anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
357 ODPOWIEDZI 357

alleloombard864
#7 Wielbiciel#

Trzeba będzie sie stąd zwijać. Najgorsze jest to, że nie mamy wyboru by rozłączyć oferty. 

oznacz moderatorów

maciek3131
#7 Wielbiciel#

Cześć, 

zazwyczaj nie wypowiadam sie w internecie, ale to co dzieje się na moim allegro do paru dni to masakra. Porównywanie ofert to jakaś kompletna pomyłka. Zawsze szukając np tabletek do zmywarki - wrzucałem sobie frazę, sortowałem po popularności i widziałem co najlepiej i od jakiego sprzedawcy (= zaufany i dobry jakościowo) się sprzedaje. Teraz ... głupich baterii AAA szukałem chyba z 20 min ... gdzie zawsze zakup zajmował mi max 2-3 min. Tragedia. 

Jeżeli faktycznie to prawda, że nie wycofacie się z tego to po ponad 12 latach zmieniam platformę na coś bardziej customer oriented. Jestem mega fanem Allegro, zaoszczędziłem mega dużo czasu, kupowałem dosłownie wszystko dzięki Smart. Teraz jak mam tracić godziny na szukanie odpowiednie go produktu to uciekam na Amzn lub szukam innej platformy.

Kurde szkoda, bo moim zdaniem zabijecie ogromy ruch na platformie bo grupowanie działa tragicznie i nic z tego dobrego nie wyjdzie.

No nic, taka moja opinia. Liczę na to, że Top Management usiądzie do analiz i faktycznie wyjdzie, że ludzi uciekają z platformy. Gorzej jak za 2 czy 3 miesiące ogarniecie się, że to jest słabe i wycofacie to a ludzi już nie wrócą.

Niby taka **piiip**oła a jestem w szoku jak może zepsuć całą zabawę. 

 

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Kolejna akcja w dążeniu do wyeliminowania sprzedawców w serwisie

prezentacja towarów jak w portalu na a, z pierwszeństwem dla promujących lub oficjalnego sklepu osa

ktoś zapomina, że kupujący z reguły nie szuka jedynego konkretnego tańszego produktu tylko

rozwiązania swojego problemu, którym może być dowolny produkt z danej kategorii, spełniający jego wymagania

jak się o tym dowie? nie z opisu oferty - bo po zmianach nie będzie się opłacało tego robić, wystarczy zdjęcie , nazwa, opis z katalogu i koniecznie dobra cena

 

 

 

 

oznacz moderatorów

GermanMilitaryDe
#9 Pomysłodawca#

Jako sprzedający już dawno zakończyłem sprzedawanie na tym portalu. Stało sie ono skomplikowane i nieopłacalne. Ciągłe zmiany wprowadzają tylko chaos i w większości wydają się być nielogiczne, tak jakby były wprowadzane na podstawie wytycznych sztucznej inteligencji. Na wszystkie konta z których sprzedawałem wypowiedziałem umowę z tym portalem. W momencie kiedy na tym forum wypowiadałem swoje opinie (w sposób rzeczowy, grzeczny i kulturalny) w wielu przypadkach były one cenzurowane i likwidowane. Po tym jak uzytkownikom forum podałem sposób i możliwość szybkiego zgłaszania spraw do UOKIK moje konto na gadane było zablokowane na wiele miesięcy. 

Jako kupujący zostawiłem sobie jedno konto ze smart do zakupów. Obecne i zaplanowane zmiany dla kupujących na tyle utrudniają mi zakupy na tym portalu, że moje zakupy ograniczyłem do minimum. Po wprowadzeniu tej zmiany zrezygnuję całkowicie z zakupów na tym portalu oraz wypowiem umowę konta.

Od pewnego czasu tworzę sobie listę sklepów internetowych, które posiadają w ofercie interesujące mnie produkty. Bez większego problemu można wszystko kupić w dobrych cenach oraz łatwo i szybko wyszukać.

Reasumując: na tym portalu jestem prawie od poczatku jego istnienia, jako kupujący i jako sprzedający. Po wielu latach efetkt końcowy będzie taki, że nie będą tutaj ani kupował, ani sprzedawał.

Jeśli opinie użytkowników nic nie znaczą dla portalu, a takie mam odczucie, to może decydenci powinni się zastanowić nad swoim wynikiem giełdowym. Notowania na GPW to - 46,43%, słownie: minus 46,43%. Chyba, że to notowania jakiegoś innego allegro 🙂

 

oznacz moderatorów

-Sainkho-
#14 Krzewiciel#

@ogryz7 To nigdy nie był test, tylko stopniowe wdrażanie nowego rozwiązania. To gadanie o testach to było kłamstwo - zarządzanie kryzysem, żeby ograniczyć wkur... użytkowników

To samo robią od kilku miesięcy ze Smartem. Najpierw kurier domyślny z możliwością zmiany, teraz kurier niewiadomy bez wyboru. A wszystko pod przykrywką "testów". Okazjonalnym kupującym może będzie wszystko jedno. Tym, którzy korzystają aktywnie z usługi od lat, nie mieści się w głowie ta zmiana.

Decydenci mogą się bardzo zdziwić, jak im żabki zaczną wyskakiwać z garnka.

oznacz moderatorów

Ziemiol95
#8 Zapaleniec#

Proszę o wycofanie się ze zmiany katalogowania produktów, ponieważ w tym momencie z serwisu nie da się normalnie korzystać gdyż jeden produkt ma 1000 katalogów, np. dział Apple Watch Ultra. Korzystanie z serwisu stało się o wiele bardziej uciążliwe niż było, ze zmiany na zmianę serwis allegro jest coraz gorszy. Niestety czekam z niecierpliwością na konkurencję dla allegro, bo zamiast rozwijać serwis i zostawić funkcje i prostotę jakim był to robicie z niego drugiego upośledzonego serwisu Jeffa Bezosa gdzie wyszukiwanie czegokolwiek woła o pomstę do nieba. Jeśli już koniecznie musicie wprowadzić taką zmianę dla inwestorów z USA to chociaż zostawcie opcję rozłączania ofert.

oznacz moderatorów

fox_paws
#12 Orędownik#

Tak włanie działa przycisk "PORÓWNAJ X  OFERT"...

Clipboard_08-14-2024_01.jpg @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

Mar665
#8 Zapaleniec#

Ok dziś zrozumiałem że macie użytkowników za **piiip**ów, mianowicie w słynnym meilu podobnych do komunikatu jest akapit:

"Podziel się opinią

Weź udział w krótkiej ankiecie i odpowiedz na kilka pytań o Katalog produktów Allegro. Dziękujemy za Twoją pomoc! "

oraz przycisk ten przycisk nie działał. Dziś dostałem "poprawionego" meila z prawidłowym przyciskiem, więc wypełniłem ta ankietę a tam nie ma ANI słowa na temat samego systemu grupowania ofert. Cała ankieta dotyczy czy dobrze zrozumiałem jak niszczycie portal swoimi genialnymi pomysłami i z skąd czerpałem wiedzę na tema katalogowania produktów.

Ta ankieta wprost obraża użytkowników i jeszcze  bardziej odpycha od tego serwisu, ale skoro macie już pełną wiedze na ten temat od użytkowników i widzicie ich zachwyt (temat o samym grupowaniu ma z dziesięć stron więc zapewne głosów zachwytu jest tam od groma) życzę powodzenia.

oznacz moderatorów

sprawdzone-gry
#8 Zapaleniec#

No właśnie miałem to samo napisać. Robią taką ankietę, żeby dać dyrektorowi odpowiedzialnemu za katalog "podkładkę", że wszystko jest ok 🙂 Ankieta miała dotyczyć planowanych zmian a pytania dotyczą WYŁĄCZNIE czy zrozumiałe są powiadomienia o zmianach, a nie dotyczy samych zmian. Kosmos co oni tam robią w tym Allegro.

oznacz moderatorów

resistdj
#10 Popularyzator#

Od czasu przymusowego połączenia ofert, wbrew waszym dumnie brzmiącym oświadczeniom, że teraz wyszukiwanie przebiega szybciej, jest zupełnie odwrotnie. Bajki, że ludzie są zadowoleni z pozbawienia możliwości wyboru również są warte nie powiem czego. Od czasu waszych przymusowych "rewolucji" wyszukiwanie jest nie tylko bardziej uciążliwe (próbowałem się przestawić na to że chcecie klonować zagraniczny serwis, ale się nie da dopóki coś nie działa jak powinno), ale i o wiele bardziej czasochłonne. Wchodzenie w konkretny link tylko po to by po raz kolejny okazało się, że za nim kryje się coś zupełnie innego, to świetny pomysł na bezsensownie zmarnowany czas. Czy obecna popsuta forma allegro będzie już towarzyszyć użytkownikom aż do dnia upadku serwisu? @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  1.png2.png3.png

oznacz moderatorów

Client:112954046
#7 Wielbiciel#

polecam uzywac allegro bez logowania sie, bo niestety jak widac na ten moment to jedyne rozwiazanie

oznacz moderatorów

resistdj
#10 Popularyzator#

Nie mam czasu na zabawy w kombinowanie jak naprawić coś, co allegro celowo zepsuło twierdząc, że użytkownicy chcą mieć odebrane prawo wyboru widoku wyświetlania, mimo że wielu się temu sprzeciwiało. Wchodząc na allegro mam zamiar wyszukać towar i go zakupić. W obecnym stanie działania allegro, poprzez wprowadzenie PRZYMUSOWEGO łączenia ofert i odebrania użytkownikom prawa wyboru jak mają wyglądać wyniki wyszukiwania, z dzisiejszych zakupów nic nie wyszło. To już moje drugie podejście w tym tygodniu by znaleźć coś co mi potrzebne i efekt jest taki że nie kupiłem nic, bo nie da się tego znaleźć. Co jeszcze ciekawsze, oferty PROMOWANE za które ludzie płacą dodatkowe pieniądze, często nie są w ogóle pokazywane w wynikach wyszukiwania. Sens promowania jest więc obecnie żaden. Gdy wchodzisz w bezpośredni link oferty która jest promowana, ta działa i produkt widnieje jak każda inna oferta, jednak w wynikach wyszukiwania go brak. Takich ofert są TYSIĄCE jak nie więcej. W jakim celu mam wykupić promowanie oferty, skoro w wynikach wyszukiwania nie ma ofert a są produkty? Wystarczy że ktoś wykupi promowanie produktu pod który jest podpięte XXX ofert, podepnę tam swoją ofertę, dam 1 grosz taniej niż najniższa cena i cyk jestem w topce ofert mimo że ktoś inny zapłacił za promowanie. Gratulacje Allegro. @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Chodzi o brak miejsca na serwerze, niestety kosztem totalnego bałaganu.

oznacz moderatorów

resistdj
#10 Popularyzator#

Jaki brak miejsca? Zakup dla nich dodatkowych serwerów to tyle co dla przeciętnego użytkownika zakup paczki papierosów. To raczej kolejna w tym kraju (nieudolna jak każda) próba kopiowania trendów zza granicy. To czym wcześniej allegro mogło się pochwalić, czyli przejrzystość wyników wyszukiwania, a więc największa ich zaleta, została z dnia na dzień zlikwidowana bo ktoś dojrzał że pewien zagraniczny serwis tak ma. Problem w tym, że w tamtym zagranicznym serwisie potrafili to przygotować DOBRZE i działa tak jak działać POWINNO. Tutaj ten eksperyment został skopiowany, ale niestety nieudolnie i efekty widzimy i widzieć będziemy przez lata. Mam nadzieję że właściciele Allegro podziękują osobie/osobom odpowiedzialnym za te rewolucje w jedyny słuszny sposób a przejrzystość i prawidłowe działanie wrócą. Obecnie nie dość, że jest to wszystko nieczytelne, to jeszcze nie działa jak powinno, a to przepis na katastrofę. Jako ciekawostkę dodam, że wyśmiewany wcześniej przez wielu polski serwis sprzedażowy na literkę "O", nie tylko w moim odczuciu, jest dziś o wiele czytelniejszym sposobem na wyszukanie tego co chce się znaleźć. Nie myślałem że dożyję takich czasów, a jednak.

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Chcecie wiedzieć skąd te drastyczne zmiany na Allegro - patrzcie jak ten gigant wygląda. IV kw. 2023 zarząd powinien polecieć na bruk. Podwyżki prowizji, katalog, dodatkowe opłaty i poprzez zmiany wyświetlania w wyszukiwarce wymuszenie wyróżnień i ads, wojna cenowa naszym kosztem - I kw. 2024 zysk. Perfidna amerykańska korpo.wyniki.png

oznacz moderatorów

magic-trinkets
#9 Pomysłodawca#

Prowadzimy z mężem firmy, ja swoją, mąż swoją, oczywiście z oddzielnymi kontami na allegro. Opłacamy promowanie i allegro ads'y
Jako sprzedający, najprawdopodobniej będziemy zamykać jedną z firm. Allegro swoimi zmianami, (jakie obserwujemy) generują coraz większe koszty.
A ta zmiana sprawia że, odnotowujemy spadek sprzedaży.
Zobaczymy jak będzie z jedną firmą, ale na pewno ograniczymy promowanie i ads'y.
Ciekawe jak wam się w tabelkach będzie kalkulowało, jeżeli sprzedający będą rezygnować z promowania?
Jako kupująca na allegro, od samego początku istnienia tego serwisu.
Po zmianie jaką zrobiliście i już zapowiedzieliście, że będzie dla wszystkich.

Chciałam przed chwilą kupić mężowi słuchawki do komputera. Nowa forma wyszukiwania jest tak słaba i irytująca, że zrezygnowałam z zakupu na serwisie allegro!

Słuchawki zakupione, ale nie na allegro i z tego co wiem od znajomych (forum allegro potwierdza te zachowania społeczne", takich jak ja jest więcej. Ciekawe jak to będzie się wam kalkulować w tabelkach?
2025 chyba będzie rokiem renesansu sklepów internetowych!

oznacz moderatorów

Agent555
#18 Luminarz#
oznacz moderatorów

drekenzes
#17 Koryfeusz#

Widzę że pojawiło się sporo artykułów na ten temat w internecie, póki co nie znalazłem jednej przychylnej opinii czy też komentarza na temat tego wdrożenia.

Co więcej, od kilku tygodni widzę mnóstwo sponsorowanych artykułów na temat samochwały Allegro - od pseudo napędzania polskiej gospodarki, od tego jak wyłącznie dzięki Allegro Polacy zaoszczędzili na przesyłkach miliardy złotych.. wszystko wyłącznie Allegro tu Allegro tam. Pożyjemy zobaczymy..... 

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

"Partia się nie chwali, ale to jej zasługa."

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

gorajma
#8 Zapaleniec#

Bardzo proszę pokazać mi palcem gdzie dokładnie mogę zobaczyć wszystkie oferty w jednym miejscu

https://allegro.pl/listing?string=playstation%203

https://allegro.pl/kategoria/nintendo-switch-konsole-256863?string=nintendo%20switch

 

oznacz moderatorów