anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odrzucenie reklamacji.

Divine89
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry. W marcu br zakupiłam za pośrednictwem Allegro buty. Na jednym bucie puścił szew. Napisałam wiadomość do sprzedawcy o proces reklamacyjny opisując co się stało. W wiadomości zwrotnej sprzedawca wysłał  formularz „reklamacja z tytułu gwarancji” oraz odres do wysyłki. Po szybkim procesie buty zostały do mnie odesłane z opinia rzeczoznawcy o uszkodzeniu mechanicznym oraz informacji ze reklamacja jest bezzasadna.

Dodam, że buty były użytkowane dopiero 1,5 miesiąca gdyż to są sandałki. Wcześniej w takich samych butach syn chodził intensywnie przez dwa letnie sezony, nie wydaje mi się żeby „uszkodzenie” buta było wynikiem użytkowania.  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kostas11
#21 Demiurg#

@Divine89 nie wydaje Ci się, czy jesteś pewna ?  skoro odrzucił a się z tym nie zgadzasz to do rzecznika konsumenta, robicie własną opinię rzeczoznawcy i działacie 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Divine89 Sprzedający ma prawo nie uznać reklamacji a Ty masz prawo się z tym nie zgodzić.

Tak jak mówi @kostas11 - rzecznik praw konsumenta, rzeczoznawca itd.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Dyskusja- project lub tak jak radzą poniżej. Ja bym spróbowała najpierw w dyskusji z tytułu rękojmi. 

oznacz moderatorów

Client:113032912
#8 Zapaleniec#

Ten project nazywa się Allegro Protect, co ma wyglądać nowocześnie i światowo. Chociaż ja uważam, że nazwa Program Ochrony Kupujących brzmiała lepiej i lepiej oddawała ideę tego projectu.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Divine89 
1 nie określiłaś jaką reklamację chcesz zgłosić czyli napisałaś samo słowo reklamacja więc odesłana zostałaś do producenta z reklamacji z gwarancji a nie do sprzedawcy z rękojmi co zresztą opłaciło się sprzedawcy bo ma papier od rzeczoznawcy gwaranta że buty są uszkodzone mechanicznie
2 to że syn chodził 2 lata nie oznacza że uszkodzenie nie powstało np poprzez intensywne kopanie piłki albo inne nieodpowiednie użytkowanie obuwia
3 nie zgadzasz się z reklamacją rzecznik, rzeczoznawca lub szewc od producenta z rachunkiem za naprawę i opinią że to nie powstało w wyniku nieprawidłowego użytkowania

oznacz moderatorów

Client:113032912
#8 Zapaleniec#

@Divine89 

Żeby wyjaśnić sprawę ze sprzedającym najlepiej jest rozpocząć dyskusję i przedstawić w niej swoje żądania. Tutaj masz instrukcję, jak to zrobić: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-reklamacji-i-zwrotu-towaru/czym-sa-i-jak-dzialaja-dys... 

Po 24 godzinach od rozpoczęcia dyskusji możesz do niej zaprosić pracownika Allegro i poprosić o wsparcie w sporze ze sprzedawcą. Jeśli próba negocjacji nie przyniesie zadowalającego efektu będziesz musiała zaczekać 2 tygodnie, oznaczyć dyskusję jako nierozwiązaną i złożyć wniosek o rekompensatę z AllegroProtect. Masz na to 2 lata od chwili zakupu, ale nie warto czekać. Tutaj masz instrukcję: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/allegro-protect/warunki-skorzystania-z-allegro-protect-qzdAg... 

Jeśli od zakupu nie minęło więcej niż 90 dni warto wystawić odpowiedni komentarz do transakcji i ostrzec innych kupujących przed problemami ze sprzedawcą. Tu instrukcja: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/oceny-i-komentarze/jak-wystawic-ocene-sprzedajacemu-mGwAg1Lx... 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Uczciwym kupującym rzadko kiedy wypłacają z AP

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:113032912 szkoda czasu, dyskusja nic nie wniesie, sprzedawca odrzucił reklamację poprawnie z opinią rzeczoznawcy a allegro nie jest stroną transakcji i nie będzie bawić się w sąd 🙂

Odszkodowanie z Protect też nie wypłacą 😞

Jeśli od zakupu nie minęło więcej niż 90 dni warto wystawić odpowiedni komentarz do transakcji i ostrzec innych kupujących przed problemami ze sprzedawcą.

Widzę że bawisz się w sąd a skąd wiesz że buty nie miały uszkodzenia mechanicznego i odrzucenie jest zasadne ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:113032912
#8 Zapaleniec#

@kostas11  napisał(a):

@Client:113032912 szkoda czasu, dyskusja nic nie wniesie, sprzedawca odrzucił reklamację poprawnie z opinią rzeczoznawcy a allegro nie jest stroną transakcji i nie będzie bawić się w sąd 🙂

Odszkodowanie z Protect też nie wypłacą 😞


Jesteś pewien? Temu kupującemu sprzedawca odrzucił reklamację, a Allegro wypłaciło odszkodowanie i jeszcze dodało 20 monet: https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/dlaczego-kupuj%C4%85cy-otrzyma%C5%82-od-a... Zrobili to, chociaż nie są stroną transakcji ani sądem. Da się? Da się.


Widzę że bawisz się w sąd a skąd wiesz że buty nie miały uszkodzenia mechanicznego i odrzucenie jest zasadne ?


Co ma zasadność odrzucenia reklamacji do subiektywnej opinii kupującego? I gdzie jest ta zabawa w sąd? Buty się uszkodziły, bo są kiepskiej jakości. Żeby to stwierdzić nie trzeba być sądem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:113032912 o znalazł się rzeczoznawca buty sie uszkodziły są kiepskiej jakości no ale ostatnie jakoś 2 lata wytrzymały i nawet z nich wyrósł. Masz jakieś dowody na nieoryginalność tych butów lub że są kiepskiej jakości czy raczej polemizujesz z rzeczoznawcą producenta? Tak producenta skoro przyjął je na gwarancje to musiały być oryginalne no zobacz a w sądach ciekawe do decyzji czyjej na przykladach przychyla się sąd rzeczoznawcy powoda czy rzeczoznawcy znanej dużej firmy np addidas bo ja widziałem takie wyroki że jednak addidas czy puma spokojnie bronily sowojej opini reklamacyjnej w sądzie. A to co opisujesz to patologia systemu, a 20 monet to śmiech na sali i pokazanie kupującemu faka jałmużna na 20 złotych za zrobienie z siebie janusza w necie gdzie każdy dołoży się do takiej patologii niedługo w cenach do zakupów niesłusznie rzucanego w błoto ap. 

oznacz moderatorów

Client:113032912
#8 Zapaleniec#

@az1rael W odróżnieniu ode mnie, ty nigdy nie byłeś w żadnym sądzie i nie brałeś udziału w żadnej rozprawie. Bredzisz coś o tym, że sprzedawca coś "wykarze", ale nie masz o tym zielonego pojęcia. Nikt nie twierdził, że buty są nieoryginalne. Wymyśliłeś to, żeby jakoś uzasadnić swoje brednie. W sprawie wibrującego korka analnego kupujący dostał monety oprócz pełnego zwrotu kosztów, więc nie bredź o jałmużnie. I ogarnij wreszcie jakiś słownik ortograficzny, bo od patrzenia na "wykarze", "rządanie", "dopuki", "porzytkiem", "czułko", itp. bolą oczy.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

w odróżnieniu od ciebie byłem i brałem na policji też zeznawałem, a mając odrzucenie reklamacji od firmy Nordface na buty trekkingowe to nawet rzecznik nie kiwnął palcem w celu podważania decyzji reklamacyjnej. Co do słownika jak piszę z angielskiej klawiatury na telefonie to nie sprawdza pisowni, a że piszę szybko to i błędy się zdarzają tylko ja w porównaniu do ciebie panie wszechwiedzący trollu przynajmniej umiem przyznać że robię błędy, a nie likwiduję konto lub mi zamykają po to by startować od nowa z poziomem 1 bo nawypisywałem bredni prawnych na prawo i lewo... i mam przynajmniej odwagę cywilną by pisać z głównego, a nie bać się że mi zamkną moje ukochane wychuchane koto level 21.  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@az1rael niż na onecie, gdzie czarowałeś nastolatki udając lekarza czy się leczysz?? wcześniej on pisał że się leczysz.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 i kolejny screenshoot z ktorego lew nie powinien wiedziec info a uzywal tych informacji na alterkoncie poz 1

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ja tam nie wiem skąd on to wszystko wie, sądziłem że się znajcie albo...jakieś bliższe znajomości. 🙂

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Divine89 dyskusja nic nie da bo odrzucono reklamacje poprzez allegro poinformowano cię o tym fakcie. Odwoływać się możesz do wyższej instancji czyli do sądu / rzecznika etc a za odpowiedni komentarz możesz buć pociągnięta do odpowiedzialności finansowej w sądzie cywilnym gdzie sprzedawca wykarze mając opinię rzeczoznawcy producenta że negatyw jest zemstą za odrzucenie reklamacji zgodnie z prawem polskim. Będzie się to równało dla ciebie zapłaceniu minimum kosztów sądowych ok 1500pln plus odszkodowania za spadek obrotów w danym miesiącu co sprzedawca udowodni przedstawiając obroty z allegro z 2 miesięcy poprzedzających negatyw. Możesz oczywiście posłuchać się forumowego zadymiarza co co chwile tworzy nowe konta i zrobić zadymę ale on się ucieszy a ty możesz ostatecznie dostać po tyłku... twój tyłek i twój wybór.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Divine89 Po odrzuceniu w zasadzie powinieneś napisać odwołanie od nieuznanej reklamacji, najlepiej poradzić się rzecznika konsumentów, Możesz i  nie zaszkodzi otworzyć dyskusję i tam przedstawić swoje argumenty: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów