anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatywny komentarz

kiniakp13
#8 Zapaleniec#

Cześć. Kupiłam na allegro komplet garnków. Sprzedająca wysłała je na drugi dzień przez firmę kurierską. Przesyłka utkneła gdzieś w trakcie drogi. Po ponad 2 tygodniach napisałam do sprzedającej z pytaniem, gdzie moja przesyłka. Odpisała mi po kilku dniach, że miała pogrzeb i zaniedbała trochę firmę. Minęło kilka dni przesyłki nadal nie było. Ponownie napisałam, teraz z informacją, ze rezygnuje z zakupu, bo mija juz prawie miesiac, odpowiedź przyszła znów po jakimś, że znów jakieś problemy rodzinne... za chwilę znów Pani była w szpitalu. Zgłosiłam sprawę do allegro protect, dostałam zwrot za zakup i niestety ale po kilku dniach przesyłka w końcu przyszła, ale kurier zostawił ją u sąsiadki. Na dodatek paczkę odebrało jej dziecko. Od Allegro protect dostałam e-mail, żeby odesłać im pieniądze bo przesyłkę odebrałam. Poprosiłam sprzedającą, aby wysłała kuriera po nią, bo jestem osobą niepełnosprawną i nie uniosę paczki z dwoma kompletami garnków żeby zanieść na pocztę. Napisała mi, że oczywiście, ale muszę zapłacić sama za kuriera. Wywiązała się dyskusja w efekcie czego, musiałam prosić znajomego aby tę paczkę zaniósł na pocztę. Wystawiłam negatywny komentarz. Bo nie wyobrażam sobie, żeby chwalić tę firmę skoro nie zrobiono nic aby klient był zadowolony. Pani w odpowiedzi na komentarz napisała, że to ja kręce, nie odbieram telefonów, nie odpisuje na wiadomości 🤦‍:płeć_żeńska: mam skopiowaną całą korespondencję. Chciałabym ten fakt oszustwa i bezczelnego wybielania się a oskarżenia mnie o kłamstwa zgłosić do allegro. Nie wiem jak. Proszę o pomoc 🙏

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

excessively-frug
#12 Orędownik#

Tak na serio to w czym problem? 

Że jakaś duma urażona, bo po za tym to wszystko w porządku.?

Może lepiej jakiś film zobaczyć, 

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@excessively-frug takich podłych handlarzy należy tępić / usuwać z Allegro. Proste jak konstrukcja cepa.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz system komentarzy i tam wystawiasz odpowiedni komentarz, tylko nie obrażaj a jak masz dowody że Cie obraża sprzedajacy i chcesz reakcji Allegro to: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kiniakp13 Tak właściwie to za co ten negatyw? > za to, że firma kurierska zawaliła (opóźnienia-okres przedświateczny-normalka)? > za wypadek losowy (pogrzeb, szpital)?

Czy może naprawdę urażona duma? > a jak sprzedająca wysyłała wiadomości, a Ty nie odpowiadałaś? > mogło tak być?

I dopóki nie ma wyroku sądu to nie nazywaj nikogo oszustką > to może drogo kosztować.

oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

@Client:104371448 Nie potrzebnie namawiasz kupującą by kłamania, rozumiem, być może taka twa natura, ale nie powinna oszukiwać, nawet za twoją radą. Kupująca otrzymała przesyłkę i pieniądze z programu.

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Chodzilo mi o to (czytaj ze zrozumieniem) @excessively-frug ze kupujaca NIE powinna była juz tykac w ogole paczki od sasiada. Powinna poinformowac handlare, ze paczka jest u sasiada i papa.

Przeciez kupujaca odeslala Pocztą towar wiec o czym ty piszesz? 😮

oznacz moderatorów

kiniakp13
#8 Zapaleniec#

To sprzedająca nie odpowiadała na moje wiadomości. Na allegro logowała się cały czas, bo jak wchodziłam w jej profil, to albo była aktywna, albo jakiś czas temu. Negatywny jest za to, że nie reagowała na opóźnienia. Nie z mojej winy ta paczka przyszła po ponad miesiącu i dlatego Ona powinna wziąć na siebie odbiór przesyłki, o której wiedziała od dawna, że ja jej nie chce. A kurier nie zostawił paczki nawet pod moim adresem. 

oznacz moderatorów

kiniakp13
#8 Zapaleniec#

Towar kupiłam pod koniec września. Do listopada bujałam się z tą sprawą. A najbardziej uraziła mnie kłamliwa odpowiedź na mój komentarz. Bezszcelna, bo przecież dowody są w dyskusji. Ziolko39, swój swojego zawsze broni, co nie? 😉

oznacz moderatorów

Client:109199213
#12 Orędownik#

Cześć.

Odpowiedź sprzedającej na Twój komentarz powinna być zgodna z przebiegiem transakcji i nie może zawierać m.in. wulgaryzmów lub Twoich danych (login, imię, nazwisko, itp.). Jeśli sprzedająca kłamie na temat przebiegu transakcji, to narusza tym art. 11.5. regulaminu Allegro i jej odpowiedź powinna zostać usunięta. Możesz napisać w tej sprawie do Allegro przez formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1aab3926-a59f-4f0a-b91a-ab3d4e469201&subjectId=0cf36533-0... 

Podaj numer oferty i załącz dowody (kopie emaili i dyskusji, korespondencję z Allegro Protect) i żądaj usunięcia odpowiedzi oraz zablokowania możliwości ponownego jej napisania.

PS: Pamiętaj, że chociaż to forum nazywa się "Dyskusje kupujących", to odpowiadają tu głównie sprzedawcy. Zwykle tacy w typie Twojej sprzedającej.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

"[...]odpowiadają tu głównie sprzedawcy. Zwykle tacy w typie Twojej sprzedającej."

@Client:109199213 masz rację. Dokładnie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:104371448 @Client:109199213 Brawo !!! Stworzyliście "superduo" > jeden były handlarz > nagle oświecony> teraz obrażający kaźdym wpisem swoich dawnych kolegów i koleżanki > wide"handlara" > przyznający bez namysłu rację trollo-coś-papudze > podnózkowi niesławnej naczelnej . i papugującemu jej dawne frazy (na własne brak pomysłu) > nie mogącemu żyć bez hejtu > niedługo założy kolejne 6 czy 7 konto > bo poprzednie mu zamknęli

I znowu zleci na (wiesz co) > nie wkleję emotki, bo poskarży się moderatorkom > jak zwykle.

Zresztą ja te wasze wypociny traktuję ciepła laminarną strugą. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Mnie to najbardzie bawi w super duo po pierwsze namawianie drugiej osoby do czynu zabronionego pt oszustwo ze paczka zostawiona u sasiada to rżniemy glupa ja nie mam paczki po  dugie wciaganie w to oszustwo osob trzecich czyli sasiad i kurier bo przeciez poczta nie ma trackingu i statusow dostawy paczki i samo sie zmienilo na dostarczone. No ale jak taki wleci na forum to mi pisze ze ja agresywny jestem pod komentarzami obronca wdow i sierot konsumenckich jeden z drugim to odpowiem nie cierpie cwaniaków ale tu to już mamy do czynienia z wyższą ligą pt namawianie do przestępstwa na szkodę sprzedającego jakbardzo by nieogarnięty nie był niepotrzebnie wysyłając towar

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

O jakim namawianiu bredzisz?

1. Kupujaca dostala zamowiony towar w okreslonym czasie? Nie dostala.

2. Handlarka wykazala sie incjatywą aby ZAPŁACONY towar dotarl do klientki? Nie wykazala się.

3. Kupujaca dostala towar do rąk wlasnych? Nie dostala.

4. Kupujaca wyrazila zgode na dostarczenie do sasiada? Nie wyrazila zgody.

5. Handlarka odebrala towar wlasnym transportem? Nie odebrala.

6. Handlarka kazala odeslac kupujacej towar na koszt kupujacej? Kazala.

7. Kupujaca odeslala towar? Odeslala.

8. Handlarka zaczela klamac i wymyslac głupoty? Zaczela.

Bledem kupuajacej bylo odebranie paczki od sasiada. Powinna powiadomic handlare, ze towar jest pod tym adresem i tyle.

Handlara powinna sama sie uzerac z firma kurierska.

Jak dla ciebie @az1rael wszystko jest w porządku to gratuluje  podejscia. Przez takich jak wy kultura sprzedazy przez internet jest 100 lat za pewna grupą etniczną.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jedyne co realnie moze zrobic kupujaca to nanprzyszlosc uprzedzic sasiadow zeby nie odbierali jej paczek, kupujaca w tym momencie nijak nie udowodni ze nie otrzymala paczki bo ani sasiad nie bedzie chcial sie ciagac po sadach na swiadka ani listonosz a jak rozprawa za pol roku to i oboje stwoerdza ze nie pamietaja bo ty myslisz ze ludziom sie bedzie chcialo za tym latac zeby kupujaca uszczesliwiac. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zacytuje ciebie  Kupujaca powinna zglosic allegro, ze nie dostala paczki bo nie dostala i sie tego trzymac. Przesylka zostala dostarczona hej dotarlo? Prawo przewozowe sie klania poczytaj sobie poczta odpowiada do momentu wydania tj pokwitowania paczki i odbioru przez kupujacego czyli sprzedajacy juz nie odpowiada za paczke tzn kupujaca moze sobie spor z poczta zalozyc ze wydala nie temu co trzeba do tego allegro kazalo oddac kase z pok bo widzi ze paczka doszla a nie przesluchuje listonosza dotarlo do zakutej paly czy nie?

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

ty @az1rael z tym swoim jadem wzgledem kupujacych ZNOWU nie doczytales, ze towar dostarczala firma kurierska. Nie zaden listonosz.

Jak dla ciebie nie ma roznicy co i jak to ok.

Nastepnym już razem (a na pewno bedzie) kupująca bedzie wiedziala komu pokazać środkowca.

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@az1rael Szkoda dyskusji. To jest były handlarz, który nagle zmienił orientację > teraz próbuje za wszelką cenę zaszkodzić innym. Dyskusja z nim to jak "bicie kijem w głaz" Szkoda pisania.

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

spoko. handlarz zawsze bedzie bronil handlarza. co ewidentnie widac na tym forum 😄

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

ty normalnie jesteś niereformowalny
zerknij sobie czy ja czymśkolwiek handluję zanim zaczniesz swoje kretynizmy wypowiadać
twoje rady nadają się do programu jak eskalować problem do rozmiaru bomby atomowej tylko że potem jak się ciebie kupujący posłucha to powinien po dostaniu po dupie ci założyć sprawę cywilną za szkody jakich doznał słuchając takiego eksperta z bożej łaski 

oznacz moderatorów