anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
357 ODPOWIEDZI 357

idmar888
#7 Wielbiciel#

Nie wiem dla którego użytkownika nowy system będzie rewelacyjny, chyba tylko dla sklepu firmy allegro lub innych wielkich firm, które posiadają po 10 kont. Większości mniejszych firm obroty spadły o 50% do 0. Wystawione oferty nie są widoczne dla klientów chociaż bierzecie za nie pieniądze, a to już jest skandal. Brawo wy...

oznacz moderatorów

^Got^
#11 Animator#

Panie msniezek, widze że ma pan rangę Administratora.. No troche obliguje.

Proszę mi zatem wytłumaczyć w czym mają pomóc obecne "upośledzenia" wyszukiwarki.

Upośledzenie nr1:

Przy sortowaniu po najniższej cenie prawie zawsze jako pierwsza pokazywaja jest oferta która ma wasz znaczek "gwarancja najniżeszej ceny" a produkt z ceną faktycznie najniższą jest wrzucany w którąś z kolejnych grup przy której ukazuje się cena dużo wyższa?

Upośledzenie nr2:

Wyszukiwanie jest poszerzane o oferty które nie spełniają wymagań wpisanych w okienko wyszukiwania. Wystarczy że zgadza się np firma (bo ją w okienko wyszukiwania wpisaliśmy).

"Po to właśnie prowadziliśmy testy, aby móc porównać, które z rozwiązań jak działa - m.in. które przynosi lepszy efekt sprzedażowy."

Tutaj aż panu przyklasnę dokładnie tak to wygląda ukrywacie oferty tańsze a promujecie droższe bo albo są z waszego sklepu Аllegro, a jak nie to i tak korzystniej jest dla was "wcisnąć" klientowi droższy produkt bo przecież macie od tego procent.

przy takim podejściu to i kupujący i sprzedający pójdą sobie do Оlx, Аliexpress, Аmazon. No może nie ten ostatni bo też promuje swoje produkty ale nie tak bezczelnie.

 

Pozdrawiam.

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów

bumper3
#9 Pomysłodawca#

@msniezek 

"Natomiast decyzje biznesowe podejmujemy na podstawie Waszych zachowań (mówiąc "Waszych" mam na myśli nie tylko kilkaset czy nawet kilka tysięcy osób z różnych forów, ale kilkadziesiąt milionów kupujących i kilkaset tysięcy sprzedających na Allegro). Po to właśnie prowadziliśmy testy, aby móc porównać, które z rozwiązań jak działa - m.in. które przynosi lepszy efekt sprzedażowy."

 

Nie mogę nazwać tego inaczej niż bezczelnym kłamstwem, naciąganiem rzeczywistości i oszukiwaniem ludzi ! Wrzuciliście "ninja update" ukrywając oferty przed ludźmi, ludzie pokupowali to co im pod nos podstawiliście i twierdzisz, że to ich świadomy wybór !

Następnym razem po prostu usuńcie oferty które są tańsze, lepsze od waszego sklepu lub sklepu waszych partnerów i będziecie mogli powiedzieć, że ludzie świadomie wybierają tylko wasz sklep 🙂

oznacz moderatorów

Mar665
#8 Zapaleniec#

Gratuluje samo zachwytu, jeżeli faktycznie tak uważacie że tak jest lepiej to gratuluje, ja za taki system dziękuje nie będę się męczył, mi to nie odpowiada. 

Proszę nie traktować osób tu piszących za upośledzonych (potwierdzeniem że macie użytkownik za upośledzonych to wasze ankiety, gdzie przy klikaniu piszecie by wypowiedzieć się o zmianach a ankieta dotyczy o formę i czytelność komunikatu) wszyscy tu wiedzą że jedyne o co chodzi to o WASZ zarobek, bierzecie prowizję plus dość niemoralne jest prowadzeni swojego sklepu gdzie każda oferta o dziwo jest najniższa. Jako kupujący mi to nie przeszkadza lecz obecnie wyszukanie tego co chce kupić jest udręką, doszło do tego że produkt który chciałem kupić łatwiej było wrzucić w googla i tak dotrzeć do allegro ale ma to drugą stronę taką że kolejny produkt znalazłem w stacjonarnym sklepie u siebie w mieście taniej i tak właśnie zacznę postępować, a w  październiku gdy skończy mi się smart będę omijał allegro z daleka jako kupujący tym bardziej że rozdzieliście allegro od lokalnego.    

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@msniezek Maciek, oczywiście że wiem że fora Wam są do niczego potrzebne...wróć....potrzebne jako "listek figowy" że coś robicie. Przykłady : rzuć okiem na pomysły i sugestie te najwyżej punktowane - NIC nie zrobiliście, a niektóre wiszą od lat. Co do zachowań uzytkowników to przypomina mi to stary radziecki dowcip ( dopasuję do tej sytuacji) : po wyłączeniu możliwości korzystania z funkcji X, nasz dział analiz zauważył, iż uzytkownicy nie korzystają z funkcji X. Co potwierdza słuszność likwidacji funkcji X. Sam spytaj zepsół odpowiedzialny za "Ukryj-Nieodkryj" ich analizy i samozadowolenie. Dobrze wiesz że zgłoszenia nieprawidłowych aukcji ignorujecie bo nie macie odpowiedniego personelu. O produktyzacji nie wspomnę, bo dobrze wiesz że to wielopoziomowa kompromitacja. A Allegro One czy Delivery - powinniście za działanie tego potworka przepraszać kilka razy dziennie. Jesli masz na mysli takie zmiany - to owszem wolę aby zostało po staremu.

Co do mnie - przez ostatni rok kupiłem 3 lub 4 przedmioty na Allegro ( musiałbym sprawdzić daty), tylko. Zabijacie (zabiliście) kolekcje.  Tak kupuję niektóre rzeczy "przemysłowe" ale również znacznie mniej niż kiedyś i używam TYLKO wyszukiwarki google. Wasza do niczego się nie nadaje. Naprawdę chcesz przykłady?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

No i super, ruch w sklepie internetowym rośnie, ja robię zakupu na innym portalu ilość użytkowników między 2023 - 2024 spadła o ponad milion a do 2022 roku jeszcze większy spadek 😞 a Wy dalej brniecie w to bagno ze zmianami 😞

Allegro wyniosła w lipcu 2024 roku 17.632.080 

czerwcu 2023 roku do 19.055.250

czerwcu 2022 roku do 21.804.390

Prosty przykład szukałem kropli Lacrimal Plus, na allegro najtańsze z listy 29 zł potem poklikałem każdą ofertę rozwijając listę połączonych, dopiero w trzeciej znalazłem krople za 26 zł, zajęło mi to 7 minut, na erl i w 15 sekund kupiłem krople z wysyłką za 29,97 zł 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Agent555
#18 Luminarz#

Ja również robię zakupy na innym portalu, po tych niekorzystnych zmianach na allegro.

Kontaktowałem się z obsługą klienta na tamtym portalu i wszystko mi wyjaśnili,wykupiłem Prima za 49 zł na 12 miesięcy  w tym momencie mam wszystkie dostawy za darmo nieważne jaka jest cena przedmiotu , może przedmiot kosztować nawet 5 zł będzie wysyłka za darmo tylko trzeba wykupić na 12 miesięcy Prima za 49 zł .

Myślę że od czasu do czasu może kupię coś na allegro. 

 

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_   

Tracicie klientów przez te zmiany 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Osobiście to również robię tu zakupy bardzo rzadko i da się to z całego roku policzyć na palcach jednej ręki gdzie kiedyś tu to prawie co dzień coś licytowałem i robiłem zakupy . Teraz szkoda czasu na szukanie . Sprzedaż tu jeszcze mam ale powoli już wymiękam ,brak logiki ,szacunku robi się nie do ogarnięcia a najgorsze że za czyjeś błędy sam muszę się tłumaczyć przed klientami. To już nie jest portal handlowy taki jak był kiedyś . Nie takie mocarstwa runęły przez złą politykę i tu też obecne działania nic dobrego nie wróżą.

oznacz moderatorów

^Got^
#11 Animator#

Ja kupiję kupowałem dużo według tego co Twierdzi Allegro na SMART zaoszczędziłem prawie 3000zł (to jest jakieś 300 przesyłek). Jak sobie policzyćie każda z nich kosztowała minumum 45 zł to wyjdzie minumum kilkanaście tysięcy. Jestem rozczarowany że Allegro ma mnie w dupie.

Pragnę podziękować koledze byłem jakoś sceptycznie nastawiony na Аmazon, ale właśnie sprawdziłem ofertę. Wygląda całkiem ok. Ten PRIME też kusi.. i tańszy od SMART. Już wiem gdzie zrobie następne zakupy, i innych też zachęcam.

 

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@kostas11 to są - zakładam - dane z Megapanelu? Przede wszystkim ciekawe, że porównujesz czerwiec z lipcem, równie dobrze mógłbyś porównać grudzień ze styczniem... Poza tym dane o aktywnych kupujących są w (audytowanych) raportach rocznych spółki. Oto one (uwzględniłem dane wyłącznie z polskiego rynku):

  • 2020: 13,1 mln
  • 2021: 13,5 mln
  • 2022: 14,1 mln
  • 2023: 14,6 mln
   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

^Got^
#11 Animator#

Pan poda lipiec 2021, lipiec 2022 lipiec 2023, lipiec 2024. A nie lata gdzie było ok i nie zrobiliście jeszcze burdelu.

 

P.S. Fajna stopka, szkoda że relacje podlewacie randapem.

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@msniezek dlatego podałem miesiące bo nie znalazłem czerwca, są to dane z dostępnych w necie raportów, są to użytkownicy tylko z Polski, czyli co? portale co publikują takie analizy kłamią ?

Tu masz przykładową stronę, po drugie nie będzie aż tak dużej rozbieżności miedzy czerwcem a lipcem a co do porównania czegokolwiek do grudnia nie komentujmy tego 🙂

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Liczba-uzytkownikow-allegro-pl-i-aplikacji-Allegro-wyniosla-w-lipcu...

Po drugie Ty podajesz lata, a ja jak spadają wizyty na stronie rok do roku w podobnym okresie, oczywiście to nie musi się przekładać na spadek Waszych dochodów bo to nadrabiacie, podnoszeniem prowizji, kosztów, dopłat i reklam co w ostatnim okresie zaczyna Wam przynosić spory przychód 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@kostas11 nie wiem, czy ktoś kłamie, nie wiem nawet, jaka jest metodologia firm, które takie dane podają. Wiem natomiast, że dane w naszych raportach giełdowych są najrzetelniejsze, ponieważ muszą takie być. Poza tym porównanie rok do roku ma więcej sensu niż porównywanie poszczególnych miesięcy (np. lipiec do lipca), ponieważ spłaszczasz w ten sposób wszelkie nietypowe wydarzenia, które mogły wpłynąć na wynik, a których w innych latach nie było.

Nie zamierzam Cię przekonywać do zmian, które w tym wątku są omawiane. Chciałem tylko obalić Twój błędny wniosek, jakoby Allegro "brnęło w to bagno ze zmianami", nie patrząc na wyniki. Wręcz przeciwnie, bardzo uważnie patrzymy na wyniki. Liczba kupujących rzeczywiście wydaje się być najbardziej neutralnym wynikiem, bo w przeciwieństwie do np. wyników finansowych, o których wspomniałeś, pokazuje ile realnych osób decyduje się co roku kupować na polskim Allegro. Z roku na rok coraz więcej.

@^Got^ to bez znaczenia - odkąd sięgam pamięcią, nie było takiego roku, w którym dyskutanci na różnych forach nie zarzucaliby nam "robienia burdelu"... Raporty giełdowe publikujemy kwartalnie, w ostatnim (za Q1) wzrost liczby aktywnych kupujących był na poziomie 4% rok do roku.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

Mar665
#8 Zapaleniec#

Z tymi wynikami to bym tak nie szarżował jeszcze nigdy nie było takiej zmiany jak ta, ta zmiana jest ogromna i rewolucyjna oczywiście zmiana jest na MEGA minus ale was to nie robi, zapewne wyniki będą zbliżone bo wielu ludzi jest dość... głupich. Mnie to przeszkadza i swój udział diametralnie zmniejszę.  

Mam tylko pytanie do moderatora co was tak boli ten przycisk "rozłącz oferty", co on wam przeszkadza, proszę mi to łopatologicznie wyłożyć. 

oznacz moderatorów

^Got^
#11 Animator#

Prosiłem Cię o raporty miesięczne lipca z ostatnich lat, co cisza? Może administrator ukrył Ci tamtą wypowiedź, kto wie...

 

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów

-ESTE-
#7 Wielbiciel#

Najgorszy syf jaki zrobiliście do tej pory. Nikomu się to nie podoba, więc dlaczego zmuszacie nas do tego szajsu? Nie chcę łączenia ofert. Chcę widzieć wszystkie oferty osobno. Dlaczego skoro to ma wejść od października zostałem zmuszony używać tego syfu już od teraz ??? Nie chcę mieć tego szajsu aktywnego na swoim koncie !!!!

oznacz moderatorów

sxgn
#8 Zapaleniec#

Teraz tylko czekać aż UOKiK dowali Wam kolejną karę, ża wyświetlanie jako głównej oferty promowanej i "ukrywanie" tańszych ofert. Jakis kompletny the bill zdecydował, o ustawieniu takiego widoku jako domyślnego, bez możliwości rozłączenia ofert.

oznacz moderatorów

resistdj
#10 Popularyzator#

Teraz nawet oferty promowane za które biorą dodatkowe pieniądze, będąc zalogowanym znikają całkowicie a widoczne są jedynie gdy przeglądasz jako niezalogowany. Więc płacenie za promowanie nie ma sensu żadnego.1.png2.png

oznacz moderatorów

sxgn
#8 Zapaleniec#

Bo wyświetlac mogą tylko jedna promowaną ofertę. Będą wyświetlać oferty sprzedawców, którzy więcej zabulili za promowanie. Tragedia. 

oznacz moderatorów

phobos2
#7 Wielbiciel#

Korzystam z obu widoków i porównanie wyników pozwalało mi wybrać najlepszy produkt i jego ofertę. Widok listy produktów wyklucza produkty które zostały źle przydzielone. Często też ten sam produkt występuje wielokrotnie na liście produktów.

Wyszukiwanie tylko przez listę produktów jest bardzo niewygodne i na pewno dłuższe.

Kupuje na allegro od 20 lat, ale chyba pora na zmianę 😞

oznacz moderatorów