anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co z takim sprzedawcą zrobić ?

beatahincza
#9 Pomysłodawca#

kontak się urwał  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Pokażcie Dziewczyny🥀 fotkę Bez tytułu.png

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

Halfrunt
#18 Luminarz#

Komentarz negytawny i dyskusja z żądaniem zwrotu pieniędzy jest uzasadniona, o ile nie zgłosić tego faktu do  Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH przecież to nawet nie jest jakaś pomyłka, czy przeoczenie, ale celowe działanie. 

oznacz moderatorów

beatahincza
#9 Pomysłodawca#

@Halfrunt nie dałam negatywa tylko obcięlam gwiazdki , dyskusji też chyba nie otworzę , idę do garów 

Dzięki za wszystko @drekenzes @kolekcjoner608 @Halfrunt @kostas11 .. nie wiem czy wszycy ... a nie jeszcze @Kiciuś 😁

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@beatahincza 

1 jest parametr data ważności np 3 miesiące / min pół roku problem w tym że nie ma komu tego uaktualniać bo samo się nie zmienia czy wystawiam z parameyrem min pół roku od zakupu i za pół roku aukcja dalej wisi a produkt się starzeje

2 zmywanie daty to jest pikuś przyuważ sobie takie naklejki holo z datą na produktach  jak kiedyś miały kasety magnetofonowe z zaiksu, ciężko toto zdrapać by papier nie został ale pod spodem znajdziesz właściwą datę lub jest ona zmywaczem zmazana i dana nalepka

3 normą jest też przesypywanie produktów marki A w opakowanie marki B co jednocześnie jest producentem sprzedawca zgrzewa opakowanie i ma super nowy produkt 

4 ja np pracowałem na obsłudze sklepu internetowego przez półtora roku kiedyś a sprzedawcą nie jestem a kiciuś mnie nie cierpi bo jadę równo każdego przekrętasa i udzielam porad obu stronom 

oznacz moderatorów

beatahincza
#9 Pomysłodawca#

@az1rael widzę , że wątek ma powodzenie , pewnie masz rację , ale takie przekręciki mają uzasadnienie tylko przy produktach droższych  ,a to jest tanizna , nie otwieram dyskusji i nie odeślę bo sprzeda komuś nieświadomemu i zrobi krzywdę  ,wodzę ,że zakończył ofertę choć miał ponad 200szt jak kupowałam , nie mozliwe żeby sprzedał .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@beatahincza a co to był dokładnie za produkt? 

oznacz moderatorów

beatahincza
#9 Pomysłodawca#

@az1rael chusteczki antybakteryjne , zaniedbanie rodziców , musze stosować te przeparaty non stop  ,zużywam dużo , a postać chusteczki jest najwygodniejsza .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

ze względu na nawilżanie czy działanie bakteriostatyczne?

oznacz moderatorów

beatahincza
#9 Pomysłodawca#

@az1rael antybakteryjne , zużywam 1 op. na dzień , zwykle kupuję zapas na 2-3 tygodnie , tak ...na smarta 🤗, jakby data się kończyła w ub, miesiącu tego wątku by nie było .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@beatahincza to musi być super upierdliwa sprawa i nie ma jakiegoś rozwiązania innego lekarz nie doradził

oznacz moderatorów

beatahincza
#9 Pomysłodawca#

@az1rael przywykłam , są ... mazidła na zamowienie ,  wiesz ile to kosztuje , a efekty takie same jak po chusteczkach i zwyklym kremie z gliceryną , poza tym unikam białych fartuchów  ,przez ich genialne specyfiki w dziecińswie stracilam naturalną barierę ochonną na dłoniach  i tak jest do dzisiaj .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@beatahincza nie można stracić bakterii z biofilmu można ją wyprzeć z tegoż biofilmu gat bardziej ekspansywnym co oni ci antybiotyków nawalili w opór?

oznacz moderatorów

beatahincza
#9 Pomysłodawca#

@az1rael nie bardzo pamiętam jak do tego doszło , byłam dzieckiem , ale raz nie tak dawno zaniedbałam i skończyło się na specyfikach na receptę , nie kombinuję , jest dobrze 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@beatahincza Masz rację że jest to męczące i powinno być to podane w opisie ,mimo to jak opis nie jest precyzyjny a cena atrakcyjna to ja pytam lub omijam i szukam dalej . Brak wzmianki w opisie o terminie przydatności oraz zamaskowana data na opakowaniu wskazują działanie sprzedawcy. Tu trzeba poczekać na rozwój dyskusji i zobaczyć co ma do powiedzenie ten sprzedawca.

oznacz moderatorów

beatahincza
#9 Pomysłodawca#

@kolekcjoner608 raczej trudno czekać na rozwój bo dyskusji nie otwierałam , to rozmowa przez maila - pytanie do sprzedawcy i jak widać urwala się wczoraj rano 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@beatahincza  Mimo wszystko namawiam do otwarcia dyskusji. Nie powinno się zostawiać takich przypadków, bo mi się nie chce albo bo mi nie zależy.

Nie ma przymusu odsyłania wadliwego przedmiotu, nie musisz występować też o jakieś odszkodowania.  Wystarczy że otworzysz dyskusję, zażądasz  dostarczenia przedmiotów właściwych.  Dyskusji nie zakończysz zostawisz nierozwiązaną, to wystarczy.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

I jeszcze słowo do tych działań anybakteryjnych.  Kiedyś spotkało mnie dziwne schorzenie skóry - białe plamy na skórze, jakaś forma chyba grzybicy?

Chodziłem po dermatologach, każdy chciał się wykazać więc zalecali smarowanie róznymi mazidłami, czasem obrzydliwie pachnącymi. Było to nieprzyjemne i stresujące.

Rozwiązanie podpowiedział mi starszy pan, dermatolog który wytłumaczył mi o co chodzi.

Nie myć się nadmiernie a jeśli się już myć to bez mydła, lecz nawet z niewielkim dodatkiem octu.  Problemem było zakłócone PH  skóry  spowodowane właśnie myciem się, może myciem się w niewłaściwy sposób. Bo skóra potrafi sama się bronić, wystarczy nie przeszkadzać.

Zastosowanie jego rad przyniosło radykalną poprawę,  o temacie dawno zapomniałem.

oznacz moderatorów

beatahincza
#9 Pomysłodawca#

@br. nie jest to tematem wątku , chciałam się dowiedzieć co na ten temat myślą sprzedawcy i powiem Ci , że spodziewałam się nieco innej reakcji  ,wszyscy jednogłośnie piętnują zachowanie sprzedawcy noo.. jedynie @kolekcjoner608 nieco się wybił , ale mam wrażenie ,że nie do końca napisał to tak jak chciał przekazać . Wiem teraz jedno to co się stało to margines  i na pewno nie zmieni mojego zdania o sprzedających na allegro , czekam jeszcze .... może ów sprzedawca przejrzy na oczy i rzuci w odpowiedzi jedno tylko czarodziejskie słowo .

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@beatahincza Wybacz, zwykle nie popieram dyskusji ani negatywów > ale powinnaś w tym wypadku napisac do sprzedawcy, że ma Ci przysłać produkt, który ma właściwą datę ważności > jeżeli będzie kręcił > to otwórz dyskusję > po 14 dniach oznacz jako nierozwiązaną > wystaw "negatyw" > możesz nawet wystąpić do AP > kiedyś sprzedawałem kosmetyki i chemię gospodarczą stacjonarnie > zawsze starałem się pilnować dat > a jak klient dojrzał, że jest coś nie tak to kosmetyk szedł do kosza (przy dużym asortymencie nie zawsze da się wszystko sprawdzić) > ale nigdy nie zamazywałem czy nie korygowałem dat ważności > cóż czasem trzeba się liczyć ze stratami😍

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@beatahincza  szacun za podejście do tematu na forum . Niestety @LEW433  rzeczywiście zupełnie niepotrzbnie od razu pisze jacy to są sprzedający i co to złego nie zrobią i jak to będą bronić sprzedawcy . Choć nic takiego tutaj nie ma miejsca . A swoją drogą @LEW433  troszke obiektywizmu by sie zdąło a nie wrzycanie wszystkich do jednego wortka  🙂 . Natomiast co do samej sytuacji to myśle ze tutaj nie powinnaś mieć obiekcji ani przed dyskusją ani przeed wystawieniem negatywa.

Wystawianie przeterminowanych produktów szkodzi zarówno kupujacym jak i sprzedającym a także samemu portalowi. i takie działania powinny byc potępiane i wyciągane konsekwencje z każdej strony. Oczywiście rozumiem pomyłki, wystawiona aukcja  potem termin wyszedł. Nam czasem takze sie to zdarza lecz wówczas przed wysyłką kontaktujemy sie z kupującym i informujemy o problemie. Zawsze zwracamy całośc wpłaty jeśli coś jest przeterminowne mimo że czasem ( np nasiona) dorzucamy kupujacemu gratis do przesyłki ( jełsi oczywiście chce).

Niemniej z  zachowaniami pod tytułem " przeterminowało sie to sprzedam na allegro" nie zawahałbym se ani przed założeniem dyskusji z reklamacją ani przed wystawieniem negatywa.

Ja bym zrobił obydwa te działania. Zarówno po to aby ostrzec innych kupujących ale także po to aby pokazać "zółtą kartke" sprzedającemu

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@beatahincza @drekenzes @kolekcjoner608 @Halfrunt czytam i nie wierzę , zmyte daty ,przecież to jakiś dramat na kolanie gęsim piórem pisany  ,osobiście jakby mi się przytrafilo coś po terminie wysłać z wielkim  PRZEPRASZAM  oddalbym kasę , a nie pisał bzdury o zapewnieniach producenta , to nie mozliwe żeby firma wzięla na siebie ryzyko , znam produkt i znam firmę , na opakowaniu jest informacja ,, najlepiej zużyć do ... ,, czyli przeciągnięcie 2-3 tygonie poza termin nie powinno , ale powtórzę ,, NIE POWINNO ,, wpłynąć na jakość   ,ale 1,5 roku ? , będzie przedstaawicileka to się zapytam .

oznacz moderatorów