anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędny adres z winy Sprzedawcy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Marcello200
#8 Zapaleniec#

Witam, sprzedający upiera się , że wysłał przesyłkę na adres właściciela konta. Tymczasem podałam adres do zmiany w wiadomości do sprzedającego i w adresie do wysyłki też istnieje. Nie mogę odebrać tej przesyłki spod adresu właściciela.

Sprzedajacy nie przyjmuje do wiadomości, że źle zrobil. Zakup w systemie anulowano, bo była faktura pro-forma i została tak opłacona- mam potwierdzenie przelewu. Ale nie założę dyskusji ze sprzedającym.

Co robić?

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36
Marcello200
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A właściwie co chcesz zrobić?

oznacz moderatorów
Marcello200
#8 Zapaleniec#

Dostać przesylke na właściwy adres, podany w adresie do wysyłki i dodatkowo inform.w wiadomości do sprzedającego. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

No ale jest anulowany tak wynika, więc nie będzie wysylki.

oznacz moderatorów
Marcello200
#8 Zapaleniec#

Przesyłka została wysłana juz pod adres niewłaściwy. Tak wskazuje sprzedawca, ktoś ją odebrał. Ale nie ustalone kto.

oznacz moderatorów
Marcello200
#8 Zapaleniec#

Nie mogę założyć dyskusji, bo jest w ogóle anulowana transakcja na allegro. Ale przelew wysłany i sa zakupione przedmioty.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Marcello200 transakcja została automatycznie anulowana z braku wpłaty przez AF . Naisz najlepiej tu -https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 zapene autor wątku chce odzyskać kasę lub wymusić wysyłkę na właściwy adres .

Tu trzeba moderatorów  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
Marcello200
#8 Zapaleniec#

Oczywiście. Typowe podejście Polaka. Ukraść. Otóż nie proszę Pani/Pana, przesyłka zamówiona na adres placówki publicznej, zapłacona i dostarczona na adres , który nie był podany w wysyłce tylko jest jedynie zarejestrowany na allegro. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Marcello200 spokojnie , masz potwierdzenie przelewu oraz transakcję w zakładce sprawa się wyjaśni .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A skąd sprzedający wziął ten adres? wszystkie masz zapisane w danych i zapewne zapisał się ten ostatni, a sprzedający widzi ten w systemie i tak generuje etykietę do wysyłki i jak już to zrobił to nie zmieni.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wszystkie adresy do FV i do wysyłki możesz zapisać tu i w czasie zakupów zaznaczasz tylko: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/dane-konta

oznacz moderatorów
Marcello200
#8 Zapaleniec#

Mam wpisany adres do wysyłki również w ustawieniach. Ale dodatkowo zaznaczyłam to w wiadomości do sprzedającego. 

Także prawdopodobnie sprzedawca nie doczytał tego.

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli masz dobrze ustawione to jest wina sprzedającego i on odpowiada za to, więc nie musisz się martwić. Zapytaj tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=e9a08961-adcb-41a5-8cd9-142dd478e1fc

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Marcello200  wiekszośc systemów przewoźników jest zintegrowana z systemem allegro i bardzo często nie można wpisać adresu innego niż tek który podaje kupujacy jako adres do wysyłki

Inny adres podany w wiadomości nie zawsze jest możliwym do wysyłki bez dodatkowych kosztów.

Sprawdz adres dokladnie z zamówienia który jest podany jako adres do wysyłki.

Poza tym dziwnym jest możliwość anulowani zamówienia po wysyłce towaru nie bardzo rozumiem tą historie z anulowaniem ponieważ jeśli sprzedający wprowadził numer przesyłki to system blokuje możliwość znulowania takiego zamówienia

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ przesyła była opłacona bezpośrednio na konto sprzedawcy tu nie było mowy o imporcie danych .

oznacz moderatorów
Marcello200
#8 Zapaleniec#

Opłacono ja z innych danych niż tu. Z konta firmy, na którą zamawiałam wysyłkę.

oznacz moderatorów
Marcello200
#8 Zapaleniec#

Kurier DPD. Pierwszy raz mam taką syt. Zawsze wysyłka była kierowana na adres, który podaje. Więc wydaje mi się, że automatycznie system dobrze skanuje.

oznacz moderatorów