anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[phishing] "Twoje zawiadomienie o zawieszeniu. Nie mogliśmy zatwierdzić Twojego konta Allegro"

MAMY ROZWIĄZANIE!
Marcysia905
#7 Wielbiciel#

Witajcie!

czy wy również otrzymujecie maile o możliwości zawieszenia konta? Od jakiegoś czasu dostaje maile „niby” od Allegro (wiadomość poniżej)

Marcysia905_0-1684352243905.png

 

            Twoje Zawiadomienie o zawieszeniu !

Cześć ,

Nie mogliśmy zatwierdzić Twojego konta Allegro, ponieważ wystąpił błąd w Twoich danych rozliczeniowych. W związku z tym tymczasowo zawiesiliśmy Twoje konto na Allegro.

Wystarczy, że w dwóch krokach zaktualizujesz swoje dane bilingowe. Proszę kliknąć na poniższy przycisk i zaktualizować je w ciągu 12 godzin. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni zawiesić Twoje konto na stałe.

czy ktoś się spotkał z czymś takim? W nic nie klikałam i nie aktualizowałam bo obawiam się że to oszustwo.

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38
Ziolko39
#21 Demiurg#

@ela1643 To próba wyłudzenia Twoich danych bankowych. Allegro nie wysyła takich maili. Ja juz miałem dwie takie próby "aktualizacji" Jak klikniesz to możesz stracić kasę.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ela1643 Nie odpowiadaj na tę wiadomość, ani nie loguj się na stronach, do których kierują odnośniki. Prześlij nam otrzymaną wiadomość na adres: phishing@allegro.pl. Zajmiemy się tą sprawą.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
ela1643
#7 Wielbiciel#

już wysłałam e-maila.

oznacz moderatorów
agus38
#12 Orędownik#

To jest oszustwo, nic nie wysyłaj.

oznacz moderatorów
mkowi76
#7 Wielbiciel#

Dostałem takiego emaila o treści poniżej :

Nie mogliśmy zatwierdzić Twojego konta Allegro, ponieważ wystąpił błąd w Twoich danych rozliczeniowych. W związku z tym tymczasowo zawiesiliśmy Twoje konto na Allegro.

Wystarczy, że w dwóch krokach zaktualizujesz swoje dane bilingowe. Proszę kliknąć na poniższy przycisk i zaktualizować je w ciągu 12 godzin. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni zawiesić Twoje konto na stałe.

Czy to jest scam ?

 

 

 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@mkowi76 tak to próba wyłudzenia danych. Allegro nie prosi o weryfikację poprzez podesłane linki.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie klikaj w żadne linki, aktualizacja do wypłat jest tu: https://allegro.pl/myaccount/newpayments_payout.php?source=system

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@mkowi76   "dane bilingowe..."

Toż to totalna bzdura,  a jaki użytkownik ma wpływ na biling.  Mniej dzwonic???

oznacz moderatorów
gelwe5
#1 Nowicjusz#
Nie mogliśmy zatwierdzić Twojego konta Allegro, ponieważ wystąpił błąd w Twoich danych rozliczeniowych. W związku z tym tymczasowo zawiesiliśmy Twoje konto na Allegro.

Wystarczy, że w dwóch krokach zaktualizujesz swoje dane bilingowe. Proszę kliknąć na poniższy przycisk i zaktualizować je w ciągu 12 godzin. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni zawiesić Twoje konto na stałe.

 AKTUALIZACJA 

Jesteśmy tutaj, aby pomóc, jeśli tego potrzebujesz. Odwiedź Centrum Pomocy, aby uzyskać więcej informacji lub skontaktuj się z nami.

Zespół AIIegro

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@gelwe5 To próba wyłudzenia Twoich danych.
Nic nie klikaj!

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@gelwe5 nie jest to wiadomość od nas, czy możesz przesłać ją za pomocą opcji [przekaż dalej] na adres phishing@allegro.pl

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
madziar24
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, dostałam dzisiaj maila o takiej treści i moje pytanie brzmi czy allegro wysyła takie wiadomości czy jest to z "innego" źródła.  Dodam że w dalszych krokach jest na pewno podanie danych z karty płatniczej...

 

Twoje Zawiadomienie o zawieszeniu !

  • Nie mogliśmy zatwierdzić Twojego konta Allegro, ponieważ wystąpił błąd w Twoich danych rozliczeniowych. W związku z tym tymczasowo zawiesiliśmy Twoje konto na Allegro.

Wystarczy, że w dwóch krokach zaktualizujesz swoje dane bilingowe. Proszę kliknąć na poniższy przycisk i zaktualizować je w ciągu 12 godzin. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni zawiesić Twoje konto na stałe.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

W mejlach niczego nie aktualizujesz, zawsze robisz to -jak jest taka potrzeba na stronie Allegro, więc wygląda to na oszustwo.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@madziar24 Nie jest to wiadomość od nas, dobrze, że jesteś czujna! Jeśli masz taką możliwość, to prześlij tego mejla na phishing@allegro.pl za pomocą opcji "przekaż dalej"

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
megacar1
#7 Wielbiciel#

Witam,

dostałem takiego maila, nadmienię, że konto było uruchomione i dane rozliczeniowe potwierdzone:

           Twoje Zawiadomienie o zawieszeniu !

Witaj ,

Nie mogliśmy zatwierdzić Twojego konta Allegro, ponieważ wystąpił błąd w Twoich danych rozliczeniowych. W związku z tym tymczasowo zawiesiliśmy Twoje konto na Allegro.

Wystarczy, że w dwóch krokach zaktualizujesz swoje dane bilingowe. Proszę kliknąć na poniższy przycisk i zaktualizować je w ciągu 12 godzin. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni zawiesić Twoje konto na stałe.

CO ROBIĆ?

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@megacar1 ta wiadomość wygląda podejrzanie. Z jakiego adresu ją otrzymałeś? Sprawdziłam i na Twoim koncie nie ma żadnej blokady. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
megacar1
#7 Wielbiciel#

hmm, zniknął mail nie mam ani w odebranych, usuniętych, ani w spamie. Dziwne.

grunt że nie ma blokady,

dzięki

oznacz moderatorów
helutka3
#7 Wielbiciel#

bogdanp2, Zaktualizuj dane dostępowe w celu uniknięcia blokady. - onycr724-hmhm-micv-

oznacz moderatorów
g_rajnert
#12 Orędownik#

Zapewne próba oszustwa lub wyłudzenia danych. Nic nie klikaj (z tej wiadomości) itp.

oznacz moderatorów