anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego otrzymuję maile o niedostarczonych wiadomościach?

szczur42
#1 Nowicjusz#
  • Dzień dobry. Od jakiegoś czasu przychodzi mi email z wiadomością że moja wiadomość z mojego adresu email nie została dostarczona ale ja nie wysłałem żadnej wiadomości do nikogo. W zakładce dodatkowe adresy email wyskakują mi jakieś dziwne adresy email których wogule nie wpisywalem  . 
oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

xyz96
#21 Demiurg#

@szczur42 Od kliku dni inne osoby zgłaszające tu podobne problemy, czyli otrzymywanie wiadomości z informacją o niedostarczeniu wiadomości, nie doczekały się wyjaśnienia. Być może to jakiś błąd Allegro.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@szczur42 usuń proszę podejrzane maile z zakładki Moje adresy e-mail, zmień hasła na pocztę mailową i na konto Allegro, a także włącz logowanie dwustopniowe. Wyloguj też swoje konta ze wszystkich urządzeń (na Allegro możesz zrobić to w tym miejscu).
@xyz96 w tym momencie nie potwierdzamy błędu na stronie. Rzeczywiście, pojawiły się zgłoszenia z podobnym problemem - być może jest to atak spamerski. Monitorujemy sytuację.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

iknowyousowell
#1 Nowicjusz#

Mam ten sam problem, wszystkie hasla pozmienilem i wylogowalem sie ze wszystkich urzadzen itd itp. Po wejsciu na zakladke z adresami email wyswietlaja mi sie 4 dziwne adresy, nie akceptuje ich, kasuje je, odswiezam strone i znow to samo. Problem jest po Waszej stronie Allegro. 

oznacz moderatorów

Yankee-
#8 Zapaleniec#

Od 2 dni mam ten sam problem. Dostaję maile że nie dostarczono wiadomości. W adresach mailowych mam dziwne maile które jak skasuję i zapisze pojawiają się ponownie. Mam logowanie dwuetapowe od dłuższego już czasu. Co to za błąd i z czego on wynika?

Screenshot_2021-10-23-08-15-28-984_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów

Yankee-
#8 Zapaleniec#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Od kilku dni dostaję dziwne maile o treści wskazującej że moje wiadomości nie zostały dostarczone. Nie wysyłałem wiadomości do nikogo. Na liście mam jakieś dziwne sugestie adresów mailowych a jak je usuwam i zapisuję to pojawiają się znowu po wejściu w ten link. Czy to rylko sugestie adresów? O co chodzi?

Logowanie dwuetapowe mam od dawna.

Screenshot_2021-10-23-08-15-28-984_pl.allegro.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Yankee- skonsultowałam to z naszym działem bezpieczeństwa. Nie martw się, ale doszło do włamania na Twojej poczcie. Proszę zmień hasło i ustaw podwójne uwierzytelnianie, również na poczcie (u nas masz włączoną tą opcję od czerwca, tak jak pisałeś). Usuń też e-maile, które zostały dodane. Zrobisz to  w tej zakładce. Po zmianie hasła i włączeniu dodatkowych zabezpieczeń na poczcie wszystko powinno być już okej. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Yankee-
#8 Zapaleniec#

Usuwam te adresy, zapisuję a jak ponownie wchodzę tym linkiem to dziwne adresy są nadal widoczne. Chyba jednak u was coś jest nie tak. Na poczcie podpiętej do allegro też mam podwójne uwierzytelnianie włączone.

oznacz moderatorów

Gothic-star
#9 Pomysłodawca#

Moja propozycja dla wszystkich usunąć z telefonu aplikację allegro i zainstalować ponownie.Na komputerze usunąć szybkie linki z przeglądarki i skróty z ulubionych,potem dodać od nowa.Profilaktycznie wyczyścić przeglądarkę.

oznacz moderatorów

Topaz91
#7 Wielbiciel#

Cały czas mam ten sam problem co przedmówcy.

Zmieniłem adres email, dodałem uwierzytelnienie dwuskładnikowe (nr tel.), zmieniłem hasło na zupełnie inne, wylogowałem się ze wszystkich urządzeń, wyczyściłem pliki cookie, przeskanowałem komputer w poszukiwaniu wirusów/ trojanów ( apki na telefonie nie posiadam) a mimo to, te dodatkowe podejrzane emaile nadal się pojawiają i po każdym usunięciu jest ich coraz więcej!

Co robić bo mi się już pomysły kończą...??

Bez tytułu.png

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Topaz91, niestety, ale ktoś włamał się na Twoją pocztę. Konto jest zabezpieczone, więc nic nie powinno się dziać z poziomu konta Allegro. Rekomenduję Ci przeskanowanie poczty oraz kontakt z supportem. Jeśli korzystasz z innych aplikacji wspomagających sprzedaż, również dobrze byłoby skontaktować się z usługodawcą.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@mr_omaPytam bo nie wiem. Jak z poziomu poczty można próbować dodać adresy e-mail do konta Allegro lub próbować wysyłać maile przez Allegro, bez dostępu do konta Allegro?

oznacz moderatorów

Topaz91
#7 Wielbiciel#

Raczej wykluczam taką możliwość gdyż, jak wspomniałem zmieniłem adres emailowy. Poza tym zauważyłbym jakąkolwiek inną aktywność nie związaną z allegro.

Ponadto do zalogawania się potrzebny jest teraz mój telefon ( logowanie dwuetapowe) a nikt poza mną nie ma do niego dostępu 

oznacz moderatorów

Yankee-
#8 Zapaleniec#

Sprawa jest prosta.

Kiedyś włamano się na naszą pocztę i ktoś posiada generowane adresy mailowe kontrahentów. Wysyłają sobie na te adresy maile i allegro je blokuje wysyłając do nas nic nie wnoszące do tematu maile. Nie ma w nich treści, adresata ani żadnych innych danych przez co jest to informacja poniekąd bezużyteczna. Trzeba te wiadomości oznaczyć jako spam i tyle.

Oczywiście najważniejsze jest aby na allegro i poczcie mieć weryfikację 2etapową.

Lista maili pokazywana wcześniej przez osoby to lista proponowanych adresów z których były wysyłane te maile. Ich usuwanie nie ma sensu bo to są tylko sugestie.

oznacz moderatorów

pawelg500
#7 Wielbiciel#

Witam.

Mam identyczny problem. Dostaję maile jak na załączonym foto a ostatnimi laty nic nie sprzedawałem toteż nie wysyłałem wiadomości do potencjalnych kupujących, a  gdy klikam w link pokazuje mi się dodatkowy adres którego nie znam. Oczywiście usuwanie tego adresu nic nie daje bo nadal się pojawia.

Na koncie mailowym przypisanym do konta Allegro mam od początku logowanie 2 składnikowe, nie wykryto też żadnych dziwnych ruchów sieciowych więc włamanie wykluczone. Na Allegro jakoś tak od początku roku również stosuję logowanie dwuskładnikowe. Przypadki jak mój można mnożyć. Czy sprawa doczekała się jakiegoś oficjalnego wyjaśnienia?                            

Pozdrawiam!Przechwytywanie.PNGyy.PNG

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pawelg500 Sprawdziliśmy dokłanie Twoje konto, ale po naszej stronie wszystko wygląda prawidłowo, dlatego sprawdź proszę, czy przypadkiem na Twojej skrzynce mailowej nie doszło do włamania. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pawelg500
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, czy allegro w końcu objęło jakieś oficjalne stanowisko w sprawie tych dziwnych maili? .Piszę bo chwilę był spokój a od jakiegoś czasu znów to samo. Uprzedzając pytania to tak na koncie mailowym przypisanym do konta allegro mam od początku logowanie 2 etapowe, nie wykryto też żadnych dziwnych ruchów sieciowych oraz często zmieniam hasło a sam komputer jest wolny od wirusów.

oznacz moderatorów