anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupno telefonu z abonamentu - blokada

MAMY ROZWIĄZANIE!
plusz0wy
#8 Zapaleniec#

Witam,

Kupiłem jakiś czas temu smartfona, który jest w abonamencie w T-Mobile. Sprzedający wspomniał w aukcji, że telefon może z tego powodu być zablokowany. Sprzedający nie jest osobą, na którą ten abonament jest. Ja nie do końca wiedziałem z czym się to wiąże i że okaże się, że telefon może posłużyć za cegłę a nie przedmiot do dzwonienia. Oczywiście telefon został zablokowany...
Co mogę w tym przypadku zrobić? Okazało się, że telefon nie należy do mnie tylko jest własnością sieci T-Mobile (bo nie został spłacony). Sprzedawca się wymiguje, że powinienem się kontaktować z właścicielem abonamentu. Ale przecież kupiłem to u sprzedającego na aukcji allegro więc chyba on odpowiada na zasadzie rękojmi za swoją sprzedaż.
Czy powinienem to zgłosić na policję lub iść do sądu?

Prosiłbym o konkretne odpowiedzi a nie wytykanie, że powinienem wiedzieć co kupuję... Nie nie do końca wiedziałem z czym się to wiąże.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33
pulkownik66
#19 Nestor#

@plusz0wy  Idź do jakiegoś magika od telefonów i spytaj ,czy da radę odblokować.

oznacz moderatorów
plusz0wy
#8 Zapaleniec#

nie chcę kombinować

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@plusz0wy Zwróć towar ,jaki czas minął od zakupu?

oznacz moderatorów
plusz0wy
#8 Zapaleniec#

no właśnie minęło już dość sporo. Około 50-60 dni. Kilkanaście dni temu pojawiła się informacja w telefonie, że może on zostać zablokowany ale zniknęła. Myślałem, ze zaległości zostały uregulowane. Ale kilka dni temu pojawiła się blokada...

oznacz moderatorów
exoryna
#14 Krzewiciel#

no właśnie minęło już dość sporo. Około 50-60 dni.

Pokaż linka do aukcji. W ogóle kupiłeś od firmy?

Jeśli sprzedawca nie informował o prawie do zwrotu to na odstąpienie od umowy masz dużo więcej czasu aniżeli magiczne 14 dni.

 

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@pulkownik66 

Sprawdź sobie czym jest podżeganie do popełnienia czynu zabronionego.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:79179573  Co ty do mnie piszesz? Jakie podżeganie? do czego? Bierz trochę mniej tych lekarstw.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@pulkownik66 

OP kupił trefny telefon. Prawowity właściciel (T-Mobile) telefon zablokował. Ty radzisz OP-owi, żeby poszedł z jeszcze ciepłym aparatem do jakiegoś magika, który go "odblokuje". Ciekawe czy doradzałbyś to samo, gdyby chodziło o Twój telefon.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:79179573 Ojej -pomyliłem się. W ogóle odstaw te leki.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@pulkownik66 

Och, cóż za wymyślna obelga. Prawie się popłakałem.

PS: Piszesz z "odblokowanego" smartfona, czy z "odblokowanego" kompa?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:79179573  pogadamy, jak twoje szare komórki wrócą z urlopu.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Żeby odblokować taki telefon (zablokowany przez operatora za niespłacanie zobowiązań), to najprawdopodobniej trzeba co najmniej zmienić mu IMEI, a to nie zawsze jest legalne (a w ww. przypadku prawie na pewno nie jest).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Knowhere  Ja nic nikomu nie kazałem robić na siłę.Napisałem tylko -Idź do jakiegoś magika od telefonów i spytaj ,czy da radę odblokować.

Spytaj - Spytać się chyba można - to raczej nie jest karalne?🤔

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@pulkownik66 Przecież ja nic nt. tego co kazałeś, a czego nie kazałeś, nie pisałem. Wyraziłem tylko swoją opinię o odblokowywaniu takich telefonów.
Posprzeczałeś się o to z @Client:79179573 a nie ze mną.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Knowhere Wiem- spoko ,ja też do ciebie wcale nie z jakąś urazą,tylko normal😇

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@pulkownik66  U ciebie, jak widzę, urlop do 20.07. Wziąłeś wolne w pracy żeby od samego rana siedzieć w Gadane i obszczekiwać anonków z internetu?

PS: Ta twoja sprzedaż zabawkowych kolejek wygląda na zorganizowaną. Dlaczego nie wystawiasz faktur?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:79179573  Bardzo chętnie ci odpowiem, na wszystkie nurtujące cię pytania.

Napisz na mój mail, lub zadzwoń.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@plusz0wy Rozpocznij dyskusję z sprzedającym przez Allegro .Będzie miał 24 h na odpowiedź. https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=2c798b65-a629-4d86-8fde-ab93de1c4166

oznacz moderatorów
plusz0wy
#8 Zapaleniec#

rozpocząłem dyskusję. Jednak sprzedający się nie zgadza zarówno ze mną jak i z pomocnikami z allegro. Allegro również pisało mu o rękojmi 2 letniej i że on powinien się zająć wyjaśnieniem tej sprawy. Gość proponował mi zwrócenie 70% ceny telefonu. Jak się nie zgodziłem powiedział, ze mogę wkraczać na ścieżkę sądową...

oznacz moderatorów