anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupno telefonu z abonamentu - blokada

MAMY ROZWIĄZANIE!
plusz0wy
#8 Zapaleniec#

Witam,

Kupiłem jakiś czas temu smartfona, który jest w abonamencie w T-Mobile. Sprzedający wspomniał w aukcji, że telefon może z tego powodu być zablokowany. Sprzedający nie jest osobą, na którą ten abonament jest. Ja nie do końca wiedziałem z czym się to wiąże i że okaże się, że telefon może posłużyć za cegłę a nie przedmiot do dzwonienia. Oczywiście telefon został zablokowany...
Co mogę w tym przypadku zrobić? Okazało się, że telefon nie należy do mnie tylko jest własnością sieci T-Mobile (bo nie został spłacony). Sprzedawca się wymiguje, że powinienem się kontaktować z właścicielem abonamentu. Ale przecież kupiłem to u sprzedającego na aukcji allegro więc chyba on odpowiada na zasadzie rękojmi za swoją sprzedaż.
Czy powinienem to zgłosić na policję lub iść do sądu?

Prosiłbym o konkretne odpowiedzi a nie wytykanie, że powinienem wiedzieć co kupuję... Nie nie do końca wiedziałem z czym się to wiąże.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33
pulkownik66
#19 Nestor#

@plusz0wy  więc dowiedz się czy da się odblokować- jak tak, to bierz 70% może pokryje koszty i jeszcze coś zostanie. Jak nie,  to wtedy wojna.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@plusz0wy Nie zamykaj dyskusji .Możesz złożyć wniosek na Policję przez Allegro.Dopytaj pracownika Allegro.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@plusz0wy Reklamacja w ramach rękojmi i nie poddawaj się ,masz 2 lata na to .

oznacz moderatorów
plusz0wy
#8 Zapaleniec#

@LEW433 mógłbym kombinować z jakimś odblokowywaniem ale chcę to załatwić jak należy. Myślałem, że jak allegro zadziała w dyskusji to gość bez problemu odda pieniądze i będzie po sprawie... Ale jednak nie...Czyli co policja?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@plusz0wy Sądzę że tak ale można złożyć wniosek przez Allegro ale nie znam szczegółów ,dopytaj pracownika Allegro np w nie zakończonej dyskusji albo tu ;https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=28111aef-fc3d-4ee0-a94e-d1d7ac01fa65&subjectId=fed698b4-f...

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@plusz0wy  Daj kiedyś znać, jak to się zakończyło?

Wiem miało nie być,ale muszę.Kupiłeś telefon z informacją, że może być zablokowany.

Moim skromnym- nic nie znaczącym zdaniem: UMORZENIE. A może się mylę.

oznacz moderatorów
aryhil
#9 Pomysłodawca#

Udało się odzyskać pieniądze?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@plusz0wy Może celowo tak napisał żeby wywołać w Tobie wrażenie, że jest kozak i się nie boi. Ale z reguły większość takich kozaków wymięka, gdy dostaje wezwanie do prokuratury. Nie wiem czy to przypadkiem (bo sprzedał czyjś niespłacony telefon, który de facto nadal należy do operatora) nie podpada nawet pod paserstwo😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@plusz0wy Jeśli Dyskusja nie przyniesie rozwiązania, wypełnij wniosek do POK. O zwrot wpłaty można się ubiegać wtedy, gdy nie otrzyma się towaru lub wtedy, gdy towar znacząco różni się od przestawionego w ofercie. Masz telefon, który nie działa, powinieneś z Programu otrzymać zwrot wpłaty;

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przest...

Sprzedawca jest informowany o złożeniu wniosku i w takiej sytuacji nagle staje się bardziej ugodowy, często zwraca pieniądze bo wie, że grozi to blokadą konta.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@plusz0wy skoro w aukcji sprzedawca napisał:

"Sprzedający wspomniał w aukcji, że telefon może z tego powodu być zablokowany."

To nie możesz tego reklamować, na własne życzenie kupiłeś przycisk do papieru 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 To można na Allegro sprzedawać takie telefony? Napisz, że można 🙂

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@xyz96 A czy można sprzedawać używane prezerwatywy? Jak będą chętni na taki cyrk,to czemu nie.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pulkownik66 

Bzdura, nieznajomość zasad.

 

Regulamin, załącznik nr 1 – towary zakazane, punkt 37.

 

Towary używane, które nie powinny być powtórnie wykorzystywane ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych. Dotyczy przedmiotów wystawianych w kategoriach:

 

Zdrowie>Zdrowie intymne>Prezerwatywy

 

oznacz moderatorów
artur8225-a1
#12 Orędownik#

Nie można , w tym przypadku  Allegro powinno zareagować wcześniej i usunąć aukcję Kupujący sam prosił się o problemy Dobrze wiedział skąd pochodzi telefon a i tak go kupił Kupujący świadomie kupił trefny telefon To jest paserstwo 

oznacz moderatorów