anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ja też witam po małym banie...

Knowhere
#21 Demiurg#

...a jednocześnie żegnam (ale o tym w dalszej części)🙂

Jako że wątek - w którym publicznie zostałem wywołany do tablicy przez samego moderatora - został zamknięty, to przekażę tutaj kilka myśli i spostrzeżeń nt. tego, jak wygląda tu moderacja i podejście do użytkowników.

@msniezek
Wymieniliśmy kilka mejli nt. mojego bana. Dowiedziałem się z nich - tak oględnie to ujmując, bo nie chce mi się rozpisywać - m.in. że to ja jestem oprawcą, a sam wiesz kto, jest ofiarą. Problem w tym, że ta rzekoma ofiara bardzo zręcznie manipuluje faktami oraz ludźmi (w tym też jak widać moderacją), sama mając sporo za uszami. Co takiego? Ano prowokowanie, podjudzanie, rzucanie inwektywami, by później - gdy już ktoś straci cierpliwość - biec wysmarkać się pod spódnicę moderacji. No ale tak to już jest z demiurgami, które wg definicji "w religiach starożytnych były istotami boski stwarzającymi świat materialny" i "mogły być rozumiane jako bezosobowa siła sprawcza". Widocznie wpływ tutejszego demiurga rozciąga się również na moderację. Dlaczego tak uważam? Otóż już wyjaśniam.
We wczorajszym (z 24 sierpnia) mejlu do Ciebie (na którego już nie raczyłeś odpowiedzieć, zapewne dlatego, że jak to napisałeś w poprzednim "nie chciałbyś przedłużać tej dyskusji, bo tak samo jak Wasze rozmowy na forum, ona niczemu nie służy", co można by skwitować jako "temat ten uważam za zakończony, w związku z tym na dalsze pytania w tej samej sprawie, już nie będziemy udzielać odpowiedzi" - jakąś taką korpo-regułkę na to macie, o ile dobrze pamiętam, prawda?), zgodnie z Twoją sugestią o zgłaszaniu naruszeń zasad przez sam wiesz kogo, wysłałem Ci linka do tematu (jak również postów), w których sam wiesz kto, dopuszczał(a) się ww. przeze mnie zachowań. I co? I sprawdzam pod wieczór mejla - odpowiedzi od Ciebie nie ma. Wchodzę na AG - sami wiecie kto, bana też nie ma. Zaglądam do tematu, do którego dałem linki - amba fatima, były posty i nima. Jak widać POD (program „ochrony” sami wiecie kogo) działa bardzo sprawnie.

Reasumując: jest to mój ostatni post na tym forum (na ten moment podjąłem taką właśnie decyzję), gdyż nie mam zamiaru poświęcać swojego prywatnego czasu na uczestniczenie w cyrku, w którym najwięcej do ugrania ma ten, który najgłośniej ujada.
Nie podoba mi się to, że dostaję bana za coś, za co wasza faworyta nie ponosi absolutnie żadnych konsekwencji, co pokazuje tylko, że nie jesteście bezstronni, a stronniczy i że – jak napisałeś - "nie zgadzam się, że należy banować sprawiedliwie i po równo" (z czego wynika, że są tu równi i równiejsi, ale to akurat nie jest niespodzianką), wobec czego prawdą nie jest, że wszystkich obowiązują takie same zasady (bo sami wiecie kogo, jak widać, obowiązują inne).
Mało tego, sami wiecie kto, może tu rzucać w kierunku sprzedających tekstami typu „oszust” czy „kłamca” bez żadnych konsekwencji ze strony moderacji (oraz bez wyroku sądu wobec tychże sprzedających). Skoro pozwalacie, sami wiecie komu, na taki antymarketing Waszej platformy, który może wywoływać w (potencjalnych) kupujących uzasadnioną obawę tego, że na allegro mogą zostać oszukani, to najwidoczniej obecność tutaj sami wiecie kogo, musi być dla Was naprawdę bardzo cenna. Cenniejsza nawet niż pozytywne skojarzenia z Waszą platformą. Jeśli tak ma to wyglądać, to ja serdecznie podziękuję, niech sami wiecie kto, wyrabia tutaj swój etat od ~7:30 do ~21:30 i pcha dalej ten wózek. Mam tylko nadzieję, że więcej osób pójdzie po rozum do głowy i pokaże Wam, że nie tak się traktuje swoich użytkowników.

Pożegnam się jednym z moich ulubionych cytatów, które pasują do takich jak ta sytuacji - "Ani połowy spośród was nie znam nawet do połowy tak dobrze, jak bym pragnął; a mniej niż połowę z was lubię o połowę mniej, niż zasługujecie."😏

Dziękuję, dobranoc.

PS Usunięcie wątku tylko potwierdzi to, co wyżej napisałem. I nie da zbyt wiele, bo został zarchiwizowany w miejscu Sieci, które do tego celu służy.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
129 ODPOWIEDZI 129

pulkownik66
#19 Nestor#

@WREDZIA-W1 skoro zostaliśmy zdemaskowani- to idę usunąć te dwa negatywy u mnie.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Nie usuwaj, bo się zdekonspirujesz całkowicie. Na razie tylko jeden wie, żeś padalec 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ja już dawno dałem sobie na wstrzymanie z forum. Kto ma czas na tą zabawę. A czytanie w kółko wklejanych tych samych postów od pewnej osoby może każdego zniechęcić. Jest takie powiedzenie: "Co za dużo to i świnia nie zeżre". Tutaj się świetnie sprawdza.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@mikeza napisał: "ja już dawno dałem sobie na wstrzymanie z forum. Kto ma czas na tą zabawę. A czytanie w kółko wklejanych tych samych postów od pewnej osoby może każdego zniechęcić."

Nie czytaj cudzych wklejek. Wklejaj własne.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@Client:79179573 na to też trzeba czasu. A allegro skutecznie nam go zabiera.

Dla przykładu będąc na urlopie musisz siedzieć z komputerem w ręku, bo serwis urlopów nie uznaje. Musisz odpowiadać na pytania i przede wszystkim dyskusje, bo finalnie może spotkać Cię blokada konta.

W mojej branży wprowadzono od 01.09 nową wyszukiwarkę, i trzeba ręcznie wprowadzać parametry produktów w każdej aukcji. Ja mam 4 tysiące aukcji, to jest praca na kilka miesięcy. Zapewne za pół roku znowu coś wymyslą, żebyśmy się nie nudzili i mieli mało czasu na zaglądanie do forum 🙂

Tutaj nie da się nie pracować - ten serwis co chwila wymyśla coś nowego, żebyśmy mieli pełne ręce roboty. To jest koszmar moim zdaniem.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@mikeza Potwierdza się to, o czym napisał @eightbitclone2 : "Żaden poważny sprzedawca nie ma czasu na głupie pyskówki na forum w godzinach pracujących" 

 

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Co da sie zauważyć ... ..Do tego wpadnie dola z Allegro Gadane.  Od posta czy ryczałtem masz płacone ? I da sie żyć. 😉

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

https://pasek-tvpis.pl/p/tvpis852575.jpg

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@msniezek

"Bo przedstawiłeś go zdecydowanie w krzywym zwierciadle." - no wiesz, bo nie chciałem cytować prywatnej korespondencji. Jednakże zawsze mogę wrzucić zrzuty z wszystkich mejli, które wymieniliśmy, i społeczność sama sobie oceni, czy to było w krzywym zwierciadle, czy może jednak nie.

"Szanuję unoszenie się honorem" - ja nie uniosłem się honorem. Ja po prostu nie mam zamiaru kopać się z koniem, któremu ewidentnie pobłażacie.

"A społeczność bez gratyfikacji, bez gamifikacji nie ma w dzisiejszych czasach racji bytu. To nie nasz wymysł, doszli do takich wniosków mądrzejsi od nas." - serio? Ale tak naprawdę serio? Nawet na forum muszą istnieć elementy wyścigu szczurów? Jest wiele miejsc w Sieci, gdzie nie ma tego typu bajerów i jakoś radzą sobie dobrze. Jestem w stanie zrozumieć rangi (bo to normalne na forach), nawet rozwiązania, ale "wpunkty" jakoś tak niekoniecznie.
Masz na myśli tych samych mądrzejszych, którzy wpadają na te poronione pomysły ulepszania allegro, gdzie np. z jednego klika robi się pięć?

"społecznościami allegrowymi zajmuję się od 17 lat" - i mimo tego nie możesz namierzyć kont, które głównie powstają tylko po to, żeby wzajemnie wlepiać sobie "wpunkty" (z głównym naciskiem na sam wiesz kogo). OK, to tym razem jeszcze Cię wyręczę.

betaorbiter nr 1.png

 

betaorbiter nr 2.png

 

betaorbiter nr 3.png

 

betaorbiter nr 4.png

 

betaorbiter nr 5.png

 

betaorbiter nr 6.png

Z samych tych świeżych kont bez żadnych postów sam wiesz kto, dostał ponad 200 "zasłużonych" (wg siebie samej:D) "wpunktów", ciurkiem po przeważnie 40-60 naraz. Dzieje się to praktycznie za każdym razem (z reguły ze świeżo założonych kont), gdy sam wiesz kto, spada z rowerka w rankingu na głównej stronie forum. Czy to aby nie jest sztuczne zawyżanie swojej wiarygodności na tymże? Chcesz mi powiedzieć, że mając dostęp do tych wszystkich paneli administracyjnych i "wewnętrznych narzędzi" (o których wspominałeś w innym poście) nie możesz znaleźć żadnych powiązań między kontami? Przecież nie tylko na podstawie IP można powiązać konta, ale również przy użyciu wielu innych danych (nie będę tutaj pisał jakich, żeby nie ułatwiać - nie Tobie - sam wiesz komu).

"A ban to nie jest żadne wotum nieufności, tylko zwykły środek dyscyplinujący stosowany przez osoby, którym nie tylko zależy na prawidłowym funkcjonowaniu tego miejsca, ale jest to po prostu ich służbowym obowiązkiem." - to dlaczego, gdy wysłałem Ci linki do postów, w których sam wiesz kto, dopuszczał się podobnych (w Twojej ocenie) zachowań do moich (za które dostałem bana), nie został zdyscyplinowany banem, tylko rzeczone posty zostały usunięte? Boicie się, że po zaledwie 24-godzinnym banie (na ochłodę) sam wiesz kto, zrobi Wam z forum jesień średniowiecza, czy że odpuści sobie swój codzienny 14-godzinny etat i nie będzie miał kto odwalać za Was roboty (czyt. odpowiadać na posty wszystkich, którzy na allegro zbłądzili)?

"Przede wszystkim wskazywanie pod własnym nickiem i bezpośrednio osobie zainteresowanej, co w jej ofertach jest niezgodnego z prawem - to nie jest żadne donosicielstwo, nie spełnia definicji." - no właśnie chyba nie własnym, bo sam wiesz kto i jej "Toadie" nie piszą ze swoich głównych kont, tylko z jakichś pobocznych założonych w obawie przed... no właśnie przed czym? Czego tak się boją te kryształowe osobistości, które nie mają sobie nic do zarzucenia, natomiast niezwykle ochoczo wytykają innym ich posty (często tendencyjnych, bo wyrwanych z kontekstu, byle tylko pasowały do ich koncepcji)?

"I super, że występujesz tu ze swojego głównego konta. Takie osoby są bardziej wiarygodne jako odpowiadający na Gadane." - czyli te, które nie występują tutaj ze swojego głównego konta, są mnie wiarygodne? Aha, dobrze wiedzieć:)

"Słowo "oszust" (i inne podobne) na określenie anonimowego, niewymienionego z nicka i niemożliwego do identyfikacji na forum sprzedawcy nie narusza naszych zasad." - ale narusza wiarygodność allegro jako platformy w oczach tych, którzy tu przychodzą z problemami i w co którymś poście sam wiesz kogo, widzą takie oznajmujące (a nie przypuszczające) opinie. Nie uważasz?

@WREDZIA-W1 "Jaja se Waść robisz??? Nie jesteś aby odrobinkę przewrażliwiony? Nie chcę czytać głupot, że się żegnasz z forum. Zrób sobie parę dni urlopu i wracaj!!!" - nie no, nie jestem i mówię poważnie. Po co mam (za darmo) użerać się z idi0tami i trollami, tracić swój prywatny czas? Gdzie tu sens, gdzie logika?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

PS Jeszcze jedno - przestańcie wlepiać mi "wpunkty" dla zasady, bo mi na tym rankingu nie zależy (pisałem już parę razy, co allegro z moimi "wpunktami" może pożytecznego zrobić). Rozumiem zamysł tej akcji, ale zaczynają drażnić mnie dziesiątki powiadomień, gdy loguję się na forum.
Druga kwestia - po co odpisujecie trollom pokroju (a, może lepiej nie będę wymieniał z nicka, bo jeszcze znowu się uaktywni, więc po prostu użyję określenia "konto allegro o standardowej nazwie") w tym i innych wątkach? Przecież taki troll tylko liczy na Waszą atencję, od której gdy go odciąć, to zacznie robić pod siebie. A co to za problem pisać o nich, ale nie do nich (bo jak już wiadomo, ze stanowiska moderacji wynika, że niepodawanie nicków nie pociąga za sobą konieczności usuwania postów czy tematów)?😏
Także ten, bawcie się, ale grzecznie i bez wskazywania palcem;]

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Knowhere  Z tymi punktami no trochę nie tak.  Rozumiem  że  ci nie zależy,  że masz te punkty  gdzieś, ale  jeżeli  czytam  to  uważam  za  konieczne  zaznaczyć  swoje  uznanie,  poparcie..

Oczywiście można było odpisać  ale  często jest  tak że  wszystko jest już pozamiatane, nic dodać, nic ująć,  pozostaje tylko punkcik.  Więc nie irytuj się, punkcik to też forma komunikacji.

I to by było na tyle

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@msniezek 

@cloudcloud

@nat_not

@_HolaOla_

Każdy jest inny i tu piszący (poznajemy się, piszemy, dyskutujemy) są rożni i post typu "wracam po małym banie " nikogo nie uraża(są wyjątki) i uważam że moderatorzy nie powinni usuwać bo ktoś, kto ma problemy z emocjami piszę do nich i się skarży. Proszę "moderatorów" o przestanie faworyzowania jednej osoby. Piękno jest rożne a nie takie "szare, czarne i ponure".Nie dajcie się manipulować jednej osobie!!!!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, dobrze gadasz, dam ci wpunkta. Dla zasady 😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przypomina mi się "brak Teleranka". Nowy (oby nie stary) porządek.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433 100% racji. dzisiaj zniknął kolejny wątek, krytykujący działania pewnych osób😁 Cenzura na Gadane? No, skąd, tu nie ma żadnej cenzury🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A może jest tak, jak tu niektórzy pisali i sugerowali że "niektórzy" są na usługach Allegro, albo to pracownicy a my jesteśmy "baranami" prowadzonymi na rzeż.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, coś mi przyszło do głowy na temat, ale nie napiszę, bo zamkną wątek 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Tak wszystko się układa w całość(wystarczy pomyśleć)

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, no widzisz, chodzi o to, żeby nie myśleć, tylko podporządkować się. To jest forum korporacyjne, tu jest tylko jedna dozwolona myśl. 😁 To prawie jak sekta, albo jesteś wyznawcą, albo .....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte   Spadaj .....ale po co dają "niektórym" tak rządzić ? Sami wykończą to forum.

oznacz moderatorów