anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy parametr przyczepności opon E można określić jako znakomita przyczepność?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Sprzedający opony zachwala że są najlepsze .super przyczepność itd. Na etykiecie widać że jest E E czyli prawie najgorsza jakość produktu.. pytam sprzedającego dlaczego umieszcza fałszywy opis ..na co uzyskuje odpowiedź że nie wie jaki jest cel mojej wiadomości....odpowiadam że chce mu uzmysłowić że celem jest uświadomienie sprzedawcy że jest oszustem bo wprowadza ludzi w błąd lub **piiip**ą bo robi to opisując że towar najlepszy a na potwierdzenie ma najgorsze certyfikaty.Allegro nie przekazuje tej informacji bo jest obraźliwa.. co jest obraźliwego ??? Przecież ten sprzedawca dobrze wie że jest oszustem lub rzeczywiście jest **piiip**a jeżeli nie zdaje sobie sprawy z tego co robi. Dlaczego Allegro nie sprawdza opisie i pozwala żeby ludzi wprowadzać w błąd??? Od dzisiaj jesteście dla mnie firma poniżej 1 ..chociaż średnia macie 1,3 .. tak samo się przyczyniacie do oszustwa..nic nie robicie aby eliminować takich sprzedawców. 

oznacz moderatorów
55 ODPOWIEDZI 55
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Client:69923022 prosiłbym o powstrzymanie się przed odnoszeniem się do mojego wykształcenia, a skupienie się na meritum. W żadnym miejscu etykiety w żadnym języku nie napisano "niska przyczepność". Tego rodzaju skale umiejscawiają produkty na tle konkurencji, a przede wszystkim na tle wymogów regulatora - w żadnym razie nie są wartościujące.

Jeżeli za rok czy dwa regulator zaostrzy kryteria i opony określane aktualnie jako A staną się E - to nie będzie oznaczało, że ich przyczepność z dnia na dzień ze znakomitej zmieniła się na niską. Będzie jedynie oznaczało, że regulator zmienił kryteria.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Nie pisza w żadnym języku tylko informują przez literki AB C D E F G . Zeby były zrozumiałe dla mieszkańcóww całej Europie .. brakłoby miejsca na pisanie w każdym języku. Proponuje kupić Auto Świat   z testem opon  i przeczytać opisy do liter A B C D E F G .. A ma bardzo dobra przyczepność B ma dobra  C ma średnia.    Oczywiście G tez spełnia normy.. Szkoda mojego czasu na tłumaczenie..  MOZE PAN XATEM EIE PO CO NA KAZDEJ OPONIE MUSI BYC TA ETYKIETA Z INFORNACJA AB C D E F G ?? A NP NA URZADZENIACH AGD aaa+ aa A B C  po co je naklejają.  Po co są te Etykiety ? Tak sobie je naklejaja? 

oznacz moderatorów
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Mam nadzieje ze po przeczytaniu zrozumie Pan co oznaczają litery.. wyraźnie tam jest napisane A  sa najlepsze a G najgorsze.. dosłownie takie są słowa uzyte.. wiec opona E nie jest bardzo dobrej przyvzepnisci jak przedstawia ja sprzedawca  w opisie.. pojmuje juz Pan ze opis jest niezgodny z rzeczywistością..

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:69923022  Opona w oznaczeniu E w swoim parametrze, klasie i przedziale cenowym ma bardzo dobrą przyczepność, względem innych opon o tych samych parametrach.

oznacz moderatorów
Client:69923022
#9 Pomysłodawca#

Zamieściłem wcześniej linka jak czytać oznaczenia na etykiecie ..życzę miłej lektury..mam nadzieje ze wyjaśnia tam Pana wątpliwości.. 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@aragil 

To akurat nie jest powód do dumy.

Być może widziałeś treść usuniętego komentarza i nic w nim nie było obraźliwego.

Administrator się "obraził" bo został wypunktowany a sam nawoływał do merytorycznej dyskusji.

Zaznaczam,że nie napisałem niczego więcej niż na tym forum jest pisane każdego dnia😀

Pamiętaj,dzisiaj ja jutro możesz to być Ty😉

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@konto zamknięte znaczenie słowa "wypunktowany" jest jednak trochę inne. Jeżeli stawiasz zarzuty - udowodnij je, podaj konkretne przykłady, w których komentarz został usunięty "na życzenie sprzedawcy", jeżeli takie oczywiście masz. Będziemy mogli się do nich odnieść i wyjaśnić co dokładnie się stało, poddając sprawę ocenie społeczności.

Wypisywanie na Gadane zarzutów bez pokrycia, bez próby ich udowodnienia, będzie skutkowało usuwaniem takich postów.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@msniezek 

Jak mam udowadniać to co napisałem skoro tak skutecznie usuwasz wpisy?

Poza tym większa część na tym forum to bzdury i wprowadzanie w błąd innych a co najgorsze obrażanie drugiej osoby-gdzie Ty lub moderacja znajdujecie się w tym momencie by zainterweniować?

Przywróć proszę cały mój wpis a ja z chęcią popre to co napisałem dowodami-nie wymiguj się i nie kręć😉

I nadal uważam,że skutecznie wypunktowałem to co napisałeś skoro tak bardzo Cię to zabolało i usunąłeś mój wpis.A to oznacza,że znasz prawdę a jak jej nie znasz to przepraszam,ale jesteś kiepski w tym co robisz (nic osobistego).

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

A to Twój post z innego tematu,tak dla ścisłości😀

@angela9201 Twoje posty są usuwane, bo po prostu wprowadzasz w błąd. Jeżeli stawiasz zarzuty - udowodnij je, podaj konkretne przykłady, w których komentarz został usunięty "na życzenie sprzedawcy", jeżeli takie oczywiście masz. Będziemy mogli się do nich odnieść i wyjaśnić co dokładnie się stało, poddając sprawę ocenie społeczności.

Wypisywanie na Gadane zarzutów bez pokrycia, bez próby ich udowodnienia, będzie skutkowało usuwaniem takich postów.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:69923022  Nie ogląda pan reklam?  Etykiet już przecież nie ma, to przeżytek,  już nie są potrzebne... 😂

oznacz moderatorów
konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#

Cytuję:"....koszty weryfikacji kilkuset milionów ofert sprawiłyby, że działalność sprzedających, a tym samym Allegro, stałaby się nieopłacalna..."

To jeżeli rzetelne prowadzenie działalności gospodarczej w sieci (...) jest/ cyt"było by..." nieopłacalne proszę jej nie prowadzić! 

Nikt ani nic nie daje uprawnień prowadzenia działalności gospodarczej z pominięciem reguł Ustaw (...) i zasad współżycia społecznego.

Cel nie uświęca środków. Z tego co mi wiadomo Allegro nie ma żadnej misji społecznej koncesjonowanej od Państwa do spłenienia, nie jest Fundacją  uprzywilejowaną lub Stowarzyszeniem żadnymi ponadnormatywnymi przywilejami od Państwa by z takowych korzystać.

Allegro to profesjonalista. Firma prawa gospodarczego (w skrócie). Profesjonalista (w/g Ustawy...) działa w zakresie i w zgodzie..., bez wyjątków"

Więc...?

 

 

 

 

P.S. Z góry przepraszam za ew. błędy, literówki. Piszę z terenu, małego laptopa z nietypową klawiaturą.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@konicaserwis-pl chętnie odniosę się do konkretnych paragrafów, które nakładają na nas obowiązek weryfikacji "w naturze" zgodności z opisem jakiegokolwiek przedmiotu wystawionego w Allegro.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#

O, proszę Pana.

1.Nie płaci mi Allegro za obsługę prawną. Nie będę pomagał Allegro w możliwych czynnościach/ udzielaniu wyjaśnień... j/w

2. Cała kopalnia wiedzy / UOKiK, polecam lekturę na długie zimowe wieczory (tyle tego). Tylko malusieńki przykład  dot:... ochrony uczciwej konkurencji na allegro/ versus nieuczciwa (o czym wspomniałem powyżej!):  https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=13330

Cała masa innych także do przeczytania dalej. Na marginesie polecam lekturę poszkodowanym klientom na aukcjach Allegro. 

Tymczasem nie mam już czasu, także dla Pana. Określił Pan własne (cywilne) stanowisko nadto wyraźnie. A, będąc pracownikiem Allegro sentencje o przymusie/ warunkowaniu prowadzenia rentownej działalności gospodarczej z pomijaniem (lekceważeniem) oczywistych dla klientów aukcji Allegro spraw - niespodziewanie rozbrajające. Pozostawiam ocenie przynależnym profesjonalnie sprawie...(szok!)

Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@konicaserwis-pl napisał Pan "Nikt ani nic nie daje uprawnień prowadzenia działalności gospodarczej z pominięciem reguł Ustaw (...) i zasad współżycia społecznego." - poprosiłem zatem o treści tych ustaw. Albo je Pan zna i potrafi wskazać, w którym konkretnie miejscu Allegro łamie prawo w omawianej sprawie, albo nie - ale wtedy należałoby po prostu przemyśleć stawianie takich zarzutów.

(Pański post, prawdopodobnie ze względu na link, automatycznie został zakwalifikowany do moderacji, dlatego nie był widoczny do czasu jego zaakceptowania).

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
konicaserwis-pl
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem Panie Maciej Śnieżek, że zna Pan moje (klienta Allegro) prawa ustawowe?

Usuwa Pan z premedytacją orzeczenia UOKiK w sprawie Allegro.... zataja Pan tym samym dojście do wiedzy nie objętą żadnym zastrzeżeniem, Klientom, Użytkownikom Allegro oraz Forum otwartego w sieci otwartej.

Ma Pan tego świadomość...?

oznacz moderatorów