anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kiedy optymalnie kupić ozdoby świąteczne by móc je zwrócić po nowym roku?

MAMY ROZWIĄZANIE!
excessively-frug
#12 Orędownik#

Czytałam na portalach społecznościowych, że najlepiej zakupić ozdoby świąteczne i lampki na Allegro, bo można je zwrócić i odzyskać wszystkie pieniądze.

Rozumiem, że prawo do odstąpienia od umowy wynosi 14 dni od daty otrzymania przesyłki i następnie mam kolejne 14 dni na ich odesłanie. 

Czy znacie jakiś sprzedawców, którzy oferują 30 dniowy termin zwrotu? Przyznam szczerze, że chciałabym dłużej cieszyć się bajeczną atmosfera świat, tak do kolendy przynajmniej.

Czy możecie doradzić jakieś sklepy? I czy pewne jest otrzymanie zwrotu, bo nie chcę utopić kilka tysięcy złotych w iluminacje.

 

 

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59
Ziolko39
#21 Demiurg#

@excessively-frug Brawo !!! Tego jeszcze nie grali !!! Szukasz sposobu jak naciąć sprzedawcę na darmowe wypożyczenie dekoracji świątecznych > nie ma w słowniku kulturalnych ludzi słów, które właściwie by określały takie zachowanie > Allegro powinno ci natychmiast zablokować konto. Sadzisz, że na forum AG znajdziesz kogoś kto ci pomoże w "próbie oszustwa"?

ci jest specjalnie pisane z małej litery > po prostu nie zasługujesz na szacunek jak normalni ludzie.

Czego sam nie pragniesz, nie czyń drugiemu > KONFUCJUSZ
Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Czy jest możliwość zablokowania takiego "kupującego"?

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ziolko39 nie , autor wątku w wymowny sposób przedstawił problem , którym allegro powinno się zająć , a nie czyni tego .

oznacz moderatorów
Client:109122053
#9 Pomysłodawca#

@mdrogeria Wygląda na to, że jako jedyny wychwyciłeś prawdziwą intencję wątkotwórcy. 

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@Client:109122053 intencja tego wątku jest od początku oczywista, ale możesz być pewien, że ten wątek przyniesie więcej szkody niż pożytku. Allegro nic z problemem nie zrobi, ale za to znajdzie się paru chętnych na skorzystanie ze sposobu podanego na tacy. 

oznacz moderatorów
Client:109122053
#9 Pomysłodawca#

@Agent051 Zainteresowani dobrze wiedzą, jak korzystać z prawa do zwrotu i kolejny wątek na niszowym forum niczego nie zmieni. To tylko sygnał dla innych sprzedawców, że "mi też dzieje się krzywda" i poszukiwanie moralnego wsparcia w trudnej pracy handlowca.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Ziolko39 Nie blokujemy kont Allegro z powodu zamieszczania w społeczności kontrowersyjnych wpisów. Przedstawiliście perspektywę sprzedających, którą niektórzy klienci ignorują. Dzięki Waszej reakcji ten wątek może mieć charakter edukacyjny, uświadamiający kupującym jakie praktyki nie powinny mieć miejsca. To dla nas sygnał, że Gadane spełnia swoją rolę. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@nat_not  myśle że powinien to być także jeszcze jeden sygnał dla serwisu cyt:  "Czytałam na portalach społecznościowych" - to znaczy że pro konsumenckie podejście Allegro ( przyznawanie racji konsumentom w dyskusjach niezależnie od stanu faktycznego, wypłaty małych kwot  POK praktycznie bez żadnego sprawdzania, naciski na sprzedających aby ponosili dodatkowe koszty w ramach działań proklienckich) to wszystko zaczyna przynosić swoje żniwo. 

W tym momencie tworza sie społeczności które świadomie to wykorzystują i traktują jako coś normalnego. Oczwiście nie w każdej branży będzie to widoczne lecz w przypadku produkktów stricte sezonowych : ozdoby świąteczne, stroje karnawałowe, sylwestrowe , tudzież inne artykuły eventowe - to z pewnością będzie coraz bardziej widoczne.

I teraz już widze jak duży odsetek kupujących po świetach robi zwroty - produków poniszczonych, zabrudzonych,  bez opakowań i uszkodzonych, potem oczywiście dyskusja i standardowe działania proklienckie. I jak widzimy nie zawsze są to małe kwoty. Założyciel wątku pisze o kilku tysiącach złotych. A skoro są takie tematy na różnych portalach to znaczy że to nie są pojedyncze przypadki.

oznacz moderatorów
Client:109122053
#9 Pomysłodawca#

@nat_not  napisał(a):

Nie blokujemy kont Allegro z powodu zamieszczania w społeczności kontrowersyjnych wpisów.


Blokujecie. Ty i @msniezek robiliście to wiele razy. Najczęściej za krytykę waszych działań moderatorskich (chodzi zwłaszcza o przemilczanie aktów  mowy nienawiści i chronienie hejterów), ale też za niewłaściwą nazwę konta, za niewłaściwy email albo za animowany awatar. Oczywiście swoich za to samo nie zawieszacie. Jesteście stronniczy, niekompetentni i całkowicie niewiarygodni. 

PS: Zaraz zablokujesz to konto i usuniesz ten wpis. Czas start.

PS2: Dla niedowiarków powstała kopia tego wątku pod adresem: https://web.archive.org/web/20221205102834/https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cyc... 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:109122053 Pisałam o kontach Allegro, a nie o blokowaniu możliwości zamieszczania postów w społeczności, poprzez blokadę tutaj. Blokujemy konta na Gadane, kiedy ich użytkownicy naruszają zasady społeczności. To dwie osobne kwestie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:109122053
#9 Pomysłodawca#

@nat_not A ja Ci mówię o zawieszaniu kont na Allegro po ustawieniu sobie nazwy użytkownika podobnej do kogoś, kto szerzy mowę nienawiści wobec Żydów i innych nacji na Gadane. Robiliście tak, nie zaprzeczaj.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:109122053 Moderatorzy Gadane nie blokują kont Allegro. Nakładamy na konta jedynie blokady w społeczności.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:109122053
#9 Pomysłodawca#

@nat_not Mijasz się z prawdą. Twój szef zawiesił konto użytkownika Iew433 (duże "i" na początku nazwy) i zmienił innemu użytkownikowi nazwę lew433 na LEW433, choć podobno zmiana nazwy konta jest niemożliwa. Czy robicie to własnymi rękami, czy robią to na Wasze żądanie ludzie z Działu Bezpieczeństwa Transakcji nie ma znaczenia. Zawieszacie ludziom konta za uprawnioną krytykę.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Mijasz się z prawdą, jak wiele razy na tym forum. Opisz dlaczego został zmieniony ponieważ podobni do ciebie(albo ty) założyliście konta na ten sam nick i wypisywaliście głupoty. Dokładnie zrobił to podnóżek xyz96.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

Wg strony : benchmark.pl > Osoby zaangażowane w trollowanie w rzeczywistości charakteryzują się takimi cechami osobowości jak: makiawelizm, narcyzm, psychopatia oraz sadyzm.

troll1.JPG

Ten konkretny troll zakłada co jakiś czas nowe konto na AG i z niego hejtuje > Przypuszczam, że zamykaja mu te poprzednie konta. Miał już ich z 6-7. Można poznać, że to on po charakterystycznym linkowaniu > odsyłaczami do starych, dawno nieaktualnych kwesti i postów. Czasami też wyrywa z kontekstu jedno słowo lub zdanie > niby jako poparcie swojej "pseudo teoryjki"

Tak.Tak trollu > czego byś nie napisał to i tak wyżej [moja własna edycja] nie podskoczysz. Za cienki bolo jesteś.

oznacz moderatorów
Client:109122053
#9 Pomysłodawca#

@LEW433  napisał(a):

Mijasz się z prawdą, jak wiele razy na tym forum. Opisz dlaczego został zmieniony 


Dokładnie opisałem co ty i twoi kumple za wiedzą i zgodą administracji robiliście na tym forum. Jeśli chcesz, żeby inni też mogli to przeczytać, to przestań prosić swoje koleżanki z pracy o usuwanie moich odpowiedzi.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

Ta strona do której kieruja te "pseudoodnośniki" 053 to typowo plotkarska strona typu " wczoraj widziałem Elvisa" ew "UFO wylądowało przy mojej studni"  Każdy może tam dodać co chce > nawet celowo spreparowane strony > przypominające te prawdziwe

W takim razie dlaczego brak na tej "pseudostronie" wpisów odnoszących się do trolla? > bo są niewygodne i podważają jego wiarygodność > która i tak jest na poziomie -10.

Troll i tak kilka razy spadł na 🐷 > za chwilę też plaśnie o ziemię jak niebieski lód z kibelka samolotu > załozy nowe konto i dalej będzie trollował, bo to już jest nieuleczalne👺

oznacz moderatorów
excessively-frug
#12 Orędownik#

@Ziolko39 "Szukasz sposobu jak naciąć sprzedawcę na darmowe wypożyczenie dekoracji świątecznych " 

W żadnym wypadku. Chcę tylko skorzystać z przysługujących mi praw! Po co mi ozdoby przez cały rok?, a na przyszłe święta ich nie zachowam, kto by chciał? niemodne, ubiegłoroczne.

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@excessively-frug Twoje tłumaczenie tylko przykrywa Twoje prawdziwe intencje. I nie tylko ja tak uważam. Mam nadzieję, że Ci się nie uda.👺

oznacz moderatorów
szymela54
Maestra

@excessively-frug  Intencje intencjami (bo to nie wiadomo do końca, jakie one są🤣), ja na wszelki wypadek złożę Ci już dziś - stosowne do Twojej prowokacji - życzenia świąteczne:

Kiedy już zakończysz świąteczne porządki,
niechby Ci za karę (*piiip*) strzelił w te bombki. 🎄

Żeby Ci aniołek z samiuśkiego rana 👼
dał na Gwiazdkę tylko guano kormorana.

Gdy zaś ząb zatopisz w wigilijnej kutii,
żebyś przy tym stole sfajdał się jak Putin. 😊

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Świetna edukacja dla innych, dla przyszłości, w ogóle żeby wpaść na taki pomysł to jakbym słyszał karła który przemawia do swoich "niedouków" wyznawców> jak to innych oszukać. Jak cię nie stać na zakup to może świeczki i ogarki zwrócisz.😡

oznacz moderatorów