anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ja też witam po małym banie...

Knowhere
#21 Demiurg#

...a jednocześnie żegnam (ale o tym w dalszej części)🙂

Jako że wątek - w którym publicznie zostałem wywołany do tablicy przez samego moderatora - został zamknięty, to przekażę tutaj kilka myśli i spostrzeżeń nt. tego, jak wygląda tu moderacja i podejście do użytkowników.

@msniezek
Wymieniliśmy kilka mejli nt. mojego bana. Dowiedziałem się z nich - tak oględnie to ujmując, bo nie chce mi się rozpisywać - m.in. że to ja jestem oprawcą, a sam wiesz kto, jest ofiarą. Problem w tym, że ta rzekoma ofiara bardzo zręcznie manipuluje faktami oraz ludźmi (w tym też jak widać moderacją), sama mając sporo za uszami. Co takiego? Ano prowokowanie, podjudzanie, rzucanie inwektywami, by później - gdy już ktoś straci cierpliwość - biec wysmarkać się pod spódnicę moderacji. No ale tak to już jest z demiurgami, które wg definicji "w religiach starożytnych były istotami boski stwarzającymi świat materialny" i "mogły być rozumiane jako bezosobowa siła sprawcza". Widocznie wpływ tutejszego demiurga rozciąga się również na moderację. Dlaczego tak uważam? Otóż już wyjaśniam.
We wczorajszym (z 24 sierpnia) mejlu do Ciebie (na którego już nie raczyłeś odpowiedzieć, zapewne dlatego, że jak to napisałeś w poprzednim "nie chciałbyś przedłużać tej dyskusji, bo tak samo jak Wasze rozmowy na forum, ona niczemu nie służy", co można by skwitować jako "temat ten uważam za zakończony, w związku z tym na dalsze pytania w tej samej sprawie, już nie będziemy udzielać odpowiedzi" - jakąś taką korpo-regułkę na to macie, o ile dobrze pamiętam, prawda?), zgodnie z Twoją sugestią o zgłaszaniu naruszeń zasad przez sam wiesz kogo, wysłałem Ci linka do tematu (jak również postów), w których sam wiesz kto, dopuszczał(a) się ww. przeze mnie zachowań. I co? I sprawdzam pod wieczór mejla - odpowiedzi od Ciebie nie ma. Wchodzę na AG - sami wiecie kto, bana też nie ma. Zaglądam do tematu, do którego dałem linki - amba fatima, były posty i nima. Jak widać POD (program „ochrony” sami wiecie kogo) działa bardzo sprawnie.

Reasumując: jest to mój ostatni post na tym forum (na ten moment podjąłem taką właśnie decyzję), gdyż nie mam zamiaru poświęcać swojego prywatnego czasu na uczestniczenie w cyrku, w którym najwięcej do ugrania ma ten, który najgłośniej ujada.
Nie podoba mi się to, że dostaję bana za coś, za co wasza faworyta nie ponosi absolutnie żadnych konsekwencji, co pokazuje tylko, że nie jesteście bezstronni, a stronniczy i że – jak napisałeś - "nie zgadzam się, że należy banować sprawiedliwie i po równo" (z czego wynika, że są tu równi i równiejsi, ale to akurat nie jest niespodzianką), wobec czego prawdą nie jest, że wszystkich obowiązują takie same zasady (bo sami wiecie kogo, jak widać, obowiązują inne).
Mało tego, sami wiecie kto, może tu rzucać w kierunku sprzedających tekstami typu „oszust” czy „kłamca” bez żadnych konsekwencji ze strony moderacji (oraz bez wyroku sądu wobec tychże sprzedających). Skoro pozwalacie, sami wiecie komu, na taki antymarketing Waszej platformy, który może wywoływać w (potencjalnych) kupujących uzasadnioną obawę tego, że na allegro mogą zostać oszukani, to najwidoczniej obecność tutaj sami wiecie kogo, musi być dla Was naprawdę bardzo cenna. Cenniejsza nawet niż pozytywne skojarzenia z Waszą platformą. Jeśli tak ma to wyglądać, to ja serdecznie podziękuję, niech sami wiecie kto, wyrabia tutaj swój etat od ~7:30 do ~21:30 i pcha dalej ten wózek. Mam tylko nadzieję, że więcej osób pójdzie po rozum do głowy i pokaże Wam, że nie tak się traktuje swoich użytkowników.

Pożegnam się jednym z moich ulubionych cytatów, które pasują do takich jak ta sytuacji - "Ani połowy spośród was nie znam nawet do połowy tak dobrze, jak bym pragnął; a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż zasługujecie."😏

Dziękuję, dobranoc.

PS Usunięcie wątku tylko potwierdzi to, co wyżej napisałem. I nie da zbyt wiele, bo został zarchiwizowany w miejscu Sieci, które do tego celu służy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
129 ODPOWIEDZI 129

pinsplash
#21 Demiurg#

@msniezek  Allegro jest bezpiecznym miejscem zakupów. Oznacza to, że żaden kupujący nie będzie przez działania oszustów poszkodowany

A ja jestem Ciekawy czy allegro jest bezpiecznym miejscem sprzedaży i czy oznacza to że żaden sprzedawca nie będzie przez działania oszustów poszkodowany🤔  ??

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@RED ‎28-08-2020 o godzinie 02:15 napisał: 

"czyli akceptujecie jak przy słowie sprzedawca pojawiają sie epitety typu oszust cwaniak kombinator złodziej bo nie ma tam nicka sprzedawcy czy kupującego?

bo dla mnie takie twierdzenia są analogiczne do głupi murzyn, tępy afroamerykanin lub dupek biały"

02:15 w nocy to późna pora. Prześpij się, odpocznij, nabierz dystansu.

"wpisy typu jak kupujący nie wysyła towaru to weź go podaj do pok czy na policję"

j.w.

"(czyli potraktuj Sprzedawce jak oszusta)"

To co proponujesz w zamian? Mamy błagać Szanownych Panów Sprzedawców, żeby łaskawie wysłali zamówiony i opłacony z góry towar? Czekać, aż wydadzą nasze pieniądze, wrócą z wakacji i zajmą się wreszcie obsługą zamówień? A może zapomnieć o stracie, zapłacić jeszcze raz i jeszcze raz i tak do momentu, aż w końcu trafimy na kogoś uczciwego? O to Ci chodzi?

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573,

Jak często robisz zakupy na Allegro?

Przy każdych zakupach masz problemy trnasakcyjne?

Ilu sprzedających oszukało cię w ciągu ostatniego roku?

 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte

Jak często sprzedajesz na Allegro?

Przy każdej sprzedaży masz problemy transakcyjne?

Ilu kupujących oszukało Cię w ciągu ostatniego roku?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, to świadczy tylko o tym, że nie masz nic do powiedzenia, a gadasz, żeby gadać. Smutne🙁

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte Zadajesz pytania bez związku z moimi wpisami. Piszesz tylko po to, żeby coś napisać. Nie powiem, że to smutne. Raczej żałosne.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Client:79179573 od roku 2000 dokonałem jakby policzyc grubo ponad tysiąc zakupów - może nawet dwa - trzy tysiące

i tak naprawdę problemy były może z pięcioma zakupami często niezależne od Sprzedawców

w tym do zgłoszenia na policje kwalifikował się może 1 przypadek (od osoby prywatnej) - nie pamietam już jak ta sprawa była rozwiązana

a pamiętaj że wcześniej allegro nie uznawało się za stronę transakcji i nie było takiej ochrony kupującego bo funkcjonowały inne przepisy

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Nie pakuj wszystkich sprzedawców do jednego worka bo są i tacy którzy bez próśb błagalnych szanują klienta i wywiązują się z transakcji ,są źli sprzedawcy i są tacy którym można ufać statystyki to pokazują ale są i klienci którzy celowo działają na szkodę sprzedawcy i takich też łaskawie traktować nie można ,a tu regulamin jest na tyle kulawy że nie ma jak. 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@mwmonety Nie przeczytałeś mojego wpisu uważnie. Nie pisałem o wszystkich sprzedawcach, a tylko o tych nieuczciwych.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Fakt ale wszystkiego się nie da czytać za dużo jadu nie tylko u ciebie ,krytyka jest potrzebna ale w każdym tekście pisz tak by nie urażać tych których nie chcesz .Ja czytając tylko tylko kawałkami ten wątek zauważyłem twoją odpowiedź w której było ogólne uznanie sprzedawców za złych za to że są na urlopie zamiast wywiązywać się ze swoich zobowiązań ale prawdą jest że spora ich część jest tylko jednoosobowymi firmami bez możliwości zastępstwa .nie każdy czyta całe wątki lepiej przy każdym wpisie krytykować tylko to czy tylko tego co się chce by inni nie poczuli się urażeni. 

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@mwmonety Mogę odpowiadać tylko za to, co faktycznie napisałem. Za to, co inni sobie wyobrażają na mój temat nie odpowiadam.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@RED napisał: "@Knowhere ma w pełni rację, że często tworzony na tym forum jest obraz sprzedawcy jako oszust cwaniak kombinator i itp"

@Knowhere uważa, że niektórych nie tylko można, ale wręcz trzeba nazywać oszustami*. >> LINK <<

Nie przeszkadza Ci to?

 

*Oczywiście oszustami można nazywać tylko kupujących.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, może zerknij do tego linka jeszcze raz. Przeczytaj cały wątek (a nie tylko wpis, który pasuje do twojej koncepcji), polecam szczególnie wpis moderatorki. Zwróć też uwagę na zwrot "w tym przypadku". Chodzi o to, żeby nie generalizować.

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte Fajnie, że @Knowhere ma tutaj swojego adwokata. Niby porzucił wątek i całe forum, a dalej steruje odpowiedziami.

@Knowhere Powiedz mi sam albo przez swojego papugę: Wolno, czy nie wolno nazywać użytkowników Allegro oszustami? A jeśli wolno, to tylko kupujących, czy sprzedawców też?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:79179573, i znowu z kolejnego wątku próbujesz zrobić pyskówkę. Ja rozumiem, te teorie spiskowe podsuwa ci @xyz, żeby odwrócić od siebie uwagę, ale żeby tak zupełnie przestać myśleć....

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@konto zamknięte napisała: " Ja rozumiem, te teorie spiskowe podsuwa ci @xyz96 , żeby odwrócić od siebie uwagę, ale żeby tak zupełnie przestać myśleć...."

I Ty wmawiasz mi prowokowanie pyskówek? Nie jest Ci chociaż trochę wstyd?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Client:79179573 przeszkadza i to bardzo - nikogo nie można w Polsce bez wyroku Sądu nazywać oszustem

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@eightbitclone2 Ja p[ie***rdole....!!!! Ależ teoria. Nawet Alistair MacLean by lepszej nie wymyślił :)))) Ja tam mam czas, a na dodatek swój towar robię sama,

 

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@WREDZIA-W1 To naprawdę, ziemia nie jest- płaska?🤣

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Ja już nie wiem. Może i jest? Może myśmy, tajni pracownicy Allegro, ją wypłaszczyli?

Ula

Ula
oznacz moderatorów