anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
356 ODPOWIEDZI 356

damianos1693
#9 Pomysłodawca#

Oryginałów i tak tu nie kupuję, od tego mam magbossa, czy wiemara ktory sie nie oglasza w internecie, ale jakieś używki często tu patrzę, albo przydaje się do zamienników gdzie nie do końca wiadomo czy klient się zjawi albo czy lcd w ogóle będzie działać i tu się przydaje się zamawianie z darmowymi zwrotami jednak.

Samych szybek często też próżno szukać gdzie indziej bo z jakimiś dzikimi modelami się nie ogłaszają nigdzie poza allegro, ale to przynajmniej łatwo znaleźć w obecnej sytuacji bo jest kilka pozycji i i tak nie ma wyboru

oznacz moderatorów

^Got^
#11 Animator#

Mnie nie ciekawi liczba negatywów ale czy w tej sondzie byłby jakiś chociaż 1 pozytywny głos.

,,ɐʍosǝuzᴉq ɐſɔʎzǝp,, ɐzsɐu ʇsǝſ ɐʞɐʇ 'ǝᴉdnp ʍ sɐʍ ʎɯɐW :oɹƃǝllⱯ
oznacz moderatorów

Client:104112148
#7 Wielbiciel#

Dajcie nam poprostu przycisk do ROZŁĄCZENIA ofert  

oznacz moderatorów

gorajma
#8 Zapaleniec#

Najbardziej w tym temacie podoba mi się to że moderatorzy odpowiadają na posty sprzed tygodnia prswz co trudno znaleźć ich odpowiedzi. Podobnie jak ciekawe oferty na portalu. Ale to chyba nie jest dziwne.

Ogólnie samo Allegro to już przypadek podupadający pod odpowiednie służby. Poprawcie mnie ale zdaje się że na terenie UE zakazana jest sprzedaż szeroko pojętych podróbek. Na Allegro jest ich masa ciekawie zaszeregowania jako towar wysyłany z Chin. Tak samo zakazana jest sprzedaż tanich kont z grami. Allegro zapewniało że z tym skończy a handel nimi na portalu trwa w najlepsze.

oznacz moderatorów

ADAM_NEELS
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Wyszukuję frazę "świat młodych 1974". Pojawia się wynik wraz z okienkiem "Porównaj 336 ofert". Porównuję a tam wszystkie lata - nie tylko 1974. Co robię źle ?Screenshot 2024-08-26 at 07-55-00 Świat Młodych 1974 - Niska cena na Allegro.pl.pngScreenshot 2024-08-26 at 07-55-15 ŚWIAT MŁODYCH KOMIKS JONKA JONEK KLEKS 1975 szt 8 1 _ 1975 - porównaj ceny - Allegro.pl.png

oznacz moderatorów

AlexPopilevych
#9 Pomysłodawca#

Szukaj na O L x i nie będzie problemu 

oznacz moderatorów

ADAM_NEELS
#8 Zapaleniec#

Błyskotliwa i mało wnosząca odpowiedź. Dziekuję jednak za poswięcenie.

oznacz moderatorów

pattymatheson
#8 Zapaleniec#

Nic nie robisz źle, to katalog jest zepsuty. Może szukaj w opisach.

W ten sposób chyba wyszukało Ci produkty, które mają w tytule 1974, a tam podpięte może być bug wie co. Zaś Twoje szukane 1974 mogą być podpięte pod jakieś inne "pseudoprodukty" z innymi datami w tytule.

oznacz moderatorów

ADAM_NEELS
#8 Zapaleniec#

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Czy ja dobrze zatem rozumiem, ze obecnie nie ma możliwości wyszukania używanego pisma o tytule Świat Młodych wyłącznie z roku 1974?

oznacz moderatorów

serwis-texas
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ADAM_NEELS
#8 Zapaleniec#

To teraz jeszcze opowiedz o tej gimnastyce. Bo wyniki są beznadziejne

Screenshot 2024-09-08 at 16-15-42 Świat Młodych 1974 - Niska cena na Allegro.pl.png

oznacz moderatorów

WAMPIREZ
#9 Pomysłodawca#

No więc po zadaniu kilka razy pytania  w czym jest problem z pozostawieniem przycisku.opcji rozłącz  , maski opadły . Koniec bajki o testach i słuchaniu użytkowników , zbieraniu feebacku .Czy jest coś co jeszcze możemy my użytkownicy dodać ? Odpowiedź moderacji brzmi :

 
 

 

ayo80
Moderatorka
 
 
wczoraj

@WAMPIREZ taka jest decyzja biznesowa.

   Paula
   Moderatorka
 
 
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#17 Koryfeusz#

@WAMPIREZ nie powróci i taki był plan już od dawna - wszystko ma być dokładnie tak jak na innym portalu ^^ 

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Wszystko zrzynają z tego portalu, tak jakby byli amebami, nic nie potrafili zrobić swojego.

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

Dziś i mnie to spotkało, połączone oferty na stałe. Jeszcze rano było ok, wczoraj też.

Nigdy nie korzystałem z połączonych ofert, bo nie jest to dla mnie przejrzyste, a teraz zmuszono mnie do korzystania.

 

Nie wiem czy to się sprawdza w przypadku wyszukiwania nowych i konkretnych produktów, ale nie sprawdza się w przypadku używanych i nie sprawdza się w przypadku korzystania z filtrów, np  sortowania "od najnowszych". Nie wiem też, gdzie obecnie są promowane oferty, zniknęły.

Rozumiem, że sugerujecie się zyskami, ale kosztem użytkownika. Cóż, nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz. Oj ludzie, syf potęgujecie, nic poza tym

oznacz moderatorów

Football-stock
#11 Animator#

Od początku tych testów kolejny dzień wyniki Allegro

wyniki.png

Do tego codziennie znaczący wzrost negatywów dla aplikacji Allegro i widoczne spadki sprzedaży. Katalog (miliony problemów, błędów) oraz widok a'la A...on z USA to gwoździe do trumny. Zatrzymajcie się bo odwrót z minusów jest kosztowny i czasami niemożliwy.

oznacz moderatorów

pattymatheson
#8 Zapaleniec#

Promowane są tam gdzie były. Jeśli promowana oferta wpadnie w Twój filtr to produkt będzie dostępny w sekcji promowane z reprezentatywną ofertą właśnie ta promowaną. Natomiast nie będzie tego produktu drugi raz w sekcji niepromowanych z innym topem. Sprawdzone u mnie, ale kto wie jakież to "różne widoki" jeszcze testują.

oznacz moderatorów

damianos1693
#9 Pomysłodawca#

To i ja zadam pytanie po kolejnym dniu udręki. 

W czym Wam przeszkadza przycisk rozłącz? Niech i nawet będzie że domyślnie będzie połączone, nawet to jedno kliknięcie przeżyję.

Nie ma żadnej logicznej odpowiedzi więc piszcie wprost że chcecie jeszcze więcej pieniędzy z nas wyciągać, aczkolwiek jestem ciekaw czy wyniki za sierpień nie przyniosły odwrotnego skutku. Ku mojej uciesze widzę kolejne negatywy na sklepie google i spadającą średnią, ale adekwatna jej ocena powinna wynosić gdzieś od 2.0 do dna

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#13 Ambasador#

@N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_  

 

Przestali już nawet odpowiadać, lawina niezadowolenia ich porwała.

oznacz moderatorów

AlexPopilevych
#9 Pomysłodawca#

Tak bezczelnie to się nie zachowują nawet firmy ubezpieczeniowe. W ocenach aplikacji w AppStorze użytkownikom odpisują, że mają w dupie ich opinie 😄

IMG_4419.png

oznacz moderatorów