anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie ma opcji Szukaj w opisie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
boismortier
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, dlaczego nie ma opcji "szukaj w opisie". Komu to znowu przeszkadzało? Ta opcja ma wrócić! Jest potrzebna. 

oznacz moderatorów
407 ODPOWIEDZI 407
MarGor
#7 Wielbiciel#

masakra katastrofa, najpierw to grupowanie ofert, które bardzie przeszkadza niż pomaga (dawniej można było to chociaż wyłączyć a teraz działa z automatu), teraz to...

oznacz moderatorów
jacek_her
#7 Wielbiciel#

Przez 14 lat kupiłem na Allegro za kwotę

47603,64 zł

a teraz odbieracie mi możliwość wyszukiwania. Nieładnie.

oznacz moderatorów
tvel
#7 Wielbiciel#

Musiałem założyć tutaj konto by tą sprawę skomentować. Dodam tylko że z allegro korzystałem tylko 18 lat.

Przeczytałem wszystkie komentarze i chcę zwrócić uwagę na jedno, co do tej pory nie było napisane. Ten temat jest oznaczony jako „rozwiązany” co nie jest prawdą. Osoba która dała taką etykietkę powinna stracić pracę. Arogancja w stosunku do klientów to największy błąd jaki może popełnić firma bazująca na bazie klientów, na każdym kursie PR powinni tego uczyć.  „Mamy rozwiązane!” to tego typu kpina.

Problem jest bardzo poważny i dotyczy dużej liczby klientów i sprzedawców. Nikt ze strony allegro nie podał żadnych danych statystycznych, także wszystko co dostajemy od moderatorów czy administratora to tylko opinie. Mimo że admin prób obuje przekłamać rzeczywistość pisząc że to fakty. Proszę pokazać zestawienie danych choćby liczby wyszukiwani po i przed zmianami, to będą dane. Tak to tylko nic nie znaczące opinie. Zestawienia kosztów funkcjonowania takiej opcji na pewno nie zobaczymy, więc tutaj też admin może twierdzić dowolnie.

Z faktu że komuś nie podoba się że ktoś wstawia materiały marketingowe do aukcji nie wynika że produkt jest zły. Złe jest natomiast fakt że marketing jest wykorzystywany do promowania często nie najlepszych produktów ponad wyniki wyszukiwania. Widać podwójne standardy nie przeszkadzają. Podobnie jak jest z tą funkcją grupowania, kompletnie nieprzydatna a tylko komplikuje zakupy. Zakupy powinny być świadomą czynnością a nie dokonaną szybko i byle jak byle by było.

Problem w tym też że często produkty są błędnie skatalogowane, w złej kategorii albo nie mają wypełnionych właściwych filtrów. Najgorsze jest to że zgłaszanie tego typu problemów kompletnie nic nie dale. Więc popracujcie nad swoim systemem a nie kasujcie funkcje jak już to kasujcie aukcje błędnie wprowadzone, ale to wymaga pracy a nikomu się nie chce.

Przytaczany przykład kosmetyków był bardzo dobry, podobnie jest z elektroniką czyli tragicznie.

W danej kategorii znajduje się 9999+ produktów i tylko 1 nie znaczący filtr odnośnie produktu, jakim jest marka. Weźmy kategorię kamery IP, znaleźć tam coś to prawdziwy koszmar. Rynek się rozwija a system filtrów stoi w miejscu, też nikt o to nie dba. Wiele sklepów z elektroniką potrafi zrobić bardzo dobrą bazę filtrów, allegro jej nie ma. Dlatego konieczne jest przeszukiwanie opisów aukcji. Wszystko nowe produkty od dużych sklepów i nic nie da się znaleźć.

Powinniście podać również definicje terminu „słowa kluczowe”, na które się powołuje zespół allegro. Widocznie rozumiemy przez to inne rzeczy. Słowa kluczowe dla SEO to coś innego niż słowa kluczowe dla produktów.

Słowa kluczowe w większości przypadków są zawarte w opisie aukcji, skoro nie jesteśmy w stanie wyszukiwać tych słów kluczowych to nie ma możliwości wybrania produktu. W związku z tym pomimo dostępności produktów nie jestem w stanie dokonać żadnego zakupy, gdyż nie przeglądnę opisu 9999+ produktów by znaleźć ten jeden.

Słowa kluczowe są wyszukiwane jedynie jak są w nazwie aukcji a nie jest to ich miejsce tylko opis aukcji.

Pozostaje korzystanie z zewnętrznych wyszukiwarek jak gogle, ale to nie pozwala na sortowanie wyników. Poza tym lepiej jest coś poza allegro.  Szkoda nerwów.

oznacz moderatorów
skacprz
#8 Zapaleniec#

@tvel  Ja również tu dotarłem przez google szukając rozwiązania dla szukaj w opisach - (na komórce znikło dawno, jakoś z tym żyłem myśląc, że to jakiś bug, i robiąc koszyk na ipadzie albo PC, ale jak znikło wszędzie to juz €#&@&€€ mnie trafił - o co kaman …

oznacz moderatorów
skacprz
#8 Zapaleniec#

@jacek_her Gdzie to widać?

oznacz moderatorów
jacek_her
#7 Wielbiciel#

Cytat:

"Aby to zrobić, proszę, aby: 

1. wszedł Pan do zakładki Konto > Dane konta: 

https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/dane-konta/ 

2. kliknął [pliki z Twoimi danymi] w sekcji [Kopie danych konta z Allegro] (w dolnej części strony) 

3. kliknął [utwórz kopię danych] (na tym kroku może być Pan poproszony o ponowne zalogowanie się) 

4. wybrał dane dotyczące zakupów oraz format danych 

5. wygenerował raport   

Na Pana adres e-mailowy podany w ustawieniach konta wyślemy informację o przygotowywaniu kopii danych. Wiadomość zwykle dociera w ciągu 24 godzin.  
Jeśli ją Pan otrzyma, będzie mógł Pan ją pobrać bezpośrednio z miejsca [Kopie Twoich danych], do którego link wysyłam poniżej: 

https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/pobieranie-swoich-danych/raporty 

Kopie są dostępne do pobrania przez 7 dni od utworzenia. Może je Pan pobrać maksymalnie 5 razy. "

Potem trzeba zaimportować to do excela i zrobić sumę zakupów.

oznacz moderatorów
skacprz
#8 Zapaleniec#

@jacek_her dzięki, z ciekawości zrobię.

oznacz moderatorów
Client:38651073
#7 Wielbiciel#

Ja żałuję, że sprawdziłem. Okazało się, że przez niecałe 10 lat wydałem tutaj ponad 100 tysięcy złotych. 😲

oznacz moderatorów
Client:38651073
#7 Wielbiciel#

Czy komuś jeszcze odpowiedzi pracowników Allegro kojarzą się z https://www.youtube.com/watch?v=uyJh49RH_2M?

oznacz moderatorów
Matthew90
#8 Zapaleniec#

Chyba zaraz wybuchnę jak gejzer. Jestem od 16 lat na allegro i zrobiłem mnóstwo zakupów za dziesiątki tysięcy złotych ale teraz to co się dzieje rozwaliło mi głowę. Jak można tak zepsuć tą platformę to brakuje mi słów. Brak opcji wyszukaj w opisie? serio ? no przecież z tego nagminnie korzystałem!!!!!!!! Nie chce mi się już pisać o łączeniu tych ofert wszystkich bo to już jest dramat tak wielki, że mi się nóż w kieszeni otwiera jak to widzę!!!!! Zróbcie coś z tym !!!

oznacz moderatorów
tomekj_3
#9 Pomysłodawca#

Nie mamy Pana plaszcza i co Pan nam zrobi? 😉

oznacz moderatorów
bodziobodzio4738
#10 Popularyzator#

mniej więcej tak właśnie wygląda obecnie allegromonopol, nie podoba się to do widzenia i mamy cię gdzieś, byłeś 20 lat stałym klientem, no cóż mamy to gdzieś. Największy portal w naszym kraju pokazuje nam że mamy sobie delikatnie mówiąc iść gdzie indziej robić zakupy on-line. Zapomnieli tylko że to dzięki tym co +20 lat temu zakładali pierwsze konta ten serwis w ogóle istnieje, sam zakładałem pierwsze konto za pomocą Poczty Polskiej.

oznacz moderatorów
PresidentJackson
#9 Pomysłodawca#

Ty od szesnastu, ja od dwudziestu trzech... I szlag mnie chce trafić na te zmiany...

oznacz moderatorów
dorothy2
#9 Pomysłodawca#

Ja też 23 lata... i na tym koniec, po prostu. Trochę szkoda, było tu wygodnie i tanio, ale skoro nie jest już wygodnie to wolę nawet  trochę przepłacić i kupić gdzie indziej. Nie zamierzam więcej swoimi pieniędzmi wspierać takiego czegoś.
To trochę nasza wina, pozwoliliśmy rozpanoszyć się monopoliście. Byliśmy tu wciąż przez liczne zmiany, zwykle na gorsze, wszystko przyjmowaliśmy, co raz wyższa prowizja - przyjmowaliśmy, wyrzucenie prywatnych sprzedających niemal poza Allegro na jakieś podrzędne Lokalnie a potem rozłączenie go - przyjęliśmy, i tak dalej... Ale jak dla mnie w tym momencie pałka się przegła - jak to mówią. Dopóki zakupy były tu najtańsze, można było dużo przełknąć, ale dziś, kiedy już nie jestem w stanie znaleźć najtańszych ofert, to zwyczajnie nawet już nie będę szukać. Po prostu kupię gdzie indziej.

oznacz moderatorów
blackwaterxvx
#7 Wielbiciel#

Porażka! Korzystam z Allegro od wielu lat i przez ten okres było wiele zmian na gorsze, część była też zdecydowanie na lepsze. Ale to jest pierwsza zmiana dla mnie fundamentalna, przez którą jestem bardzo poirytowany. Na tyle obniża atrakcyjność korzystania Allegro, że na chwilę obecną tylko Smart w jakimkolwiek stopniu utrzymuje mnie tymczasowo tutaj do czasu znalezienia zastępstwa odpowiedniej skali, które pozwoli mi zastąpić Allegro jako główną platformę e-commerce. Na chwilę obecną na pewno wzrośnie moja obecność na A-m-a-z-o-n, mimo, że nawigacji tam brakuje wiele do perfekcji. Nie mniej może to kwestia przyzwyczajenia. Allegro właśni straciło swój główny atut, więc jestem zmuszony szukać alternatywy.

oznacz moderatorów
kurn12
#10 Popularyzator#

Allegro niestety wbrew temu co sądzą klienci wciska nam coś pod pretekstem że coś jest po prostu nie potrzebne. Oni chcą na siłę zmusić nas do korzystania z ich katalogu. Przy czym ich katalog posiada ogromne braki, i posiada jedynie nie wielką część produktów które są dostępne na rynku.

 

Kłamią nawet że nie wielka ilość osób korzystała z tej opcji. Na grupach Facebookowych widzę przecież oburzenia kilkudziesięciu tysięcy użytkowników z powodu braku tej opcji. Ciekawe niby na jakiej podstawie w ogóle oceniają kto korzystał z tej funkcji a kto nie jeśli duża część osób korzystała z niej bez logowania na konto allegro.

Allegro przed usunięciem danej funkcji powinno prowadzić ankiety.

Co innego wprowadzić dodatkową funkcję aby kto chciał mógł z niej skorzystać, a co innego usunąć całkowicie starą funkcje.

Na pytania zawsze odpowiadają swoimi gotowymi formułkami bez żadnych danych. Mam nadzieję że powstanie szybko jakaś popularna alternatywa dla allegro. Bo usuwaniem tego co było dobre pogarszają wszystko. Szukanie czegokolwiek po frazie na allegro = częste wyniki całkowicie nie związane z produktem którego szukamy. Celowo mają marnować nasz czas. A dodatkowo mają wyeliminować za pomocą katalogu produktu konkurencję która nie będzie w stanie płacić za promowanie produktów lub zaoferować najniższą cenę.

 

W ten sposób produkują monopol, w efekcie gdy powstanie monipol sklepy na allegro które wyeliminowały konkurencję podniosą ceny.

 

Żaden mały przedsiębiorca ma się nie ostać...

 

oznacz moderatorów
matdb
#8 Zapaleniec#

"Kłamią nawet że nie wielka ilość osób korzystała z tej opcji. Na grupach Facebookowych widzę przecież oburzenia kilkudziesięciu tysięcy użytkowników z powodu braku tej opcji. "

KŁAMSTWO to ich chleb powszedni, w ten sposób zarabiają na życie. Góra oczywiście jest anonimowa, bo wie że robi świństwo i karze moderatorom i adminowi wciskać nam tu bezwstydnie kit, że ta KLUCZOWA OPCJA SZUKANIA W OPISACH jest niepotrzebne, że prawie nikt nie korzystał ale jednocześnie bardzo droga opcja w utrzymaniu... - aż mi się niedobrze robi gdy czytam ich wpisy, co za poziom: moralny i intelektualny.

PROBLEM JEST BARDZO POWAŻNY! Tysiące sprzedających wkładało mnóstwo pracy, wysiłku i traciło mnóstwo czasu na tworzenie dokładnych i szczegółowych opisów sprzedawanych produktów, allegro ich z tego nie wyręczało a jedynie dawało kilka informacji...   teraz jednak stwierdziło, że te ich mikro opisy - tytuły aukcji i parametry mają być JEDNĄ INFORMACJĄ DLA KUPUJĄCEGO i tym samym przekreśliło pracę tysięcy sprzedawców a milionom kupujących szalenie utrudniło odszukanie tego co chcą dokładnie kupić... ponadto frustracja, niezadowolenie, strata czasu na przeszukiwanie wyników itp. 

Dodatkowo allegro dzięki tym parszywym zmianą, bardzo zwiększyło KONTROLĘ nad tym co wyświetla użytkownikowi....  a to się bardzo przekłada na konkretne zyski konkretnych sprzedawców.

Wiecie dlaczego moderatorzy ucichli? bo po prostu sami nie wiedzą jak odpowiadać na prawdę, nawet im jest głupio zmyślać, że obecne zmiany są dla dobra użytkowników...

 

Wg mnie taki portal jak  (e)(r)(l)(i).(p)(l)  (tam jest opcja szukaj w opisach a portal się szybko rozwija) powinien teraz zrobić wielką akcje reklamową, ba! nawet jestem za tym aby zrobić zbiórkę na ich kampanie reklamową. Przyciągnęłaby niezadowolonych sprzedawców i kupujących z allegro tworząc dla niego realną alternatywę. To oczywiście wymaga czasu ale od czegoś trzeba zacząć... skoro tak nas tutaj ignorują.

oznacz moderatorów
bodziobodzio4738
#10 Popularyzator#

Polecam zaprosić tych niezadowolonych tutaj, może (chociaż to mało prawdopodobne) do kogoś w końcu dotrze że wymyślanie koła na nowo nie ma sensu.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
PresidentJackson
#9 Pomysłodawca#

A co oznacza przymiotnik "niewykonawczy" przy nazwie piastowanego stanowiska?

Taki, który siedzi na stołku, nic nie robi, za nic nie odpowiada i bierze kasę?

oznacz moderatorów