anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie ma opcji Szukaj w opisie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
boismortier
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, dlaczego nie ma opcji "szukaj w opisie". Komu to znowu przeszkadzało? Ta opcja ma wrócić! Jest potrzebna. 

oznacz moderatorów
409 ODPOWIEDZI 409
dolchus25
#9 Pomysłodawca#

O widzisz, dzięki, faktycznie działa, chociaż dążyłem już zmienić taktykę i szukam przez google po słowach kluczowych. Co więcej przy okazji może to czas na patriotyzm konsumpcyjny i szukam polskich produktów u polskich producentów na ich własnych stronach.

oznacz moderatorów
skacprz
#8 Zapaleniec#

Wyprodukowano w …. albo Made in … przydałoby się takie pole w filtrach.

oznacz moderatorów
MarioPL98
#7 Wielbiciel#

Już nie działa.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@dolchus25 Dlaczego opcja ta została usunięta? bo tak uznało Allegro

oznacz moderatorów
dolchus25
#9 Pomysłodawca#

Co ty nie powiesz xD

Bardziej oczekiwałem odpowiedzi np moderatora czy osobę jakkolwiek reprezentującą tą co raz dziwniejszą spółkę.

oznacz moderatorów
dolchus25
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dolchus25 zdecydowaliśmy się usunąć tę opcję. Nasza wyszukiwarka nie uwzględniała wcześniej w wyszukiwaniu parametrów, a teraz automatycznie przeszukuje parametry, tytuły i kategorie oraz parametry w wartości "Pasuje do". Wyszukiwarka zwraca również wyniki wyszukiwań nie tylko na podstawie słów kluczowych, ale także na podstawie znaczenia samego zapytania.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
agrala
#7 Wielbiciel#

Przecież to nie działa! Wyszukuje tylko to co zostało wpisane.

Wybieram sprzedawcę u którego chce coś kupić. Szukam w jego sklepie. Wpisuje np HU716/2x - dostaje tylko to co ma tą nazwę. Wcześnie dostałem w wyniku wszystko co ten sprzedawca miał w swojej ofercie jako zamiennik tego artykułu. Mogłem wybrać opcję, która oaaieaka mi najlepiej.

Jest to denerwujące bo wymaga poświęcenia dużo więcej czasu. Zamiast ułatwić to tylko utrudniacie życie użytkownikom.

Komu ta zmiana pomogła? Chyba nie użytkownikom.

oznacz moderatorów
dolchus25
#9 Pomysłodawca#

"zdecydowaliśmy się usunąć tę opcję"

- Nie możliwe 😮

"Nasza wyszukiwarka nie uwzględniała wcześniej w wyszukiwaniu parametrów, a teraz automatycznie przeszukuje parametry"

- Co z tego skoro nie wyszukuje słowa kluczowego które akurat mnie interesuje.

"Wyszukiwarka (...)"

- ... jest do dupala bo nie wyszukuje nic ze słowami kluczowymi których szukam w ofertach, niezależnie od tego czy to miało robić AI czy cygan z Bangladeszu.

Niestety to prawda że praktycznie każda duża firma z czasem zaczyna odpie*dalać maniany 'bo może'. Coraz niższy komfort korzystania, co raz więcej kitajszczyzny, coraz niższa jakość produktów, jedyne co od zawsze działa prawidłowo to prowizja dla allegro.

 

oznacz moderatorów
dolchus25
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów
albi_pl23
#7 Wielbiciel#

Zabraliście jedną z najważniejszy i jeszcze dobrze działających rzeczy… teraz połowy rzeczy nie znajduje. Masakra jakasa 

oznacz moderatorów
adi_tychy
#8 Zapaleniec#

głupoty pani opowiada

 

polecam wrzucić hasło "Jaszowiec". Jeden ze sprzedawców ma około osiem starych gazet, gdzie w opisie użył tego wyrazu, oraz jedną gazetę, gdzie w nazwie użył tegoż słowa.

Po wrzuceniu do przeglądarki słowa JASZOWIEC od tegoż sprzedawcy wybija się niestety tylko  jedna oferta.

ZATEM ALLEGRO CUDOWNIE ZABIJA SPRZEDAWCÓW, ZMNIEJSZA IM PRZYCHODY, A KUPUJĄCY NIE ODNAJDUJE POŻĄDANEGO TOWARU. To jest dramat.

 

Ponadto wybija się od innego sprzedawcy towar o nazwie "Odznaka Jaszowiec" a obok okienko porównaj 81 ofert. Kiedy wchodzę na te 81 ofert, żadna nie jest związana z Jaszowcem, natomiast allegro podsuwa mi do przeglądnięcia odznaki wszelkiej maści (odznaka dzień ormowca, odznaka święto dyszla itp). Tym samym allegro kradnie i marnotrawi mój czas. To jest brak szacunku dla kupujących i sprzedających.

 

Proszę się więc tutaj nie kompromitować i nie pleść farmazonów

oznacz moderatorów
skacprz
#8 Zapaleniec#

@la_nika Jeśli mogę spyta:  to kto stoi za tą decyzją biznesową? Pytam całkiem poważnie jako inwestor / właściciel akcji Allegro. 

oznacz moderatorów
matdb
#8 Zapaleniec#

 

@skacprz Nie po to są anonimowi decydenci aby tutaj na tak wnikliwe pytanie odpowiadać, oni wolą aby administrator i moderatorzy dawali twarz tym najgłupszym zmianą na allegro od momentu powstania. To nie są ludzie, którzy mają jakiś honor, etos itp. ale mają na tyle rozumu, żeby zostać anonimowi a decyzje niech przekaże "dół" oraz niech to on da twarz - sorry za dobitne określenie ale jest adekwatne - debilnym zmianom takim jak usunięcie opcji "szukaj w opisach" i zacznie kłamać, że to dla dobra użytkowników.

Jednak tak im przypominam:  decydenci z "naszej klasy" też myśleli, że jesteśmy tacy wielcy, bez konkurencji że możemy zrobić każde świństwo użytkownikom (np. wszystko co opublikujecie na portalu będzie należeć prawnie do nas).... i wiemy jak skończyła "nasza klasa".
Ciągle to samo: PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM

oznacz moderatorów
skacprz
#8 Zapaleniec#

@matdb Czyli co…  spytam CEO - Roya jak im to wyszło przy wynikach za Q3 🙂

Mało pytań miał ostatnio to na pewno się ucieszy. 

oznacz moderatorów
agrala
#7 Wielbiciel#

Witam.

Zniknęła mi ta opcja na komputerze, na przeglądarce w telefonie i na aplikacji.

Szukanie niektórych rzeczy bez tej opcji to udręka.

Przypuśćmy, że che kupić jakąś część do auta i mam oryginalny numer lub numer zamiennika. Mam wybranego sprzedawcę, szukam w jego ofertach. W tej chwili bez tej opcji zostają wyszukane tyko oferty z nazwą którą wpisałem. To też nie działa na stronie głównej - nie pokazuje się to okienko do zaznaczenia.

Mogę pomylić numer i znajdzie podobne ale to nie to samo.

Ta opcja działała super jeżeli szukał się zamiennika.

Czy ktoś wie czemu tego już nie na i jak szukać bez tej opcji?

Nie uśmiecha mi się szukać w Google zamienników i wpisywać ich numery tutaj a później porównywać ceny by wybrać najlepszą opcję dla mnie. Zajmuje to zbyt dużo czasu.

Dzięki i pozdrawiam.

oznacz moderatorów
brakestop
#15 Entuzjasta#

Na tym portalu prawie wszystko przestało działać. Agonia. 

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów
spa
#8 Zapaleniec#

To wszystko idzie w złym kierunku.

Teraz zlikwidowali "Szukaj w opisach ofert".

Wcześniej w płytach CD zlikwidowali działy: single,składanki,polskie ,zagraniczne.

Powstało tam jedno wielkie "burdello bum,bum".

Szukam płyt polskich,po przeglądnięciu 2 stron odpadam z zabawy.

Przestałem kupować,nie mam cierpliwości.Im bardziej poprawiają dla nas ( oczywiście na lepsze ), tym gorzej to działa.

oznacz moderatorów
virn_vn
#7 Wielbiciel#

Szanowni Państwo,

Kupuję parę lat na Allegro, ale nagle wprowadzony brak możliwości wyszukiwania po opisach w ofertach sprawia, że kupno na Allegro stało się dla mnie aktywnością nieprzyjemną, podobną jak chodzenie po galerii handlowej w maseczce utrudniającej oddychanie, gdzie jest wiele ofert, ale muszę przejść po wszystkich i przeczytać co jest napisane na każdym produkcie. I to wszystko w tej maseczce.

Myślę, że porównanie do zakupów w sklepach detalicznych w maseczce jest jak najbardziej na miejscu, ale galeria handlowa ma tą przewagę, że mogę podejść do kogoś z obsługi (np. kogoś wystawiającego towar) i poprosić o pomoc. Wystarczy jedno zdanie wyjaśnienia i taka zorientowana osoba wskaże mi produkt potrzebny, bo już się wcześniej z nim zapoznała.

Rozumiem, że do skorzystania z takich algorytmów SI na Allegro, która mi pomoże w zakupach i sama przejrzy te interesujące mnie aukcje i zarekomenduje co faktycznie chcę, a nie co należy mi zaprezentować, jeszcze długa droga, ale w tym czasie likwidacja namiastki pomocnej osoby z supermarketu (bo taką rolę pełniło wyszukiwanie opisach) jest dla mnie brakiem elementarnej wiedzy o e-commerce.

Aktualnie przy braku wyszukiwania mamy:

1. Bardzo dużo ofert, na co zwraca się uwagę w oficjalnych wypowiedziach Allegro

2. Ofert niemożliwych do zrozumiałego przejrzenia w rozsądnym czasie, bo aukcje zawierają treść rozbitą w wielu miejscach (np. pomiędzy zdjęciami)

3. Brak parametrów, które są istotne dla klienta lub całkowicie błędne są parametry w tysiącach produktów, które chce przejrzeć.

W rezultacie po raz pierwszy od rozpoczęcia kupowania na Allegro poczułem frustrację z procesu dokonywania zakupów.

Zwykłą frustrację.

Tak mnie dotknęło to do żywego :), że pierwszy raz z przyjemnością zacząłem przeglądać oferty na portalu konkurencyjnym.

Czy ktoś z zespołu zajmującego się badaniami frustracji klientów (bo trudno tu mówić o zadowoleniu) oraz rekomendacjami dotyczącymi UX na pewno nie zachorował na C-19?

Proszę albo o możliwość powrotu tej opcji albo też podanie adresu jakiegoś alternatywnego portalu, w którym macie Państwo udziały i jest wyszukiwanie po opisach, bo inaczej wybór alternatywnego portalu zakupowego jest dość jasny. 

Od tego wyboru bardzo się broniłem, gdyż raził mnie poziom szczegółowości, jak również np. małe czcionki w kategoriach czy prezentacja nieinteresujących mnie ofert międzynarodowych, ale obecnie trudno mi brać na poważnie zakupy na Allegro, jeśli mam się frustrować przymusowym przeglądaniem tylu ofert, bo:

a) nie ma parametrów mnie interesujących (najważniejsze) lub

b) są one błędnie wypełnione (drugie w kolejce priorytetów) lub

c) w ogóle niewypełnione.

Nie będę pisał dlaczego opcja wyszukiwania w opisach jest potrzebna, bo jeśli jeszcze ten temat wymagałby wytłumaczenia, to faktycznie nie ma już tutaj czego szukać (brak możliwości wyszukiwania w opisach ofert... - ironia?).

Proszę przekazać ten list osobom odpowiedzialnym za dalszy rozwój portalu, bo może jednak w czasie, gdy Allegro będzie wystawiane do publicznej oferty ktoś zrozumie, że frustracja klientów z kupowania na Allegro może przesądzić o cenie wyjściowej akcji.

Analitycy rynkowi, którzy będą wyceniać wartość akcji zapewne zdyskontują wartość akcji o możliwe obniżenie poziomu zadowolenia klientów.

Po prostu mi teraz przykro i zwyczajnie niewygodnie.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów