anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji anulowania zakupu

maax
#8 Zapaleniec#

Zaistniała następująca sytuacja:

W niedzielny wieczór kupiłem kilka produktów od sprzedającego - dodałem je do koszyka i opłaciłem zakup. Po chwili zorientowałem się, że zapomniałem dodać do koszyka jeszcze jeden produkt.

Nie ma rozwiązania dla tego przypadku:

 - Brak opcji anulowania zakupu,

 - Brak możliwości dobrania produktu i dopłaty.

 

Zastosowałem obejście, czyli zleciłem zwrot i zakupiłem jeszcze raz. W efekcie:

 - Nie dostałem zwrotu środków, chociaż od zakupu do zwrotu minęło 10 minut,

 - Sprzedający chyba nie otrzymał informacji o zwrocie, bo następnego dnia poinformował mnie o przygotowaniu paczki. Teraz próbuję go przekonać, żeby jej nie wysyłał.

 

Czemu Allegro od tylu lat nie potrafi "domknąć" prostego procesu zakupu? Przecież nikt w niedzielny wieczór nie wyśle fizycznego produktu 10 minut po zakupie.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@maax jeśli sprzedający zmieni status zamówienia to nie można już go anulować. Być może w ciągu tych 10 minut zdążył to zrobić. W takiej sytuacji pozostaje zgłoszenie zwrotu, tak jak zrobiłeś.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

maax
#8 Zapaleniec#

Pomimo dwukrotnej prośby sprzedawca wysłał mi zakup, którego nie chcę i który zwróciłem 10 minut po kupnie.

Z doświadczenia wiem o kolejnym błędzie w procesie:

W przypadku nieodebrania paczki z paczkomatu następuje zwrot do nadawcy, co można śledzić w szczegółach zakupu. Jeżeli oznaczymy ten zakup jako zwrócony, system będzie się domagał nadania paczki, chociaż znajduje się ona już u sprzedawcy.

Czyli dostosowując się do błędów Allegro należy odebrać paczkę z paczkomatu, a następnie nadać ją jako zwrot.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot można zrobić przy zakupie konsumenckim, jeżeli zrobisz zwrot przed wysłanie to sprzedajacy nie powinien wysyłać a Ty nie musisz go odbierać. Zakup od osoby prywatnej nie podlega zwrotowi bez jego zgody.

oznacz moderatorów

maax
#8 Zapaleniec#

Kupiłem od firmy. Prosiłem o niewysyłanie - wysłali. Poczytaj w moim poprzednim poście co się stanie, gdy nie odbiorę paczki.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

A przypadkiem nie kupiłeś na zwykłym allegro od osoby prywatnej? Wtedy nie mozesz zwrocić bez podania przyczyny i zgody sprzedawcy.

oznacz moderatorów

maax
#8 Zapaleniec#

Kupiłem od firmy.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@maax chińczyk? Ograniczone prawo do zwrotu? Daj linka do oferty

oznacz moderatorów

maax
#8 Zapaleniec#

Sorry, nie zrozumiałeś problemu. Chciałem anulować zakup i nie ma takiej opcji. Ostatecznie go zwróciłem i czekam na paczkę, którą natychmiast odeślę.

Niby jest to niewielki problem, ale po co generować puste przebiegi i zamrażać sobie pieniądze.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@maax problemem jest system allegro który potrafi odwalić manianę i zezwolić np na zwrot czegoś czego prawo nie zezwala. Np były zwroty smartem do osoby prywatnej. Bywają takie problematyczne oferty z których zakupu nie powinno się nie dać wykonać zwrotu.

oznacz moderatorów