anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

dlaczego blokujecie wyswietlanie ofert jak ktos ma adblocka?

mysteryclient
#8 Zapaleniec#

Drogie Allegro,

dlaczego blokujecie wyswietlanie ofert w wyszukiwarce produktow jezeli ktos ma wlaczonego adblocka? Zamiast ofert otrzymuje taki oto irytujacy komunikat:

"Tutaj powinno być więcej ofert

Jeśli widzisz mniej ofert niż miało być, to pewnie masz włączoną blokadę treści reklamowych, tzw. AdBlock. Możesz to wyłączyć w przeglądarce, której używasz. Otwórz program blokujący reklamy i wyłącz go."

Przeciez Wy, czyli Allegro, nie oferujecie na swojej stronie nic za darmo. Kiedy robie przez Allegro zakupy nie chce byc molestowany reklamami. To chyba zrozumiale? 

Prosze odniesc sie do tej sprawy.

Pozdrawiam

TL

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

kostas11
#21 Demiurg#

@mysteryclient wiele portali tak blokuje, albo reklamy i pełna funkcjonalność strony albo masz co masz, po drugie nikt nikogo nie zmusza do Allegro 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mysteryclient
#8 Zapaleniec#

Chodzi o komercyjna strone internetowa, inne tego typu protale nie blokuja np. uzytkownikow (kupujacych) jesli uzywaja adblocka. Myslisz, ze allegro nie zalezy na klientach?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mysteryclient tak po ostatnich zmianach mam wrażenie że nie zależy, albo mają jakiegoś sabotażystę w firmie 😄

A co to ma za znaczenie czy komercyjna, sprzedawcy płacą im za reklamy i z tego mają kasę, jak wyjdzie że użytkownicy blokują reklamy to przestaną opłacać i straci Allegro, to jest powód zmian 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Brunon.Wolosz
#7 Wielbiciel#

Ja mam czas i poczekam aż zwolnią sabotażystę. Nikt nie będzie mi narzucał reklam na siłę. A jak się odzwyczaję, to przestanę u nich kupować - proste? 🙂

oznacz moderatorów

Pawel_Miezianko
#9 Pomysłodawca#

kolego nie wiele portali, a allegro i youtube-co jest nielegalne w UE

 

Poczytaj troche o stanowisku ue w tej sprawie, dyrektywie e-privacy i zastanow sie, czy chcesz, zeby ktos nielegalnie szperal ci po kompie bez twojej wiedzy i zgody

oznacz moderatorów

Client:90370249
#7 Wielbiciel#

Chyba pora nie opłacać kolejnego Smarta. Ciekawe co na tym sprzedawcy których oferty ukryto - wszak to oni tracą najwięcej. Klient może kupić produkt gdzie indziej, sam zamierzam tak robić dopóki Allegro się nie ogarnie i nie przestanie zatrudniać sabotażystów 😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:90370249 dla mnie niezadowolony klient z wyszukiwania na allegro = wzrost sprzedaży w sklepie internetowym 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZaYwas
#7 Wielbiciel#

Jako aktywny allegrowicz, uważam ten ruch za przegięcie, i wątpię abyśmy dostawali mniej rezultatów w oknie wyszukiwania mając adblocka.

Niemniej forma implementacji i brak możliwości wyłączenia komunikatu, powoduje spadek zaufania oraz nieuniknione spojrzenie w stronę zakupów bezpośrednio w sklepach internetowych (dodatkowo jest taniej)

Na początek, załóżmy, że to sabotażysta i spróbujmy po najmniejszej linii oporu.

 

Instalujemy dodatek do chrome o nazwie 'Click to Remove Element'.

Otwieramy stronę portalu i robimy jakiekolwiek wyszukiwanie aby wygenerować irytujący komunikat.

Otwieramy okno dodatku 'Click To Remove Element' i zaznaczamy 'Remember by default'.

Teraz klikamy milimetr z prawej strony żółtej belki irytującego komunikatu.

W tym momencie komunikat powinien zniknąć a w oknie dodatku pojawić się wpis - .mgos5w

Zamykamy okno dodatku i próbujemy zapomnieć o tym co się wydarzyło ... do następnego razu... 

 

Dodatki tego typu są dostępne za darmo w różnych inkarnacjach, pod różnymi nazwami.

Jeśli zablokują ten, użyjcie kolejnego.

 

Pzdr

Zay

oznacz moderatorów

saper_2
#9 Pomysłodawca#

Hej,

Jeśli zmienią nazwy klas css to przestanie działać. wolę taką regułkę:

allegro.pl##div[data-box-name="adblock product"]

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Oooo, to u mnie nadal git, a blokuję wszystkie reklamy, ankiety, debilne, wyskakujące okienka i tym podobne. Ten portal zaczyna przypominać jakiś dziwny folwark niekoniecznie mądrego zarządcy 🙂

oznacz moderatorów

Pawel_Miezianko
#9 Pomysłodawca#

'Witam

Chciałbym się zapytać, na jakiej podstawie Allegro.pl łamie postanowienia i regulacje UE(Dyrektywa E-Privacy), tj 'blokuje' adblockery poprzez wyświetlanie mniejszej ilości ofert i zmuszanie użytkownika do wyłączenia w/w?

 

Wyskakujący komunikat:

'Tutaj powinno być więcej ofert Jeśli widzisz mniej ofert niż miało być, to pewnie masz włączoną blokadę treści reklamowych, tzw. AdBlock. Możesz to wyłączyć w przeglądarce, której używasz. Otwórz program blokujący reklamy i wyłącz go.'

Nie powinien w ogóle mieć miejsca. Jest to niezgodne z prawem unijnym, które zabrania skanowania komputera użytkownika we celu wykrycia AdBlocka bez jego uprzedniego zapytania. Ja takowego zapytania nie dostałem, a widzę informację, że mam Adblocka(skąd Allegro to wie inaczej niż z przeskanowania ciasteczek/komputera?)

 

Wnoszę o podjęcie kroków w celu wyłączenia tego 'zabezpieczenia' i przywrócenia funkcjonalności strony przy posiadaniu włączonego Adblocka, w przeciwnym wypadku takie nielegalne działanie zostanie zgłoszone odpowiednim organom UE.

 

Wnoszę również o udzielenie odpowiedzi, jakie kroki Państwo poczynią/poczynili w celu zaprzestania niezgodnego z prawem działania w celu ewentualnego przedstawienia odpowiedniemu organowi UE(również w przypadku braku odpowiedzi).

 

Z poważaniem

Paweł Mxxxxxx'

 

Polecam wysłać i później zgłaszać do komisji

 

https://digital-strategy.ec.europa.eu/pl/napisz-do-nas

oznacz moderatorów

SzymonL8
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za link, poszło zgłoszenie. Kopiuj wklej dla leniwych:

Serwis Allegro.pl bez zgody użytkownika wykrywa że użytkownik korzysta z adblocka i wyświetla komunikat o treści:

"Tutaj powinno być więcej ofert

Jeśli widzisz mniej ofert niż miało być, to pewnie masz włączoną blokadę treści reklamowych, tzw. AdBlock. Możesz to wyłączyć w przeglądarce, której używasz. Otwórz program blokujący reklamy i wyłącz go."

Działanie to narusza prywatność, poprzez uzyskanie dostępu do informacji przechowywanych w urządzeniu końcowym abonenta lub użytkownika bez jego zgody.

oznacz moderatorów

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@mysteryclient wczoraj wdrożyliśmy w naszym systemie zmianę, która spowodowała, że oferty w Allegro wyświetlają się już prawidłowo i już nie powinny "znikać" naszym użytkownikom korzystającym z AdBlocka. Ta zmiana weszła też w regułach AdBlocka.

   Paula
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Pawel_Miezianko
#9 Pomysłodawca#

Po co w ogole blokowanie adblocka przez allegro?

 

No i nie zmienia faktu, ze nadal skanowanie komputera uzytkownika w celu wyszukania adblocka nie powinno miec miejsca

 

Czy nadal bedzie sie wyswietlac info o adblocku?

oznacz moderatorów

ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@Pawel_Miezianko wyjaśnialiśmy tę sprawę również z AdBlock. Zachęcam do wyczyszczenia pamięci podręcznej przeglądarki i plików cookie. Taki komunikat nie powinien już się pojawiać.

   Paula
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Pawel_Miezianko
#9 Pomysłodawca#

Ale adblock to rodzaj programu a nie firma 🤣

 

Co ma za znaczenie, z kim rozmawialoscie, czyli skanowanie komputerow do tej pory bylo potajemne?

oznacz moderatorów

Pawel_Miezianko
#9 Pomysłodawca#

to samo u mnie, ciastka i dane podreczne cleaned, dalej to badziewie mi sie wyswietla

 

wysylam zgloszenie do komisji ue, stac sie juz stalo, skanowaliscie komputery ludzi, a najwidoczniej wczesniej dzialo sie to potajemnie

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Do komisji UE? 😄

oznacz moderatorów

SzymonL8
#9 Pomysłodawca#

@N_Nitka28@RaBarbar_ka@MiMary@w_kiwi@la_nika@ayo80@nat_not@_HolaOla_ 

Nie plerdol mi tu kocopołów, ciasteczka i pamięć podręczna wyczyszczone i nadal wyświetlacie to góvvno.

oznacz moderatorów