anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież konta i płatność moją kartą płatniczą

Bartek_2091
#7 Wielbiciel#

Hej,

ktoś wkradł się na moje konto i zakupił towar płacąc za niego moją kartą płatniczą przypisaną do konta. Nie wiem co zostało zakupione, ani nie mam danych sprzedającego, ponieważ złodziej usunął informacje o zakupionych przedmiotach. Kwota jest spora, bo 411,99 zł.

 

Allegro niestety chroni osoby, które łamią prawo i ich jedna reakcja to "bardzo mi przykro, napiszemy wiadomość do sprzedającego". Serio? Wstyd. Nie podadzą mi nazwy sprzedającego, mimo że to z mojego konta dokonano zakupu i na mój rachunek.

Gdzie szukać pomocy? Jak odzyskać pieniądze? 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

LEW433
#21 Demiurg#

@Bartek_2091 Jak masz kartę to zapewne masz dwustopniowe logowanie! Bardzo przykra sprawa a jak ty widzisz co ma zrobić Allegro ? Sprawa zgłoszona na Policję?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

sprawdź swoje otoczenie ,może ktoś z bliskich coś kupił i "zapomniał " powiedzieć ,jeśli się nic nie wyjaśni zgłoś na policję.

oznacz moderatorów

Bartek_2091
#7 Wielbiciel#

Pierwsze co postąpiłem właśnie tak, niestety to nikt z bliskich. 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

do allegro też ma dwustopniowe, a jak nie to teraz cierpi 🙂

oznacz moderatorów

Bartek_2091
#7 Wielbiciel#

Nie oczekuje już nawet, że pieniądze do mnie wrócą. Ale brak jakiegokolwiek działania ze strony allegro naprawdę jest przykre. Odbieram to niestety w ten sposób, że przyzwalają na takie zachowania w stosunku do swoich użytkowników. Osoby wyłudzające i kradnące konta mogą czuć się bezkarnie. Widzę wiele rozwiązań aby sprawa i dyskusja nie musiała ciągnąć się tygodniami. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@LEW433 Gdyby miał 2FA, to nikt by mu się nie wbił na konto.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Knowhere Przecież pisałem o dwupoziomowym logowaniu.

oznacz moderatorów

Client:77795156
#9 Pomysłodawca#

Ty i reszta co nie mysla rozumem moze pora sie wycofac piszac takie bzdury w moja strone i domysly ktore sa pozbawione sensu i logiki. Jesli mi ktos  ze sprzedawcow czas marnuje, oszukuje, wprowadza w blad, ignoruje, odpowiada nierzetelnie na pytania nie jest dla mnie dobrym sprzedawca i mam prawo o tym napisac tu! A jesli masz bol tylka o to ze napisalam bo sie nie boje co nastapilo i czarno na bialym nazywalam kim sa te osoby i wypisujesz mi tu o moim darmowym alegro i reszcie bezsensownych przesmiewczych z mojej osoby tekstow to serio twoj mozg nie funkcjonuje dobrze. Jest tu zauwazylam banda ludzi co czytaja z nudow i dowalaja swoje glupie 3grosze bez zadnej racji i zrozumienia. Zywisz sie sam hejtem wypisujac mi tu raz za razem syf w komentarzach myslisz ze jestes lepszym czlowiekiem niz ci sprzedawcy co robia w bambuko? Ty sam nie znasz mnie i kim jestem a osadzasz jakobym byla biedna, bo mam darmo smarta i nie stac mnie bylo wg ciebie czy zazdrosc cie zzera ze ty placisz a ja mialam za friko? Oczerniasz piszac glupoty wyssane z palca! zamiast sie zastanowic to twoje glupie teorie sa naprawde slabe jak i niektore komenty kolezanek i kolegów co obraly strone oszusta. Gratuluje wyboru! I slabego iq! Rzeczywiscie zakladam 2 konta by sobie pisac jak wy bez celu i pomocy heh szkoda ze mam 1 konto i 2 sprzedawcow pierwszych z brzegu co chcialam u nich zakupic! ktorzy zle potraktowali mnie jako klientke potencjalna bo mialam u nich dwoch zakupic towar ale nie wiedzialam ze nagminnie blokuja sobie klientow za byle pytanie rzeczowe i konkretne! Dla nich to rozmowa jest zlem! I ryzykiem ze sie pograza w glupocie odpowiedzi bo sami nie wiedza co sprzedaja a to najwiekszy blad sprzedawcy! I chamska obsluga! Plus obawa o jakis negatyw czy konkurencje.... Serio brak poczucie wlasnej wartosci i trzasanie portami bo ktos zadal pytanie kto sie chcial upewnic co kupuje lub zauwazyl rzeczy ktore sa minusem i sprzedawca wie o tym jednak pisze totalne bzdury i oszukuje! To brawo za poparcie dla takich! Zacznij sie zastanawiac po ktorej stronie stoisz! na pewno zla! Bo dobra nie ma u ciebie w tym co piszesz wcale! Ani logiki! Zazdrosc i chore insynuacje wyciagniete z palca! 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:77795156 Zapytam z ciekawości: komu tak właściwie odpisujesz?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, może to w jakieś okienki messenżra miało być, a może giegie?

Ja tam się już gubię bo te teksty są nieukierunkowane do nikogo 😮

Ciekawostka, że xyz został wkręcony przez nią jako ofiara oszustów czy jakoś tak 😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte "analfabeta" wkręcony? Niemożliwe! Taki mądrala.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Bartek_2091 Jaki email masz podpięty do konta? Tam powinna być informacja. Poproś Allegro o przywrócenie aukcji do zakładki "Kupione". Interweniuj w banku - zgłoś "chargeback"

ps Skąd w takim razie wiesz ze ktoś cos kupił ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@pinsplash napisał: "Skąd w takim razie wiesz ze ktoś cos kupił ?"

Może OP ma wgląd w historię operacji na swojej karcie płatniczej? 🙄

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Bartek_2091
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak, zobaczyłem to w historii rachunku bankowego

oznacz moderatorów

Bartek_2091
#7 Wielbiciel#

Z e-maila również informacja o zakupionym przedmiocie została usunięta. 

Dziękuję, prośbą o przywrócenie aukcji do zakładki kupione to jakaś myśl. Nie wiem czy się uda, ale już to zrobiłam. 

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

Tak włamanie na allegro i na konto mailowe jednocześnie.. no chyba ze to samo hasło to POZDRO 600

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Ogólnie te wszystkie "ulepszenia"kosztują.Czasami warto poświęcić chwilę i nie podpinać kart (ograniczyć środki do niezbędnego min).

oznacz moderatorów

Bartek_2091
#7 Wielbiciel#

Uważam tak samo. Nie ufam sieci i nigdy nie podpinam karty. Ostatni raz podczas zakupów musiałem to zrobić przez przypadek. Nie zauważyłem i teraz cierpię. Szkoda tylko, że można tak bezkarnie dokonywać takich wykroczeń. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Bartek_2091 Allegro ułatwia podpięcie karty podsuwając i wyraźnie wyróżniając do zaznaczenia "Użyj i zapisz kartę", podczas gdy na dole, maleńkim druczkiem pisze "użyj karty". Nie ufaj Allegro, zawsze się zastanawiaj trzy razy i bierz po uwagę wszystkie możliwe okoliczności. Kliknąłeś "zapisz kartę" i masz problem. Nie wierz też w żadne wielostopniowe logowania, bo włamywacze i na to znajdą sposób, zawsze lepiej nie zapisywać żadnych kart do Allegro. Teraz Allegro jest przykro, ale nie było im przykro, gdy zachęcali do zapisywania karty. Zapytaj ich, na jaką rekompensatę możesz liczyć po tych zachętach.

oznacz moderatorów