anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
357 ODPOWIEDZI 357

Crackgsm
#7 Wielbiciel#

Proszę przekazać tym, którzy wpadli na ten **piiip**yczny pomysł, że jest to najbardziej irytująca zmiana z jaką mam do czynienia w kilkunastoletnim korzystaniu z allegro. Niech sobie to będzie jako domyślne, ale dla chętnych zostawcie przycisk "rozłącz te same oferty"! Wiesz pani Moderatorko, jak fajnie się teraz wyszukuje ofert tylko do licytacji i sortuje wg czasu do ich zakończenia?! Otóż nie da się już tak ustawić bo przy złączonych ofertach, czas do zakończenia NIE JEST WYŚWIETLANY. Mam tu pod ręką baaaardzo obfitą wiązankę inwektyw dla pomysłodawców i wykonawców, ale się powstrzymam. Proszę przekazać swoim mocodawcom, że niezadowolenie się zenitu.

oznacz moderatorów

AlexPopilevych
#9 Pomysłodawca#

Wystawiłem kilka gier na Ps4 na licytacje. Jestem bardzo ciekaw ile każda oferta będzie miała wyświetleń i porównam z tym co było w maju.

oznacz moderatorów

gorajma
#8 Zapaleniec#

Oby na zwykłym bo na Lokalnie nie ma już sensu skoro zostało odłączone od wyszukiwarki głównego Allegro.

oznacz moderatorów

satoorn
#8 Zapaleniec#

O nowych zmianach forsowanych przez Allegro zaczynają już pisać inne serwisy:

https://wykop.pl/link/7516477/od-pazdziernika-allegro-bedzie-wyswietlac-tylko-agregowane-listy-produ...

Tylko dziwne, większość użytowników tam zdaje sie nie podzielać zachwytów nad "ułatwieniami", które Allegro wprowadziło ponoć dla naszej wygody. Gdzie są więc Ci wszyscy zadowoleni, o których pisaliście w mailu? Tu ich nie ma, tam ich nie ma.. nieśmiali jacyś? 🙂

oznacz moderatorów

ZakupyMaawSport
#10 Popularyzator#

Allegro dlaczego to robicie, zostawcie juz ten portal w spokoju, jedzcie na wakacje, portal aktualnie działa nei ma zadnych problemów, sprzedawcy sprzedaja, kupujacy kupuja, wy zarabiacie, czego co chwile robicie zmiany ktorych nikt nie potrzebuje ile to korpopracja ma checi zysku, ile miliardów musicie miec, nie wydacie tego nigdy na zycia!!

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  @msniezek Mała prośba, aby na koniec wątku tak za 3-4tygodnie go podsumować : ile osób poprało ile za. To samo z wątkiem o braku możliwości rozłączenia ofert. Aha i bardzo proszę o link do wątku gdzie podano  ile osób domaga się zmiany "Obserwowane" na "Ulubione" kosztem innych zmian. Dziękuję

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

czy to forum wymusiło jakieś zmiany w tego typu zachowaniu allegro?

@pinsplash zauważ co prezentuje pierwsze zdjęcie od @_HolaOla_ 

prezentacje tylko ofert promowanych przez serwis, inne są niewidoczne

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

ale "drogie" Allegro narobiliscie SYF

 

xbox.png

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Allegro nie rozumie systemu EAN, owszem każdy wariant produktu powinien mieć osobny EAN. Niestety to system dowolny i nadzorowany przez fundację, stąd jeden numer producent potrafi dać na dziesiątki wariantów lub na produkt i zestaw. Często producent wraca do starych EAN. Paczki nowych kosztują! Tylko **piiip**a bez wiedzy o tym systemie mógł wymyślić takie łączenie. 

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Jeszcze dopowiem, bo korpoludki może nigdy poza naradami i wykresami w Excelu nie widzieli marketplace A z USA, który tak namiętnie kopiują. My w Niemczech byliśmy na wspomnianym już 15 lat temu - produktyzacja (katalog) doprowadził do syfu, że jeden produkt ma 1000 różnych EAN i marek (brandów sprzedawców). System GS1 jest otwarty i nieuregulowany prawnie w żadnym kraju. Wyszukiwarka A z USA to tragedia, teraz Allegro ma ten sam poziom. A jak ludzie skopiują zachowania Sprzedawców stamtąd to chińskie marketplace będą wzorem przejrzystości;) Brawo korpoludki, myślenie nie boli chyba że Allegro przygotowano do sprzedaży. Jak nie możesz wygrać rynkowo, to przejmij i zniszcz.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@pinsplash jak wiesz, w Allegro nie podejmujemy decyzji tego rodzaju na podstawie bilansu głosów za i przeciw na forach. Wasze opinie są cenne, dzięki nim wiemy na przykład, co jest dla Was niezrozumiałe, możemy próbować jeszcze lepiej różne rzeczy opisać, wytłumaczyć. Natomiast decyzje biznesowe podejmujemy na podstawie Waszych zachowań (mówiąc "Waszych" mam na myśli nie tylko kilkaset czy nawet kilka tysięcy osób z różnych forów, ale kilkadziesiąt milionów kupujących i kilkaset tysięcy sprzedających na Allegro). Po to właśnie prowadziliśmy testy, aby móc porównać, które z rozwiązań jak działa - m.in. które przynosi lepszy efekt sprzedażowy.

Co byś zrobił, gdybyś w swoim sklepie internetowym wprowadził jakąś zmianę i widziałbyś, że z jednej strony wiele osób mocno ją krytykuje, a z drugiej Twoja sprzedaż urosła? Wycofałbyś się z niej, czy może szukałbyś przyczyny tego dysonansu i próbował go zniwelować?

Zmiany w Allegro nie dzieją się "kosztem" innych zmian. Każda z nich jest poprzedzona analizą i oparta na danych. Swoją drogą to ciekawe, że to mówisz - wydawało mi się, że Twoim zdaniem najlepszy stan to taki, w którym nie zachodzą żadne zmiany 🙂

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#13 Ambasador#

@msniezek aha, wnikliwa analiza potrzeb. Nieomylność zarządzających. Widać to chociażby po wprowadzeniu Sales Center. W marcu 2021 argumentowaliście wyłączenie Menedżera Sprzedaży tak:

Zrzut ekranu_23-8-2024_21951_allegro.pl.jpeg

Teraz podobna argumentacja przy wprowadzeniu jednak zewnętrznego narzędzia w miejsce zarządzania sprzedażą w Moim Allegro.

Po prostu poszczególne działy korpo muszą wymuszać "rewolucyjne" innowacje by pokazać, że są potrzebne i zgarnąć odpowiednią premię. A że jest to guano, to nikogo z tych "innowatorów" nie obchodzi.

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@AGD-RTV-IT te mity o konkurujących ze sobą rzekomo czy mających się wykazać "działach korpo" słyszę od dawna, mam w firmie niedługo 22-letnią perspektywę. Gdyby tak było, jak mówisz, Allegro nie rozwijałoby się w zasadzie nieustannie od prawie 25 lat. Daty, o których wspominasz, dzielą ponad 3 lata - w tym czasie zdarzyło się mnóstwo rzeczy, np. wejście Allegro na kilka międzynarodowych rynków. To nie jest tak, że decyzja, która kiedyś była najlepsza, jest i będzie taka na zawsze. Świat się zmienia, rynek sprzedaży internetowej również. Allegro za tymi trendami podąża. Oczywiście nie jesteśmy nieomylni, bo to niemożliwe - natomiast każdy nasz ruch jest oparty na twardych danych. Nikt nie wyraziłby zgody na jakiekolwiek działanie po omacku.

Żeby było jasne: nie chcę Wam wmawiać czegoś, w co nie wierzycie. Próbuję tylko wytłumaczyć Wam naszą perspektywę.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

AlexPopilevych
#9 Pomysłodawca#

@msniezek Gościu wprowadzajcie zmiany ile wlezie, powiedz jedno. W czym wam przeszkadzał przycisk Rozłącz? Dlaczego nie dajecie wyboru jak mam szukać?

oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

@msniezek 

Z ciekawości — co by się stało gdyby pozostał przycisk do rozłączania ofert? Czy Allegro by ucierpiało finansowo? Obniżyłby się efekt sprzedażowy po stronie Allegro i sprzedawców? Jeśli tak, to na jakiej zasadzie by to się miało zadziać?

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

^Got^
#11 Animator#

Tak ucierpiało by bo ma % od sprzedaży. Kupisz droższą ofertę mają więcej kasy.

 
 

 

 

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów

AGD-RTV-IT
#13 Ambasador#

@Lord_Greg naprawdę nie znasz odpowiedzi? To zrób jak ja, otwórz sobie w jednej przeglądarce oficjalny sklep Allegro i produkty jakie Ci się tam wyświetlą wrzucaj do wyszukiwarki produktów na Allegro w drugiej przeglądarce. Ja po 3 takich wyszukiwaniach znam już odpowiedź. 😎

Zrzut ekranu_23-8-2024_232757_allegro.pl.jpegZrzut ekranu_23-8-2024_232654_allegro.pl.jpegZrzut ekranu_23-8-2024_232549_allegro.pl.jpeg

Jak myślisz, co zawsze będzie się pokazywało jako główny produkt?

Tylko to mi śmierdzi nieuczciwą konkurencją, za co już Allegro płaciło karę, nieprawdaż?

Pozdrawiamy
PHU MAR-SAT
oznacz moderatorów

Lord_Greg
#10 Popularyzator#

@AGD-RTV-IT 

Oczywiście, domyślam się, do czego się sprowadzi odpowiedź, ale zawsze to jest szansa poznać tłumaczenie kogoś choć trochę więcej wiedzącego w temacie niż moderacja, która do dyskusji nie wniosła absolutnie nic.

Zapytałem, bo widzę, że administrator społeczności pisze w miarę jak człowiek, póki co, a nie w kółko "robili my testy, było 70% czegoś tam, no i nam tak wyszło w Excelu, nara".

Jeśli jest szansa dowiedzieć się czegoś od kogoś, to z reguły daję mu na to szansę. A nuż mnie do czegoś przekona, może gdzieś nie mam racji? W tym przypadku i momencie, jak na razie w mojej opinii to Ty masz pełną rację w temacie, ale lubię dociekać i poznać merytoryczne stanowiska stron, choć na razie Pan Śnieżek nie odpowiedział mi na pytanie.

_____________
TAKA JEST DECYZJA BIZNESOWA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
oznacz moderatorów

ogryz7
#11 Animator#

@msniezek 

Uzyskaliście lepszy efekt sprzedażowy, ponieważ ten nowy sposób prezentacji ofert jest dla wielu osób niezrozumiały. Wiele (bardzo wiele) osób nie wie, że po kliknięciu w "Porównaj X ofert" zobaczą więcej ofert tego samego produktu, często w niższej cenie. Ludzie klikają w wielki przycisk "Dodaj do koszyka", ponieważ im go podsuwacie, a oferta która reprezentuje produkt często nie jest ofertą najtańszą. Ukrywając oferty w grupach ograniczacie też konkurencję, utrudniając części sprzedawców (szczególnie tym najmniejszym, którzy całe swoje biznesy oparli o Waszą platformę) dostęp do klienta.

Sam korzystałem z przycisku "połącz oferty", ponieważ w niektórych przypadkach widok produktowy jest bardzo przydatny. W niektórych - nie we wszystkich! Wystarczyło pozostawić ludziom wybór, a każdy byłby zadowolony.

Ja również zacząłem składać pismo do UOKiK, ponieważ uważam, że Wasze działania ograniczają konkurencję i naruszają zbiorowe interesy konsumentów.

oznacz moderatorów

Agent555
#18 Luminarz#

@msniezek  ta napisałeś że nasze opinie są dla was ważne i cenne  , przestańcie już pisać te kłamstwa nasze opinie wogóle was nie obchodzą , taka jest prawda 

 

Apropo .

Policz i napisz ile jest głosów za i przeciw , 

oznacz moderatorów