anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy da się zablokować/wykluczyć sprzedawców?

Idź do rozwiązania
cos_na_sprzedaz
#8 Zapaleniec#

Chciałbym wykluczyć niektórych sprzedawców z moich wyszukiwać czy też możliwości zakupu w przyszłości. Przeglądając oferty napotyka się na takie co są wątpliwej 'jakości' sprzedawców czy też opisy mało rzetelne itd. Zgłaszanie naruszania zasad jest monotonne i czasochłonne a też nie skuteczne,  a za chwilę usunięta aukcja pojawi się podobnie. Irytujące i niestety realne negatywne doświadczenie na Allegro. Szukałem i nie znalazłem takiej opcji. Może ma ktoś jakąś sugestię jak tego dokonać?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie da się z poziomu Allegro 🙂 Poza tym, Tobie jakiś sprzedawca wyda się wątpliwej jakości, a komuś innemu podpasuje (sam się dziwię jak widzę niektórych gdzie negatywy mają w setkach czy tysiącach, a ludzie nadal kupują, pewnie licząc, że w ich przypadku wszystko będzie ok).

Z kolei gdyby nawet jakimś cudem wprowadzono taki filtr to i tak musiałbyś dodać konkretne firmy do takiej listy zablokowanych. Więc i tak by było z tym trochę roboty.

Znając jednak realia Allegro, nie ma na coś takiego szans. Są ważniejsze rzeczy, które by ułatwiły ludziom życie i Allegro tego nie wprowadza, a co dopiero coś takiego.

@Knowhere całkiem ciekawy ten dodatek, który podałe(a)ś. Ciekawe tylko czy będzie działał po tych zmianach, które zapowiedziało Allegro (chodzi o to, że nie będą udostępniać pewnych danych zewnętrznemu oprogramowaniu).

oznacz moderatorów
cos_na_sprzedaz
#8 Zapaleniec#

Nie chodzi mi o jakis globalny filtr a czarna liste gdzie sobie moge dodac recznie konto sprzedawcy tylko dla siebie. Nie ma to koniecznie przelozenia na jego ocene bo moze miec 5* a i tak bym chcial to konto zignorowac.

Sprawdze ten plugin. Jak ktos stworzyl taki co potrzebuje to znaczy ze nie jestem sam w takiej potrzebie. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Myślę, że nie ma to kompletnie żadnego znaczenia, bo to rozszerzenie nie działa w oparciu o API allegro, tylko na podobnej zasadzie jak blokery reklam - jak coś pasuje do zdefiniowanej reguły, to po prostu "ukrywa". Z tym, że nie jest aż tak zaawansowany jak blokery reklam i oferty sprzedawców, które będą pasowały do reguł typu zbyt niski procent pozytywów albo nick na CL, nie będą widoczne (w sensie, że zamiast nich będzie puste miejsce na stronie). Cytując z opisu autora na stronie:

"Co znaczy 'ukrywanie' ofert?
Jeśli bez filtru na stronie byłoby wyświetlone np. 60 ofert, to rozszerzenie po prostu usunie oferty, które nie spełniają filtru. Nie zapełni strony ofertami z następnych stron, więc na stronie będzie mniej ofert."

Nawet jest filmik z prezentacją jak to rozszerzenie działa https://youtu.be/mpO-f1qZapE

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
artur8225-a1
#11 Animator#

Nie kupuj u takiej osoby i masz po problemie 

oznacz moderatorów
cos_na_sprzedaz
#8 Zapaleniec#

Są tylko 2 istotne rzeczy:

- marnowany czas przeglądając oferty i natykanie się na oferty od danego sprzedawcy
- pamiętanie swojej czarnej listy w głowie.

Sprawdziłem plugin dla Chrome. Część działa ok, np filtrowanie po ocenach, ale już czarna lista jakoś mi nie chciała wykluczyć. Potestuję z kilkoma różnymi sprzedawcami. 

oznacz moderatorów