anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czyj jest towar i co z nim zrobic.

Client:108395175
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

Witam, jak to jest? Druga reklamacja (uznana) roszczenie to zwrot pieniędzy. 

1.Kazano zwrócić towar na adres podany w dyskusji przez sprzedającego.

2.Wyslalem towar, lecz sprzedawca napisal ze nie zwroci pieniedzy i nie odbiera towaru, który do niego jedzie.

3.Towar dojechał, sprzedawca odmówił odbioru przesyłki.

Więc ponownie rozpatrzono AP i zwrócono mi pieniądze. 

 3.Dostałem zwrot pieniędzy z Allegro Protect za towar i wraca do mnie przesyłka(towar) za którą zaplacilem (AP napisało, że zwroci mi za kuriera..) 

 

4. Sprzedawca napisał że on już bierze prawnika i będzie się ze mną sądził. 

 

Proszę allegro o zabranie towaru należącego do sprzedawcy lub już allegro. Nie chcę teraz czekać i myśleć i się stresować co z towarem i co dalej. 

 

Dlaczego ja mam teraz magazynować 2 miesiące zanim sprzedawca odbierze, lub zjawi się u mnie policja i ciąganie po sądach?

 

Gdzie mam wysłać ten towar, żebym mógł spokojnie spać po nocach!? @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma znaczenia sposób czy dyskusja czy mail itd, ma znaczenie co tam jest, jest 2reklamcja uznana, jest podany adres do odesłania, brak odbioru przez sprzedającego.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 owszem może mieć znaczenie bo ustawa nie przewiduje takiego tworu jak dyskusja allegro przy udziale strony trzeciej w postaci allegro. Wręcz Rodo wymaga by dane dotyczące transakcji i jej przebiegu zostały pomiędzy stronami transakcji to samo będzie tyczyło się ustaleń między stronami, dopiero podczas rozprawy sądowej z powództwa cywilnego zostają te szczegóły ujawnione do oceny wymiaru sprawiedliwości. Dobra papuga by miała tutaj używanie wykazując szereg nieprawidłowości ze strony allegro poprzez ingerencję w transakcję chociażby to że w normalnym trybie postępowania cywilnego kupujący by musiał przez rzecznika sprawę założyć, wygrać, dostać wyrok który musi się uprawomocnić i dopiero mógłby nawet uzyskać nakaz zapłaty i sprzedawcę przez komornika ścignąć. A tutaj allegro wjeżdża na chama na białym koniu i przenosi zadłużenie sprzedawcy względem kupującego na siebie wypłaca protect i doklepuje roszczenie sprzedawcy. Cesja wierzytelności to dokument podpisywany notarialnie. Skończyłoby się to ciekawie dla allegro i kupującego począwszy od tego że sąd mógłby zanegować każdą czynność, która nastąpiła po złożeniu reklamacji lub po niewydaniu decyzji reklamacyjnej jako niezgodną z prawem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:108395175  Dlatego napisałem ze zachowaj takie rzeczy maile sms itd, żeby mieć podkładkę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czytasz- 2 reklamacja i uznana.

oznacz moderatorów

Client:108395175
#9 Pomysłodawca#

Generalnie sprawa jest taka. 

1.Po 2 reklamacji (roszczenie o zwrot pieniedzy) (towar wadliwy) i 14-dniowym braku odpowiedzi, reklamacja uznana. 

2. Sprzedawca prosił o odesłanie towaru, odesłałem na podany adres, po czym "odmówił przyjęcia przesylki", bo jak napisał (dzień 24 dyskusji) nie oddam pieniędzy, kupujący naprawia i płaci za naprawę gwarancyjną, zwrotu nie przyjmuje."" Xd

 

3. Dostałem zwrot z allegro protect i towar wrocil do mnie. Po czym upominałem się sprzedawcy do odbioru do 10 czerwca (w zwiazku z wyjazdem za granice), bo za kuriera do dzisiaj nikt nie oddał (405zł).. 

4. Sprzedawca dalej cisza z towarem I mówił żeby oddać pieniądze bo zwrotu nie ma, kłamał w dyskusji, że hulajnoga jest używana ponad 2 lata. (Zakup z 22 lipca 2023)  itp już zaczął wymyślać. Więc dalej prosiłem o odbiór towaru I cisza. 

 

5. Napisalem do allegro co z towarem, bo psychicznie prawie nie wytrzymałem, przed wyjazdem za granicę. Napisano mi

Allegro - Dobrze, ze śledzenia paczki wynika, że została ona poprawnie dostarczona, odbiorca jednak odmówił przyjęcia. Sprzedający miał możliwość otrzymania przedmiotu z powrotem, jeśli nie odebrał przesyłki, ani nie kontaktował się z Panem, jest to jego wina. Towar może Pan zatrzymać lub zutylizować, nie musi go Pan wysyłać ponownie.Rozumiem, jeśli sprzedający nie chce otrzymać towaru z powrotem, jest to jego decyzja. W takim razie może Pan zatrzymać hulajnogę lub ją zutylizować. Oczywiście, Pan dochował wszelkich obowiązków jako kupujący Dziękuję za kontakt i również życzę miłego dnia

Allegro.

6. Sprzedawca żąda teraz odemnie towaru, a ja go zwyczajnie nie mam bo wyrzuciłem i co mam w takiej sprawie robić. Gdy dla mnie wszystko zostało wyjaśnione. 

 

oznacz moderatorów