anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niezgodność towaru z opisem i zacięty sprzedawca.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Awo7959
#12 Orędownik#

Nabyłem drogą kupna osłonę spawalniczą. Parametry ofertowe super: 4 sensory, zakres temp. -20 +65 C, ochrona uv/ir  16DIN. A dostałem 2 sensory zakr. temp. -5 +55 C, uv/ir 4DIN. Napisałem do sprzedawcy reklamację, początkowo ściemniał że dostałem to co zamawiałem. Odesłałem sprzedającego do specyfikacji produktu kolejno punktując przekłamania oferty. Pozmieniał parokrotnie (w trakcie dyskusji) ofertę, przerzucił odpowiedzialność na dostawcę produktu ale odmówił dostawy towaru zgodnego z ofertą uprzednią. Stwierdził że odda kasę i tyle. Sugerowałem aby wymienił moduł produktu, dostarczył produkt innego producenta etc. Zaporówa, "nie bo nie" i tak doszło do mojej prośby o pomoc Allegro. I co ? i nic. Cisza. Zatem czy Wam w Allegro nie starcza mocy przerobowych aby pomagać nam nieboraczkom "petencikom"? Czy zalewa Was mnogość tego typu spraw? Jakie konsekwencje wyciągacie wobec takich cwaniaczków co to cuda wianki obiecują bo może głupi jaki kupi i nic nie zajarzy? 

oznacz moderatorów
78 ODPOWIEDZI 78
Awo7959
#12 Orędownik#

@LEW433  Wystawiłem i opisałem ale co to zmieni? 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Awo7959  Cegiełka do cegiełki, masz poczucie dobrze wykonanego "zadania".

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@LEW433 Ja tam murarz nie jestem ten placyk budowy to teren Allegro. Mnie chodzi o to żeby tutejsze majstry miały baczenie czy się tynki nie sypią 

oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

@Awo7959 masz rację, że handlując takimi produktami sprzedawcy powinni bardziej dbać o dokładność informacji ale błędna informacja była tylko na ofercie a produkt dostałeś z parametrami które przed użyciem mogłeś zweryfikować. Nie zgadzają się z ofertą więc odsyłasz towar, dostajesz zwrot pieniędzy a sprzedawca ma negatywny komentarz. Nie rozumiem czego jeszcze oczekujesz ? Masz jakiś pomysł jak walczyć z takimi osobami ? Bo jak na razie to tylko narzekasz a nie ma żadnych konkretów. 

Najbardziej śmieszy mnie, że przeszkadza Ci fakt poprawiania oferty przez sprzedawcę po zwróceniu mu uwagi, że ma błąd. Według mnie to prawidłowe podejście.

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@ares_  Tak masz rację, to śmieszne. Wytykam jeden błąd - poprawia, wytykam kolejny - poprawia, i tak kilka razy. To klient ma takiemu mówić co jest niezgodne ze stanem faktycznym? Pomimo tego że ma na stanie kilkaset sztuk tego produktu? W każdym pudle instrukcja z opisem towaru! Masz w 100% rację, to wręcz paradne że tacy biorą się za handel produktami z branży BHP. Nawet TIR-ówki bardziej dbają o BHP.

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@ares_  A tak na marginesie, jeśli my kupujący o siebie nie zadbamy, chroniąc się przed takimi handełesami to Allegro tego za nas nie zrobi. Monitorowanie takiego spektrum rodzajowego produktów jest nierealne od strony choćby logistyczno - merytorycznej. Ale poprzez fakt że opiszemy problem może ktoś gdzieś pójdzie, może po rozum do głowy. Oby.

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Awo7959  Tak z ciekawości pytam. Co to są te Tir-ówki i skąd masz takie dane, na temat ich BHP. To może być całkiem ciekawe🤗

Proszę- podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniem z w/w akcesoriami do Tir-a.

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

"Tirówki", "leśne ssaki", "grzybiarki" to osoby zwykle płci żeńskiej parające się (ustawowo nieopodatkowaną) działalnością usługową z branży rozrywkowo-relaksacyjnej, w warunkach terenowych, z lokalizacją wzdłuż infrastruktur komunikacyjnych i leśnych. Działalność nie podlega koncesjonowaniu i rejestracji w ramach odn. przepisów adm. Środowisko klientów jest zwykle płci męskiej o niezwykle utylitarnym przekroju tak zawodowym jak i społecznym zatem powszechność i dostępność wiedzy nt. owej działalności  jest masowa.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Awo7959 wpis o Tirówkach powinieneś umieścić w Wikipedii😂😂😂

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  Do aż tak zaawansowanej formy erudycji raczej aspirował nie będę, ale dzięki za (uznanie?) sugestię.

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Awo7959  Ok dzięki za info. Tyle tylko, że mi chodziło bardziej o twoją wiedzę na temat ich BHP, a nic o tym nie wspomniałeś. Bo napisałeś że owe panie dbają bardziej o BHP, niż ci co siedzą w branży BHP. Podaj jakieś przykłady swojego stwierdzenia. Chodzi mi o twoje spostrzeżenia w temacie- Byłeś? Widziałeś? Czy znowu ze słyszenia masz taką teorię.

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@pulkownik66  Kiedyś podczas trasy (na pauzie) wdałem się w dyskurs ze smagłą dziewoją i opisała mi zasady BHP (ustalane indywidualnie i modyfikowane w zal. od zasobności portfela klienta) kusząc mnie promocjami na różne formy relaksu. Niestety pauzę miałem tylko 15 min. a termin mnie gonił. Ponadto, wiesz po sześćdziesiątce to człowiek z tych P to raczej Powspominać Pomarzyć Powzdychać

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@pulkownik66  Nie pisałem o ogóle osób zajmujących się obrotem w branży BHP a jedynie o tym konkretnym przypadku. Proszę mi nie imputować chęci uchybienia tym wszystkim którzy poważnie i odpowiedzialnie podchodzą do zagadnień BHP

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@pulkownik66  A poza tym jeśli pragniesz pogłębić wiedzę w temacie to najskuteczniejszą formą jest empiryzm

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Awo7959  miałeś pauzę tylko 15 minut- to mogła ci przynajmniej stopy wymasować, w czasie tej polemiki. No i zapomniałeś na P.- P.i.e.r.d.z.e.n.i.e😂

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@pulkownik66 Nie, nie zapomniałem ale sztukmistrz gastro nie jestem i nie walę hejnałów zadem na zawołanie, a butów dla takiej bym nie zdjął, bo wiesz, grzybicy też nie pożądam.

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@Awo7959  a czego się bałeś- ponoć zadbane i w zgodzie z bhp.😉

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

@pulkownik66  Niestety braki w asortymencie, (było to wieki przed covidem) nie miała lateksowych wyrobów na ręce, a te jednostkowe ochraniacze co prawda dałoby się zastosować na palce jednak za duże ryzyko że się z nich pozsuwają. 

oznacz moderatorów
Awo7959
#12 Orędownik#

Zamykam wątek, dałem sobie z tym spokój gdyż jak to ktoś już kiedyś powiedział: nie walcz z prymitywem bo sprowadzi cię do swojego poziomu i obaj wytarzacie się w .... no w błocie.

oznacz moderatorów