anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prośba o dodatkową weryfikację sprzedawcy

MAMY ROZWIĄZANIE!
piimaa
#13 Ambasador#

Witam. Chciałabym poprosić allegro o dodatkową weryfikację sprzedawcy.
Wygrałam laptopa, waham się przed dokonaniem wpłaty. Sprzedający na maile nie odpisuje i nie udało mi się dodzwonić (16 prób). Użytkownik: [edytowano]

Użytkownik istnieje w Allegro mniej niż meisiąc, nie ma komentarzy. Konto prywatne.
Na koncie wystawione od złotówki różne latopy. Sama wygrałam za 406zł coś, co kosztuje w komisach średnio 800-1200zł.

Czy jest szansa na to, aby Allegro poprosilo sprzedawcę o fotografie posiadanego sprzętu wraz z umieszczonym obok sprzętu dokumentem tożsamości w celu potwierdzenia, że sprzedający fajktycznie posiada ten sprzęt?

Druga sprawa: czy osoba na które zostało zarejestrowane konto dokonała aktywacji konta przelewem z polskiego banku?

Trzecia rzecz: czy osoba, na którą zostało zarejestrowane konto posiada tylko i wyłącznie ten jeden NICK czy może posiada ich więcej?  Wiem, że na Allegro można posiadać wiele nicków, chcę upenić się czy osoba, której sprawa dotyczy posiada jedno konto.

Przepraszam, że robię szum lecz trochę dziwnie czuję się, widząć że konto zostało zarejestrowane tuż przed świętami, miejscowość to jakaś wioseczka a pani Monika H. (właściciel konta, jedyna taka obywatelka zarejestrowana w tym mieście) według moich wtyczek w roku 2013 była w klasie 4 szkoły podstawowej, zatem w 2014 była w klasie 5, w 2015 w klasie 6, w 2016 w klasie 7, w 2017 w klasie ósmej. W roku 2018 miała lat 16, w 2019 roku lat 17, w 2020 lat 18... a dziś ma 22. Bardzo młoda osóbka, nic nie sugeruję lecz jak widać po listingu:
[edytowano]
chyba tylko ja, zaczęłam myśleć po sprzedaży bo nikt nic nie licytuje, dlatego proszę o weryfikację konta.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nie wiem czy Ci coś sprawdzą ale pewne jest że takie zakupy są ryzykowne i zazwyczaj nie warto . Jak kupować to od pewnych i sprawdzonych sprzedawców ,którzy mają odpowiednio wypracowaną renomę.

oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

Wypadałoby jednak, aby dla "potomnych" sprawdzili. Jaki to problem chwilowo zawiesić konto i poprosić o fotkę całego asortymentu wraz z widocznym obok dokumentem tożsamości? Wtedy, byłoby jasne, że ta 22 latka faktycznie ma na sprzedaż taką ilość sprzętu, można byłoby zaryzykować przed świetami aby ... pod koniec stycznia dostać zwrot z "POK".
Weryfikacja jest szybka i działa natychmiast, albowiem można po obu stronach załatwić to w 20 minut i wtedy będzie jasne, czy ktoś nie robi sobie przedświątecznej pożyczki bez oprocentowania. Allegro to dobry bank, super bank, oprocentowanie na CREDIT-CARD zero procent. Wiesz, ilu cwaniaczków się tak huśta? Po co komu chwilówka na 3-4 tygodnie z banku gdy wystawi na jakimś dziwnym koncie 10 laptopów,sprzeda, zgarnie 10000zł i zacznie ściemę a po 3,4 tygodniach odda bez oprocentowania bajerując że chory, mama zmarła, pogrzeb był, firmę zalało, spaliło i tak dalej. Nikt nie powie złego słowa, gdy zwrot nadejdzie i nie wynikną z tego problemy prawne no i kredycio szybkie z zerowym oprocentowaniem ... było.

oznacz moderatorów
excessively-frug
#12 Orędownik#

Tak, może niech sprawdzą, bo właściciel konta może nawet nie wiedzieć, że coś na nim sprzedaje, trzeba przywołać moderację o tak

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

A ta mełpki z nickami to co one tworzą?

oznacz moderatorów
excessively-frug
#12 Orędownik#

@piimaa  przywołują moderatorów 😀 

już ich przywołałem, może będą mogli pomóc, tego nie wiem. 

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

Aaaaa, taki to numer, stara niekumata ze mnie.
No miłoby było, gdyby ktoś zweryfikował stan "przedmiotów" u sprzedającej, ja na razie wstrzymuję się z zapłatą, szkoda mi czasu choć nabytek korci. Jedno, mocno rzucające się w oczy to fakt, iż laptopy mają delikatne defekty lecz ja, baba, stara baba już za groma nie wytawiłabym tego od zeta bez minimalnej w takim stanie. Bez problemu wykombinowałabym palmresty za grosze, klpaki matryc, rozbudowała ten sprzęt o RAM i dobry dysk, zamontowała bym odbiór osobisty w możliwością przetestowania i spokojnie za ten sprzęt wzięła dwa razy większą kasę.

https://allegro.pl/oferta/hp-840-g3-i5-6200-8-gb-256-gb-z9-13007337876

Każdy opis: sprzedawany sam laptop bez zasilacz

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

Allegro nie ma prawa żądać takich danych tylko dlatego, że Ty sobie życzysz.

Za takie coś sprzedawca może w sądzie dochodzić odszkodowania zarówno od portalu jak i od Ciebie.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@piimaa Bez komentarza. Takie wymysły powinny moderatorki zamykać po 1 wpisie.

w 2020 lat 18... a dziś ma 22 > tak poza protokołem, to przydało by się nauczyć się dodawania      > 18 + 2 =22 < ???

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@piimaa Hej. 🙂 Zawiesiliśmy to konto do wyjaśnienia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@piimaa Zadowolona i szczęśliwa?

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

@ko_alka ja mam wątpliwości co do rzetelności konta o nazwie ""Oficjalny sklep Allegro"

Też go zawiesicie do wyjaśnienia? Ostatnio bardzo dużo wątków powstaje o jego nierzetelności 😞

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

Po co licytujesz w aukcjach od sprzedawcy którego później szczujesz blokowaniem konta z powodu swojej ostrożności?

oznacz moderatorów
piimaa
#13 Ambasador#

Przyznałam się do błędu w pierwszym poście, po prostu licytowałam z małego telefonu nie mając czasu poczytać. Moja wina, przepraszam no i nie szkaluję tylko proszę o weryfikację, czy sprzedający posiada ten asortyment, którym handluje a to co innego - prawda?
Za produkt zapłacić jednak już nie mogę bo łąskawie donieśliście i teraz mogę dostać za owy wątek cegłę w paczce.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@piimaa Jak zwykle piszesz bzdury. Ode mnie nikt nie wymagał zdjęcia dowodu obok przedmiotu. A 100%. zadowolonych klientów to "mały pikuś" dla Ciebie > Ty żyjesz we własnym wyimaginowanym świecie > niestety nierealnym

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

Zamykam ten temat ze względu na wzajemne docinki. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów