anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Email od allegro - Informacja o zakupie produktu nielegalnego

MAMY ROZWIĄZANIE!
Jotenus13
#8 Zapaleniec#

1.png

2.png

Kupuje od allegro kilka lat , dzisiaj po raz pierwszy na jednym z kont allegro dostałem email od allegro z tytułem ,,Informacja o zakupie produktu nielegalnego''. Trochę mnie to zdziwiło i zaraz zaciekawiło. Otworzyłem email i okazała mi się dosyć długa treść wiadomości. Po przeczytaniu emaila trochę dostałem zmieszania , co mam teraz zrobić. Mam pisać do sprzedawcy i reklamować używany przedmiot z powodu ,,(przedmiot, treść lub usługa) został uznany za nielegalny (Naruszenie praw do zarejestrowanego wzoru przemysłowego)'' . Więc co mam tym faktem zrobić? Mam używany przez kilka miesięcy przedmiot, teraz reklamować do sprzedawcy , ponieważ dostałem email od allegro o ,,produkcie nielegalnym'' ? Czy mogę po prostu za przeproszeniem ,,zapomnieć temat '' i dalej  normalny sposób korzystać z tego przedmiotu ? 

W załączniku dołączam 2 screeny wiadomości od allegro ( oczywiście drodzy moderatorzy  @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_   dane wrażliwe czyli moje imię , dane sprzedawcy zostały przeze mnie wycięte)

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
drekenzes
#17 Koryfeusz#

@Jotenus13 W większości przypadków są to towary legalne. Allegro dostało tylko zgłoszenie, więc wysyła wiadomości, ale nikomu nic nie zostało udowodnione. 

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów
Jotenus13
#8 Zapaleniec#

@drekenzes Dzisiaj udało mi się wyjaśnić sprawę, tylko dostałem trochę szoku. Sprawa dotyczyła zakupu szelek dla psa z dnia 8 sierpnia 2024r. Tylko problem polegał na tym , iż już dawno zwróciłem ten przedmiot dokładnie 9 sierpnia z powodu niezgodności z opisem.  Sprzedawca zwrócił mi pieniądze 12 sierpnia.

Więc trochę już sam nie rozumiem , dlaczego po prawie 1 miesiącu dostaje email od allegro  ,, o podrobionym przedmiocie.'' skoro zakup dawno zwróciłem.
 
To się nazywa  szybkie działanie allegro... 
oznacz moderatorów
GermanMilitaryDe
#9 Pomysłodawca#

@Jotenus13 olej to.

To są bzdury wysyłane przez BOT-y i AI. 

Żyjemy w czasach, które już dawno przewidział Papcio Chmiel w komiksach Tytus Romek i A'Tomek gdzie odwiedzali wyspy nonsensu. Allegro to jedna z takich wysp. Hahaha.

Wszystkiego dobrego.

oznacz moderatorów
drekenzes
#17 Koryfeusz#

@Jotenus13 Często wygląda to tak, jak w tym temacie:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/czy-ktoś-to-weryfikuje-błąd-w-safety-gate/...

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów