anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędny adres z winy Sprzedawcy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Marcello200
#8 Zapaleniec#

Witam, sprzedający upiera się , że wysłał przesyłkę na adres właściciela konta. Tymczasem podałam adres do zmiany w wiadomości do sprzedającego i w adresie do wysyłki też istnieje. Nie mogę odebrać tej przesyłki spod adresu właściciela.

Sprzedajacy nie przyjmuje do wiadomości, że źle zrobil. Zakup w systemie anulowano, bo była faktura pro-forma i została tak opłacona- mam potwierdzenie przelewu. Ale nie założę dyskusji ze sprzedającym.

Co robić?

oznacz moderatorów
36 ODPOWIEDZI 36
Marcello200
#8 Zapaleniec#

To była faktura pro-forma, czyli najpierw zapłacono, potem wysyłka. Tez nie rozumiem czemu anulowano. Nie ma opcji na allegro proformy, może dlatego. Automatycznie to usunęli. Choć przesyłka już dawno była opłacona i zapewne dostarczona pod niewłaściwy adres, sprzedający upierał się , że przesyłka jest dostarczona i w końcu przesłała pod jaki adres. Wtedy było jasne, że tam gdzie nie trzeba. Nie chcieli nawet podać kto odebral przesyłkę, mówiąc że kurierzy nie pobierają takich danych. Czyli może odebrać każda osoba nieuprawniona...

oznacz moderatorów
kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

A czym ta paczka szła? Bo jak inpostem to etykieta jest wypełniana przez system z automatu i chyba nawet sprzedawca nie ma możliwości wygenerowania jej na inny adres niż tam jest podany, przynajmniej ja takiej możliwości nie widzę. Na inny adres niż podaje allegro to można wysłać ale za 12.99, nie 8.99zł. Nie ma znaczenia jaki adres podałeś w wiadomości do sprzedającego, bo to nie on go wpisuje. 

oznacz moderatorów
Marcello200
#8 Zapaleniec#

Kurier DPD.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Marcello200 czy możesz podać numer tego zamówienia? Na koncie z którego piszesz nie ma anulowanego zakupu. Jeśli chodzi o adres dostawy to sprzedający wysyła zamówienie na adres podany na formularzu płatności i dostawy, na przyszłość możesz tam wpisać inny adres niż ten który jest podany w danych konta Allegro i wtedy przesyłka zostanie wysłana tam. 

la_nika_0-1650015870586.png

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Marcello200
#8 Zapaleniec#

90b1f470-aa06-11ec-983e-af41c33d6143 

 

Jest zakup anulowany. To była faktura pro-forma. Czyli najpierw zapłacone, potem wysyłka. Nie wiem, dlaczego zakupy były automatycznie anulowane.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Marcello200 bo zapewne był przelew na konto z faktury ? i system tego nie odnotował anulował 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Marcello200
#8 Zapaleniec#

Tak. Ale co jeśli np.jest też opcja płatności przez przelew tradycyjny. To była taka syt.

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@Marcello200  Transakcja jest anulowana bo nie było wpłaty przez Allegro finanse. Taka transakcja się anuluje automatycznie po 7 dniach. Ogólnie jest to zakup poza Allegro 🙂

oznacz moderatorów
Marcello200
#8 Zapaleniec#

To w tej syt., Skoro widnieje taka adnatacja, nie udowodnię nic?

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

Dziewczynki sympatyczne. Pomożecie jeszcze raz?

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
Marcello200
#8 Zapaleniec#

Uzyskałam już informacje od allegro. Prześlę tam potwierdzenie przelewu i będę dalej monitować sprawę.

 

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi!

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Marcello200 wiesz w czym problem, dokonałaś zakupu przez allegro, poprosiłaś o fakturę proforma - opłaciłaś na konto z faktury, allegro nie odnotowało wpłaty - anulowało zakup, a sprzedawca zapewne wysłał na adres z faktury 😞 Wyszło zamieszanie i niedogadanie się 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Marcello200
#8 Zapaleniec#

Adres z faktury był taki jaki do wysyłki.

oznacz moderatorów
Marcello200
#8 Zapaleniec#

Był wpisany inny adres do wysyłki.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Chwila, a jak zapłaciłeś?

oznacz moderatorów
Marcello200
#8 Zapaleniec#

Z konta firmy, dokąd przesyłka była zamówiona.

oznacz moderatorów
Puzonix
#12 Orędownik#

Poczekaj teraz na instrukcje od allegro, skoro sprzedawca nie chce współpracować.

Ja udzielę porady na przyszłość.

Kupując przez allegro, zawsze płać przez allegro. Jeżeli nie chcesz lub nie możesz skorzystać z szybkiej płatności to wybierze przelew tradycyjny. Taki przelew wykonujesz nie na konto sprzedawcy (konto z faktury) lecz na konto powiązane z płatnościami allegro. W skrócie, robisz przelew, pieniądze trafiają do allegro, status zamówienia zmienia się na OPŁACONE, sprzedawca generuje etykietę automatycznie i adres dostawy również importowany jest automatycznie z pola "adres do wysyłki". W takim układzie nie mam miejsca na błąd sprzedawcy i wszystko można sprawdzić bez pomocy sprzedawcy.

Jeżeli po dokonaniu zakupu został wypełniony formularz dostawy to mail z wszystkimi danymi otrzymały obie strony transakcji. Jeżeli w tej wiadomości w polu "dane odbiorcy przesyłki" są zgodne z adresem dostawy to wina leży po stronie sprzedawcy i wysłał on przesyłkę na zły adres. Jeżeli w tym polu jest inny adres to wina leży po stronie kupującego.

Oczywiście adres dostawy podany został dodatkowo w polu "wiadomość do sprzedającego", ale nie jest to miejsce do umieszczania tego typu danych i jest duża szansa, że taka wiadomość nie została odczytana. Z tego już może wytłumaczyć się tylko sprzedawca.

W przypadku kiedy przelew został wykonany bezpośrednio na konto sprzedawcy to system allegro tego nie odnotuje i dodatkowo po 7 dniach uzna, że zakup nie został opłacony i automatycznie zostanie anulowany. Innymi słowy transakcja nie została sfinalizowana i żeby udowodnić, że jednak została trzeba angażować dodatkowe strony i dostarczać dodatkowe dokumenty potwierdzające.

 

oznacz moderatorów