anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozew sądowy ze sprzedającym i dodatkowo allegro?

Adler
#11 Animator#

 

Czołem!

Zostałem oszukany przez allegro i Allegro Protect w szczególności, przynajmniej mam takie szczere przekonanie. Pokrótce objaśnię sprawę.

Kupiłem na allegro szczoteczkę soniczną od użytkownika "Kajt". Szczoteczka nie nadawała się do niczego, więc, korzystając z formularza allegro, wystąpiłem o zwrot szczoteczki, co zostało przyjęte (!), po czym spakowałem całość i odesłałem do Kajta (Długołęka pod Wrocławiem). Po odesłaniu przedmiotu, Kajt się zbiesił, zasłaniając się ustawą, z której wynika, że przedmioty higieniczne, po otwarciu nie podlegają zwrotowi. I tu się pojawia problem:

1) Szczoteczka elektryczna nie jest, w moim pełnym przekonaniu, produktem higienicznym, może być nim jedynie wymienialna końcówka, nie sam mechanizm obrotowy.

2) Na aukcji nie było zaznaczonych informacji o "ograniczonym zwrocie". Żadnych.

3) System allegro przyjął zwrot, w dobrej wierze, z własne pieniądze odesłałem produkt, który sprzedający przyjął.

 

Regulamin zwrotów allegro, znajduje się pod linkiem, a linków nie można wstawiać, ale wystarczy wpisać:

"W jakich przypadkach możesz odmówić przyjęcia zwrotu towaru kupionego na Allegro"

 

By znaleźć rzeczoną aukcje, wystarczy wpisać:

"Szczoteczka elektryczna Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000"

 

Kończąc - allego stanęło w pełni po stronie sprzedającego. Wystąpiłem o allegro protect - to samo.

Tym samym, zamierzam pozwać zarówno sprzedającego Kajt o brak zwrotu pieniędzy i celowe wprowadzanie w błąd mnie i potencjalnie wielu innych kupujących, a także samo Allegro, tak samo za wprowadzanie w błąd i współudział w zaborze (postawę serwisu określam "paserstwem") mojego mienia.

 

Czy ktoś miał podobne problemy, poszedł do sądu? Chciałby coś ewentualnie doradzić?

 

Pozdrowienia / Adler

 

 

oznacz moderatorów
264 ODPOWIEDZI 264

komis-bell
#21 Demiurg#

IMG_0945.jpeg

IMG_0946.jpeg

 Screeny z aukcji której numer wkleiłeś. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

podałeś nr aukcji według tego co w tym momencie znajduje się w tej aukcji  masz informację na temat ograniczonego zwrotuZrzut ekranu (400).png

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Adler pisze przecież w ofercie że ma ograniczone prawo do zwrotuZrzut ekranu (400).png

oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

@az1rael 

Być może zmienił po aferze ze mną. Ja mam to:

Kajt - Informacje pozakupowe.png

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Adler 
Aby rozwiać wszelkie wątpliwości zrób tak:

W skrzynce mailowej odszukaj wiadomość pt. „Kupiłeś i zapłaciłeś NAZWA SZCZOTECZKI

W załącznikach tej wiadomości są zawarte informacje o reklamacjach, zwrotach itp. 

Zerknij do załącznika INFORMACJE O ZWROTACH. 

W tym załączniku są informacje z chwili zakupu. 
Jeśli nie ma informacji o ograniczeniu zwrotu - masz rację. 
Jeśli jest - jesteś w błędzie. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Adler Sprawdziłeś tego maila tak jak Ci napisałem?

oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

Nie mam jej. Nie mam w koszu z 12 września 😕

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Adler W takim razie możemy poprosić moderację aby zerknęła do tego zakupu i ostatecznie wyjaśni czy ograniczenie zwrotu było czy nie było. 
@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Adler tak to jest jak mieszasz i nie podajesz pełnych danych, bo skierowałeś nas najpierw na prywatnego sprzedawcę.

Tak  - kupiłeś od firmy i nie było tam ograniczonego zwrotu. Musi przyjąć zwrot. 

Natomiast towar de facto nie nadaje się już do niczego, więc symboliczny, ale powinien być zwrot. nie da się tego zdezynfekować, te szczoteczki nie mają konstrukcji, aby to umożliwić.

Chcesz się sądzić? Po treści komentarza może to być pozew obustronny.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

@az1raelTutaj wyraźniej, moja aukcja. Przypuszczam, że to zmienił po aferze ze mną. Cena też jest 10 zł niższa. Pewnie chce to wysprzedać i olać handel szczoteczkami (gdybam sobie).Kajt - Informacje pozakupowe.png

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Adler obrazki które wklejasz są dla nas niewidoczne - masz za niską rangę. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Adler a tutaj to nie wiem czy to ciebie nie poniosło bo 1 komentarz musiałbyć upubliczniony bardzo ciekawy skoro allegro zdjęło. Raczej poleciały słówka złodziej lub oszust a sprzedawca ma dostęp do treści komentarza i serwis też. Sugerujesz publicznie kradzież.

"Za pośrednictwem serwisu, [edycja] zrabował mi 185 złotych czym później podzielił się z Allgro. Po przyjęciu zwrotu, bez informacji na aukcji o nie przyjmowaniu, na lipnych podstawach, że niby "szczoteczka elektryczna jest produktem higienicznym" a nie sama wymienna końcówka, jak stanowi regulamin serwisu i polskie prawo, zaparł się zwrotu moich pieniędzy. [edycja] czeka z mojej strony sąd"

Wystawiono ponownie
oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

@az1raelSugeruję. Tak. Uważam, że zostałem przez nich okradziony. Przez sklep i przez allegro.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Adler w pierwszym poście napisałeś  cyt: "Kupiłem na allegro szczoteczkę soniczną od użytkownika "Kajt""Taki użytkownik istnieje i jest to osoba prywatna. A tak naprawdę to firma o loginie "[edycja] . Jeśli w ten sam sposób składałeś wniosek, to pewnie było więcej baboli i ci odrzucili.

Natomiast komentarz w stylu:

"Za pośrednictwem serwisu, [edycja]zrabował mi 185 złotych czym później podzielił się z Allgro. Po przyjęciu zwrotu, bez informacji na aukcji o nie przyjmowaniu, na lipnych podstawach, że niby "szczoteczka elektryczna jest produktem higienicznym" a nie sama wymienna końcówka, jak stanowi regulamin serwisu i polskie prawo, zaparł się zwrotu moich pieniędzy. [edycja] czeka z mojej strony sąd"

Za komentarz o takiej treści też ci grozi sąd.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

Czekam na proces.

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Adler jeden? Ja bym powiedział że dwa

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

@drekenzesDzięki, że trzymasz za mnie kciuki 😘

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Adler Bo jesteś w gorącej wodzie kąpany. Jeśli Twój wniosek był napisany chaotycznie jak pierwszy post tutaj, gdzie nawet pomyliłeś nazwy użytkowników, a następnie jeśli ton był w stylu komentarza, to Allegro odrzuciło ci AP.

A moim zdaniem miałeś duże szanse na wypłatę z AP. A zrobiłeś bałagan i jeszcze mogą być tego konsekwencje. Po co to wszystko?

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Adler
#11 Animator#

Bo mnie oszukano. I tyle. Nic nikt mi nie zaproponował pozytywnego. I mylisz się. Allegro od razu napisało, że [edycja] miał rację, nie ja, kiedy jeszcze byłem b. spokojny (byłem pewny swego, nie wchodziłem w spór). Wtedy straciłem cierpliwość. Dlatego w to idę. Nie dla pieniędzy, olałem te 185 zeta (200, bo moje koszty odesłania), mnie pieniądze nie interesują, interesuje mnie sprawiedliwość imo.

Wklejam zdjęcie pdfa, które otrzymałem na maila, wraz z zakupem towaru. Niestety pewnie nie będziecie tego widzieć, ale to powtórzenie treści z aukcji.

ps. Są i pozytywy. Odkryłem tę społeczność. Pamiętam podobną, jak sam sprzedawałem, ale sprzed 2 dekad temu.

[edycja]

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Adler Moderacja jest wywołana, ostatnia deska ratunku. Ocenią sytuację na spokojnie. 

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów