anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro usunęło mój komentarz?

Boltonek
#8 Zapaleniec#

Allegro usunęło mój komentarz podając przyczynę naruszenia zasad serwisu.

Nie podało konkretnie o co chodzi. Mój komentarz był całkowicie prawdziwy i według mnie nie naruszał zasad serwisu.

oznacz moderatorów
58 ODPOWIEDZI 58

xyz96
#21 Demiurg#

@Boltonek No i prawidłowo, a @LEW433 Cię wprowadzał w błąd, że masz o to kogoś prosić 🙂

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Boltonek Robi się ciekawie 😄 Napisali dokładnie których zasad wskazując pkt regulaminu? Jeśli nie to czy zapytałeś? bo z doświadczenia już wiem, ze może za chwilę się okazać ze problem jest o czymś innym a usunięcie dotyczy czegoś innego jak np pomówieniem w komentarzu typu "oszust" itp 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Boltonek
#8 Zapaleniec#

Nie napisali konkretnie jakich zasad. Pełną treść mojego komentarza masz powyżej.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Boltonek Jeśli tylko to napisałeś:

"W przesyłce brakowało 3 produktów, a jeden był inny od zamawianego. Po zgłoszeniu problemu ( oraz 3 tygodniach oczekiwania) nie otrzymałem brakujących produktów lub zwrotu pieniędzy. Nie polecam tego sprzedawcy."

To zaczyna się robić ciekawie 😄 Coraz więcej przykładów na to, że regulaminy allegro to wielka ściema 😄

Pisz do nich proszę o wyjaśnienie dokładnie usunięcia tego komentarza, na jakiej podstawie i jaki pkt regulaminu ten komentarz złamał. Jestem ciekaw czy będą przeprosiny, milczenie czy coś tam mają gdzieś schowane w regulaminach typu "Jeśli czegoś nie ma w regulaminie to możemy robić co nam się podoba" 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Boltonek
#8 Zapaleniec#

Na razie wysłałem ponownie komentarz.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Wystaw ocenę ponownie, jeśli nie masz takiej opcji, daj znać.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

W wątku jest poruszonych kilka problemów, na co mało kto zwraca uwagę.

Oczywiście głównym tematem jest powód usunięcia komentarza (a co z oceną?). Nie spotkałem się dotychczas (przynajmniej u mnie), żeby cała ocena przebiegu transakcji została usunięta na podstawie takiego komentarza do transakcji. Wręcz przeciwnie - Allegro w takich sytuacjach zawsze staje po stronie kupującego.

Pozostałe kwestie z tego wątku to:

- w jaki sposób kupujący udokumentował braki w przesyłce?

- w jaki sposób kupujący przedstawił sprzedającemu niezgodność jednego towaru z opisem?

- co w/g kupującego oznacza "zgłoszenie problemu"? Czy jest to równoznaczne ze zgłoszeniem reklamacji?

- jeśli to było zgłoszenie reklamacyjne, to w jaki sposób zostało złożone? Czy kupujący otrzymał od sprzedającego potwierdzenie zgłoszenia reklamacji?

- A może sprzedawca dowiedział się o tym dopiero po fakcie otrzymania negatywnego komentarza? - Z doświadczenia mogę stwierdzić, że jest mało prawdopodobne, żeby sprzedawca otrzymując reklamację zwlekał z jej rozpatrzeniem aż do chwili otrzymania negatywa - brak w tym jakiejkolwiek logiki.

Jednak (jeśli kupujący pisze prawdę) to Allegro nie miało żadnych podstaw do usunięcia tego komentarza (w/g mnie).

Miałem bardziej jasne przypadki typu:

- kupujący dostał niewłaściwy produkt za 19 zł, wysłałem na swój koszt prawidłowy, poprzedni pozostawiając kupującemu (koszt odebrania towaru od klienta był równy kosztowi jego odbioru, więc zostawiłem mu jako gratis) - oczywiście negatywa zaliczyłem.

- kupujący wieczorem kupuje przedmiot za 1 zł, opłaca przez Allegro Finanse, rano rezygnuje, natychmiast zwracam wpłatę i wieczorem mam negatywa

W żadnym z powyższych przypadków Allegro nie usunęło oceny .

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@maxr01 Właśnie, dlatego ja się ograniczyłem do faktów które znamy i widzimy, bo cała reszta może być zagmatwana i wielowątkowa. Jednak jest przedstawiony sam komentarz, sprzedaż była, jakiś spór i mnie interesuje w sumie podstawa usunięcia komentarza w którym nie widzę za bardzo niczego co kwalifikuje go do usunięcia 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@maxr01 wysłałeś kupującemu niewłaściwy produkt i się dziwisz że dał negatywa ? a co miał zrobić ? podziękować ?

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@maxr01  Ja bym podziękował i jeszcze koszernego byśmy wypili😉

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Client:98572120 w pierwszej kolejności wypadałoby się skontaktować. Tak robią normalni klienci. Pomyłki się zdarzają i nie zawsze jest to wina sprzedawcy, niekiedy producent potrafi namieszać. Mieliśmy sytuacje, że oryginalne części były błędnie opisywane przez producenta (mylone strony itp). nie sposób to dostrzec, bo są firmowo zapakowane, a my nie chcemy ingerować w oryginalne opakowania, żeby klient nie podejrzewał, że coś zostało podmienione.

Oczywiście w przypadku jeśli wina leży po mojej stronie staram się maksymalnie zrekompensować kłopot kupującemu. Wielokrotnie dostawał nowy towar, i zostawiał sobie ten błędnie wysłany, który mu się przydawał. większość to doskonale rozumie, bo nie myli się ten co nic nie robi.

Sam kupuję i nie raz dochodziło do pomyłek. Nigdy nie wystawiam negatywa jeśli sprzedawca przyzna się do błędu i go naprawi. Jaki miałaby wtedy sens ocena negatywna ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@mikeza negatyw to bardzo dobra forma kontaktu . [edycja] zdarza sie ignorować wiadomości od klienta , a po wystawieniu negatywa zaraz sobie przypominają o transakcji i proszą o usunięcie nega . ale mądry klient nie daje sie nabrać na obiecanki cacanki . najpierw naprawienie szkody i zadośćuczynienie , a dopiero potem usuwa się ocenę . nigdy wcześniej .

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Client:98572120 grunt to wszystkich wrzucić do tego samego wora. Ostatnio to dosyć modne na tym forum. Szkoda mojego czasu, może znajdziesz jakiegoś innego fana, na mnie nie licz.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Boltonek, czy mogę Cię prosić o numer oferty, w której usunięto Twój komentarz? Zweryfikuję tę sprawę.  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@mr_oma co jest nie tak ze słowem "kupczyk" ?

przypominam - kupczyk1. «drobny kupiec; też: pomocnik kupiecki»

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:98572120 Pewnie były zgłoszenia, bo to się nie podoba sprzedawcom, pod naciskiem i moderacji przestało się podobać.

A tutaj; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/sprzeda%C5%82am-aparat/m-p/10287... Kupujący "naciągacz" wisi od miesięcy, pomimo kilku zgłoszeń.

 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:98572120 Nazwisko jeszcze 😄

Może ktoś myli to pojęcie ze "sprzedawczyk" w pogardliwym, jego znaczeniu 😉 Wszystko kwestia czyjegoś widzenia, niektórzy widzą coś co chcą zobaczyć zamiast to co widać 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Tak się składa, że w tym przypadku @Client:98572120 celowo używa tego słowa, bo doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, jak są inne jego znaczenia.
Chyba nawet nie zdajesz sobie sprawy kogo bronisz.

2. lekcew. «o kupcu»
3. pogard. «osoba handlująca rzeczami, dobrami, które nie powinny być źródłem materialnego zysku»
https://sjp.pwn.pl/sjp/**piiip**;2476554.html
______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Knowhere Szczerze, to nie zwróciłem uwagi na ten poboczny wątek, myślałem, ze chodzi o wyedytowanie słowo przez moderatorkę, potem zobaczyłem, że to grubsza sprawa w temacie inaczej bym nie skomentował, bo nie chcę się tam mieszać w jakieś przepychanki słowne, dlatego większości nie czytam kto co pisze.

A faktem jest, że przytaczasz "**piiip**" w negatywnej postaci 😄 Czego ja normalnie bym nie odbierał wcześniej do póki nie przeczytałem posta z zapytaniem jego znaczenia 😄

Ale nie mój temat 🙂 Z niego zapewne tylko kłótnie wynikają. Dla mnie nie ma sprzedawców i kupujących tylko ludzie, którzy są różni bez względu czym się zajmują. Jednych da się znosić innych nie 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

*jakie

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów