anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezkarny i bezczelny oszust na Allegro?

t7250
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Opis problemu: Sprzedający Przemysław [edytowano] używający konta winzent nie zamierza wywiązać się z umowy aawartej w licytacji, bo jak stwierdził w rozmowie telefonicznej - wylicytowana cena mu nie odpowiada.  Po czym wystawił kupiony towar jako nowe ogłoszenie. Gdy rozpocząłem dyskusję na allegro, przeszedł na 'Krzysiu'. Nie piłem z nim brudeszaftu ani nie pasałem świń. Proszę o blokadę konta nieuczciwego Sprzedawcy do czasu wywiązania się przez niego z zawartej umowy.

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Allegro nic nie zrobi. Jedynym sposobem wyegzekwowania od sprzedawcy wywiązania się z umowy jest powództwo sądowe. Najczęściej się to nie opłaca. 
Wystaw gościowi negatywa, przynajmniej ostrzeżesz innych. 

oznacz moderatorów

t7250
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za odzew 🙂

Uważam, że Allegro zrobi, bo raczej nie chce mieć oszustów i zniechęconych Kupujących odchodzących na inne platformy.

A jak nie zrobi - to właśnie pisząc tu ostrzegam Kupujących przed  ... Allegro, które chroni oszustów i chamów. 🙂 Ale myślę że zrobi 🙂

oznacz moderatorów

t7250
#9 Pomysłodawca#

I jak tam Moderatorzy?

Pomożecie oszukanemu kupującemu, czy pomożecie oszustowi i chamowi

uniknąć odpowiedzialności i robicie z Allegro wspólnika kantów na szkodę Kupujących?

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Oszustwo ma określoną definicję - tu nie została ona spełniona, nikt Cię nie oszuka.

Osobiście uważam, że wystawiając towar na licytację trzeba się liczyć z tym, że cena może nie być do końca zadowalająca ale to nie powinno być powodem do nie wywiązywania się z umowy. 

Allegro podjęłoby działania gdyby sprzedający robił tak nagminnie. Jednorazowy przypadek to nie powód do blokowania konta a nawet jeśli miałby to być powód do blokady konta to tak samo należy traktować kupujących którzy licytują i nie płacą za wygrane licytacje i blokować im konta a tych jest zdecydowanie więcej 🙂

oznacz moderatorów

t7250
#9 Pomysłodawca#

Masz rację. To nie oszustwo. Ale niewątpliwie ewidentne naruszenie regulaminu licytacji. Co do kupujących i niepłacących - a to nie zależy od prawa? Chyba jsno określono, że przy sprzedaży na odległość nabywca może zrezygnować z zakupu? Także przed zapłaceniem? W tym przypadku regulamin Allegro jest chyba sprzeczny z prawem i dlatego nie może być w tym punkcie przestrzegany?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Oczywiście, że może (z drobnymi wyjątkami chociaż i one na allegro nie mają znaczenia). Tylko po co licytować i nie płacić, nie reagować na pytania, nie raczyć nawet poinformować o rezygnacji z zakupu? Po co podbijać licytację w ostatnich momentach, wygrywać i potem nie reagować na uprzejme prośby o określenie czy jest zainteresowanie finalizacją zakupu pomimo codziennego logowania się na allegro?

Sprzedający niejednokrotnie płacą za wyróżnienia itp a te koszty nie są zwracane w przypadku braku wpłaty…

Ja osobiście przez ostatnią akcję z próbą sprzedaży uszkodzonych telefonów na złom drogą licytacji całkowicie i definitywnie z nich zrezygnowałem. Zajęło mi to ponad 3 miesiące bo kilka osób postanowiło sobie policytować i uznać że zerowy kontakt będzie odpowiednią metodą na rozwiązanie problemu 🙂

oznacz moderatorów

t7250
#9 Pomysłodawca#

Po co licytować, kupować i nie płacić? Hmmm... Może to skutek łańcuszków i nadmiernej wiary w mądrość i uczcieość Allegro? Przykład: Wstawiasz coś, ktoś kupuje. W regulaminie ma czas 5,730 dni na zapłatę. Czekasz, bo wierzysz, że moc Allero zmusi do zapłaty. Ale tymczasem czekając na kasę Ty robisz zakup bo okazja, bo liczysz na zysk, bo to jak zakup na kredyt - przecież kasa niedługo będzie. A ten od którego kupiłeś liczy na kasę od Ciebie. Itd. Tworzą się łańcuszki anulowanych zakupów. A 'menadżerowie' Allegro nie potrafią zrozumieć ile dochodu w postaci nieopłaconych prowizji trafia w rubrykę straty.

A może po prostu - z tym nie da się nic zrobić, bo takie jest prawo? I to nie polskie. To dyrektywy UE.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@t7250 po co na lokalnie kupują i nie płacą? 

1 z nudow bo mogą

2 mają podobny towar a jak ci zafundują taki lipny zakup to ty nie masz wystawionego ogłoszenia 5dni a oni tak a na zwykłym allegro to jest dni 30 więc wyobraź sobie jak bardzo wkurzony będziesz po 30dniach jak nie zapłaci

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@t7250 idąc tokiem rozumowania allegro nie ma zapłaty nie ma transakcji nie ważne czy wpłata była i oddał czy nie było umowa kupna sprzedaży nie została zawarta siedzimy cicho oddajemy prowizję

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@t7250 Przykro mi, że znalazłeś się w takiej sytuacji, ale sprzedający napisał Ci w trwającej dyskusji, że zakończył licytację przez przypadek (nie wiedział, że zakończenie jej z licytującym sprawi, że automatycznie najwyższa oferta w momencie zamknięcia będzie ostateczna).

Rozumiem, że nie jesteś zadowolony, ale jest to pierwsza taka sytuacja u sprzedającego, pierwsza dyskusja, dlatego nie planujemy w tym momencie blokować konta. 

Oczywiście możesz dochodzić swoich praw i wysyłki przedmiotu na drodze sądowej. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

t7250
#9 Pomysłodawca#

Czyli nieznajomość prawa zwalnia z konieczności jego przestrzegania?

Ola, Czy wystarczy, że nie znam regulaminu Allegro i nie muszę go przestrzegać i mogę robić w balona innych Użytkowników? Rozumiem, że samego Allegro to też dotyczy? Jeśli pierwszy raz nie opłacę miesięcznych opłat od mojej sprzedaży to mi nie zablokujecie? Fajnie!

A może tylko winzent może łamać regulamin a ja nie? Jeśli tak, to powiedz tylko i uzasadnij czemu a zapewniam, że będę dochodził sądowo odszkodowania za dyskryminację

oznacz moderatorów

t7250
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka@

Nie jest mi przykro, że zostałem oszukany przez winzenta, bo kanty w internecie są częste.

Jest mi przykro, że Allegro staje po stronie oszusta i zapewnia mu bezkarność. Przykro, że zachęca go w ten sposób do dalszych kantów na szkody innych użytkowników.

Zastanawiam się, czy nie powinienem w tej sprawie nspisać do akcjonariuszy Allegro.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@t7250 na allegro moze kupowac kazdy co dopiero zalozyl konto na maila i nawet nie dokonczyl procesu weryfikacji  oznacza to ze co 5 minut bo tyle zajmie wygenerowanie maila na lipne dane i konta allegro na inne lipne dane mozna kupowac u kogos na lokalnie i nie placic potem oczywiscie mozesz probowac pozywac takiego jajcarza tyle ze nic na niego nie masz bo wszystkie dane dostaniesz trefne serwis do wszelkich poczynan patologii podchodzi na zasadzie okazyjnych banow i tylko jak sie zrobi glosno lub strona jest wyjatkowo uparta wiec na zasadzie dedukcji masz odpowiedz. Czy gosc naruszyl postanowienia kc o zawieraniu umow- tak ale sankcji nie bedzie lub znikome  / symboliczne beda oczywiscie w sadzie mozesz probowac cos ugrac tyle ze samo zalozenie pozwu teraz to zamrozenie ze 2tys zl zwykle na 1 do 2 lat a wcale nie jest powiedziane ze wygrasz bo jest slowo przeciw slowu nie masz nagrania rozmowy z cyt stwierdzil ze cena mu nie odpowiada a co innego napisal w dyskusji

oznacz moderatorów

t7250
#9 Pomysłodawca#

Właśnie chodzi mi o bana na patologię z tej okazji.

Nie zamierzam blokować sobie 2000 na dwa lata. Wiem, że w tym kraju jest klika a nie sądy i że prawp tu warte tyle co na Dzikim zachodzie. Zwłaszcza dla sądów.

Nowością jest tylko wspieranie i ochrona kanciarzy przez Allegro co objawia się w ocenzurowaniu nazwiska krętacza w mojej wypowiedzi. Że bardziej  się opłaca Allegro chronić oszusta niż pokrzywdzonych.

Wniosek oczywisty: Allegro na przekrętach zarabia więcej niż na prowizjach.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@t7250 wniosek jest taki że lokalnie i sprzedawcy prywatni to jest takie niechciane dziecko allegro którym trzeba się zajmować a któremu prawnie nic nie można zrobić

oznacz moderatorów

t7250
#9 Pomysłodawca#

A zwykłe Allegro nie? Usuwanie ofert z licytacji to chciane dziecko? I chińskie kanty z wysyłkami reklamaci kupionych w polsce towarów do Chin?

Zrobić można: wyrzec się kasy z lokalnie i ogłosić tam wolną amerykankę i dziki zachód - brak praw userów i ich własną odpowiedzialność.

Zapracować na żądaną kasę z prowizji i zrobić porządek.

Ale trzeba chcieć. No i mieć odrobinę przyzwoitości.

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@t7250 dlatego użyłem oznaczenia sprzedawca prywatny na dowolnym allegro, firma by nawet nie bryknęła wała robić bo od razu zarobiłaby flekowanie, bana, spadek jakości sprzedaży etc kupiłeś u prywatnego na zwykłym allegro nie obowiązuje cię ustawa konsumencka i allegro nie ingeruje w takie transakcje o ile nie dojdzie do zapłaty i niewysłania towaru oraz nierozpatrzenia reklamacji w terminie

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@t7250 Dlatego trzeba mieć dystans do takich spraw. nie warto  szarpać sobie nerwów. Trafi taki sprzedający na "swojego".

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Uważam ze postąpił nie uczciwie ale jak Ci zwróci śrdoki to Allegro nic u nie zrobi, a pisząc o nim....to z pewnością nie pomoże Ci żeby Allegro zareagowało na Twoje sugestie.😐

oznacz moderatorów