?recommend=true&page=17
"
szkoda że nie można dać 6 gwiazdek super "

Ten też do usuniecia?
No nie, bo tego pewnie sprzedawca by nie usuwał.
Negatywna wersja w postaci, 
"Szkoda że nie można dać 0 gwiazdek, żenada", pewnie allegro by łaskawie usunęło.

Takich przypadków jest mnóstwo. Wybielacie sprzedawców, wybieracie co usunąć a co zostawić, mimo regulaminu.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Splatt6 Który punkt regulaminu według Ciebie narusza ten komentarz?  

Piszesz "A usuwacie dokładnie tej samej treści komentarze negatywne, twierdząc że kupujący odnosi się do innych produktów czy też aukcji".

Czy nie mylisz przypadkiem opinii produktowej i oceny transakcji? 

W opinii produktowej — jak sama nazwa wskazuje — oceniasz produkt, a nie przebieg transakcji czy sprzedającego. I jeśli w opinii produktowej klient opisuje przebieg transakcji, to takie komentarze są usuwane. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Splatt6
#7 Wielbiciel#

@ko_alka 

Pozwól proszę że zacytuję:
opinii produktowej — jak sama nazwa wskazuje — oceniasz produkt, a nie przebieg transakcji czy sprzedającego. I jeśli w opinii produktowej klient opisuje przebieg transakcji, to takie komentarze są usuwane. 

Czyli:
"Wysyłka bardzo szybka, buty jak na zdjęciu, zgodnie z opisem. Polecam jak najbardziej, miła obsługa."
https://allegro.pl/uzytkownik/NATYCHMIASTOWO/oceny?recommend=true&page=18

Jest nie zgodne z "regulaminem", bo tutaj ma miejsce coś co Pani przytoczyła, tyle że z drugiej strony. Klient ocenił produkt w ocenie sprzedawcy. 
Ten pewnie też w porządku? 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Splatt6 Już rozumiem, z czego wynikają Twoje wątpliwości. Pozwól, że wyjaśnię 🙂 

Na Allegro mamy dwa rodzaje ocen: oceny produktowe i oceny sprzedającego. Widać to m.in. po rozwinięciu opcji konta w prawym górnym rogu strony: 

ko_alka_0-1693238447197.png

 

Linki, które wysyłasz (https://allegro.pl/uzytkownik/NATYCHMIASTOWO/oceny?recommend=true&page=18), to nie są oceny produktowe. Są to oceny sprzedającego i służą do oceny transakcji (obsługi, kontaktu, zgodności z opisem itp.)

Opinie produktowe, które masz na myśli, znajdują się w ofertach połączonych z produktem w Katalogu Allegro na dole strony z ofertą. 

ko_alka_1-1693238571392.png

W opiniach produktowych nie wolno zamieszczać opisu transakcji, tylko opinię o konkretnym produkcie. 

Jeśli zainteresował Cię ten temat, to podsyłam dwa artykuły: jeden o opiniach produktowych i jeden o komentarzach dla sprzedającego. 🙂 

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Splatt6
#7 Wielbiciel#

Ojej, no niestety. Tak, @ko_alka oceny sprzedawcy, no nie wiem, jak można wybielać i po co to robić, co do produktów. Może Pani mi wyjaśni po co sprzedawca miałby usuwać komentarze negatywne pod produktem który jest sprzedawany przez wielu innych sprzedawców?

Dopiero teraz zauważyłem że sprzedawca posiada:

30 ocen ⁠usuniętych

296 ocen ⁠wykluczonych
 
326 ocen usuniętych/wykluczonych, których treści ani proporcji pozytywne/negatywne, nigdy nie zobaczymy na allegro?
No sprzedawca na miarę 99.9% pozytywnych komentarzy.
Sama nazwa "

99,9%

kupujących poleciło tego sprzedawcę w ostatnich 12 miesiącach."
Jest niezgodna z prawdą. Usunęliście komentarze i na pewno osoba która wystawiła negatywa (usuniętego) tego sprzedawcę nie poleci.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Splatt6 Żaden sprzedający na Allegro nie ma możliwości samodzielnego usunięcia komentarza (ani pozytywnego, ani negatywnego, ani produktowego, ani dotyczącego transakcji). 

Opinie produktowe usuwamy na zgłoszenie klienta lub wtedy, kiedy zawierają treści niezgodne z regulaminem. Zdarza się, że klient prosi nas o usunięcie oceny negatywnej, ponieważ zmienił zdanie o produkcie (czasami jest odwrotnie i prosi o usunięcie oceny pozytywnej). 

Po usunięciu oceny klient jest o tym informowany mejlowo i może wystawić ocenę ponownie (tym razem zgodną z regulaminem). 

Opinie produktowe usuwamy również wtedy, kiedy opinia:

  • jest kolejną od tego samego kupującego na temat tego samego produktu
  • dotyczy innego produktu niż opiniowany
  • jest obraźliwa, łamie zasady uczciwej konkurencji, zawiera dane osobowe, treści reklamowe lub słownictwo, na które nie pozwala nasz regulamin
  • narusza obowiązujące przepisy prawa, dobre obyczaje lub godzi w uczucia religijne
  • narusza prawa patentowe, prawa autorskie, tajemnicę przedsiębiorstwa lub inne prawa własności intelektualnej, bądź prawo ochrony danych osobowych
  • nie dotyczy produktu, lecz samej transakcji i jej przebiegu – na przykład dostawy, obsługi klienta i tym podobnych
  • została dodana przez klienta, który ma zawieszone konto
  • nie została dodana przez człowieka, lecz przez robota
  • została dodana tylko w celu zaniżenia lub zawyżenia oceny produktu
  • jest wyłącznie streszczeniem filmu, książki lub płyty itp.
  • jest w całości lub częściowo skopiowana od innych klientów, producenta opiniowanego produktu lub z innych dostępnych źródeł
  • jej treść zawiera znaki, które powodują, że staje się ona nieczytelna – nie dotyczy to znaków specjalnych, właściwych dla języka, w którym wystawiona została opinia.

Postaram się wyjaśnić jeszcze jedną kwestię dotyczącą komentarzy dotyczących sprzedającego i "296 ocen ⁠wykluczonych", o których piszesz. Oceny wykluczone są widoczne dla wszystkich użytkowników Allegro — są one wykluczone wyłącznie z kalkulacji Jakości sprzedaży. 

ko_alka_0-1693239538114.png

Więcej o wykluczeniach i powodach wykluczeń przeczytasz tutaj

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Sticky_pl
#7 Wielbiciel#

Mam ten sam problem osoba/konkurencja z mojej branży top 1 

image.png

Osobiście nigdy nie korzystałem z wykluczenia bo nie wiedziałem o tym. Zawsze dzwoniłem błagałem klientów o usunięcie ale i tak nie udało mi się utrzymać wyższego % 

image.png

 
Proszę o informacje jak można uzyskać taki % konwersji wykluczeń dodam że konkurent ma dostawe jutro codzienni i nie wysyła poczta polską więc spóźniona wysyłka kurierowa raczej nie ma tu prawa bytu. Nie zrezygnowalem z poczty polskiej z racji że duzo starszych osób zamawia pocztą polska ale nie ukrywam że chciałbym posiąść tą cenną wiedzę co konkurent. 
Bo ewidentnie coś jest nie tak a nie chce zgłaszać go do allegro karma wraca. Chce informacji 
 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Sticky_pl Komentarz może zostać wykluczony, jeśli narusza nasz regulamin, jest wulgarny lub dotyczy innej transakcji (został dodany omyłkowo). Nie ma innej możliwości. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
Sticky_pl
#7 Wielbiciel#

Dobrze, 1 usunięta 82 wykluczone fajnie się trafiło że aż taka ilość ocen została wykluczona negatywów nie widać. 

Gdzie w sklepie sticky jest 2x większe zaangażowanie kupujących w system opini a proporcja ta wynosi wykluczonych 23:10 usuniętych. 

Zakładając że osiągnę taki sam stosunek wykluczynch opinii do usuniętych 
Przy 2x większym zaangażowaniu kupujących  proporcja wyglądać będzie tak =wykluczone 164 :2 usunięte.

Jest możliwość zapoznania się z przykładowymi wnioskami o wykluczenie ? 
Chciałbym zoptymalizować swoją jakość sprzedaży umiejętnym korzystaniem z systemu wykluczeń nie łamiąc przy tym regulaminu Allegro ale równocześnie zwiększając konwersje oraz zadowolenie Kupujących którzy chętniej kupować w serwisie allegro. .

j

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Najedź sobie na te wykluczone komentarze xD. To są komentarze ludzi, którzy wystawili ponowny komentarz w czasie krótszym niż 7 dni. Kiwi powyżej chyba się przejęzyczyła. Jak się mylę to mnie poprawią. 82 wykluczone/ 750 zaliczonych to normalna statystyka. Ludzie czasem biorą po kilka paczek w krótkim okresie i liczy się 1 komentarz...

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

 

"Komentarz może zostać wykluczony, jeśli narusza nasz regulamin, jest wulgarny lub dotyczy innej transakcji (został dodany omyłkowo). Nie ma innej możliwości." 

🥝 Serio?

bo dotychczas myślałem że wykluczenie oznacza kiedy np. kupujący ocenił już zakup w ciągu ostatnich 7 dni

Czy coś mnie ominęło i coś zmieniono, czego nie wiem.

 

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

I dobrze myślałeś. Poświęciłam się i zajrzałam w te komentarze, chyba z 10 wykluczonych podejrzałam i wszystkie:

Screenshot_1.png

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Nie pomyliłaś przypadkiem słów 
"usunięty" z " "wykluczony". Chyba, ze o czymś nie wiem to popraw.

oznacz moderatorów