anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ograniczenie zakupu

maiki95
#7 Wielbiciel#

Dziwne zachowanie sprzedającego. Jakiś czas temu zamawiałem u niego sporo rzeczy. Część zwróciłem. Pieniądze wróciły na konto.

Dziś chciałem coś kupić u niego i okazuje się że ograniczył mi zakupy. Napisałem wiadomość jaki jest powód to odpisał "Pozdrawiam" 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Dodał Cię do listy, zablokował a więc Allegro nie wpłynie na niego, Kup z innego konta jak Ci tak na tym zależy.

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Czyżby zakupy żeby załapać się do darmowej wysyłki w SMART i zwrot, po którym kwota rzeczywistych zakupów wynosiła mniej niż kwota graniczna?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@maiki95 a za ile kupiłeś i za ile zwróciłeś, może zwróciłeś uszkodzone produkty, otwarte itp. może zakup dla monet itp. coś musiało spowodować że sprzedawca Cię zablokował ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maiki95
#7 Wielbiciel#

W sumie za ok 900zl i zwrot za ok 400. Kupowałem części do instalacji co. Zawsze się bierze z naddatkiem bo nie będę przerywał pracy żeby domówić 2 kształtki takie, 5 takich i może jedna inna. Może problem byłby mniejszy jakby sprzedający wysłał wszystko posegregowane średnicami i asortymentem, a tak mi wrzucił wszystko do jednego kartonika i tak samo mu odesłałem. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@maiki95 jeśli jest tak jak piszesz i chcesz na siłę u niego kupić to poinformuj go że za blokowanie bez uzasadnienia zgłosisz go do UOKiK więc niech se w buty wsadzi odpowiedź "Pozdrawiam" i czekasz na konkretny powód 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maiki95
#7 Wielbiciel#

Nie mam parcia żeby kupić akurat u niego. Kupiłem już gdzie indziej bo zależy mi na czasie... Szkoda tylko mojego czasu bo straciłem dobre pół godziny na wybieranie najkorzystniejszej dla mnie opcji. A tu na koniec niespodzianka. Całe wyszukiwania od początku. Jestem instalatorem wod-kan. Dziś przeleciało mu koło nosa nieco ponad 300zl. I tak w miesiącu się nazbiera kilka zleceń. Nie chcę handlować ze mną jego sprawa.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@maiki95 jeśli to były zakupy z nagminnym dobieraniem produktów do smarta , a następnie ich  zwrot to co się dziwisz  ,to są koszty , które musi przenieść na innych klientów . Blokowanie takiego klienta nie jest niczym innym jak działaniem dla dobra ogółu .

oznacz moderatorów

maiki95
#7 Wielbiciel#

Nie. Zakupy za ok 900zl i zwrot na ok 400

oznacz moderatorów

maiki95
#7 Wielbiciel#

Nie. Zakupy za ok 900zl. Zwrot na ok 400.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@maiki95 A po co chcesz drugi raz kupować? > żeby znowu zwrócić część i narazić sprzedającego na koszty? > podpucha LWA skończy się tym samym > blokadą zakupów

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@maiki95 sprzedający może dodać kupującego do listy nieaktywnych kupujących, więc co mogę poradzić to poszukanie oferty od innego sprzedającego z produktem, który Cię interesuje. 

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Bez powodu sprzedawca nie wpisuje nikogo na " Listę nieaktywnych kupujących" ,zwykle jest to pokłosie tego że poniósł nieodwracalne straty z tego powodu . Nikt mu nie zwróci kosztów wystawienia czy kosztów wyróżnienia .

oznacz moderatorów

maiki95
#7 Wielbiciel#

Ok. Ma takie prawo. Nie chce sprzedawać mi trudno. Kupiłem u kogo innego. Allegro dało narzędzia sprzedającym. Skoro tak to może warto dać narzędzia kupującym. Możliwość oznaczenia sobie że " tu nie kupuje". 

Straciłem dobre pół godziny wybierając czesci i porównując ceny. A na koniec dopiero że nie mogę tego kupić. A tak gdyby mi się oferty tego sprzedającego nie wyświetlały to problem znika. Czasem jedna firma ma kilka kont. Można stracić naprawdę sporo czasu i nic nie kupić. W konsekwencji może to doprowadzić do utraty wiarygodności że można tu kupić szybko, tanio i solidnie. Czasem jedna firma wystawia asortyment po kilkanaście razy. To tysiące a nawet dziesiątki tysięcy ofert. Proszę o tym pomyśleć.

oznacz moderatorów