anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Otrzymałem pustą paczkę od sprzedającego - aktualny sposób oszukiwania allegro lokalnie

Homman
#7 Wielbiciel#

Pierwszy raz zostałem oszukany. Godzinkę temu. Czekam na telefon od Inpostu i Allegro.

 

Jak to wyglądało ? Kupiłem towar +_ cena rynkowa max 40- 60pln taniej.

Odebrałem paczkę w sobotę w nocy. Gabaryt C niby w nadaniu a tutaj płaska koperta zamiast towaru ok 10kg wagi i 30x30x30cm

Na etykiecie koperty kompletny brak danych nadawcy. Etykieta raczej przerobiona bo musi być przecież chociaż email i numer telefonu.

Mimo że kliknąłem od razu zwróć paczkę i zamknąłem paczkomat. Paczka ma cały czas status ODEBRANY.

Dzwoniłem do Inpostu i nie mają jak wrócić bo nie ma danych nadawcy jedynie numer telefonu.

Mogą mi ponownie otworzyć paczkomat i wydać "towar"

Rano ustawiłem sobie rozmowę z allegro.

Jestem ciekaw jak podejdą do sprawy skoro paczka ma status odebrany. I paczka mimo że nie jest taka nie ma jak wrócić do nadawcy.

Absurd. 

Nie widziałem nigdzie opisanej takiej sytuacji a widzę że nik Sprzedaje Konstancja (xkonstelacjax)

Działał równo w ostatnim czasie i handlował wszystkim. Jeśli ktoś coś może poradzić z odzyskaniem $ będę wdzięczny.

 

 

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

Homman
#7 Wielbiciel#

Z opisu na stronie inpost wynikało by że wybiórczo.

 

Pewnie przez to mieli x razy szybciej. Jeśli coś weszło do paczkomatu do skrytki A to wyjdzie skrytką A. Owszem są co jakiś czas szaleńcy co wysyłają tak że nie ma potem jak ręki włożyć i wyjąć ale odpada Ci przez to sprawdzanie wymiarów.

Waga? 

Wystarczy że kurier odbierający paczkę z paczkomatu nadawczego w systemie będzie oznaczał jako wyjątkowo ciężkie lub nie mieszczące się w wymiarze (na oko). I tylko tym przesyłkom sprawdzisz wymiary i wagę na liniach przesyłek kurierskich. Bo tam zapewne sprawdzają wymiary i masę.

Koszt legalizacji kilkuset wag odpada. Koszt systemów pomiarowych ich napraw i utrzymania również.

Wcale bym się nie zdziwił gdyby było tak jak napisałem.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@az1rael nie. Gabaryt zmieniają kurierzy podczas wkładania do paczkomatu. Wiec przy małych paczkach - to zależy jak mu sie chce. Jeśli ktos usatwi gab B i jest koperta to jeśli są chowki B to kurier wrzuci i tyle.

Inaczej sprawa sie ma w drugą strone jeśli do dużej paczki ustawimy zabyt mały gabaryt - wówczas kurier chcac nie chcąs musi go zmienić no albo jeśli sa przepełnione paczkomaty.

W tej sytuacji chyba jedynym wyjsciem byłoby filmowanie odbioru od razu pootwarciu skrytki.

a swoją drogą  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_   jeśli obydwa opisywane przypadki od tego samego sprzedającego to moze warto byłoby to jakoś zweryfikować ?

Być może komuś sie wydaje że znalazł sposób na zarobek......

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Bo znalazl nie do udowodnienia ze robi wał chyba że odciski palców zostawi a allegro coś czuje niedługo ap dla lokalnie wyłączy

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@az1rael  niekoniecznie. Być moze weryfikacja allegro już by coś wyjaśniła? Selfie z produktami. Lub po prostu blokada do momentu wyjaśnienia sytuacji. Wiesz jeden - może być przypadek. Dwa - to juz dośc jasny sygnał. A byc może takich przypadków byłoby wiecej ? Może warto np w takiej syatuacji choćby zablokować srodki do wypłat do momento wyjasnienia?

A kupujący powinni zgłaszać na policje tak czy inaczej.

Mysle że to już nie są te czasy aby cegły wysyłać. Jelsi tak by było można by tak było robić w każdej sytaucji , nie tylko w paczkomatach.

Jeśłi wpiszesz wymiary i wage większa od rzeczywistej - zadna fima tego nie weryfikuje bo wiecej płacisz za paczke. Firmy weryfikuja raczej wymiary i wagi zaniżane. W tej sytuacji każdy sprzedający mógłby wysyłać cegły.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ oczywiście tu już działamy, a konto tej osoby zostało zawieszone do czasu wyjaśnienia.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

W dzisiejszych czasach nowoczesny sorter potrafi zarówno zważyć, jak i zmierzyć przesyłkę w czasie jej transportu na taśmociągu. Pracownik kładzie paczkę na taśmę, a dalej maszyna już sczytuje etykietę i sprawdza czy przesyłka została opłacona zgodnie z jej parametrami (Inpost zastrzega sobie prawo do naliczenia opłaty zarówno za zadeklarowanie za małego, jak i za dużego rozmiaru przesyłki, wiec w tym celu maszyna musi dokonać stosownych pomiarów). Ręcznie tego nikt nie mierzy (chyba że to jakaś paczka niestandardowa, sortowana ręcznie).

ps. Pytanie tylko czy sprawdzane są dokładne wymiary czy tylko minimalne i maksymalne dla danego gabarytu (to kwestia zaprogramowania maszyny i pewnie też odpowiednich licencji). W końcu aby naliczyć opłatę dodatkową za nieprawidłowo zadeklarowany wymiar nie potrzeba dokładnych wymiarów, a tylko info o przekroczeniu któregoś.

 

oznacz moderatorów

Homman
#7 Wielbiciel#

pecela Przeczytaj mój post.

PO JAKI CZORT mierzyć wagę i wymiary w paczkomacie. Nie ma takiej konieczności.

Po co kupować sorter z automatyczną wagą, automatyczne kamery kierujące itd ? W kurierce tak. W paczkomatach nie jest to absolutnie konieczne. Grunt żeby z komórki o danych wymiarach mieściła się w dane wymiary. I że wszelkie niedogodności tzn. że użytkownik przekroczył wymiary lub masę zgłosi kurier na tokenie. 25kg to już sporo więc kurier taką paczkę poczuje. A jak nie będzie miał jak wyjąć paczki z danej przegródki to tez wystarczy że kliknie uwaga przekroczono wymiar nie rozmiar A tylko B.  I tyle nie potrzebujesz do wspaniałego systemu jakim jest paczkomat nic więcej. Tylko prosty sorter kierunkowy. Skracasz czas bo rolki mogą działać szybciej. Kupujesz tylko tanią kamerę do kodów kreskowych albo nawet laserowy czytnik krzyżowy.

Nie mam pewności że zawansowanych systemów nie ma w paczkomatach. Ale co do zasady, cięcia kosztów itd nie są absolutnie potrzebne. Poza przypadkiem oszustwa.

Jedynie ważniejsza jest czy się paczka w danym rozmiarze zmieści do ilości wolnych komórek w paczkomacie czy też nie. I system tym gospodarujący.

---------------------------------

Natomiast zwracam się do allegro.

Otóż jak pisałem ja kliknąłem paczka nie ok i zwrot do sprzedającego zaraz po pomacaniu paczki. Bez jej rozpakowywania itd. Bo po prostu za mała.

I co się okazuje paczka znów wróciła do mojego paczkomatu i czeka na mnie 🙂

I co ja mam teraz robić?

Odebrać paczkę która jest kopertą?

Nie odbierać?

Numer przesyłki zapewne macie na moim koncie. I przesyłka wygląda tak.

07.05.2023 odebrana i zwrócona od razu przeze mnie.

9.05.2023 zwrócona do paczkomatu nadawcy ma status znów ODEBRANA. I dziwnym trafem paczka się odbija i trafia znów do mnie do paczkomatu 10.05.2023

oznacz moderatorów

DrukiHD
#11 Animator#

Jak to się zakończyło?

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

No właśnie, jak?

I co z Konstancja xx która zakupiła tyle białych kopert do wysyłki.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Koperty przydadzą się dla księdza, jak będzie chodził po kolędzie.🤣

oznacz moderatorów

Homman
#7 Wielbiciel#

Ja przesyłki nie otworzyłem nie wiem jak druga osoba. 

Może w środku koperty było zdjęcie przedmiotu?

Ja sobie tak na dzień dobry pomyślałem. Że to nie było to co chciałem kupić tylko zdjęcie przedmiotu. Kupiłeś zdjęcie przedmiotu i co chcesz człowieku.

oznacz moderatorów

Homman
#7 Wielbiciel#

W skrócie paczka wciąż (3 raz) krąży między paczkomatem nadawcy i odbiorcy nie wiem kto za to zapłaci. Zgodnie z tym co pisałem zaraz po wyjęciu dałem zwrot. Ona nie odebrała przyszła do mnie. Minął czas odbioru i znów poszło do niej.

Żeby skorzystać z ochrony allegro musi minąć 14 dni czyli czwartek lub piątek dopiero mi przyjmą wniosek.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zapłaci ten co zgłosił zwrot, to ty sobie zamówiłeś usługę dostawy i opłaciłeś paczke odebrałeś a potem zgłosiłeś zwrot, a zwrot według ustawy leży po stronie kupującego i on ponosi koszty zwrotu

oznacz moderatorów

Homman
#7 Wielbiciel#

hmmm

Czyli że ja ? To akurat nie fajne. Zawsze w paczkomatach zwrot był za darmo. Nawet na **piiip**.

Tak informacyjnie paczka stanęła na przyjęto w oddziale nadawczym.

oznacz moderatorów

Homman
#7 Wielbiciel#

W skrócie nie płaciłem za krążenie inpostu.

Allegro zwróciło pieniądze.

Natomiast obserwując mam wrażenie że podobne aukcje istnieją.

Teraz pytam na dzień dobry o możliwość odbioru osobistego.

oznacz moderatorów