anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy parametr przyczepności opon E można określić jako znakomita przyczepność?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający opony zachwala że są najlepsze .super przyczepność itd. Na etykiecie widać że jest E E czyli prawie najgorsza jakość produktu.. pytam sprzedającego dlaczego umieszcza fałszywy opis ..na co uzyskuje odpowiedź że nie wie jaki jest cel mojej wiadomości....odpowiadam że chce mu uzmysłowić że celem jest uświadomienie sprzedawcy że jest oszustem bo wprowadza ludzi w błąd lub **piiip**ą bo robi to opisując że towar najlepszy a na potwierdzenie ma najgorsze certyfikaty.Allegro nie przekazuje tej informacji bo jest obraźliwa.. co jest obraźliwego ??? Przecież ten sprzedawca dobrze wie że jest oszustem lub rzeczywiście jest **piiip**a jeżeli nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. Dlaczego Allegro nie sprawdza opisie i pozwala żeby ludzi wprowadzać w błąd??? Od dzisiaj jesteście dla mnie firma poniżej 1 ..chociaż średnia macie 1,3 .. tak samo się przyczyniacie do oszustwa..nic nie robicie aby eliminować takich sprzedawców. 

oznacz moderatorów
55 ODPOWIEDZI 55
pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:69923022 

Znskomita przyczepność to jest A zawodnik który wygrywa.. zawodnik który dobiega przedostatni to jest właśnie E

A słyszałeś może co to jest pierwsza liga, druga i trzecia. Wiec w trzeciej klasie lub okręgówce ten zawodnik może być numero uno, tak jest też z oponami. Przy wyborze opon można wpisać sobie parametry o które nam chodzi, a nie wybierać najtańszego zawodnika oczekując że sprawdzi się w Lidze Mistrzów z najdroższymi zawodnikami w klasie Premium.

oznacz moderatorów
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

A  słyszałeś zeby było kilka klas tych etykiet ..bo ja jestem pewien ze jest tylko jeden rodzaj. Wiec sony mister ale jak pojęcia nie masz to sobie daruj te wypociny i nie popisuj sie pseudo intelektem  jak idziesz do media market to tez sa różne rodzaje pralek i na wszystkich masz ten sam rodzaj etykiet określających klasę energetyczna   .. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Client:69923022 E nie jest najgorsze, jak tak to już G.😂

oznacz moderatorów
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

A czy ja napisałem ze najgorsza.. przeczytaj ze zrozumieniem wszystko co napisałem i napisz gdzie użyłem słowa najgorsza? 

oznacz moderatorów
henio9998
#7 Wielbiciel#

subiektywnie to Allegro jest wspaniałe, tylko dlaczego ma notowania1,3 na 5.0

Nooo, to się zaorałeś. Subiektywnie Allegro w jednym z serwisów, na których można oceniać firmy, ma notę 1,3 na 5. Obiektywnie w 2020 roku klienci wydali na Allegro 35 miliardów złotych (przyrost o 54% w stosunku do 2019) 😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 

Nie ja to wymyśliłem🤣

Od maja ma być tylko etykieta do E

Skala od A do G to oznaczenie, które wskazuje jaka jest droga hamowania na mokrej nawierzchni. Symbolem A określa się najkrótszą, a F najdłuższą. Kategorie D oraz G są puste, czyli żadna opona nie może się wpisywać swoimi parametrami w ich przedział. Różnica między najkrótszą i najdłuższą drogą hamowania (klasami A oraz F) wynosi 18 metrów.

Tylko przy oporze toczenia opona może mieć symbil G,ale to moje domysły.

oznacz moderatorów
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Zaorać to pole można..  to ze ludzie więcej kupuja nie ma nic wspólnego z ocena świadczonych przez allegro usług..  co z tego ze więcej zarobili...czy wzrosłaa im ocena z 1,3 do chociażby 2.0 nie . Wiesz dlaczego..bo po prostu nie szanują klientów.. i nadal świadczą usługi na tym samym poziomie  . 

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@msniezek Piszesz że z twojego punktu widzenia jest "czysty" to co powiesz jak go subiektywnie kupujący ozdobi negatywem ,anulujecie taki negatyw czy na prośbę sprzedawcy o jego usunięcie napiszecie coś w stylu "jest to subiektywna ocena i nie macie do czego się przyczepić".

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@mwmonety co do zasady nie ingerujemy w system komentarzy. Na pewno nie usuniemy komentarza, który odnosi się do niezgodności przedmiotu transakcji z opisem. Natomiast usuniemy komentarz, z którego będzie wynikało, że kupujący doskonale wiedział, co kupuje, a kupił wyłącznie w celu wystawienia komentarza. Czyli tak, jak zwykle.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Sprzedawca prawidłowo określił parametry oferty. Klient decyduje czym się kieruję podczas zakupu. Opinia sprzedawcy o produkcie może być subiektywna, klient nie musi się zgadzać ze sprzedawcą i może wybrać inną ofertę. 

oznacz moderatorów
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Producent prawidłowo oznaczył E . I ja wiem ze to słaba przyczepność bo czytałem w testach..  specjaliści się wypowiedzieli i producent tez uczciwie zaznavzyl.. sprzedawca twierdzi ze bardzo dobra.. kto oszukuje?? Nie jestem **piiip**a zeby kupić takie opony .. wiec o czym Ty piszesz,? 

oznacz moderatorów
konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#

Witam (ponownie na moment włączę się do dyskusji).

Przez przypadek posiadłem wiedzę co się dzieje na Allegro, praktykach na Allegro.  Po przeczytaniu Panów dyskusji dochodzę do wniosku. Panowie. to nie Wy musicie się tłumaczyć!

To nie jest Wasza wina. Moim zdaniem każdy z Panów (dyskutantów) pisze troszkę o czym innym, każdy ma słuszne argumenty, a jednak nie zmierzacie do sedna (wniosków). A, to proste! 

Po prostu Administracja Allegro deklaruje przestrzeganie reguł:

1) własnego regulaminu,

2) Ustawy o:

a) prawach konsumenta,

b) uczciwej konkurencji

Tymczasem publikując odpowiedź cytuję:

"Reasumując: podczas podejmowania decyzji zakupowej warto nie tylko czytać opis tekstowy, ale również zapoznawać się z parametrami opony (a także np. z jej ceną, która bardzo dobrze"

jak ten cytat się ma do w/w...?

To zapytam. Czym jest drogi Panie (z Allegro) oferta sprzedaży (w rozumieniu Ustawy) hm...?

Opis aukcji Allegro = to opis OFERTY! Tak, czy nie proszę Pana (z Allegro) ?

A, właśnie! I tu jest chyba Panie i Panowie problem?

Czy ochrona dóbr sprzedających i determinacja jest niesymetryczna z ochroną praw kupujących. przez Allegro? Nie wspomnę o nadrzędnej roli Ustawy, która chroniąc wyjątkowo szeroko prawa kupujących nakłada wyjątkowo szczegółowe obowiązki na sprzedawców oraz pośredników.

Reasumując.

Moim zdaniem gdyby pośrednik lub administrator portalu gdzie dokonywane są transakcje (profesjonalne) zadbał o bezkompromisowy porządek w aukcjach, nie dopuszczał praktyk opisu i parametrów produktów: manipulacji słownej, mentalnej czy poetycko opisowej, nie było by nieporozumień. Ba, nie musiano by rozpatrywać tak wielu spraw w tak niesymetryczny i arbitralny sposób. Zrażając znowu, znowu i ponownie kolejnych klientów/ Użytkowników, obniżając wartość marki Allegro/ rankingu. Samo Allegro zyskało by pewnie notowania wysokie wśród Użytkowników/ nabywców = klientów, uczciwych Sprzedawców (których część po prostu przestała już dawno sprzedawać).  Wydatki z tytułu obsługi zostały by zapewne zminimalizowane lub wręcz zautomatyzowane. Bo system nie dopuszczał by jakichkolwiek odstępstw. C

 

 Co więcej! System nieuniknionych i rzetelnych ujednoliconych sankcji eliminował by szybki powrót osób lub firm (adresów) dopuszczających się nadużyć czy wybiegów w przeszłości.

Lista praktyk portalów pośrednictwa, sprzedaży, aukcji jest dość duża i rośnie.  

Sam osobiście znam pewną Firmę z okolic Rzeszowa, która jest Spółką (udziałowcy z tzw: dalekiego wschodu), rejestruje się na wielu kontach. Po jakimś czasie notuje zbyt dużą ilość negatywów. Po czym regularnie zmienia adresy i rejestruje nowe. By dalej "sprzedawać". Co ciekawe (...) administracja wie, raport o tym co się dzieje był wysyłany/dotarł.

I tu jest moim prywatnym zdaniem "problem".

P.S. Ostatnio odkryłem wraz z naszym Klientem oraz znajomymi w branży następną patologię sprzedażową na Allegro. zaraportowałem oczywiście do Administracji. (sprzedaż masowa na Allegro produktów PWM jako MPPT). Ponieważ administracja nie podjęła konstruktywnych (moim zdaniem) działań osłonowych i zapobiegawczych w stosunku do  klientów/ potencjalnych nabywców, sprawę zamierzamy skompletować, oddać do opracowania profesjonalistom. Opublikować być może w rodzaju reportażu, mediach społecznościowych, forach oraz na YT. Oczywiście zarchiwizować dla instytucji p/p. Niestety to sami Klienci zmuszeni są stanowczo i bezkompromisowo dać sygnał opinii publicznej by w instytucji "przestrogi...,." zapobiec rozprzestrzenianiu się j/w.

Nie dajcie się napuszczać na siebie Użytkownicy i Klienci Allegro! Bałagan wzmaga napięcia, Porządek i uczciwa realizacja obowiązków eliminuje.

Pozdrawiam

 

P.S. Z góry przepraszam za ew. błędy, literówki. Piszę z terenu, małego laptopa z nietypową klawiaturą.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Moim zdaniem gdyby pośrednik lub administrator portalu gdzie dokonywane są transakcje (profesjonalne) zadbał o bezkompromisowy porządek w aukcjach, nie dopuszczał praktyk opisu i parametrów produktów: manipulacji słownej, mentalnej czy poetycko opisowej, nie było by nieporozumień.

Oczywiście, zgadzam się, to byłaby idealna sytuacja - Allegro sprawdza zgodność z opisem każdego wystawionego towaru. Natomiast z oczywistych przyczyn nie byłoby to możliwe, koszty weryfikacji kilkuset milionów ofert sprawiłyby, że działalność sprzedających, a tym samym Allegro, stałaby się nieopłacalna. Nie jest też niezbędne - nieuczciwi sprzedawcy są eliminowani z Allegro dzięki systemowi komentarzy i zgłoszeniom od kupujących (kupujący, dzięki POK, zazwyczaj nie ponoszą z tego tytułu żadnych strat).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#

To dlaczego nie interweniował Pan w konkretnych przypadkach, a zlekceważył zdaniem klientów (kupujących) sprawy.

a) Opony / powyżej

- skuteczne sankcje dla jak czytam manipulującego opisem sprzedawcy załatwiły by konstruktywnie sprawę. Dlaczego nie uczyniono j/w?

- sprzedawca manipulując opisowo faktami łamie prawo o -nie/uczciwej konkurencji. (ustawa). Tym samym przyczynia się do obniżenia zysków innych, uczciwych Sprzedawców opon.

b) sprawa sprzedaży masowej na Allegro regulatorów PWM jako MPPT.

- dlaczego nie podjął Pan interwencji (jako pracownik Allegro), nie zechciał w prosty i szybki sposób zweryfikować choćby: parametry (w fizyczne w prawdziwej nie wirtualnej hurtowni /np BARGO = polecam/ elektrycznej lub przykładowo wskazanej przeze mnie profesjonalnej FIRMIE VOLT POLSKA), certyfikat CE (skan i weryfikacja elektroniczna wnioskiem mail-owym w GUMiJ,

- dlaczego dopuszcza Pan (zaniechaniem działań) świadomie (jako pracownik Allegro) do tzw: "nieuczciwej konkurencji" w stosunku do innych uczciwych Sprzedawców? Przecież naraża tym samym np firmę VOLT POLSKA sprzedającą także na Allegro własne rzetelne produkty na olbrzymie straty. 

Proszę uprzejmie rzeczowo i uczciwie odpowiedzieć na w/w pytania!

Pozdrawiam

 

 

P.S. Z góry przepraszam za ew. błędy, literówki. Piszę z terenu, małego laptopa z nietypową klawiaturą.

 

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@konicaserwis-pl w każdej niemal sprawie, przy każdej podjętej decyzji, Allegro naraża się albo kupującym, albo sprzedającym, niestety interesy obu tych stron są często przeciwstawne. Aby interweniować w jakiejś sprawie, musimy mieć jednoznaczne podstawy takiej interwencji - musimy umieć samodzielnie obronić taką decyzję.

Jeżeli chodzi o opony - nie dostrzegam żadnej winy sprzedawcy, zatem interwencja po prostu nie byłaby zasadna. Oferta jest skrupulatnie opisana, nie ma żadnych wątpliwości, co można w niej kupić i jakimi parametrami opona się charakteryzuje.

Jeżeli chodzi o regulatory, mam wrażenie, że w ogóle nie przeczytał Pan mojej odpowiedzi. Napisałem powyżej, że Allegro nie zajmuje się odwiedzaniem hurtowni elektrycznych w celu weryfikacji sprzedawanego u nas przedmiotu. Jeżeli otrzymamy wiarygodny sygnał od upoważnionego organu (np. Urzędu Dozoru Technicznego, prokuratury, sądu itp.), że dane urządzenie powinno być usunięte z Allegro, oczywiście zastosujemy się do niego. Natomiast jeżeli przedmiot nie narusza przepisów, nie możemy go usunąć.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Skoro producent zaznaczył ze opony spełnieja standard E E  i uczciwie poinformował ze to opona o niskiej przyczepnosci.. a sprzedawca napisał e opisie, ze opona ma bardzo dobrą przyczepność. To proszę niech Pan odpowie kto klamie ,kto wprowadza w błąd ?? Nadal nie widzi Pan problemu? Sprzedswca powinien napisać ze opona ma słaba przyczepność .. bo np ja musiałem w telefonie powiększyć zdjęcia zeby zobaczyć co umieścił producent na etykiecie.. a gdybym nie mógł ich powiększyć  to kupiłbym kiepskie opony ponieważ sprzedawca reklamuje je jako "bardzo dobre:  REASUMUJAC. NADSL PAN TWIERDXI ze Opona  w klasie E  ma bardzo dobra przyczepność.  Tak czy Nie? 

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Client:69923022 w którym dokładnie miejscu jakikolwiek producent opon deklaruje, że jego opony mają niską przyczepność? Pierwsze słyszę. Opony dopuszczone do sprzedaży muszą mieć przyczepność na odpowiednim poziomie - żaden urząd nie dopuściłby do sprzedaży opon o niskiej przyczepności.

Masz pewnie na myśli niższą przyczepność (od lepszych opon) - to jednak zupełnie coś innego.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Deklaruje właśnie na tej etykiecie bo musi bo sprzedaje w Europie..  Proponuje Panu się dokształcić bo się tu ośmieszasz i kompromitujesz!!! 

oznacz moderatorów
aragil
#15 Entuzjasta#

Client:69923022 "tu ośmieszasz i kompromitujesz!!! "

Przez swoje chamskie zachowanie oraz brak zdolności czytania ze zrozumieniem pewne zostałeś dodany do Czarnej Listy wielu sprzedawców, tak, informacyjne.😎

oznacz moderatorów
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Ciesze się, że Pan jest tak kulturalny.  Nie przypominam sobie ,żebyśmy byli na ty..wiec chamskie jest tez Twoje zwracanie mi uwagi w takiej formie.. omijając słowo PAN. zniżając się zatem do twojego poziomu poinformuje cie ze tylko jeden sprzedawca dodał mnie do czarnej listy .. pozdrawiam i miłego dnia życzę 

oznacz moderatorów