anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie slusznie nalozona blokada konta

gienas3
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Proszę o pomoc gdzie mogę bo już jestem bezsilny. Wylicytowałem kilka ,,banknotów" które później okazały się falsyfikatami, na szczęście zacząłem coś podejrzewać i podpytałem sprzedawcę przed opłaceniem licytacji który wprost napisał że to są kopie(nie sa to kopie lecz wydruki komputerowe) w ogłoszeniach nie było żadnej informacji że nie są to prawdziwe banknoty. Stwierdziłem że musiał bym być glupi żeby zapłacić oszustowi a pozniej przechodzić przez piekło prosząc się o pomoc konsultantów allegro którzy od jakiegoś czasu chętniej wspierają oszustów niz normalnych uzytkownikow, dodam, że mam konto od 20 lat, zawsze opłacane terminowo, wykupiony smart aktywne pay itd. Do rzeczy, sprzedający zgłosił że nie oplacilem wygranych aukcji i moje konto zostało zawieszone bez możliwości odwieszenia oraz rejestracji nowego. To jest jakaś paranoja, Napisałem wiadomość do allegro licząc, że jak przedstawię sytuację i wyjaśnię o co chodzi to blokada zostanie zdjeta lecz ku mojemu zdziwieniu dostałem odpowiedź że najpierw muszę zapłacić oszustowi a później mogę zareklamować towar;)) poczułem się jak w ukrytej kamerze z resztą do dziś się tak czuje i nie dowierzam jak to możliwe że w ten sposób traktuje się użytkownika z 20 letnim stażem i z czysta historia przewinień ( nie mówię o drobiazgach typu czasami jakąś nie opłacona aukcja,często sprzedawcy nalegają na wpłatę po za allegro ustawiając koszt wysyłki dla 1 przedmiotu , wtedy kupując kilka **piiip**ół za parę złotych wychodzi np 200 zł za dostawę i wtedy przychodzi wiadomość z nr konta do wpłaty.) Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie mam już siły tłumaczyć jakiemuś doradcy który jest w pracy za karę albo wstał lewą nogą, nie wiem już jak sobie to tłumaczyć. Jestem dorosłym normalnym człowiekiem a nie jakimś przestępca internetowym który oszukuje ludzi a po kilku mailach z doradcą allegro tak się czuje co jest moim zdaniem nie dopuszczalne. Jestem już po rozmowie z Panem z urzędu ochrony konsumentów i o złożeniu oficjalnego zawiadomienia. Jeśli w dalszym ciągu bezpodstawnie bede traktowany jak przestępca zgłoszę sprawę na policję. Dodam jeszcze że nie dalej jak 2 tyg temu sprzedający wyslal mi nie kompletne zamówienie, mam rozmowy z nim jak przeprasza za pracownika który byl bardzo hamski i wulgarny w kontakcie, obiecuje w ramach przeprosin gratisy do zamowienia, założyłem dyskusje, nie dość że Pan nie odpowiadał w dyskusji chyba 2 dni, odpisal dopiero na wezwanie allegro to doradca stwierdził, że najpierw muszę pozbyć się ograniczeń na koncie żeby móc domagać się swoich praw i rekompensaty za zamówienie, w jaki sposób mam pozbyć się ograniczeń skoro dostałem wiadomość że konto zostało zablokowane dożywotni? Czy to znaczy, że jeśli mam ograniczenia na koncie to można mnie bez karnie oszukiwać a allegro nie podejmie żadnych kroków bo sami nałożyli mi ograniczenia? Przepraszam za składnie wypowiedzi ale jestem tak zdenerwowany bezsilnoscia i podejściem obsługi allegro że aż ręce mi się trzęsą. Co lepsze, dziś dzwoni do mnie ojciec i oznajmia, że jego konto zostało zablokowane, od razu domyśliłem się że to musi być że sobą powiązane. Dosłownie przepraszam za wyrażenie ale to są jaja w biały dzień. Pozdrawiam i życzę dobrego dnia.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

To są naprawdę jaja jak sprzedający przed wysłaniem przyznał się że są to falsyfikaty i nie było tego w ofercie, Aż Mi się wierzyć nie chce żeby za to blokowali konto- pomyłka? Problem Allegro jest taki że oni nigdy nie potrafią się przyznać do pomyłki.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Dział bezpieczeństwa nie blokuje konta za niewinność - szczególnie klientom. Tutaj musiała być gruba kartoteka.

oznacz moderatorów

gienas3
#7 Wielbiciel#

Nie jestem **piiip**ą, gdyby tak było to siedział bym cicho a nie szukał pomocy. Przez 20 lat jedyne naruszenie jakie popełniłem to nie opłacenie aukcji, kiedyś mi się zdarzyło noni tetaz z tymi banknotami. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@gienas3 nie wieżę w to co piszesz, za spokojnie a kluczowe jest "nie mówię o drobiazgach typu czasami jakąś nie opłacona aukcja" ciekawe o czym jeszcze nie piszesz  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

gienas3
#7 Wielbiciel#

Nie musisz wierzyć, w jakim celu bym tutaj pisał? Nie mam 12 latni nie pisze z nudów 

oznacz moderatorów

gienas3
#7 Wielbiciel#

Nie może być pomyłki bo od kilku dni im to tłumaczę mailowo. W sumie już przestałem bo chyba to nie ma sensu

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@gienas3 Nie sądzę że mogą komuś dożywotnio blokować konto tylko za to że coś kupił i nie zapłacił . Jakby tak było to wielu co u mnie kupuje też by mieli kłopoty a nadal są w grze i co jakiś czas zdarza się im nie płacić. Nie popieram wciskania podróbek do obiegu bez szczegółowego opisu ,jak już to w kategorii kopie i falsyfikaty ze szczególnym wskazaniem że jest to fals aby nikt się nie mylił . Jakbyś kupił falsa (możesz dać link do aukcji) który był źle sklasyfikowany i udawał oryginał to allegro po twoim zgłoszeniu powinno zblokować sprzedawcę a nie ofiarę. Tu jest jak dla mnie jeszcze sporo niejasności ,jak możesz to nas oświeć ,może jako kolekcjonerzy coś doradzimy.

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Allegro nie blokuje kont kupującym prawie nigdy - oni żerują na sprzedających. Więc albo tu w tle jest coś czego nie widziemy i być może Ty nie widzisz, albo miałeś pecha i twój case poszedł w ręce jakiegoś gimnazjalisty. 

oznacz moderatorów