anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Od 1 października zmieniamy sposób prezentowania ofert

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dotychczas, gdy korzystaliście z wyszukiwarki, prezentowaliśmy Wam wszystkie dostępne oferty wyszukiwanego przedmiotu. Jednak mamy już ponad 500 milionów ofert - aby spełniać swoją rolę, wyniki wyszukiwania wymagały uproszczenia. 

Dlatego od 1 października będziemy wyświetlać na Allegro wyłącznie listę produktów. Większość z Was dobrze zna już ten widok, testujemy go od kilku miesięcy, w tej chwili widzi go już 70% kupujących. Zdecydowaliśmy się wprowadzić go dla wszystkich, jako domyślny widok wyników wyszukiwania. 

Co istotne, nadal będziecie mogli, tak jak dotychczas, przejrzeć listę wszystkich ofert danego produktu - wystarczy kliknąć przycisk [porównaj X ofert].

_HolaOla__0-1723555352580.png

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na tę zmianę?

Wyniki testów wyraźnie wskazują, że dzięki korzystaniu z widoku produktowego kupujący:

  • chętniej dodają produkty do koszyka i częściej je kupują - spodziewamy się  przynajmniej 6 milionów dodatkowych transakcji rocznie dla sprzedających na Allegro,
  • szybciej znajdują to, czego szukają - dzięki połączeniu ofert w ramach produktów, na każdej stronie listy z wynikami wyszukiwania wyświetlamy ich średnio około 4 razy więcej.

Więcej informacji jak zawsze znajdziecie w naszych aktualnościach.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
618 ODPOWIEDZI 618

Laquatus
#8 Zapaleniec#

Nie wiem jak można było tą funkcjonalność wprowadzić na produkcję live jak ta funkcjonalność po prostu nie działa poprawnie. Chciałem kupić "akumulator 18650" i po wpisaniu i przesortowaniu od najtańszych na pierwszym miejscu (od zawsze pomijam sponsorowane, bo to zawsze są shady oferty) jest coś takiego:

Laquatus_0-1728426616837.png

Nie dość, że sortowanie zostało zmienione, to jeszcze pomieszane są marki, modele i nawet stan nowych i używanych w jednym "produkcie". Przecież tu nic nie działa jak powinno, jak ta zmiana w ogóle przeszła przez zespoły QA!

oznacz moderatorów

electrotech-pl
#7 Wielbiciel#

Tragedia, nic dodać nic ująć. Osoby odpowiedzialne za te zmiany powinny stracić pracę.

oznacz moderatorów

Woytec60
#8 Zapaleniec#

Przypuszczam, że raczej nagrody dostali...

oznacz moderatorów

Client:113689735
#8 Zapaleniec#

Dopiero co kupiłem pakiet rakietek do tenisa stołowego i siatkę joola na konkurencyjnym Ama*on. Tam bardzo rzadko było coś tańszego niż na Allegro. A teraz widzę, że to może przez tę śmieszne sortowanie i grupowanie ofert na Allegro gdzie nie znalazłem tańszej oferty. Tak więc polecam AmaZ*n i ich Prime. Za 6 dyszek na rok dostajecie darmowe przesyłki, dostęp do filmów i seriali oraz prime gaming gdzie możecie odbierać darmowe gry. Tak trzymać Allegro.

oznacz moderatorów

robcio646
#10 Popularyzator#

Szukałem dysku M.2 konkretny model po wybraniu filtrów ukazało się to:

Screenshot_2024-10-09-09-28-01-99_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Klikam te pos.rane porównaj 48 ofert i moim oczom ukazuje się to (screeny wklejanie od góry do momentu zobaczenia interesującego mnie wyniku + sortowanie włączone od najtańszego):

Screenshot_2024-10-09-09-28-40-77_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Screenshot_2024-10-09-09-28-49-16_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Screenshot_2024-10-09-09-29-03-20_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Screenshot_2024-10-09-09-29-14-36_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

A teraz czas na moją konkluzję:

Skoro dla tępych pracowników allegro, ich szefów itp - top oferta znaczy drożej o 200 zł to ja nie jestem w stanie pojąć tych waszych poje.banych algorytmów. Dla mnie wszyscy pracujący w allegro odpowiedzialni za katalogowanie, za aktualną zmianę widoku ofert jesteście poprostu bandą ograniczonych umysłowo idi.otów...

Koniec konkluzji.

Pomijam fakt że kiedyś wpisując frazę (dla mojego przykładu) patriot viper w zakładce dyski i klikając od najtańszego wynik miałem od razu w max minutę teraz musiałem użyć filtrów bo wpisanie frazy ch.uja dało i miałem nieprawdziwe wyniki. Patrząc oględnie znalezienie dysku zajęło mi minimum 10 minut, poziom frustracji na 200%.

Na szczęście są portale typu E.R.L.I i  O.L.X które nie mają swoich klientów w du.pie i nie zmieniają czegoś co działa.

Już na sam koniec mojego długiego wpisu chciałbym przytoczyć słowa mojego dziadka które mimo upływu lat są nadal aktualne:

"Jeśli coś dobrze działa to nie sprawdzaj dlaczego działa bo to zje.biesz"

oznacz moderatorów

bodziobodzio4738
#10 Popularyzator#

Oni czytają te wpisy i mają to w d.upie 🙂 Ale cieszymy się razem z Tobą że jesteś zadowolony z nowej formy wyszukiwania 😅 Niestety trzeba ewidentnie poczekać aż im kasy zacznie ubywać bo to jedyny parametr który ich interesuje a nie jakieś tam zadowolenie klienta.

oznacz moderatorów

gorajma
#9 Pomysłodawca#

Modelowy przykład skargi do UOKiK jak to serwis oszukuje klientów.

oznacz moderatorów

rwegrzy
#7 Wielbiciel#

Jest  BEZNADZIEJNIE, usunęliście opcję szukania w opisie, zawężacie wyniki wyszukiwania!!!! Allegro jest dla kupujących czy dla pracowników serwisu którzy jak widać z niego nie korzystają i wymyślają absurdalne koncepcje jego obsługi !!!
Jestem użytkownikiem allegro od ponad dwudziestu lat z bardzo duża ilością zakupów czegoś tak głupiego jeszcze tu nie doświadczyłem. Znalezienie obecnie jakiejś części zamiennej po numerze katalogowym do czegokolwiek graniczny z cudem. Spodziewacie się 6mln transakcji wiecej ??? Jasne utrudniając kupującym korzystanie z serwisu, teraz trzeba będzie korzystać z wyszukiwarki google licząc na to że zindeksowała opisy produktów.
Brak słów naprawdę,

oznacz moderatorów

Client:126620821
#8 Zapaleniec#

Zniszczyliście sprawnie działający, logicznie skonstruowany portal na rzecz "nowego", aczkolwiek ułomnego i nie działającego tak jak powinien.

1. Stwierdziliście, co dumnie raczyliście przedstawić Społeczności Allegro, że nowa wyszukiwarka a zarazem "produktyzacja" sprawia, że użytkownicy SZYBCIEJ znajdują to czego szukają. - KŁAMSTWO. Użytkownicy szukają konkretnych produktów o wiele dłużej a w konsekwencji często REZYGNUJĄ z zakupów, co można przeczytać w WIELU wątkach. Nie znalazłem ANI JEDNEJ pozytywnej opinii i nowej wersji wyszukiwarki, choć usilnie jej szukałem, daję słowo.

2. Załóżmy, że ludzie zechcą przestawić się na nową wersję wyszukiwarki. Wpisują frazę "XYZ". W wynikach wyszukiwania otrzymują "teoretycznie" prawidłowe wyniki. Klikają porównaj np 15 ofert tego produktu. Po kliknięciu w porównanie TEGO SAMEGO produktu, ponad połowa to produkty ZUPEŁNIE INNE, nie związane nawet z tą kategorią. Kolejne KŁAMSTWO. Co one tam robią? Po co użytkownicy mają klikać ZGŁOŚ OFERTĘ BŁĘDNIE POŁĄCZONĄ Z PRODUKTEM, skoro nic z tym nie robicie? (oferty które zgłaszałem kilka miesięcy temu nadal są błędnie połączone z katalogiem, oraz często w absurdalnych kategoriach - NIKT z tym NIC nie zrobił i nie robi)

3. Twierdzicie że wyłączyliście opcję szukania w opisie bo NIEWIELU z tego korzystało. KŁAMSTWO. Nawet jeśli by korzystało z tego 5 osób, przeszkadzało wam to? Po co wyłączać coś co działa i nawet dla tych choćby 5 osób było przydatne? Po oburzeniu i liczbie postów w tej kwestii widać ewidentnie, że nie była to garstka ludzi. Tym bardziej, że niektórych ofert nie da się odnaleźć z trafnymi wynikami bez szukania w opisie. Twierdzicie również że nowa wyszukiwarka automatycznie wyszukuje frazy zawarte w opisie produktu - KŁAMSTWO. Wpiszcie sobie jakiekolwiek słowo którego nie ma w tytule oferty czy produktu a jest w opisie, wyników NIE BĘDZIE bo automatyczne wyszukiwanie w opisach NIE DZIAŁA.

4. Mnóstwo ofert które mam zapisane w ulubionych "na kiedyś", magicznie zniknęło po wprowadzeniu nowej wyszukiwarki. Tzn są aktywne gdy kliknę w nie bezpośrednio z panelu Ulubionych, gdy natomiast wpiszę je w tą wspaniałą wyszukiwarkę, są po prostu niewidoczne. Jakim cudem?

5. Sens Allegro gadane - zgodnie z tym co dumnie twierdzicie wszem i wobec, że Allegro Gadane powstało po to by społeczność miała wpływ i swój udział w rozwoju allegro, logicznie myśląc powinniście brać pod uwagę propozycje, reakcje i ogólny odzew na jakiekolwiek zmiany, zwłaszcza tak znaczące. Widząc jak bardzo negatywny jest odzew na nową wyszukiwarkę - jakie podjęliście/podejmiecie kroki by zadowolić niezadowolonych? Zdaję sobie sprawę, że wszystkich się nigdy nie zadowoli, ale jeśli niezadowolonych jest cała armia, może coś jest na rzeczy?

6. Społeczność Allegro zadaje pytania administratorom/moderatorom, co oczywiste. Powstał nawet specjalny przycisk "oznacz moderatorów". Brawo. Z tego co widzimy, nie jest to jedna osoba a kilka/kilkanaście. Domyślamy się również, że z całą pewnością nie są to osoby niepełnosprawne umysłowo, a logicznie myślące osoby których zadaniem jest między innymi odpowiadanie na pytania użytkowników bądź ewentualne rozwianie wątpliwości. Dlaczego więc, w sytuacji gdy użytkownicy zadają WAM pytania, wasza odpowiedź praktycznie zawsze jest odpowiedzią wymijającą, unikaniem w jawny sposób na odpowiedzenie wprost, czy po prostu odpowiadanie tak, jak by pytanie brzmiało zupełnie inaczej i dotyczyło zupełnie czego innego? Czy Moderacja/Admini to też już Boty jak Allina? Pytam serio, bo takie wrażenie można odnieść w rozmowie z wieloma z Was. Pytasz o konkretną ofertę produktu, która nie wyświetla się choć powinna, moderator odpowiada że nowa wyszukiwarka sprawia że przytłaczająca większość użytkowników jest zadowolona. SERIO???????

7. Dlaczego najtańsze oferty tego samego produktu w sortowaniu od najtańszych są ukrywane choć są podpięte pod prawidłowy produkt, natomiast oferta o kilkadziesiąt % droższa ma GWARANCJĘ NAJNIŻSZEJ CENY, choć tak na prawdę nie jest najtańsza? W sytuacji gdy użytkownik znajdzie tańszą ofertę tego samego produktu i odnajdzie "Widzisz tańszy produkt – zgłoś to!" jego zgłoszenie zostanie olane, bo zostanie stwierdzone że któraś z tych ofert została przypięta pod błędną kategorię czy produkt. Jakim prawem oznaczacie coś GWARANCJĄ NAJNIŻSZEJ CENY choć wiecie doskonale że nie jest to najniższa cena tego produktu, a faktyczna oferta z najniższą ceną jest pomijana przez tą wspaniałą wyszukiwarkę?

8. No i ostatnia kwestia - Allegro Days. Udajecie nieprzytomnych czy liczycie że kupujący są nieprzytomni?

Produkt oznaczony Allegro Days, w super hiper promocji reklamowanej wszędzie gdzie się da, po kliknięciu okazuje się że faktycznie cena tego produktu od TEGO sprzedawcy była o wiele wyższa w ciągu ostatnich 30 dni, lecz po chwili wyszukiwania nawet przy pomocy tej ułomnej wyszukiwarki, okazuje się że u innych sprzedawców TEN SAM PRODUKT bez ŻADNEJ promocji jest dużo tańszy niż u tego którego reklamujecie z WIELKĄ PROMOCJĄ.

 

Czy zamiast bezczelnie oszukiwać użytkowników, kłamać im prosto w oczy, wmawiać że coś jest dla ich dobra choć wcale nie jest to lepsze od tego co było i zdecydowanie utrudnia korzystanie z Allegro, zaczniecie faktycznie działać na korzyść społeczności i z nią współpracować? Obecny wasz "wkład" w pomoc społeczności Allegro można jedynie krytykować, niestety. Użytkownik mówi że teraz trudniej mu znaleźć coś czego poszukuje - wasza odpowiedz "mylisz się, teraz łatwiej ci znaleźć"/. Użytkownik twierdzi że nie widzi oferty która jest pewien że istnieje i faktycznie istnieje lecz nie jest widoczna w wynikach wyszukiwania - wasza odpowiedź "nie ma takiej oferty skoro nie ma jej w wyszukiwarce". ITP. ITD. SERIO???? @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @Sa_nova @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_

oznacz moderatorów

banitos_2006
#10 Popularyzator#

Naprawde myślisz że ktoś to przeczyta?? Skończ marudzić, szkoda życia, są inne portale.

oznacz moderatorów

mich41x
#10 Popularyzator#

To jest kopypasta 😉

Skasowali oryginalny wątek gdzie to było napisane to ktoś dał tutaj.

oznacz moderatorów

mlodyrk
#7 Wielbiciel#

Ten sposób to syf, malaria i ... Zaczynacie zmuszać ludzi do przejscia na inne platformy, szkoda po tylu latach. w ten sposób nie można nic znaleść pod siebie. dramat 

oznacz moderatorów

banitos_2006
#10 Popularyzator#

W ostatnie 2 tyg kupiłem już więcej rzeczy u konkurencji, niż tutaj. Allegro dla mnie osobiście ma już coraz mniejszy sens.

oznacz moderatorów

BadBoy90
#7 Wielbiciel#

Dokładnie, takie Temu, czy inne chińskie serwisy nie mogły sobie wymarzyć lepszego prezentu od polskiego monopolisty. Czyli uprzykrzenie zakupów klientom i narobienie problemów sprzedajacym

oznacz moderatorów

mazi-25
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20241010_125105_Samsung capture.jpg

Screenshot_20241010_125114_Allegro.jpg

 i niech mi ten baran co wprowadził nowe wyszukiwanie pokaże gdzie jest te 35 ofert bo ja chyba ślepy jestem 😡

oznacz moderatorów

mazi-25
#8 Zapaleniec#

Smart właśnie anulowany ze stosownym komentarzem. Jak wróci funkcjonalność platformy może wrócę. Na razie zostaje **piiip**, temu i ali. Polecam wszystkim którzy się tu skarżą zrobić to samo może coś dotrze do ,,zarządców,, z alegro

oznacz moderatorów

AlexPopilevych
#10 Popularyzator#

@mazi-25 no właśnie główny powód dlaczego O.L.X. nie zastąpi Allegro to to, że 80% sprzedających nie wysyła, sprzedają tylko z odbiorem osobistym, a po wejściu w życie DAC7 tym bardziej się boją sprzedawać z wysyłką.

oznacz moderatorów

mazi-25
#8 Zapaleniec#

Niestety cos za coś. Ale nawet zawężając wyszukiwanie do 30km od mojej lokalizacji mam więcej ofert do wyboru niż w nowej wyszukiwarce ,,alle_guano,, w ktorej ponad polowa sie nie wyswietla. Tyle jestem skłonny podjechać. Wiem że nie każdy ale jak ,,alle_guano,, straci klientów moze przywrócą stary system

oznacz moderatorów

gry-konsole-pady
#9 Pomysłodawca#

Tak jest chyba we wszystkich branżach. Po wyszukaniu np frazy: CRASH BANDICOOT THE WRATH OF CORTEX GAMECUBE pojawia się jako TOP oferta od:

- sprzedawcy prywatnego

- cena 1000zł (!) przy mojej cenie 240zł i 199zł od innych firm

- sprzedawca prywatny ma 98% (nie ma oczywiście zwrotów itp)

Nie wiadomo kompletnie jak teraz ten algorytm działa. Ok allegro ads i wyróżnienia, ale czytając po komentarzach i to nie wystarcza. Dla kupujących to jakiś koszmar. Dla sprzedawców niezłe zamieszanie i brak jasnych reguł konkurencji.

oznacz moderatorów

bodziobodzio4738
#10 Popularyzator#

niestety to samo jest z poszukiwaniem gier, poprzez sortowanie od najnowszych wychodzi na to że obecnie wystawiane jest 2-3 tytuły dziennie. Na maila przychodzi z obserwowanych kategorii że kilkadziesiąt co najmniej, nie mam pojęcia zatem co jest w ogóle wyświetlane przy sortowaniu od najnowszych.

oznacz moderatorów