anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opcji rozłącz te same oferty.

renata86aa
#9 Pomysłodawca#

Przed chwilą po wpisaniu jakiekolwiek frazy zauważyłem, że wyszukiwanie działa jedynie dla produktów a nie ofert. Nie mam opcji rozłączenia produktu. 

Czy to jakiaś zmiana czy błąd ? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
1 851 ODPOWIEDZI 1 851

JokaiPL
#7 Wielbiciel#

Rozdzielcie te oferty, strona jest nieużywalna w obecnym stanie

oznacz moderatorów

vegetalno
#7 Wielbiciel#

Ktoś kto to wymyślił powinien być natychmiast zwolniony. To nawet nie to że złe rozwiązanie, to dosłownie czyni Allegro nieużywalne. No cóż, ja i moje pieniądze przeniesiemy się gdzie indziej, gratulacje spartaczenia całego serwisu jednym pomysłem.

oznacz moderatorów

slawkala
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry. Dlaczego nie mogę rozłączyć tych samych ofert? Zniknęła ta możliwość?  Strasznie mnie to irytuje, utrudnia wyszukiwanie. Kupuję mnóstwo rzeczy na Allegro, ale teraz chyba przestanę. 

oznacz moderatorów

fox_paws
#12 Orędownik#

Tak już zostanie, dla Twojej wygody.

oznacz moderatorów

evander_pl
#7 Wielbiciel#

My jako sprzedający nie jesteśmy w stanie znaleźć swoich ofert na liście produktów bo ich genialny wytwór z 1 października upycha je losowo do nie mających nic wspólnego ze sobą rzeczy. Co lepsze nawet pracownicy serwisu nie mogą poradzić sobie z odszukaniem danej aukcji a co dopiero klient który chce coś kupić! Zmiany katastrofalne, sprzedaż w stosunku tydzień do tygodnia to mocny spadek w dół.

oznacz moderatorów

Birch17
#2 Obserwator#

88 ósma strona więc postanowiłłem coś napisać z tej okazji

oznacz moderatorów

Czah-nik
#12 Orędownik#

14!

oznacz moderatorów

Birch17
#2 Obserwator#

wczoraj przeczytałem historię gościa który zostawił śwince 15kola i nawet cycków nie zobaczył, nie ma lekko

 

oznacz moderatorów

Widmo11
#8 Zapaleniec#

Nie uwiężę ze sam portal nie straciły na tym rozwiązaniu masy dochodów przy tylu niezadowolonych klientach ? na takich forach udziela się promil ludzi faktycznie zawiedzionych takimi decyzjami i usprawnieniami... czy na prawdę ktoś to wymyślił i jeszcze wziął za to pieniądze. Przecież to zakrawa o umyślne narażenie pracodawcy na straty 😞 

oznacz moderatorów

danek33
#8 Zapaleniec#

właśnie dostałem ankietę na portalu - jak się podoba filtrowanie, co bym zmienił, czego brakuje - poszła maksymalnie negatywna opinia - polecam brać udział - może się obudzą.

oznacz moderatorów

Erwtokritos
#8 Zapaleniec#

Typowy dzień typowego użytkownika allegro, gdy próbuje znaleźć dobrą ofertę:
https://www.youtube.com/watch?v=_rXjEoa6XmY
Widzę, że k0bieca załoga nawet nie ma zamiaru odpowiadać na nasze opinie. Ładny "szacunek" do nas klientów pokazują.
A więc @msniezek  może ty wykażesz się męską postawą i zadziałasz coś w kwestii tego wyszukiwania, bo naprawdę kuźwa nic się sensownie nie da znaleźć.
Jak coś znajdę to przypadkowo na chybił trafił.
A nasze państwo jak zawsze, odpowiedzi na zgłoszenie do UOKiK nadal nie ma od 1 października.

oznacz moderatorów

PresidentJackson
#9 Pomysłodawca#

Dziwisz się? Wysłałem do UOKiK zawiadomienie 15.08.2024 i do dnia dzisiejszego nie mam jakiejkolwiek odpowiedzi, poza automatem, który poinformował o zarejestrowaniu zgłoszenia.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@Erwtokritos Maciek już się w tej sprawie wypowiadał.

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Erwtokritos
#8 Zapaleniec#

@w_kiwiNie sądziłem ze to spluniecie na nas to odpowiedz...
Jak wam tak bardzo zależy to zostawcie wybór, a o kosztownej funkcji to śmiech. Raz, że to nic trudnego zakodować i utrzymać wyszukiwarkę, dwa bierzecie prowizje od każdej aukcji wiec nie macie mało kasy.

oznacz moderatorów

Luczu88
#9 Pomysłodawca#

 

Zniszczyliście sprawnie działający, logicznie skonstruowany portal na rzecz "nowego", aczkolwiek ułomnego i nie działającego tak jak powinien.

1. Stwierdziliście, co dumnie raczyliście przedstawić Społeczności Allegro, że nowa wyszukiwarka a zarazem "produktyzacja" sprawia, że użytkownicy SZYBCIEJ znajdują to czego szukają. - KŁAMSTWO. Użytkownicy szukają konkretnych produktów o wiele dłużej a w konsekwencji często REZYGNUJĄ z zakupów, co można przeczytać w WIELU wątkach. Nie znalazłem ANI JEDNEJ pozytywnej opinii i nowej wersji wyszukiwarki, choć usilnie jej szukałem, daję słowo.

2. Załóżmy, że ludzie zechcą przestawić się na nową wersję wyszukiwarki. Wpisują frazę "XYZ". W wynikach wyszukiwania otrzymują "teoretycznie" prawidłowe wyniki. Klikają porównaj np 15 ofert tego produktu. Po kliknięciu w porównanie TEGO SAMEGO produktu, ponad połowa to produkty ZUPEŁNIE INNE, nie związane nawet z tą kategorią. Kolejne KŁAMSTWO. Co one tam robią? Po co użytkownicy mają klikać ZGŁOŚ OFERTĘ BŁĘDNIE POŁĄCZONĄ Z PRODUKTEM, skoro nic z tym nie robicie? (oferty które zgłaszałem kilka miesięcy temu nadal są błędnie połączone z katalogiem, oraz często w absurdalnych kategoriach - NIKT z tym NIC nie zrobił i nie robi)

3. Twierdzicie że wyłączyliście opcję szukania w opisie bo NIEWIELU z tego korzystało. KŁAMSTWO. Nawet jeśli by korzystało z tego 5 osób, przeszkadzało wam to? Po co wyłączać coś co działa i nawet dla tych choćby 5 osób było przydatne? Po oburzeniu i liczbie postów w tej kwestii widać ewidentnie, że nie była to garstka ludzi. Tym bardziej, że niektórych ofert nie da się odnaleźć z trafnymi wynikami bez szukania w opisie. Twierdzicie również że nowa wyszukiwarka automatycznie wyszukuje frazy zawarte w opisie produktu - KŁAMSTWO. Wpiszcie sobie jakiekolwiek słowo którego nie ma w tytule oferty czy produktu a jest w opisie, wyników NIE BĘDZIE bo automatyczne wyszukiwanie w opisach NIE DZIAŁA.

4. Mnóstwo ofert które mam zapisane w ulubionych "na kiedyś", magicznie zniknęło po wprowadzeniu nowej wyszukiwarki. Tzn są aktywne gdy kliknę w nie bezpośrednio z panelu Ulubionych, gdy natomiast wpiszę je w tą wspaniałą wyszukiwarkę, są po prostu niewidoczne. Jakim cudem?

5. Sens Allegro gadane - zgodnie z tym co dumnie twierdzicie wszem i wobec, że Allegro Gadane powstało po to by społeczność miała wpływ i swój udział w rozwoju allegro, logicznie myśląc powinniście brać pod uwagę propozycje, reakcje i ogólny odzew na jakiekolwiek zmiany, zwłaszcza tak znaczące. Widząc jak bardzo negatywny jest odzew na nową wyszukiwarkę - jakie podjęliście/podejmiecie kroki by zadowolić niezadowolonych? Zdaję sobie sprawę, że wszystkich się nigdy nie zadowoli, ale jeśli niezadowolonych jest cała armia, może coś jest na rzeczy?

6. Społeczność Allegro zadaje pytania administratorom/moderatorom, co oczywiste. Powstał nawet specjalny przycisk "oznacz moderatorów". Brawo. Z tego co widzimy, nie jest to jedna osoba a kilka/kilkanaście. Domyślamy się również, że z całą pewnością nie są to osoby niepełnosprawne umysłowo, a logicznie myślące osoby których zadaniem jest między innymi odpowiadanie na pytania użytkowników bądź ewentualne rozwianie wątpliwości. Dlaczego więc, w sytuacji gdy użytkownicy zadają WAM pytania, wasza odpowiedź praktycznie zawsze jest odpowiedzią wymijającą, unikaniem w jawny sposób na odpowiedzenie wprost, czy po prostu odpowiadanie tak, jak by pytanie brzmiało zupełnie inaczej i dotyczyło zupełnie czego innego? Czy Moderacja/Admini to też już Boty jak Allina? Pytam serio, bo takie wrażenie można odnieść w rozmowie z wieloma z Was. Pytasz o konkretną ofertę produktu, która nie wyświetla się choć powinna, moderator odpowiada że nowa wyszukiwarka sprawia że przytłaczająca większość użytkowników jest zadowolona. SERIO???????

7. Dlaczego najtańsze oferty tego samego produktu w sortowaniu od najtańszych są ukrywane choć są podpięte pod prawidłowy produkt, natomiast oferta o kilkadziesiąt % droższa ma GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY, choć tak na prawdę nie jest najtańsza? W sytuacji gdy użytkownik znajdzie tańszą ofertę tego samego produktu i odnajdzie "Widzisz tańszy produkt – zgłoś to!" jego zgłoszenie zostanie olane, bo zostanie stwierdzone że któraś z tych ofert została przypięta pod błędną kategorię czy produkt. Jakim prawem oznaczacie coś GWARANCJĄ NAJNIŻSZEJ CENY choć wiecie doskonale że nie jest to najniższa cena tego produktu, a faktyczna oferta z najniższą ceną jest pomijana przez tą wspaniałą wyszukiwarkę?

8. No i ostatnia kwestia - Allegro Days. Udajecie nieprzytomnych czy liczycie że kupujący są nieprzytomni?

Produkt oznaczony Allegro Days, w super hiper promocji reklamowanej wszędzie gdzie się da, po kliknięciu okazuje się że faktycznie cena tego produktu od TEGO sprzedawcy była o wiele wyższa w ciągu ostatnich 30 dni, lecz po chwili wyszukiwania nawet przy pomocy tej ułomnej wyszukiwarki, okazuje się że u innych sprzedawców TEN SAM PRODUKT bez ŻADNEJ promocji jest dużo tańszy niż u tego którego reklamujecie z WIELKĄ PROMOCJĄ.

Czy zamiast bezczelnie oszukiwać użytkowników, kłamać im prosto w oczy, wmawiać że coś jest dla ich dobra choć wcale nie jest to lepsze od tego co było i zdecydowanie utrudnia korzystanie z Allegro, zaczniecie faktycznie działać na korzyść społeczności i z nią współpracować? Obecny wasz "wkład" w pomoc społeczności Allegro można jedynie krytykować, niestety. Użytkownik mówi że teraz trudniej mu znaleźć coś czego poszukuje - wasza odpowiedz "mylisz się, teraz łatwiej ci znaleźć"/. Użytkownik twierdzi że nie widzi oferty która jest pewien że istnieje i faktycznie istnieje lecz nie jest widoczna w wynikach wyszukiwania - wasza odpowiedź "nie ma takiej oferty skoro nie ma jej w wyszukiwarce". ITP. ITD.

oznacz moderatorów

123kamyk
#8 Zapaleniec#

Obecnie bez opcji szukania w opisach nowa wyszukiwarka zwraca całe zero !! wyników gdy poszukuję części do miksera i szukam po jego oznaczeniu modelu (ZHM0861X). A rzekomo nowa mądra wyszukiwarka sama miała szukać również w opisach przedmiotu.. Przedmioty z tą frazą w opisie oczywiście są na allegro bo szukając w Google ze wskazaniem szukania na allegro znajduje tego dosyć dużo..

IMG_20241013_192218.jpg

oznacz moderatorów

Atexor
#9 Pomysłodawca#

Tego miksera nie mogę w ogóle znaleźć po nazwie "ZHM0861X", pewnie go nie ma, ale wpisując
 jego inną nazwę którą znalazłem w media-ekspert - "381.61SL", znalazłem trzepaczki do niego:
https://allegro.pl/oferta/trzepaczka-do-miksera-recznego-zelmer-381-61sl-9794990797

A tu JAK BYK w opisie jest wyrażenie "ZHM0861X" więc po opisie powinno to wyszukać. Zaiste, zarówno ten gość co projektował i ten co klepnął nową wyszukiwarkę dla allegro mają niedosyt chromosomów i współdzielą chyba jedną aktywną komórkę mózgową. Naprawę nie rozumiem, aby tak zepsuć coś co działało. Powiedziałbym, że śmiechu warte, ale to raczej "płakać się chce", bo wielu ludziom przez to spadnie sprzedaż bo będą myśleć, że przedmiotu żadnego z tym opisem nie ma.

Jest bardzo duży odzew z niezadowoleniem klientów, a Wy, Allegro macie to gdzieś. Tak samo jak inne firmy, które upychają nadmiarowo "woke" rzeczy (mimo, że sam nie mam nic do tego śodowiska i osób) i potem są zdziwione, że im się oceny i wyniki finansowe nie spinają, bo ludzie mają dość tego co im się wciska na siłę - choćby Disney, Ubisoft czy ostatnio Warner Bros ze swoim Jokerem.

Allegro, nie idźcie tą drogą. Tym bardziej, że "temó" i ali coraz bardziej się rozpychają na naszym rynku i obudzicie się z ręką w nocniku.

oznacz moderatorów

PresidentJackson
#9 Pomysłodawca#

Proszę Cię - nie łudź się. Bez mała 90 stron negatywnych komentarzy i opinii dotyczących chorego i nietrafionego pomysłu z łączeniem ofert. Jaki tego jest rezultat? Żaden, zero jakiejkolwiek reakcji ze strony "zarządu" poza niepoważnym bełkotem w stylu: "Wsłuchujemy się w głosy Użytkowników". No jakoś nie do końca to działa, bo przypomina rozmowę ociemniałego z głuchym...

oznacz moderatorów

PresidentJackson
#9 Pomysłodawca#

Najlepsze jest ostatnie zdanie w odpowiedzi na Twoją reklamację: bezzasadna i jako taka zostaje odrzucona. No nie ma co, ładnie Allegro wsłuchuje się w głosy Użytkowników.

No chyba, że "głosem użytkowników" (użytkowników celowo przez małe "u") jest głos modelu biznesowego Allegro...

 

[EDIT]

A samo "banowanie" Użytkowników Allegro za głoszenie prawdy i wypowiadanie własnych opinii przypomina słynną "wolność słowa" z czasów dawnie minionych. Czyli jak to w ZSRR mówiono: "Tu o atomie możesz mówić albo dobrze, albo wcale. W przeciwnym razie pojedziesz na Kamczatkę".

oznacz moderatorów

Erwtokritos
#8 Zapaleniec#

@robcio646 
Ja Ci radzę zrobić to, co ja, 28 października tracę smarta jeżeli do tego czasu się nic nie zmieni to przestaje tu większość kupować.
Teraz będę zamawiał np. Raspberry Pi Pico z kabelkami i diodą, którą mógłbym zamówić na allegro, ale tego nie zrobię właśnie z opluwania mnie jako klienta.
Dwa, że nie chce mi się kopać w tych durnowatych połączonych ofertach, aby znaleźć najniżej cenę, już szybciej i wygodniej to zrobię za pomocą Google lub Ceneo.
Jedyne co zrobię to zamówię rezystory ale przed tym zapytam jeszcze w lokalnym sklepie czy takowych nie mają.
Glosujcie portfelem to zmięknie rura.
Pozdrawiam.

oznacz moderatorów