anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odpowiedzialność Allegro za wprowadzanie w błąd kupującego.

MAMY ROZWIĄZANIE!
gnom18
#7 Wielbiciel#

Witam kto ponosi odpowiedzialności za wprowadzanie kupujacego w błąd,mowa oczywiscie o tytuł oferty sprzedawanego towaru generowanego przez Allegro. Nr zamówienia 95b1e320-71d5-11ee-98d4-bdcb416c008c.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
Halfrunt
#18 Luminarz#

Sprzedający odpowiada za prawidłowe połączenie swojej oferty z katalogiem.

oznacz moderatorów
gnom18
#7 Wielbiciel#

Sprzedający twierdzi że Allegro generuje tytuł oferty,i bądź tu mądry.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie, to sprzedający odpowiada za ofertę za opis dostawę i co tam napisane, a w czym problem?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@gnom18 To co zaznaczyłem na czerwono to nazwa produktu z katalogu allegro.
Na zielono tytuł oferty który samodzielnie podaje sprzedający.

Zawsze powinno się zwracać uwagę na to co samodzielnie podaje sprzedający bo katalog allegro jest pełen błędów i stąd właśnie biorą się nieporozumienia.
Ponadto nawet jeśli jedno z drugim się pokrywa to może być tak, że ktoś inny zgłosi zmiany w katalogu i już zgadzać się przestaje...

Zrzut ekranu 2023-10-31 160348.jpg

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@gnom18 tytuł oferty tworzy w 100% sprzedawca, Allegro natomiast tworzy tytuł w katalogu i za to sprzedawca nie odpowiada.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Za ofertę odpowiada sprzedający, ale Allegro za ten bałagan...

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433 za to co Allegro bez wiedzy sprzedawcy, po stworzeniu oferty może modyfikować (tytuł w katalogu, parametry), odpowiada Allegro.

My mamy podkładkę w postaci formularza zgłoszenia błędów z chwili tworzenia oferty + screen z zakładki parametry tuż po stworzeniu nowej oferty. Jeśli nastąpiły tam później jakieś zmiany, to mamy to w głębokim poważaniu i żadnej odpowiedzialności za to nie bierzemy.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Allegro posiada taki badziewny twor pod nazwa katalog produktow jak jakis sprzedawca wprowadza tam 1 raz produkt i walnie byka to potem wszyscy podpinajac sie pod ten produkt powielaja tego byka i prpsza allegro o poprawienie ze skutkiem roznym np allegro twierdzi ze tak jak jest jest dobrze i pocaluj ich sprzedawco tam gdzie plecy traca swa szlachetna nazwe @gnom18 dla ciebie jest wiazacy opis oferty i nazwa nad cena a to co widzisz w wyszukiwarce inaglowek to wstawia allegro z katalogu baboli 

oznacz moderatorów
gnom18
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź poczekam jeszcze czy ktoś z moderatorów ma coś do powiedzenia, sprzedający chce zwrócić część kosztów ale nie wezmę pieniędzy skoro to nie jego wina.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@gnom18
W zeszłym roku wystawiłem na sprzedaż konsolę PS4 w zestawie z okablowaniem i jednym padem.
Wiem na 100%, że aukcja była prawidłowo połączona z katalogiem i wszystko się zgadzało bo zawsze to sprawdzam i pilnuję a w razie jakichkolwiek rozbieżności (czasem po prostu nie da się tego przeskoczyć) zaznaczam wszystko w opisie aby nikt nie miał wątpliwości.
No i konsola się sprzedała.
Klient odebrał i dostaję wiadomość "Dzień dobry w zestawie miało być 5 gier a nie ma ich w paczce"
Okazało się, że już po wystawieniu aukcji ktoś zaproponował zmianę tytułu produktu w katalogu allegro na coś w stylu "konsola sony ps4 slim + 5 gier" - zostało to zatwierdzone i wyświetlało się z moją połączoną wcześniej aukcją.

Na szczęście udało się to wyjaśnić i nie było problemu ale pokazuje to jaką patologią jest katalog produktów.

oznacz moderatorów
retro_fanatic
#7 Wielbiciel#

Niestety ale wiele razy pisałem z allegro o tych powiązaniach produktu i nie mają zamiaru tego zmienić, ja w swoich ogłoszeniach już pisze żeby nie sugerować się nagłówkiem tylko opisem bo on jest mój a nagłówek allegro. To zjebany system który robi ludzi w uja 

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Oficjalnie sprzedający. Nieoficjalnie sprzedający wszelkie zmiany w katalogu może jedynie zgłosić. Nie ma wpływu na to czy je zaakceptują czy nie. A jak nawet zaakceptują to jednocześnie mogą popsuć to innym z podobnym produktem. Dziś rano chyba nawet był tu jakiś kolejny temat zbulwersowanego sprzedawcy, który podpiął aukcje prawidłowo. Potem po zgłoszeniach innych zmienili produkt. Zgłaszał o przywrócenie poprzedniego katalogu ale zmianę ODRZUCILI. Teraz sprzedał co innego niż sprzedawał i standardowo allegro się wypięło. Temat jest trudny. Ciężko nieraz uczciwie dociec czyja wina. Lepiej wyrobić sobie nawyk dokładnego czytania opisu aukcji i tytułu tego po prawej...

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@AnnaG-Antyki dokładnego czytania? Przez kupujących?! Raczysz żartować. Mówisz o osobach Kupujących dekoder wystawiony w dziale "sprzęt satelitarny", z opisem gdzie kilka razy padają stwierdzenia "tuner satelitarny", czy "telewizja satelitarna". Następnie mamy dyskusję "proszę przyjąć zwrot, nie wiedziałem, że do dekodera potrzebna jest antena satelitarna, nie było w opisie". 😄

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

A ja tam po tych narzekaniach z forum byłam przekonana, że będzie z tym gorzej niż jest. A nie mam właściwie problemu ani zwrotów. Jak jest zwrot to sporadycznie bo nie zauważyłam wznowienia, no ostatnio raz kobietka w szpitalu i zrezygnowała. Ale tak to nawet jak wróciło to za ponowną wysyłkę płacili. Tyle ze do antykwariatów inni ludzie zaglądają... Na moje szczęście.

oznacz moderatorów