anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak dodać sprzedawcę do czarnej listy ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
boysss
#1 Nowicjusz#

Kupiłem przedmiot zapłaciłem i towaru nie  dotrzymałem
rozmowy i kłótnie nic nie dały 

jak dodać sprzedawcę do czarnej listy?

 

oznacz moderatorów
92 ODPOWIEDZI 92
Chris34LU
#7 Wielbiciel#

A ja uważam , że jeżeli sprzedawca mnie poważnie naciągnął to mam prawo pamiętać by nigdy u niego nic nie kupić np. przy aukcji itp.  Nie musi być to informacja dla innych kupujących bo do tego służą komentarze . Chodzi o samo zabezpieczenie  przed kolejnym oszustwem.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Chris34LU Są od tego odpowiednie rozszerzenia do przeglądarek.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:38179938
#2 Obserwator#

Tak i dzala spokojnie. Nie pokazuje juz sprzedawce z charnego spisu.

oznacz moderatorów
alex1974
#2 Obserwator#

Staruszek "Pomocnik Allegro" jest też dla Firefoxa. Swoją drogą - szukając dodatku wpiszcie w Firefoxie samo Allegro - znajdziecie kilka innych dodatków.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@przemo-c Najpierw Allegro powinno się wziąć za oceny kupujących, te to dopiero są "rzadko dobrze odwzorowane". Nie chcesz kupować u kogoś, nie kupuj. A jeśli ktoś przegina z czymś bo jest nieuczciwy to Allegro raczej blokuje takie konta. Przed zakupem u kogoś zawsze masz możliwość przejrzeć jego komentarze i zdecydować czy chcesz np. zapłacić mało, czasami dziwnie mało, ale później się użerać, czy np. zapłacić ciut więcej u kogoś uczciwego. Celowo tak napisałem bo prawda jest też taka, że u tych beznadziejnych sprzedawców, jedynym magnesem jest cena, bo czym innym mogą przyciągnąć klienta?

Jak dla mnie, powinny wrócić te czasy kiedy sprzedawca mógł też oceniać kupującego. Skończyłyby się bezpodstawne negatywy czy noty "z kapelusza".

Obecnie jak patrzę na Allegro z perspektywy sprzedawcy i kupującego, którym też jestem, to powiem, że sprzedawca w zasadzie nie ma szans. Wszystkie narzędzia jakie Allegro udostępnia są przeciwko niemu. Pal licho jeśli faktycznie sprzedawca robi jakieś wałki, wtedy ok, ale często Bogu ducha winni ludzie obrywają niepotrzebnie bo z kolei nieuczciwy klient (których podejrzewam jest więcej niż nieuczciwych sprzedawców) korzysta z wszystkiego co daje mu nie tylko prawo, ale i Allegro.

oznacz moderatorów
przemo-c
#8 Zapaleniec#

Co to znaczy najpierw.... Ja nie dyskutuje meritum zaawansowanych funkcji do implementacji ochrony kupujących. Ja chce jednej drobnej małej funkcji która działa dla sprzedających a nie działa dla kupujących.

 

Ja wiem że mogę przejrzeć komentarze. Problem w tym że spamowanie kategorii kilkudziesięcioma identycznymi produktami zanim dojdę do jakiegokolwiek kolejnego nie zostanie rozwiązane poprzez sprawdzenie komentarzy.

 

Tak samo jak zauważę notoryczne błędnie wprowadzane parametry a i owszem mogę zgłosić. Ale to mi nie pomoże w odfiltrowaniu błędnych pozycji tego sprzedającego. A tego typu rzeczy nie zawsze są komentowane.

 

Poza tym implementacja jednego nie jest sprzeczna z implementacją innych funkcji u sprzedających. Wiadomo czas developerów jest ograniczony a to trza ze 3 spotkania zrobić zaplanować testy obić się o UI team itp. Ale koncept jest prosty.

Jak dla mnie mogą wrócić oceny od sprzedawców ale te też były nadużywane. Z perspektywy kupującego ja się wywiązałem z transakcji. Tj podałem dobre dane wysyłki i zapłaciłem. I tu powinna sie kończyć ocena mnie jako kupującego. Ale była trzymana jako szantaż żeby broń boże kupujący negatywnie nie ocenił sprzedawcy bo wtedy ten mu odpowie tak samo. A kupujący typowo ma mniej ocen niż sprzedający i efekt negatywa bywał wiekszy. Także też nie rewelacyjne rozwiązanie.

 

Wg mnie wszystko powinno lecieć w ramach dysput i możliwie obiektywnych dowodów.

 

Także teraz mogę oceniać sprzedawce w skali nie 0-1 i nie przejmuje się że mu się nie spodoba to że nie odpowiadał na maile i nie można się było dodzwonić i dałem mu neutralną ocene bo był pewien brak.

 

I wiadomo zawsze będą pretensjonalni klienci ale jak to się ma do funkcji czarnej listy dla klientów?  Jedno nie wyklucza drugiego.

 

 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

Z perspektywy obu "posad" powiem Ci, że uczciwy sprzedawca nie ma najmniejszych szans w starciu z nieuczciwym klientem. Zostaje mu tylko sąd, co jest trochę kosztowne, a przede wszystkim czasochłonne (choć czasami niezbędne). Natomiast kupującego chronią ustawy, rzecznik praw konsumenta, UOKiK no i samo Allegro, które albo jest neutralne, albo nawet jak już ma trzymać czyjąś stronę to zawsze jest to kupujący.

A odnośnie gąszczu różnych aukcji to już nie kwestia czarnej listy sprzedawców, a samego Allegro, które zamiast zajmować się takimi rzeczami i usuwać całą masę dubli to siedzi i zajmuje się innymi duperelami. Co z tego, że Ty dodałbyś spamującego sprzedawcę do CL skoro i tak jego dublowane aukcje byłyby widoczne dla innych kupujących. Oczywiście można raportować takie aukcje, tylko do cholery, to nie zadanie kupujących a pracownicy Allegro powinni się tym zajmować. Bo ja rozumiem, że czasami jakiś produkt podchodzi np. pod 2-3 kategorie. Ok. Wtedy niech będzie tu i tu, ale nieraz faktycznie ktoś ma z 20 pozycji, a aukcji ze 150 bo robi kilka dubli w tej samej kategorii.

oznacz moderatorów
przemo-c
#8 Zapaleniec#

Rozumiem że jest dysproporcja ochrony. To nie powinno mieć miejsca.

 

Co do czarnej listy i reagowania przez allegro... Trick polega na tym że najlepiej by było jakby usuwali ale... nie nadążą. Jak ja dodam do czarnej listy i powiedzmy 10 innych doda do czarnej listy to natychmiast mamy "ulgę" od tego sprzedawcy. A w systemie allegro może sie pojawić powiadomienie dla pracowników żeby przyjrzeli sie tym ofertom najpierw.

 

Bo obecnie zgłaszanie problemów z ofertami to groch o ściane a nawet jak zareagują to już dawno po zakupie jak sie człowiek przemęczył przez gąszcz błędnie opisanych/zdublowanych ofert.

 

Jeżeli to będzie czarna lista z natychmiastową użytecznością dla klijenta będzie chętniej używana niż klikanie zgłoś uwage do oferty gdzie to nic nie daje.

A jak będzie odpowiednia liczba tego typu zastrzeżeń do sprzedawcy/oferty(blokada z poziomu oferty sprzedającego) to będzie działać jak wstępne outsourcingowane filtrowanie dla przeglądu ręcznego pracowników allegro.

 

A można sobie zamarzyć że po potwierdzeniu tego typu błedu mozaraby nauczyć algorytm który bez interakcji użytkownika wstępnie filtrowałby te aukcje do przeglądu ręcznego przez pracowników allegro. Tak że te rzeczy byłyby lepiej wychwytywane.

 

Nie mówie tu o automatycznym blokowaniu itp tylko wstępnym filtrowaniu dla pracowników.

 

Co do produktów pod 2-3 kategorie to się zgodze. Bywa tak. Nie mam z tym wiekszego problemu. Gorzej spamowanie jednej kategorii tymi samymi produktami czy podawanie lepszych parametrów w aukcji a w opisie faktyczne gorsze parametry itp.

 

Albo po prostu miało się już doświadczenie ze sprzedającym z tragiczną obsługą i nie chce sie do tego samego ścieku drugi raz wkroczyć.

 

Ja nie mam nic przeciwko ochronie sprzedawców przed naciągaczami kupującymi. Ale jak mówiłem jedno nie wyklucza drugiego. Można realizować oba postulaty.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@przemo-c Obie strony mają swoje "za uszami" i to fakt.

Ale nie mogę zgodzić się z : Z perspektywy kupującego ja się wywiązałem z transakcji. Tj podałem dobre dane wysyłki i zapłaciłem. I tu powinna sie kończyć ocena mnie jako kupującego

1. Kupujący kupuje za pobraniem, nie odbiera, milczy a Sprzedający musi pokryć koszty wysyłki i odesłania przedmiotu + walka o zwrot prowizji.

2. Kupujący po zakupie pisze że ta rzecz nie jest taka jakiej się spodziewał. Ale nie chce odesłać tylko "zgodzi się" na 30/40/50% obniżki. Bo jak nie to wystawi negatywa. Albo "zgodzi się" na dodatkowy prezent. A jak nie to obniży wszystkie oceny - co dla Sprzedawcy jest problemem bo od tego sporo zależy.

itp itd...

ps Nie wybielam Sprzedawców

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@pinsplash

"Kupujący po zakupie pisze że ta rzecz nie jest taka jakiej się spodziewał. Ale nie chce odesłać tylko "zgodzi się" na 30/40/50% obniżki. "

Kupujący ma takie prawo.

"Bo jak nie to wystawi negatywa."

Kupujący ma takie prawo.

"Albo "zgodzi się" na dodatkowy prezent. "

Kupujący ma takie prawo.

"A jak nie to obniży wszystkie oceny - co dla Sprzedawcy jest problemem bo od tego sporo zależy."

Kupujący ma takie prawo.

" Nie wybielam Sprzedawców"

Taaa... Wcale.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
KostekMax
#10 Popularyzator#

Bo spora część sprzedawców na Allegro jest jak laski z fotka.pl. Tzn bardziej skupiają się na swojej reputacji i ocenach niż na prowadzeniu interesów.

PS
A co do czarnej listy... to niedługo nie będzie żądnej czarnej listy, nigdzie. Bo po ostatnich zamieszkach w USA wprowadzają na szybko zmiany prawne i pojęcie "czarnej listy" zostało uznane za rasistowskie. Serwisy i ich programiści będą musieli usuwać to ze swoich kodów i po problemie 😀

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@KostekMax Wiesz, to nawet trochę zrozumiałe, bo od tej reputacji zależy, czy utrzymają SS, a od tego zależy gdzie na liście "trefności" ich oferty będą widoczne. Także wiesz, bez tej reputacji mają utrudnione prowadzenie interesów.

Nie tylko czarna lista będzie niedługo zakazana. Biała lista tak samo. "Master" i "Slave" też już komuś nie pasuje. Jeszcze trochę i dzieciom zakażą używania białych/czarnych kredek, a dorosłym jedzenia murzynka do kawy czy herbaty😂 Nawet "Małej Brytanii" się przyczepili, a twórcy/aktorzy z tego powodu się kajają...
Natomiast ten, przez którego jest cała afera, ma już nawet murale na których przedstawiany jest niemalże jak anioł (chociaż aniołkiem to on nie był, ale dla niektórych jak widać to mało istotne).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 A do czego prawo ma sprzedający? No tak, ma prawo zamknąć ryja i uniżenie oddalić się w ciszy.

Wiesz prawo prawem, ale jest jeszcze coś takiego jak etyka, kultura i wychowanie, których to cech co niektórym kupującym brak.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere  Sprzedający ma przywilej wystawiania swoich ofert na jednej z dziesięciu największych platform sprzedażowych na świecie. A jeśli nie podobają mu się obowiązujące zasady, to może w każdej chwili zabrać swoje zabawki i iść do konkurencji.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Przywilej? A ja myślałem, że Sprzedający mają prawo wystawiać na allegro. Wszyscy, bez wyjątku (jak na razie). Ale jeśli kupującym nie podobają się takie zasady, to w każdej chwili mogą schować kredki do swoich tornistrów i iść do konkurencji. Nieprawdaż?

Fajnie wiedzieć, że sprzedający nie mają żadnych praw (nie odpowiedziałeś na pytanie jakie mają, więc zakładam że nie mają), a kupujący mają prawo mieć do nich pretensje, zawsze, za wszystko i o każdej porze😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@Knowhere napisał: "A ja myślałem, że Sprzedający mają prawo wystawiać na allegro. Wszyscy, bez wyjątku (jak na razie)."

OP z tego wątku: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/jak-prawid%C5%82owo-opisa%C4%87-sprzedawan... nie może wystawiać na Allegro. Uważasz, że on i jemu podobni jednak powinni być odblokowani? A kupujący, któremu nie spodobały się zasady tego "biznesmena", powinien zgłaszać  się po odszkodowanie z POK, czy raczej pogodzić się ze stratą, schować kredki do tornistra i iść do konkurencji?

"Fajnie wiedzieć, że sprzedający nie mają żadnych praw (nie odpowiedziałeś na pytanie jakie mają, więc zakładam że nie mają)"

Mają prawo wpisać każdego na swoją czarną listę. Nie muszą tego uzasadniać, a wpisany nie musi być nawet ich klientem. Wystarczy, że napisał w AG coś, co im się nie spodobało. Kupujący czarnej listy sprzedawców nie mają. Teoretycznie można sprawdzać komentarze sprzedawcy, ale po roku negatywy znikają (coroczna amnestia - fajne prawo, nie?), a sam sprzedawca ma prawo zakładać wiele kont i porzucać te "spalone".

"kupujący mają prawo mieć do nich pretensje, zawsze, za wszystko i o każdej porze"

Der Kunde ist König. ¯\_(ツ)_/¯

 

 

 

 

 

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
Q-parts
#9 Pomysłodawca#

Przywilej? A to ciekawe - a ja głupi cały czas myślałem że to biznes, że allegro na tym zarabia, a sprzedający za to płaci i to nie małe pieniądze. Odwrócę trochę kota ogonem - i napiszę że to raczej kupujący ma przywilej korzystania z allegro, bo dzięki takiemu portalowi może mieć kilka różnych ofert od różnych sprzedawców w tym samym miejscu i je porównać - cenę, czas dostawy, jakość sprzedaży i to wszystko za darmo, w przeciwieństwie właśnie do sprzedawców.

oznacz moderatorów
Client:39437616
#9 Pomysłodawca#

Jest lekka różnica między wykorzystywaniem swoim praw a bezczelnością jak w wypadku " robimy tak tak i tak albo negatyw,, 

oznacz moderatorów
przemo-c
#8 Zapaleniec#

Ad 1 Pisałem dokładnie o przypadku kiedy została i opłacona i wszystkie obowiazki ze strony kupujacego zotawły zakończone. Nie że oczekuje na wpłate lub zapłata przy pobraniu.

 

Ad 2.  Komunikacja przez allegro i  tyle do "negatywa"  to jest zwykłe oszustwo. I Powinien być system dysput wykorzystany. Nie wiem czy jest mozliwość przez sprzedającego otwarcia takiej dysputy i dokumentowanie zajścia. Jeżeli nie to powinien być.

 

Dawniejsze trzymanie ostatniej oceny przez sprzedającego mijało się z celem. "zastraszało" kupujących od wystawiania faktycznych ocen. A system odpowiedzi i odwołań w allegro z obu stron był tragiczny.

 

Także nie mówie że aktualna sytuacja ocen jest idealna. Ale jak nie mam kontaktu ze sprzedającym są opóźnienia itp to powinienem mieć możliwość wystawienia adekwatnej oceny. Ale w przypadku nadużyć powinien być jakis system kontroli tych ocen po zgłoszeniu do allegro i udokumentowaniu... tylko że to jest Allegro... także nawet jakby to było nie wiem czy bym sie spodziewał prawidłowego działania 🙂

oznacz moderatorów
Ami_6502
#9 Pomysłodawca#

Sprzedawcy często wystawiają uszkodzony sprzęt, a nie zaznaczają tego w parametrach aukcji.

Ustawiam sobie filtr "używane" a mimo to ponad połowa ofert zawiera uszkodzone przedmioty. 

Mam na myśli dział elektronika.

Allegro nic z tym nie robi, mają to w dupie.

Więc takie rozszerzenie do przeglądarki to jest coś wspaniałego, wpisujesz na czarną listę debili przez których tracisz czas i po problemie 🙂

oznacz moderatorów